[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 096
28 636
113
A Jászberényi cikk 2014-es. Egyébként nem vagyok elájulva a pasitól, jól ír, de túlszínezi a történeteit. 2015-ben kint volt Debalcevonál, de a frontot meg sem közelítette, mégis úgy adta elő, hogy "záporoztak a lövedékek körülötte" :D
A valóságra senki sem kíváncsi. Ma már a túlszínezés elvárás. Azért adnak díjat. Csak akkor ciki, ha lebukik az illető. Ld Claas Relotius.
 

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 922
16 934
113
Az amerikai "segítsége" az ukrán hadsereg számára.

Egyes országokban hagyománya van, hogy lejárt termékeket adnak oda a szegények támogatására.

Úgy tűnik, hogy az Egyesült Államok Védelmi Minisztériuma úgy döntött, hogy ezt az utat követi, amikor úgy döntöttek, hogy támogatják az ukrán hadsereget.

 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 448
31 783
113
Wáohh, kezd egyre érdekesebb és veszélyesebb lenni a szitu, Afrika, Szíria, még valaki? Mondjuk közép Afrika volt a legutolsó akire gondoltam volna.
Személyesen jönnek el az ajándék Javelinért, Panzerfaustért, NLAW ért, Stingerért, és Starstreakért. Ha már itt vannak, meg is tanulják használni.
 

1valaki

Well-Known Member
2022. február 27.
437
3 300
93
Ha már otthon vannak azt mondatnak a megszállókkal amit akarnak.
Azok a megszállók hazamentek csak szólok,talán beinditok egy kis gondolatmenetet a kijevi russzal kapcsolatban.Tehát kijevi rusz,nem pedig kijevi ukrop.Nos a ruszok pontosan ugy menne haza "krajnába",mint a magyar menne haza Erdélybe és a hozzá csatolt részekbe.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Azok a megszállók hazamentek csak szólok,talán beinditok egy kis gondolatmenetet a kijevi russzal kapcsolatban.Tehát kijevi rusz,nem pedig kijevi ukrop.Nos a ruszok pontosan ugy menne haza "krajnába",mint a magyar menne haza Erdélybe és a hozzá csatolt részekbe.
Hagyjad nem kell senki nem kíváncsi a kacifántos történelmi magyarázatodra, mindenki látja hogy az ukránok egy másik nép és nem akarnak oroszország része lenni. Fölösleges itt jönni a kijevi russzal nem változtat semmin.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 197
67 674
113
A Sky News szerint Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője pénteken közölte, hogy lehetséges egy találkozó Vlagyimir Putyin és Volodimir Zelenszkij között, és egyáltalán „nincs kizárva”.

A szóvivő mindemellett azt mondta: először a békedelegációknak kell elvégezniük a feladat első részét. Ezzel vélhetően arra utalt, hogy közeledniük kell az álláspontoknak egymáshoz, mielőtt lenne értelme összehozni egy ilyen találkozót, ám erre vonatkozó jeleket sajnos egyelőre nem lehet látni.

Az ukrán elnök a minap nyilatkozta azt, hogy szerinte csak az vethet véget a háborúnak, ha négyszemközt ülnek le tárgyalni Putyinnal

Nem fog Z - vel talalkozni mert nem ismeri el elnokkent, ha tallalkoznanak az maga lenne az elismeres. Ha talalkoznak, akkor fognak majd ha mar Z nem lesz elnok.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Sziria lesz belole, jonnek a fegyverek, a kulfoldi fegyveresek, zsoldosok, beszallnak neha ezzel azzal idegen orszagok, lesz jo sok menekult es egy orokre xarra lott orszag, mindenfele teruletekkel, mindenfele katonai/felkatonai csoportokkal. Aztan vajon egy Sziria allapotu orszag majd hogy lep be az Eu-ba, vagy a Natoba? Hat sehogy, Szomalia, Sziria allapotara fog sullyedni.
És ez a legjobb szcenárió... hogy sikerül lokalizálni a konfliktuszónát...
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 380
67 510
113
Hagyjad nem kell senki nem kíváncsi a kacifántos történelmi magyarázatodra, mindenki látja hogy az ukránok egy másik nép és nem akarnak oroszország része lenni. Fölösleges itt jönni a kijevi russzal nem változtat semmin.
Kárpátaljai magyarok ukránná? Donyecki oroszok? Vagy ez csak egy irányban erkölcsös? :D
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 458
4 596
113

Azért 5 éven belül 0 import Európába a szénhidrogénekből az nagyon jó szcenárió. Már a mostani 2/3-os csökkentés is súlyos csapás az illegitim Putyini rezsimnek.

Eközben a vén Biden további példátlan szankciókkal csapott le:
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 448
31 783
113
Pont a múltkor néztem egy filmet valamelyik francia elitegységről akik valahol Afganisztánban "alamózták",
nekem nem az jött le, hogy ők valami halhatatlan szuperhősnek képzelték magukat,sőt épp ellenkezőleg nagyon is tudatában voltak annak, hogy ők is halandók és bármikor meghalhattak volna.
Persze ez nyilván személyiségfüggő dolog, de szerintem aki úgy mint pl ez a kanadai jó pár harcteret megjárt jó sok halált látott,gondolom nem egyszer volt életveszélybe, nem hiszem ,hogy elszállt volna magától és lebecsülné a veszélyt vagy az ellenfelet....
Különleges alakulat...

 
W

Wilson

Guest
Elszámolások lengyel MANPADS „Piorun” munka Harkiv régióban

2022. március 11 (Piorun)

Lengyel MANPADS „Piorun” Harkiv régióban..​


Sikerült megtalálni és kommunikálni a MANPADS számításaival, amelyek megsemmisítettek egy orosz vadászgépet Harkov felett.

Ezt a Militarny közölte az Ukrán Nemzeti Gárdára hivatkozva .

Harkiv az egyik leginkább érintett város Ukrajnában a légicsapásoktól.

Az orosz repülőgépek számos bombatámadást hajtottak végre polgári infrastruktúrára, katonai létesítményekre és lakóházakra.

A légvédelmi egységek harci szolgálatban vannak, hogy megvédjék egységeket az ellenséges légicsapásoktól.

A MANPADS ukrán számítása


Március 6-án körülbelül 18:15 órakor két MANPADS ellenséges légi célpontot észlelt.

Ezt követően két indítást hajtottak végre. És két rakéta megsemmisítette a légi célpontot .

Az egyik csapat a sorkatonákból, a másik csapat a hivatásos katonákból állt.

„Este hat körül pozíciót váltottunk, és azonnal azt a tájékoztatást kaptuk, hogy van egy légi célpont

Gyorsan felfegyvereztük magunkat, hőkamerát szereltünk a Piorun MANPADS-hez , és felkészültünk a harcra. Tisztában voltam a célponttal, és azonnal szóltam a feletteseimnek, majd a "Tűz" parancs után kilőttem a rakétát, és az eltalálta a célt. Abban a pillanatban nem éreztem magam rosszul, mert készültem rá, tudtam, hogy ha van célpont, akkor lesz kilövés" - mondta Maxim NSU-s katona.

MANPADS Perun (Piorun) az ukrán számítás
Piorun MANPADS

Szerinte a Piorun MANPADS-nek vannak bizonyos előnyei szovjet analógjához képest.

Maxim aznap este a lengyel Piorun MANPADS-t használta, a második lövést a szovjet Igla adta le.

Egy tartalékos hajtotta végre, aki egykor három évig a nemzetőrségben szolgált.

„Volt egy Air Target csapat. Többen kijöttünk, a megfigyelő kiadta a parancsot, hogy UAV. Egy másik kiadta a parancsot, hogy ez egy repülőgép. Megragadtam a MANPADS-emet, célba vettem, és a rakéta célba ért" - mondta a tohai NMU egyik katonája.

Eddig ezek az első MANPADS harci indítások, amelyeket a gárda hajtott végre. És sikerrel jártak.

Ennek következtében egy Szu-34-es pilóta életét vesztette, egy másikat, Makszim Krištop alezredest katapultált, a Nemzeti Gárda fogságába esett, majd átadták az ukrán különleges szolgálatoknak.

Az orosz Szu-34 PKS törmeléke Harkovban.  2022.03.07
Az orosz Szu-34 roncsai Harkovban. 2022.03.07

A Piorun MANPADS egy lengyel gyártmányú hordozható légvédelmi rakétarendszer, amelyet alacsonyan repülő célpontok elleni küzdelemre terveztek.