[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 647
48 421
113
Köszönöm, Az emlegetett izraeli cikk elérhetőségét belinkelem ide:
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 337
20 783
113
A GPS koordinátákat adják a földi adók is.
Azokat kell lekapcsolni, onnantól záróra.
Földi adók? Nem tudom mire gondolsz.
Olyan megoldás létezik a nagypontosságú - cm-es - méréseknél, hogy helyi korrekciós jelet sugároznak. Ezzel javítják fel a nyers, pár méter pontosságú civil GPS jelet cm-es pontosságúra.
Kapcsold ki nyugodtan a földi korrekciós jelet sugárzó adót, - már ahol van, mert nem háborús eszköz - marad az eredeti.

Egyébként egy mai GPS vevő nem 3 műholdat lát és vesz. Helyfüggő persze, de 6 és 9 között van.
 

AchtungPanzer

Well-Known Member
2020. február 9.
227
1 016
93
Ma is van PAB2....
Szóval a tudásod reális, a matematika nem változott semmit.
talán ennyi OFF-ot elbír még : a figyelőben jellemzően előfelvett ( egyetemista ) srácok voltak, pont a matek tudás miatt ... szépen beégtünk amúgy amikor a 15 perces tűzkész jelentésünket ( amire nagyon büszkék voltunk ) egy szomszéd területre becsörtető akkor még szovjet önjáró harcálláspont 5 perc alatt produkálta, a teljes álcázást beleértve .... :)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 847
113
  • Tetszik
Reactions: L.O.B

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 428
3 745
113
itt alabb a hivatalos lengyel kulugyminiszteriumi kozlemeny, ugyhogy ez igaz, nem kamu.

Statement of the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Poland in connection with the statement by the US Secretary of State on providing airplanes to Ukraine​

(...)

The Polish Government also requests other NATO Allies – owners of MIG-29 jets – to act in the same vein.

Szerintem érdemes lehet megkockáztatni ezt a businesst, bepakoljuk a jurassic parkot a három pápai Globemasterba, és irány Ramstein! Ha cserébe ingyen F-35-ök jönnek, tuti meg lehet Putykóval beszélni, hogy ennyi támogatás még beleférjen az ukránok felé.
:D

:rolleyes:
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 593
14 618
113
jah, de hogy legyen azért valami adat, bár nem BM-27 csak 21 : egy gép teljes töltettel 50 x 100 m-es területet fed le, köznyelven szólva : egy focipályányit ...
Így van.
Nem "Kazettás" töltettel.
Ugye van a BM-21-re "Tűzeső"....
Az viszont gyakorlatilag fedi ezt a területet 100%-ban (.....ami nem igaz mert egy két "Kolbász" elkóvályog, de majdnem....)
A " Termit" pedig ~15cm-es sugárban mindent szétéget.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 647
48 421
113
Boris Johnson mégsem a V4-ekkel együtt ígért katonai segítséget Ukrajnának

A PA brit hírügynökség idézete tévesen Boris Johnson miniszterelnököt, miszerint a britek megegyeztek a V4-ekkel arról, hogy katonai segítséget nyújtanak az ukránoknak. A keddi tárgyalásokról kiadott közös nyilatkozatban katonai segítségnyújtásról nem esik szó. Az idézet valójában a brit-lengyel egyeztetésen hangzott el.

(24.hu)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 847
113
Azt is közölték, hogy az orosz fegyveres erők egységei Ukrajna területén két település felett vették át az ellenőrzést,
Az egyik felszabadított településen a csecsen katonák megtaláltak egy elveszett asszonyt, egy anyát és nagymamát és hazavitték. 13 napig a szomszéd faluban egy pincében bujkált.

 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 428
3 745
113
A "törpe" és az "ogre" munkában:

Basszus, az ogrénak nem ácafestéke van. :O

Ez az ogre ez nagyon durva... A 300-ból az a perzsa óriás ugrott be róla, vagy nem is tudom, mihez tudnám még hasonlítani... :eek:

Mondjuk azért nem lepne meg, ha ezt az állatot, vagy a rőtszakállút meg a többi társát előbb-utóbb, vagy akár a közeljövőben is, valami orosz videóban holtan látnánk viszont...
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 980
8 534
113
Szerintem érdemes lehet megkockáztatni ezt a businesst, bepakoljuk a jurassic parkot a három pápai Globemasterba, és irány Ramstein! Ha cserébe ingyen F-35-ök jönnek, tuti meg lehet Putykóval beszélni, hogy ennyi támogatás még beleférjen az ukránok felé.
:D

:rolleyes:
A Ramsteinbe repülés egy dolog. Ráadásul talán két tucat repülőgép. Érdemben nem segit semmit, az első bevetésük után a földön elpusztítanák az oroszok. Hatótávjuk csekély, kivéve a volt németeknek ahol van szárny pótos is, igaza akkor meg minmál a fegyverzet.
Ramsteinből szállítógépeken kéne elvinni őket az ukránoknak (vagy amerikaiaknaK???) Utóbbi veszélyes. Előbbi is. Az egész szerintem inkább az ukrán folyamatos kérések után van. Nos a német/amcsi bázison le kéne szerelni a szárnyakat és úgy berakni a gépekbe. Ukránoknak kérdés, hány AN-124 illetve IL-76 maradt.. NATO szállítógépek nem tudom mennyire repülnek be Ukrajnába.. Szerintem az oroszok-amcsik ebben katonai vonalon egyeztetnek, nehogy kitörjön valami nukleáris összetűzés.. Nem sok értelme van az egésznek..
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 582
4 824
113
Nekem még mindig fura ez a MiG-29 ajándékozás.Maguk a lengyelek tagadták a leghatározottabban, hogy repülőgépeket adnának az ukránoknak. Ezt a linket már megosztottam pár napja, mikor posztolták a lengyelek:


Mert nem az ukránoknak adnak MiG-29-eket, hanem Németországnak - aki majd az ukránoknak adja. Ezzel a "jogászkodással" úgy próbálnak tenni, mintha nem ők adnák Ukrajnának, hanem a németek.
(Megj.: a magyar kormányhatározatban is hasonló van: adhatunk fegyvert, de nem közvetlenül Ukrajnának.)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

ximix

Well-Known Member
2017. december 1.
823
2 395
93
"Az ukrán erők orosz tanko(ka)t, esetleg T-72B3-at vesznek ki, RPG-7 tűzzel; úgy tűnik, két PG-7VM/S kilőve."
Hmm lehet a videós srác már egy amolyan "önkéntes zsoldos" ?
A videó alatti hsz-ből az jön le, hogy a srácok azok

"SWAT a Kijev megyéből"
és
"A videóban szereplő felszerelések egyike sem a NATO által szállított, kivéve talán a személyi páncélt (erről nem sokat tudok).
Az álcázás a Multicam helyben gyártott másolata, a puska valójában egy bennszülött AR-15 származék (UAR-15 néven ismert)."

A nagyon "nyugatias" kinézet zavart meg, de csak copy paste.
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 428
3 745
113
A Ramsteinbe repülés egy dolog. Ráadásul talán két tucat repülőgép. Érdemben nem segit semmit, az első bevetésük után a földön elpusztítanák az oroszok. Hatótávjuk csekély, kivéve a volt németeknek ahol van szárny pótos is, igaza akkor meg minmál a fegyverzet.
Ramsteinből szállítógépeken kéne elvinni őket az ukránoknak (vagy amerikaiaknaK???) Utóbbi veszélyes. Előbbi is. Az egész szerintem inkább az ukrán folyamatos kérések után van. Nos a német/amcsi bázison le kéne szerelni a szárnyakat és úgy berakni a gépekbe. Ukránoknak kérdés, hány AN-124 illetve IL-76 maradt.. NATO szállítógépek nem tudom mennyire repülnek be Ukrajnába.. Szerintem az oroszok-amcsik ebben katonai vonalon egyeztetnek, nehogy kitörjön valami nukleáris összetűzés.. Nem sok értelme van az egésznek..

Szerintem te túl komolyan vetted a hozzászólásom...
Ukrajnába két hete senki nem repül be, azt a magányos ukrán Szu-27-est leszámítva.

Mellesleg itt a videó a bákói távozásáról: