[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 126
82 890
113

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
my russzkij is elég gyenge...lefordítanád a lényeget?
Az, jó mert ez éppen csehül volt :), de én oroszul olvastam először.
De már magyarul is van.
https://index.hu/kulfold/2022/03/14...nato/elon-musk-kihivta-putyint-a-tet-ukrajna/
"Kihívta egy harcra Vlagyimir Putyin orosz elnököt Elon Musk, a világ leggazdagabb embere. Közösségi oldalán közzétett bejegyzésében a vállalkozó azt írta: Ezúton kihívom Vlagyimir Putyint egy harcra. A tét Ukrajna.
A kommentelők között akadt olyan is, aki megkérdezte, mit szólna, ha az orosz elnök elfogadná a kihívást. A milliomos csak annyit válaszolt: „Megtiszteltetés lenne.” "
 
W

Wilson

Guest
Ezért kellenek a drónok... Több ezer drón tartalékkal kellet volna nekifutniuk az ukrán háborúnak.
Ha megnézed a felvételt a BRM/BMP mögött a tüzelés megkezdésekor emberek vannak, kizárásos alapon orosz katonák, bele sem merek gondolni, hogy mit csinálnak velük a BTR-4 30 mm gépágyújának lövedékei ha eltalálják őket....
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz and omae

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 924
16 959
113

Az USA figyelmeztette Kínát..​

2022. 03. 14. 05:45

Az Egyesült Államok szerint Kínának kemény „következményekkel” kell szembenéznie, amennyiben fegyverekkel segítene Oroszországnak az ukrajnai invázióban – foglalta össze az amerikai média értékelését a BBC News.

Meg nem nevezett amerikai tisztviselők több amerikai hírügynökségnek is azt mondták, hogy Oroszország katonai segítséget kért Kínától, ám a washingtoni kínai nagykövetség azt közölte, hogy nincs tudomása ilyen kérésről. A figyelmeztetés az Egyesült Államok és Kína vezető tisztviselőinek hétfői római találkozója előtt hangzott el. Bár a válság kezdete óta Peking retorikailag erőteljesen támogatja a régóta szövetséges Moszkvát, de eddig nem merült fel olyan adat, amely igazolná, hogy tényleges katonai vagy gazdasági támogatást nyújtott volna az oroszoknak.

Az amerikai média azonban – amerikai tisztviselőkre hivatkozva – azt állítja, hogy Oroszország az elmúlt napokban kifejezetten katonai felszerelést, többek között drónokat kért Kínától.

A CNN-nek adott interjújában Jake Sullivan amerikai nemzetbiztonsági tanácsadó azt mondta: hivatalosan is jelezték Pekingnek, hogy a nagyszabású szankciók kijátszására irányuló erőfeszítéseknek vagy az Oroszországnak nyújtott támogatásnak feltétlenül következményei lesznek.

– fogalmazott Sullivan


Azon gondolkodám, hogy mik lesznek azok a nagyon "kemény" következmények. Gazdasági? Katonai? Vagy e kettő kombója? :)
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 531
20 654
113
Azov nem semmi felvételek...

"Őrületes felvételek egy ukrán BTR-4-esről, amint #Mariupol közelében orosz páncélosok ellen harcol, megrongálva egy T-72B3M-et és teljesen megsemmisítve egy BRM-1K-t.

Ilyet még nem nagyon láttam eddig."

A BRM álló helyzetben, még csak lőni sem próbál. Szerintem kb. nem volt benne személyzet, merthogy meg sem kísérelt megmozdulni. De a felvétel tetszik. (Az, hogy az első célpont egy T72B3M volt és meg is "rongálta" hááát, nem tudom. Annyi nem látszik belőle, hogy mindezt ilyen határozottan ki merném jelenteni. Ami valóban látszik, hogy rálőnek valamire, majd továbbmenve rálátnak egy BRM-re amit kilőnek. Ennyi. A többi inkább csak a szokásos ukrán hősköltemény. Ha valaki konkrétan többet lát a felvételen, és elemezné nekem megköszönném. )
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 106
24 845
113
A BRM álló helyzetben, még csak lőni sem próbál. Szerintem kb. nem volt benne személyzet, merthogy meg sem kísérelt megmozdulni. De a felvétel tetszik. (Az, hogy az első célpont egy T72B3M volt és meg is "rongálta" hááát, nem tudom. Annyi nem látszik belőle, hogy mindezt ilyen határozottan ki merném jelenteni. Ami valóban látszik, hogy rálőnek valamire, majd továbbmenve rálátnak egy BRM-re amit kilőnek. Ennyi. A többi inkább csak a szokásos ukrán hősköltemény. Ha valaki konkrétan többet lát a felvételen, és elemezné nekem megköszönném. )
a személyzet ott van mögötte látszik a lábuk :)
 
W

Wilson

Guest
A BRM álló helyzetben, még csak lőni sem próbál. Szerintem kb. nem volt benne személyzet, merthogy meg sem kísérelt megmozdulni. De a felvétel tetszik. (Az, hogy az első célpont egy T72B3M volt és meg is "rongálta" hááát, nem tudom. Annyi nem látszik belőle, hogy mindezt ilyen határozottan ki merném jelenteni. Ami valóban látszik, hogy rálőnek valamire, majd továbbmenve rálátnak egy BRM-re amit kilőnek. Ennyi. A többi inkább csak a szokásos ukrán hősköltemény. Ha valaki konkrétan többet lát a felvételen, és elemezné nekem megköszönném. )
Nem biztos, hogy a BRM-e nem volt személyzet ha megnézed figyelmesen a felvételt akkor látod, hogy mögötte (szerintem) orosz katonák vannak, simán lehet, hogy a BRM takarásában/ fedezékében hatoltak be a városba, BTR jól láthatóan amikor alacsonyra a BTR alá lő őket akarja lőni....

A T-72B3 szerintem nem szemből hanem oldalt állt így van esély arra, hogy érzékeny károkat okozott benne...
 
  • Tetszik
Reactions: omae and Kim Philby
W

Wilson

Guest
a személyzet ott van mögötte látszik a lábuk :)
Vagy nem a személyzet, hanem a BMP-t követő orosz lövészek..
Akkor ez a magyarázat, hogy miért nem lő vissza és miért nem mozdul meg...
Ne felejtsd ez egy teljesen analóg harceszköz simán benne van, hogy mire reagálhattak volna már szét is kapták a 30mm gépágyú lövedékek, én a torony állásából úgy látom, hogy nem is abba az irányból várták a támadást ahonnan a BTR elkezdte őket lőni...
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 242
113
A BRM álló helyzetben, még csak lőni sem próbál. Szerintem kb. nem volt benne személyzet, merthogy meg sem kísérelt megmozdulni. De a felvétel tetszik. (Az, hogy az első célpont egy T72B3M volt és meg is "rongálta" hááát, nem tudom. Annyi nem látszik belőle, hogy mindezt ilyen határozottan ki merném jelenteni. Ami valóban látszik, hogy rálőnek valamire, majd továbbmenve rálátnak egy BRM-re amit kilőnek. Ennyi. A többi inkább csak a szokásos ukrán hősköltemény. Ha valaki konkrétan többet lát a felvételen, és elemezné nekem megköszönném. )

0:31-nél , mint egy szellem, előjön valaki jobbról, aztán eltűnik. Ilyet valami szimulátornál , vagy játéknál tudok elképzelni. Szerintem nincs olyan őrült, aki felrobbanó gránátok záporába sétál bele kifejezetten harcra kész testtartásban...
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 531
20 654
113
Nem biztos, hogy a BRM-e nem volt személyzet ha megnézed figyelmesen a felvételt akkor látod, hogy mögötte (szerintem) orosz katonák vannak, simán lehet, hogy a BRM takarásában/ fedezékében hatoltak be a városba, BTR jól láthatóan amikor alacsonyra a BTR alá lő őket akarja lőni....

A T-72B3 szerintem nem szemből hanem oldalt állt így van esély arra, hogy érzékeny károkat okozott benne...
Oké, Ez nagyon jellemző egy behatoló BRM viselkedésére. Megáll és nézeget. Nem mozog, nem lő vissza. Mögötte biztosan cigiszünetet tartottak vagy valami, mert ez minden csak nem egy akció közbeni mozgás. Ne láss bele olyant ami nincs. Értem, hogy így nagyobb az ukrán dicsőség, de maradjunk annál, ami a képen valóban látszik: egy kivehetetlen harckocsi (ne mondd, hogy te látod benne a T72B3-at, mert lehidalok, illetve a BRM egy mozdulatlan és semmiféle akciót nem kezdeményező technika. Mögöttük valóban látni mozgást, ami lehet a személyzet de lehetnek esetleg más katonák is. Ennyi, ennél nincs benne több.)