[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 021
14 868
113
Ha valaki figyeli katonai szemmel az ukrán konfliktust, akkor észrevehette, hogy az orosz katonai müveletek kezdenek konszolidálódni. A hírek szerint Putyin menesztett néhány tábornokot.
Pont ezt akartam írni kb 10 perccel ezelőtt...mintha minden megváltozott volna, és nagyrészt vége a csetlés-botlásnak. Én úgy akartam írni, hogy újra megtanultak talán háborúzni? Nem hiába megy ma a sivalkodás az ukri részről, és túl csendes az itteni média a napi 2000 kilött orosz hk-król :) Valami változás megindult...de érzem is....Az biztos h a szakik nagyon motiváltak, és kelet ukrajnában felszabadítóként fogadják őket (nagyrészt) Mennek mint a gép. A DNR talán nem annyira de azt leköti Mariupol, az LNR-t nem...
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 100
24 764
113

Megjelent Ukrajnában Wali​


Több nyugati hírportál is beszámolt a hét vége felé arról, hogy csatlakozott az ukrán haderőt támogató, külföldi milíciához egy „Wali” becenevű kanadai mesterlövész.
...A kanadai mesterlövészre a hétvége felé már egyes portálok úgy hivatkoztak, mint a „világ legjobb mesterlövésze.” Egyes híroldalak már neki tulajdonították azt a rekorder 3,5 kilométeres lövést is, melyet 2017-ben egy ISIS-harcosra adtak le egy McMillan TAC-50-essel.
...

Ezek a híresztelések valószínűleg tévesek.
A 3540 méteren leadott találatot a kanadai JTF-2-es műveleti egység tagjai adták le, Wali a 22-es számú gyalogsági ezredben szolgált mesterlövészként. Lehet, hogy a két alakulat személyi állománya közt van átfedés, de Wali 2015-től már nem a kanadai haderő kötelékében, hanem az iraki kurdokkal harcolt együtt az Iszlám Állam ellen. Hivatásos katonaként utoljára 2011-ben volt műveleti területen, Afganisztánban.

A REKORDER, 3540 MÉTERES TALÁLATOT TEHÁT VALÓSZÍNŰLEG NEM Ő ADTA LE.

...Így tehát az ukrajnai frontról érkező, mesterlövészekkel kapcsolatos híreket is érdemes lesz legalább akkora óvatossággal és távolságtartással figyelni, mint az ukrán légierő legendáiról érkező híreket, vagy akár általánosságban az orosz veszteségekről szóló híreket, melyekhez az ukrán fél 2-3-szoros szorzót rak hozzá napi híradásaiban. Nem kizárt, hogy hamarosan arról fogunk híreket hallani, hogy az ukrán mesterlövészek százasával szedik le a Kijevet ostromló orosz katonákat, az ilyen híradásokat nem biztos, hogy érdemes lesz komolyan venni.

(Portfolio)
olyan lesz mint Juba irakban vagy Kijev szelleme .. egy kreált mesehős,akit mindenféle már már természetfeletti képességgel felruháznak majd hogy az ellenséget demoralizálják vele
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 642
48 405
113
A gyülölt ellenségeink cikkek csak komolytalanok,irónia és szarkazmus mögé próbálják rejteni a néha felbukkanó igazságot.Majd ha a zsidókat is kielemzik talán elkezdhetjük komolyabban is venni a honlapot,de szerintem akkor is csak szórakoztatásra lesz jó semmi másra.Az elszabadult hajóágyús Áron gyerektöl(Kurtz ezredes)az ilyen irásokat nem lenne szabad komolyan venni.
A humorban néha több igazság van, mint "komoly" elemzésekben.
 

ehnaton

Well-Known Member
2013. február 27.
522
2 411
93
Az oroszok se olyan kőkemények mint ahogy azt szeretik propagandálni az oroszbarát médiában. Szerintem ez a háború is ezt támasztja alá.

Európa egy jelentős része beleringatta magát abba az álomba hogy a történelem véget ért és eljött a világbéke stb... Na ezt az álmot zavarta most meg Oroszország és ennek a következményei nem hiszem hogy az oroszoknak fognak kedvezni. Ahmedek bőven vannak Oroszországban is, sőt náluk nagyobb probléma ez mint sok EU-s országban. A transzformerszek meg jelentéktelen része a lakosságnak.

Európának minden erőforrása meg van ahhoz hogy egy fegyverkezési versenyben lenyomja Oroszországot.
Erő forrás pénz oké, de ember nem lesz, nem hinném hogy egyedül vagyok ezzel,az a baj az egésszel hogy egyáltalán nem a mi érdekünk ez az egész buli, de ha te ennyire akarod csináld, menj harcolj.
Én már öreg vagyok nincs igényem ilyesmire.
 

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 054
5 551
113
Dmitro Kuleba ukrán külügyminiszter egy amerikai politikai fórumon pesszimista hangot ütött meg a béketárgyalásokkal kapcsolatban. Elmondása szerint nem fűz sok reményt ahhoz, hogy diplomáciai úton rendezni tudják a konfliktust.

Putyin fejében kevés hely van a diplomáciának. Tárgyalunk, de Oroszország továbbra is olyan követeléseket támaszt, amik számunkra elfogadhatatlanok. Nem kötünk kompromisszumot Ukrajna egzisztenciális kérdéseiben
– mondta Kuleba a CNN tudósítása szerint

 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Nem kell hitelesnek tartani szerintem egyik oldal jelenlegi veszteség statisztikáit sem, az sem volt jobb amikor az orosz honvédelmi minisztérium hivatalos közleményben azt állította, az invázió után pár nappal, hogy idáig egyetlen orosz katona sem esett el az invázióban, miközben a net tele volt az elesett orosz katonákról szóló felvételekkel, amelyeket akkor még láthatott az orosz közvélemény is, nem kicsit teljesen hülyének néztek az orosz embereket....
Nem unod még ezt a hazugságot mantrázni?

Abban az orosz jelentésben egyáltalán nem volt szó(!) az orosz áldozatok számáról. Ezt a BBC úgy költötte át, hogy az oroszok letagadták a halottaik számát. A 444 és a többi hasonló oldal pedig már úgy írt erről, hogy az oroszok hazudtak és azt állították, hogy senki sem halt meg közülük. Ezen a - tök átlátszó - kamu híren pörgött itt pár fórumtársunk vagy 4 napig napig, de azóta is van minden nap valaki aki nem felejti el megemlíteni... (Khmm!)
Szóval akkor ki néz kit hülyének? :rolleyes:
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 830
113
Pont ezt akartam írni kb 10 perccel ezelőtt...mintha minden megváltozott volna, és nagyrészt vége a csetlés-botlásnak. Én úgy akartam írni, hogy újra megtanultak talán háborúzni? Nem hiába megy ma a sivalkodás az ukri részről, és túl csendes az itteni média a napi 2000 kilött orosz hk-król :) Valami változás megindult...de érzem is....Az biztos h a szakik nagyon motiváltak, és kelet ukrajnában felszabadítóként fogadják őket (nagyrészt) Mennek mint a gép. A DNR talán nem annyira de azt leköti Mariupol, az LNR-t nem...
Mariopol bevétele nagy stratégia győzelem lenne az oroszoknak. Persze nem akarnak vérfürdőt civil áldozatokkal. Ezért is alkalmazzák a lézeres Krasznopol-M lövedéket.
 
W

Wilson

Guest
Nem unod még ezt a hazugságot mantrázni?

Az orosz jelentésben egyáltalán nem volt szó(!) az orosz áldozatok számáról. Ezt a BBC úgy költötte át, hogy az oroszok letagadták a halottaik számát. A 444 és a többi hasonló oldal pedig már úgy írt erről, hogy az oroszok hazudtak és azt állították, hogy senki sem halt meg közülük. Ezen a - tök átlátszó - kamu híren pörgött itt pár fórumtársunk vagy 4 napig napig, de azóta is van minden nap valaki aki nem felejti el megemlíteni... (Khmm!)
Szóval akkor ki néz kit hülyének? :rolleyes:
Kedves zeal, nem unod még, hogy úgy osztod az észt, hogy fogalmad sincs a dologról, be van rakva a topikba az a bizonyos orosz nyilatkozat erről,örülök, hogy segíthettem, és csak szólok nagyon megfog változni a magyar kormányzati narrativa Oroszországgal kapcsolatban,úgyhogy szerintem felesleges tolnod ezt a propit a főni már azt is letagadná legszívesebben ,hogy egy képen szerepelt Putyinnal, Szijjártó Peti pedig már szerintem elásta a kertvégében a Lavrovtól kapott kitüntetését is...
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 985
5 430
113
Valaki itt megosztott egy cikket az első brit önkéntesről.
Azt mondta, hogy az ő generációjából talán senki nem találkozott olyan tűzerővel, mint ami itt van.
Szóval azért ez más háború, mint amivel eddig találkoztak.
Más de bőven van tapasztalatuk!
Az oroszok nem tudnák máshová eladni ezt a gázt, azaz pénz nélkül maradnának. Nem véletlen hogy az oroszok mindig megbízhatóan szállítják a gázt, nekik is fontos hogy el tudják adni Európának.
El tudnák adni akár már most is "csak"pár ezer km vezeték hiányzik hozzá kelet felé!
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 773
9 192
113
Vess kérlek egy pillantást erre a mapre:
nk1uzja3wvby.png


Lehet militarizálni, persze. De ki fog beleülni abba a tankba? Ki fog a lövészárokban hasalni? A nyugat vesztét a nyugatiak bánnák legkevésbé, miközben mi itt ódákat zengünk az ottani jóvilágról.

És pontosan mi lenne a motiváció, amivel meg akarnának győzni? Harcolj egy olyan poltikai elitért, ami a saját népességét próbálja lecserélni bantukra meg egyéb hottentotta népségekre? Harcolj egy olyan elitért, ami lehetővé teszi deviánsoknak, hogy gyerekeknek tolják a tranyó propagandát? Ahol az őshonos lakosság ellen nyíltan uszítanak a médiájukkal?

Köszönöm, inkább nem. Én nem fogok azért oroszokra lövöldözni, hogy a fékevesztett elmeházi szökevények rendszerének fennmaradását akár 1 másodperccel is elősegítsem.

Azért arra is érdemes áldozni néhány szót, hogy pontosan mennyit is fognak érni ezek a hadiparba pumpált milliárdok. Nézd meg az elköltött összegek hogyan hasznosulnak a németeknél és az oroszoknál. Kb ugyanakkora költés mellett az oroszok sokkal pontesebb és több képességgel is rendelkező haderőt tartanak fent.
Az oroszoknál se fog soha 59% harcolni vagy ha igen akkor a harcértékük nulla lesz. Az EU népessége többszöröse Oroszországénak, szóval még ha kisebb is a harci morál akkor is simán lehetnek abszolút számban többen az európaiak. De nem is kell hogy nagyobb hadereje legyen Európának, sokkal több dől el a kiképzésen, az eszközökön és a logisztikán. Ezekhez meg ugye pénz kell, ami az oroszoknak nincs sok és látszik is.
 

adam.bertok

Well-Known Member
2022. február 26.
358
1 129
93
Ez jó...az oroszoknál Zelcsi szerint kb 30k. Édes jó istenem. 28 szoros az orosz veszteség, és még ott vannak? szerintem a világtörténelem egy háborújában sem volt ilyen különbség. Lehet klónozták a cyborgokat. De hogy lehet ilyen szemérmetlenül hazudni?! ha 1300 a veszteségük, akkor mivel ma már vacsoráztam, holnap megeszem a f...m villásreggelire, de meg is sózom, meg paprikázom :)
igen zelensky ebben hazudik, de az oroszoknal is erdekes hogy 500-an haltak meg.
egy haboruban az igazsagot szamon kerni barmelyik feltol ...
a luftwaffe mindennap az utolso 4 spitfiret lotte le de az angolok is minden ejszaka eltalaltak az osszes nemet varost ugye...

az oroszok vesztesege 2000-4000 fo kozott lehet, de biztos szamot senki nem tud jo esellyel jelenleg maguk az oroszok sem.
ugye ok sose voltak hiresek a veszteseggel szembeni erzekenysegrol es szerintem most nem is alltak le szamolgatni.

ukran vesztesegekrol beszelni szinten nehez, de az is biztos az ezres nagysagrendet veri a civileknel joval magasabb lehet ez a szam.

a technikai vesztesegekre meg van vmi osint oldal ahol ezeket jegyzik, nekem hitelesnek tunik, mert csak geolokalt azonositott technikat vesznek fel, biztos linkelte mar mas is
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 995
87 668
113

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 773
9 192
113
Segítek emlékezni, tudod Putin mondta Oroszországon belül nem fog háborúzni. Európa NÁTÓ hadereje elég nagy. Így a kijelentése atomot sejtet. Akkor meg felesleges európában katonai kiadások növelése, pénzkidobás.
Azt gondolom én is és sok ország vezetése is jelen helyzetben, hogy kell elrettentő erő.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 752
3 963
113
Szerintem az ukrán SZBU volt, de az is lehet, hogy az orosz FSZB, az ukránok amikor kikerült a hír, hogy lelőttek Kijevben azt mondták, hogy kém volt ,pár nap múlva annyit közöltek, hogy Ukrajna szolgálatában kémkedett és azért halt "hősi halált"......
Az a pár nap itt a fórumon 24 órán belül volt. Már pedig itt gyorsan elérhetők a hírek.