[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 022
14 874
113
Az oroszok már lőttek az utat elzáró civilekre....
Jaja...Levegőbe, láttam is...meg a Zaporozsjei erőműnél ahol valahogy a békés Ukrán tüntikézők átváltoztam milicistává. Én is lőttem volna, ha az ukrán zászló Ak-nak a csövére van tűzve... Más forrást nem ismerek. Olyan volt hogy 20 nagy ukrán az 1db hátráló orosz katonára majdnem rávetették magukat, de a háttérből jöttek a többiek és a levegőbe lőttek. Amennyiben nem látnak fenyegetést tudtommal nem lőttek. Egyébként már tele lenne minden média a videókkal hogy halomra gyilkolásszák a tüntizőket.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 840
113
Miért robbantották volna fel az oroszok?
Nem mondtam semmi ilyet, de abban is biztos lehetsz, hogy az ukránok sem akarták felrobbantani, sőt piszkos bombát sem akartak volna csinálni...
A média tele volt vele, hogy fel akarják robbantani az oroszok. :)
Zelenszkij , ahogy kijelentette Münchenben az az ukrán atombomba terveket, az oroszok komolyan vették, mert végképp nem bíznak Zelenszkijben.(sosem tartotta be amit ígért,azért sem akartak velük találkozgatni az oroszok még a normandiai 4-ek keretében sem) Prevenció, semmi mást ne néz ez mögött. Lényegtelen más mellette, akart-nem akart,
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 315
55 675
113
Miért robbantották volna fel az oroszok?
Nem mondtam semmi ilyet, de abban is biztos lehetsz, hogy az ukránok sem akarták felrobbantani, sőt piszkos bombát sem akartak volna csinálni...




Nem hát....
Én inkább nem szeretném. Legyen egy pufferállam köztünk és az oroszok között. Legyenek csak távol tőlünk. Tőlem leverhetik ezt az ukrán rezsimet, meg az azovosokat, de a magyar határoktól maradjon távol az orosz haderő. Oroszország távol van tőlünk, elsősorban gondolkodásmódban. Ne közeledjünk jobban, mint amire gazdasági érdekből szükségünk van. Kellő távolságtartás és egymás ügyeibe be nem avatkozás. Most Oroszország a nyugati világ páriája lesz. Gazdaságilag eddig sem voltak világverők, most még inkább mennek lefelé majd. Ott még sok minden negatív dolog fog történni belsőleg is ,abban az országban, szerintem hamarosan. Az én generációm akkor a nyugati világot vágyta ide, mert megéltük a szovjet világot. A nyugati világ, minden nyűge ellenére még mindig fényévekkel jobb, mint az volt, ami volt 90 előtt itt. Ebből a háborúból nekem az is lejön, többek közt, hogy az oroszok, vagy a vezetésük, gondolkodásmódban nem változtak az elmúlt 32 évben. Ez szomorú. Mert abban az országban hatalmas lehetőségek lennének. El fognak azok veszni így.


Nem.
Reálpolitika, reál gazdaság, és biztpol kell, nem érzelmi alapú.
Érthetetlen az a hanyag elegancia, ahogy a világ 85%-a figyelmem kívül hagyja az Oroszok ilyen irányú érdekeit, jogait, vagy az aláírt szerződések tartalmait.
Telóról nem pötyögok hosszabban, de a világ 85%-a,nem akarja/tudja/meri a valódi kontextusába helyezi, ami itt történik.
 

ximix

Well-Known Member
2017. december 1.
823
2 395
93
Akkor a saját oldalamról egy kérdés....
- Mit indítottak a HK-ra? Mert ezen a távolságon kb semmi nem élesedik amit eddig ismerek....RPG 80-100m minimum, ERYX 50 méter...Tehát mivel csaphatják meg az első gépet? A táv max 30-40 méter.
Nem biztos, hogy ez volt, de ezen van egy kapcsoló 20m és 100m -el.

NLAW.png
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 054
18 761
113
Wagner Péter írása a zsoldos erőkről, berakom, mert szerintem nagyon jó és hiányt pótló.

 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 494
18 518
113
Nekem is ez az érzésem. Egy vonalvastagságnyit engedne....esetleg....
Egyelőre még nem szerintem nincs miről tárgyalnia.
Tul sokat kellene engednie, hisz semmilyen célját nem érte el.
Az ukránnak meg jó a patthelyzet, ő védekezik.
Az ukrán célja inkább, hogy további veszteség teljes harcba csalogassa.
Ha Putyin dühösen pánikolva lesz olyan ostoba, hogy megostromolja valamelyik várost, akkor tovább javulnak az ukránok esélyei a győzelemre.
A nyugati fegyverek pedig csak jönnek, az erőviszonyok egyre kiegyenlítettebbek lesznek.
Putyin ideje (pénze) fogy.
 
W

Wilson

Guest
Itt a kérdés az ugye, hogy értjük-e a különbséget a "területi követelés" meg az "atomerőmű üzemeltetés" (az emlegetett 11 orosz mérnökkel ugye) között. A finnek atomerőművénél, ahol a Roszatom az üzemeltető ott is "területi követelés" -ük volt? Amit a finnek aláírtak?

Nem. Jól láthattuk, hogy az ukránoknak az atomerőmű üzemeltetés még békeidőben sem ment nagyon. A mostani helyzetben amikor a front elment mellette, akkor az oroszok biztosítják a zavartalan működést és a biztonságos üzemet. "MasterCard" -osan fogalmazva - a "minden másra meg ott a pravda.ua" ...
Miért nem tudták működtetni az atomerőműveiket az ukránok békeidőben?.
Szerinted az oroszok amikor kijelentik, hogy az erőmű orosz tulajdonba került, a háborút követően visszaadják az egész területet az Ukránoknak, és mint valami szigetként egyedül az erőmű területe illetve maga az erőmű marad orosz fennhatóság alatt, és ebbe az ukránok belemennek?

Amiről te beszélsz ahhoz nem kell orosz fennhatóság, illetve orosz tulajdonba vétel vagy orosz üzemeltetés, ugyanis az Ukránoknak is elemi érdeke, hogy az erőmű zavartalanul működjön hiszen az ukrajnai áramtermelés egyik fontos pillére...
 
W

Wilson

Guest
Jaja...Levegőbe, láttam is...meg a Zaporozsjei erőműnél ahol valahogy a békés Ukrán tüntikézők átváltoztam milicistává. Én is lőttem volna, ha az ukrán zászló Ak-nak a csövére van tűzve... Más forrást nem ismerek. Olyan volt hogy 20 nagy ukrán az 1db hátráló orosz katonára majdnem rávetették magukat, de a háttérből jöttek a többiek és a levegőbe lőttek. Amennyiben nem látnak fenyegetést tudtommal nem lőttek. Egyébként már tele lenne minden média a videókkal hogy halomra gyilkolásszák a tüntizőket.
Dehogyis a levegőbe lőttek egyenesen a tömegbe volt jó pár sebesült illetve halott..
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 494
18 518
113
A média tele volt vele, hogy fel akarják robbantani az oroszok. :)
Zelenszkij , ahogy kijelentette Münchenben az az ukrán atombomba terveket, az oroszok komolyan vették, mert végképp nem bíznak Zelenszkijben.(sosem tartotta be amit ígért,azért sem akartak velük találkozgatni az oroszok még a normandiai 4-ek keretében sem) Prevenció, semmi mást ne néz ez mögött. Lényegtelen más mellette, akart-nem akart,
Ne beszélj már marhaságokat.
Akkor a másik kettő atomerőművet miért nem foglalták el preventív jelleggel?

Nem lehet, hogy valótlanságokat terjesztesz?
Miért utólag jönnek ezek a nyakatekert magyarázatok?

Amúgy meg Putyin sem az a jellemes ember.
Eddig kb. minden nemzetközi egyezményt megszegett.
Hazudik, mint a vízfolyás.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 893
56 747
113
Egyelőre még nem szerintem nincs miről tárgyalnia.
Tul sokat kellene engednie, hisz semmilyen célját nem érte el.
Az ukránnak meg jó a patthelyzet, ő védekezik.
Az ukrán célja inkább, hogy további veszteség teljes harcba csalogassa.
Ha Putyin dühösen pánikolva lesz olyan ostoba, hogy megostromolja valamelyik várost, akkor tovább javulnak az ukránok esélyei a győzelemre.
A nyugati fegyverek pedig csak jönnek, az erőviszonyok egyre kiegyenlítettebbek lesznek.
Putyin ideje (pénze) fogy.
És talán lassan közeledik az atomküszöbhöz....
Jaj de jó! Mindent a vilàg egyik legkoruptabb államáért.
Ideje volna a szakadék felé rohanó vonatot megállitani, amig nem késő. :(