[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 110
82 831
113
Persze miután azt mondták nekik, hogy ez mostantól az orosz állam tulajdona és 11 orosz mérnököt is hoztak az erőmű javítása és üzemeltetése céljából,ezekután majd szépen visszaadják az Ukránoknak..... o_OArról nem is beszélve, hogy Putyin azt mondta Ukrajna területi integritásával kapcsolatban, hogy az ő feltételei a következők:
Ukrajna ismerje el a Krimet Oroszország részeként és ismerje el a szaki köztársaságokat....Szó sem volt arról, hogy az oroszok Zaporizzsjai ukrán területen Orosz tulajdonba veszik Európa legnagyobb atomerőművet, mert azt ne gondolja senki, hogy csak az atomerőmű területe lesz orosz ellenőrzés alatt...
Nem bíznak az ukránokban, főleg az Ukrán nemzeti gárdában, akik az erőmüvet ellenőrizték. Másik dolog, hogy az erőmü területén kiégett üzemanyagot is tárolnak. Detto ugyanez Csernobil. Így az ukránok nem tudnak piszkos bombát előállítani.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 110
82 831
113
Vlagyimir Potanin Oroszország leggazdagabb üzletembere óva intette Putyinékat attól, hogy lefoglalják azokat az Oroszországban működő nemzetközi vállalatokat, amelyek úgy döntöttek, hogy bezárják az országban működő létesítményeiket az ukrajnai invázió miatt.

A Norilsk Nickel (NILSY) fémipari óriáscég elnök szerint egy ilyen lépéssel több mint 100 évet lépnének vissza. Szerinte nem lehet rácsapni az ajtót a nyugati cégekre és befektetőkre. Arra kérte az orosz kormányt, hogy rendkívül óvatosan járjon el a vagyontárgyak lefoglalásával kapcsolatban.

Ő egyébként úgy számol, hogy ezek a cégek a közvélemény nyomására döntöttek a kivonulás mellett, és maguktól szerinte majd visszatérnének, ő pedig meg is tartaná nekik ezt a lehetőséget. Potanin Oroszország leggazdagabb milliárdosa, és a Bloomberg szerint vagyona még mindig körülbelül 22,5 milliárd dollárra tehető, annak ellenére, hogy pénzének mintegy negyedét elveszítette nemrég.

24.hu
Attól félnek az oligarchák, hogy akkor a külföldön lévő villáikat, kastélyaikat és egyéb vagyunokat a nyugatiak is elkobozzák. Ez itt a probléma. :)
 
W

Wilson

Guest
Orosz térkép

2022. március 12-én 10.00 órakor Ukrajna területén zajló különleges katonai művelet térségének helyzettérképe.

Pridnesztroviai Moldáv Köztársaság határait kiigazították.

A térkép nagyítható....


Este lesznek feltéve a szimbólumok közvetlenül a térképre.(by Wilson)

Clonelcassad
 
W

Wilson

Guest
Ez politika, úgy hívják, hogy prevenció. Miért mit gondoltál , hogy majd felrobbantsák az oroszok azért veszik ellenőrzés alá? A sok idióta birkaagyú a jódtablettákat vásárolja...
Miért robbantották volna fel az oroszok?
Nem mondtam semmi ilyet, de abban is biztos lehetsz, hogy az ukránok sem akarták felrobbantani, sőt piszkos bombát sem akartak volna csinálni...
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 022
14 873
113
Most lehet hogy én nem értek valamit. Folyamatosan mutogatják minden médiában, hogy tüntetnek az elfoglalt településeken a megszálló, barbár orosz sztyeppei hordák ellen. Megértem...az oroszok viszont eddig SEHOL nem lőtték őket halomra vagy ilyesmi. Viszont még a nagy városokban sincsenek 80-100-nál többen. a 10-20k-s településeken meg 8-10 ember váltja meg a világot a tüntikézéssel. Kérdem. Ha nem bántják őket a "primitív, és kancatejen nevelkedett" oroszok, a többiek miért nem tüntikéznek? Most láttam az M1-en (jó...tudom mé azt nézem? Most ébredtem éjszakás műszak után és még nincs agyam) :D ) h Mikolaevnál, legalább 50en követelték a polgármester szabadon bocsátását!!! Ez borzasztó. Ők voltak az Polgár Jenő hivatal alkalmazottai? :)
 
W

Wilson

Guest
Most lehet hogy én nem értek valamit. Folyamatosan mutogatják minden médiában, hogy tüntetnek az elfoglalt településeken a megszálló, barbár orosz sztyeppei hordák ellen. Megértem...az oroszok viszont eddig SEHOL nem lőtték őket halomra vagy ilyesmi. Viszont még a nagy városokban sincsenek 80-100-nál többen. a 10-20k-s településeken meg 8-10 ember váltja meg a világot a tüntikézéssel. Kérdem. Ha nem bántják őket a "primitív, és kancatejen nevelkedett" oroszok, a többiek miért nem tüntikéznek? Most láttam az M1-en (jó...tudom mé azt nézem? Most ébredtem éjszakás műszak után és még nincs agyam) :D ) h Mikolaevnál, legalább 50en követelték a polgármester szabadon bocsátását!!! Ez borzasztó. Ők voltak az Polgár Jenő hivatal alkalmazottai? :)
Az oroszok már lőttek az utat elzáró civilekre....
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 989
12 022
113
Én értelmezem rosszul és szinte egyáltalán nincs semmilyen védelmi vonal kiépítve és a településre húzódtak vissza? Volnovaha fölött elvileg nem volt áttörés, nem? Ha máshol nem, akkor ott kéne védelemnek lenni, nem? Vagy kamu ez is...
Volnovahanal bizony attortek, ha jol emlekszem marc. 10.-en, attol meg hogy te nem figyeled az esemenyeket, azok megtortennek :D Igaz az ukran hadijelentesekbol ezt nagyvonaluan kihagyjak, de erdemes mas forrasokat is ellenorozni. Tessek, magamat idezve pl.
Bocs, ha esetleg mótvá:

AFU KEY POINT VOLNOVAKHA FALLEN. RUSSIANS DEVELOP OFFENSIVE​


The Russian Defense Ministry has officially announced that the city of Volnovakha (between Donetsk and Mariupol), one of the key defense points of the Ukrainian Armed Forces in the east of the country, is now completely under the control of Russian and DPR units. The DPR also took control of Olginka, Velyka-Anadol and Zelenyi Gai settlements. Advancement in depth in this section of the front was up to 6 kilometers.

oho00890.jpg


https://southfront.org/afu-key-point-volnovakha-fallen-russians-develop-offensive/

Hmmm, valamiert a Volnovakhai helyzetet elegansan nem is emlitik, pedig azt lathatolag elvesztettek. Biztos nem passzol az ukran narrativaba.
 
W

Wilson

Guest
Volnovahanal bizony attortek, ha jol emlekszem marc. 10.-en, attol meg hogy te nem figyeled az esemenyeket, azok megtortennek :D Igaz az ukran hadijelentesekbol ezt nagyvonaluan kihagyjak, de erdemes mas forrasokat is ellenorozni. Tessek, magamat idezve pl.
Az ukránok is elismertékva mai ukrán vezérkar által kiadott jelentésben benne van..
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Persze miután azt mondták nekik, hogy ez mostantól az orosz állam tulajdona és 11 orosz mérnököt is hoztak az erőmű javítása és üzemeltetése céljából,ezekután majd szépen visszaadják az Ukránoknak..... o_OArról nem is beszélve, hogy Putyin azt mondta Ukrajna területi integritásával kapcsolatban, hogy az ő feltételei a következők:
Ukrajna ismerje el a Krimet Oroszország részeként és ismerje el a szaki köztársaságokat....Szó sem volt arról, hogy az oroszok Zaporizzsjai ukrán területen Orosz tulajdonba veszik Európa legnagyobb atomerőművet, mert azt ne gondolja senki, hogy csak az atomerőmű területe lesz orosz ellenőrzés alatt...

Itt a kérdés az ugye, hogy értjük-e a különbséget a "területi követelés" meg az "atomerőmű üzemeltetés" (az emlegetett 11 orosz mérnökkel ugye) között. A finnek atomerőművénél, ahol a Roszatom az üzemeltető ott is "területi követelés" -ük volt? Amit a finnek aláírtak?

Nem. Jól láthattuk, hogy az ukránoknak az atomerőmű üzemeltetés még békeidőben sem ment nagyon. A mostani helyzetben amikor a front elment mellette, akkor az oroszok biztosítják a zavartalan működést és a biztonságos üzemet. "MasterCard" -osan fogalmazva - a "minden másra meg ott a pravda.ua" ...