[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 559
47 568
113
Hova? Amúgy megy a hungarofóbia ezerrel, mert tán a buszon egy ukrán nagyi meghalt és erről is a "putyinkutyájaorbán" tehet.
Tudom. Mindenről Orbán, a patás ördög tehet. Egyszer olyan jó lenne azt hallani, mi az én felelősségem a történtekben. Sokkal egyszerűbb a másikat hibáztatni a saját ökörségemért is.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 624
85 990
113
Hozzáteszem, nehéz úgy meglepni az ellenfelet, ha az USA felderítési és elemző potenciálja áll mögötte!!!

...ha ezt belevennék a tervezésbe, akkor sokkal reálisabb és megvalósíthatóbb --=>> kevesebb felesleges áldozattal járó-- műveletet látnánk, sokkal nagyobb eredményességgel!

...szerintem!

Kicsit az EW(Elektronikus hadviselés/zavarás) területre átevezve: még mindig nem értem, hogy a szemmel látható orosz (rész)kudarcok miatti "ajtó-ablak nyitva" az USA felderítő tevékenységnek helyzeten miért nem változtatnak. Az amcsik a terveiknek megfelelően kivéreztetik az orosz haderőt, sorozatosan veszítenek el elit-erőket, aránytalanul magas veszteséggel.
"Kicsit" a "Híd túl messze van"/Arnhem-i --minden sikerül-- illuzórikus hadműveletre emlékeztetnek ezek harc-cselekmények.

Nekem az a tanulság, hogy a rendelkezésre álló információk szerint nem tudják elég hatékonyan blokkolni az USA felderítést!
...és itt most nem Mo,/Szerbia nagyságrendről beszélünk, hanem a 2./3. nagyhatalomról!!! ...ráadásul ezt vagy nem merik megmondani Putyinnak --és ezért nem is merik ezt a tényt betervezni a hadműveletekbe, vagy hibás tervezés zajlik!
Egyik sem jó ezen a Világhatalom-szinten a "nem-tudom" vagy a "nem akarom" közül.
A lehetségeshez képest sokszoros veszteségeket látok!

Kicsit visszatérve a Szerbekhez, a maguk idejében, sokkal eredményesebben használták a rendelkezésre álló eszközöket.

Ironikusan megjegyezném, hogy az orosz --vezető réteg számára működő-- motivációs eszközöket sokkal reálisabban tudta és használta Sztálin!!! ...durva a megállapítás, --szerintem is =>> mert ezek voltak Gulag-ok--, de ezt mutatja --nekem-- a jelenlegi orosz valóság!!!

...és a haditechnikai fejlesztések eredményessége terén is ezt látom, az orosz űrkutatásban is ezt látom, nem csak a hadvezetésben!!!

Kicsit az társadalmi összefüggések területére átcsapva: Putyin részére ezt tartom a legnagyobb --hosszútávú-- kihívásnak megteremtsen egy társadalmi-motivációs eszköztárat a Brezsnyev/Jelcin/Gorbacsov/... évtizedek alatt gyakorlatilag lerombolt régi, de működő helyett.



.
Ez egy NATO elleni háború, csak most ukrán hullákkal verik az amcsik azt a bizonyost, AHOGY! Donbasszban UGYANÍGY, HÁTULRÓL pedig az oroszok segítettek be. De jól van ez így, csak kár emiatt (Biden és fia, Nuland meg a hülye Clingonné) szétlőni több milla népeket!
 

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
855
4 718
93
Én csak azt nem értem - többek között - ha az uki sereg 250 ezer fő plusz most a tartalékosok, meg önkéntesek, meg koboldok, törpék, punkok, etc. szóval hol vannak a nagy ütközetek?
2/3/4x ezer partizán van?
Hol vannak ennyien?
És az ellen meg 190 ezer fő...
Hogy hol vannak ennyien? Mindenütt. Ezért nincsenek sehol nagy számban.
A tengerpartokkal nem számolva, 3000 km hosszú határszakaszon rendezkedtek be védelemre - 1 km-re 100 fegyveres jut, mármint ha semmiféle mélységi védelmük és semmiféle tartalékuk nincs. De nyilván van valamennyi, és biztosan hagytak hátra egységeket a fontosabbnak ítélt hátországi pontokon is.
Régi háborús alapigazság, hogy aki mindent véd, az nem véd meg semmit. Ezt az első napok fényesen igazolták.

Mert ezzel szemben ha az orosz támadó ékekre csak 10-20 ezer fős csoportosításokat számolunk, mondjuk 10 km szélességben megindulva, máris bárhol kijön a 10-, 20-, 30-szoros túlerő. Ami viszont nem fog "méltó" ellenséggel találkozni, de - mint kiderült - nyűglődik a milicistákkal, punkokkal, civilekkel, meg azokkal a kisebb ukrán csoportokkal, akik lecsipkednek róluk ezt-azt, majd pucolnak vissza a lakótelepekre vagy az erdőkbe.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 063
24 191
113
Nem erre számított mert akkor nem lenne újratervezés és logisztikai probléma nem kellett volna leállítani a hadműveleteket (nem elősször) időt adva az Ukránoknak, hogy rendezzék a soraikat,ês átcsoportosítani a csapataikat, ilyen lehetőséget egyetlen támadó haderő hadvezetése sem ad az ellenségnek, csak ha kénytelen leállítani egy időre a hadműveleteit....
jószántából....
azért azt ne felejtsük el,hogy 2 nap után Zselé elnök úr már tárgyalt volna,le is álltak a hadműveletek,csak utána "valakik" ismét adták alá a lovat,ami miatt nagypofájúskodott egy sort megint,azóta kiderült hogy aki lovat ígért,maximum csak 2 mankót tud biztosítani de azt is csak ideig-óráig,tehát zselé elnök úr megint hajlandó lenne tárgyalni ..

annyiban számolhatta el magát az orosz hadvezetés (szerintem) ,hogy azt hitték ez is olyan könnyen fog menni mint a Krím,és elég oda a sorállomány .. de ez nem így alakult.
 

Aurél

Well-Known Member
2022. február 25.
590
4 482
93
De szerintem pont ezzel nem nyernek semmit ha az elejétől kezdve Kijevre koncentrálták volna az erőiket lehet már Kijev felett orosz zászló lengene, egy koncentrált orosz támadással szemben nem tudták volna semmit sem tenni az ukránok...Nem lenne tele a net szét ATGM-t orosz harcjárművekkel és legfőképpen nem hitték volna el az ukránok,hogy van esélyük az orosz hadsereg ellen.
Lehetséges, hogy nem is mindenek felett álló terv Kiev lerohanása. Fölösleges vérontás és rombolás lenne.
1. A demilitarizáció jól halad, szemben a Kiev mellett álló, mérhetetlen fölényben lévő média híreivel.
2. A kelet-ukrajna, zömmel Oroszok-lakta részeinek megtisztítása rövidesen véget ér.
3. Eszük ágában sincs elfoglalni Ukrajnát.
4. Arról, hogy ennek pár nap alatt vége kellett volna lennie én sehol sem olvastam, kizárólag az Ukrán-barát médiában.(a média 95%-a)
5. Amikor vége lesz ennek és a valóságból is látunk majd valamit, szerintem valami olyasmi lesz, amire senki sem számított.
Teljesen fölöslegesnek tartom bármelyik oldal propagandáját teljesen elfogadni. Van, ahol összeérnek a szálak, az igaz lehet.
Zelenszkij légtérzárat követel, vadászgépeket követel. Az oroszok szerint 90%-ban megsemmisült az Ukrán légvédelem, működő vadászgépeik zömét Romániába vitték, komolyan bevethető vadászpilótájuk nincs. Ma pedig már az Orosz légierő is részt vett a demilitarizálásban, valószínüleg igaz. Itt tárgyalásos megoldás lesz szerintem, kivéve ha Biden teljesen hülyét csinál Zelenszkijből.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 624
85 990
113
Pedig olyan jól beérkezek a fegyverek is ...
FNU7j4WXIAAdBZK
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
És ezt előre tudták, átláttak rajta, vagy utólag derült ki, miután szétlőtték? -bár olyan sok lőszerre nem emléksze, inkább ruhák voltak az egyikben, amiben durkáltak. De lehet, hogy rosszul emlékszem, franc se tudja ennyi videjó után.
Nyilván tudták, valószínűleg gyakori hogy a ruszkik azt hiszik hogy ez maszkirovka pedig csak törvénytelen.
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 063
24 191
113
Ilyetén is bármikor összedobok a Word-el és egy nyomtatóval, az orosz kormány meg sose az őszinteségéről volt híres, szóval ja ez nem bizonyít semmit sem.
olyan ez is mint a maláj gép,az egyik félnek erre van bizonyítéka, a másik félnek meg arra van bizonyítéka -- bármi is történt még ha igaz is úgy is az oroszok jönnek majd ki belőle szarul,mert nekik rosszabb a nyugati PR-juk .. pedig megmondta már Göbbels is .. "Ha elég gyakran ismételgetsz egy hazugságot, az emberek elhiszik, és te magad is el fogod hinni."
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 001
82 264
113