[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Állítólag ez a csaj van vele :
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

tanitvany13

Well-Known Member
2022. március 5.
63
280
53
Azert azt meg kell jegyezni, hogy az Azovos gyerekeknek van tokuk. Harcolnak, nem pucoltak el amig lehetett, nem csak addig voltak kemenyek, amig az oroszok nem ertek a kozelbe. Es most fuggetlenul attol, hogy nackok vagy nem nackok… hat lehet kopkodni, de nekem ez tetszik.
Már amelyik, láttam képet, hogy lecserélte az azovos kitűzőjét sima ukrán zászlóra.:rolleyes:
 

1valaki

Well-Known Member
2022. február 27.
437
3 300
93
Azert azt meg kell jegyezni, hogy az Azovos gyerekeknek van tokuk. Harcolnak, nem pucoltak el amig lehetett, nem csak addig voltak kemenyek, amig az oroszok nem ertek a kozelbe. Es most fuggetlenul attol, hogy nackok vagy nem nackok… hat lehet kopkodni, de nekem ez tetszik.
Az Azovos hulladék arra számitott,hogy megvédi öket a nyugat a NATO.Nyolc évig ezzel hitegették az ukrán müállamot.Ebböl kifolyólag már nem is annyira biztos hogy a banderisták annyira tökösek lennének,inkább a pofára esés esete forog fenn.
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 563
7 011
113
Igazán evakuálhatnák már onnan a civileket.
Embertelen és egyáltalán nem szükségszerű amit ott átélnek.
Tudtommal evakuáltak valamennyit, de azért a kocsijukban fejbe lőtt civilekért az Azov a felelős, aki a sajátjait is írtotta aki menekült volna, volt egy döbbenetes video erről itt. Éjszaka,Mariopul kivezető úton menekülnek civilek, kirángatják és lövik le őket... ukrán, ukránt.
 
W

Wilson

Guest
Láttad Darayat Szíriában?
Láttam, de jelenleg nem az a lényeg szerintem, hogy egy az egyben úgy néz ki most Mariupol mint Darayat vagy bármelyik szétbombázott szír vagy iraki város, hanem az,hogy ott Mariupolban van 400.000 civil, köztük sok nő, gyerek, öreg és beteg ember....
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 312
55 650
113
Újabb beszámoló egy ex-SOF “önkéntestől”. Valhalla közel van. Meg az oroszok is. Az alakulat többsége halott, a többiek búcsúzkodnak:
A forrás egy oroszpártisággal nem vádolható amerikai haditudósító.

Elkezdődött a psyops végjáték, egyre több ilyen sztorit fogunk látni USA oldalról.
A cél a további empátia gerjesztése (hiszen ezek már nem koszos ukránok, hanem amerikai emberek!). Csak hogy a hisztiszint fent legyen tartva, hiszen az ukrán győzelmi jelentésekről nemsoká kiderül, hogy mind kamu volt. Ezzel most elébe mennek a dolognak, hiszen egy ilyen “jelentés”, főleg ha amerikaitól jön, mindig hitelesebb.



A héten lefo a kávé.... :(
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Kicsit hiányosnak érzem,de érthetö hogy nem terjed ki minden részletre,mert ez a topic elsösorban Donbassról szól.De vajon mi volt Lenin véleménye a Guljapoljében alakulgató anarchista államkezdeményröl?Nem csak az volt itt a probléma hogy megalakult,hanem az is hogy a mahnoviscsina meg is tudta védeni magát mindenkitöl,legyen az német hadsereg,Szkoropadszkij hetman hajdemákjai,Petljura katonái,fehér ellenforradalmi hadsereg.
Nem ez volt a cikk célja, nem történelmi magazinban/könyvben jelent meg.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 165
23 419
113
Az Azovos hulladék arra számitott,hogy megvédi öket a nyugat a NATO.Nyolc évig ezzel hitegették az ukrán müállamot.Ebböl kifolyólag már nem is annyira biztos hogy a banderisták annyira tökösek lennének,inkább a pofára esés esete forog fenn.
Szerintem ha ez igy lenne, akkor mar mind elhuztak volna onnan szepen fu alatt. Nem ugyanaz a kategoria, hogy valaki civileket terrorizal vagy pedig felveszi a harcot egy varosban az oroszokkal.
 
W

Wilson

Guest
Tudtommal evakuáltak valamennyit, de azért a kocsijukban fejbe lőtt civilekért az Azov a felelős, aki a sajátjait is írtotta aki menekült volna, volt egy döbbenetes video erről itt. Éjszaka,Mariopul kivezető úton menekülnek civilek, kirángatják és lövik le őket... ukrán, ukránt.
Volt olyan is ez tagadhatatlan, dehogy miért nem működött eddig a civilek evakuálása a városból azt innen a biztonságos meleg szobából nehéz objektíven megállapítani, mind a két félnek az érdekében áll, hogy a civilek nem nagyon jussanak ki Mariupolból....
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 826
113
Láttam, de jelenleg nem az a lényeg szerintem, hogy egy az egyben úgy néz ki most Mariupol mint Darayat vagy bármelyik szétbombázott szír vagy iraki város, hanem az,hogy ott Mariupolban van 400.000 civil, köztük sok nő, gyerek, öreg és beteg ember....
Nem akarják kiengedni az azovosok a civileket, pajzsként használják őket. Ez itt a probléma.
 

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 466
7 298
113
Jó úton haladnak ez irányban, és elsősorban a drón felvétel által "nyújtott" látványra gondoltam, nem a pusztítás mértékére de az is elképesztő...
ha az ukrán technika beépül a civil infrastruktúrába minden lakótelepi házban van legalább egykét lakás ahonnan kilődöz egy ukrán katona akkor az a civil infrastruktúra szét lesz lőve porhanyósra
láthatóan mariupolban és kharkovban is beépültek, vélhetően azzal a felkiáltással hogy oroszlakta városok, nem kár értük
 
W

Wilson

Guest
Nem akarják kiengedni az azovosok a civileket, pajzsként használják őket. Ez itt a probléma.
Te ezt mondod és ez lehet, hogy így is van, de mint írtam korábban ezt innen a biztonságos meleg szobából nehéz megítélni, szerintem mind a két félnek az érdekében áll, hogy ne nagyon jussanak ki civilek Mariupolból...