[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 242
113
0:31-nél , mint egy szellem, előjön valaki jobbról, aztán eltűnik. Ilyet valami szimulátornál , vagy játéknál tudok elképzelni. Szerintem nincs olyan őrült, aki felrobbanó gránátok záporába sétál bele kifejezetten harcra kész testtartásban...

Hozzá kell tennem, úgy tűnik, tényleg egy jármű vezetőülésében ülve kezdődik a video.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
W

Wilson

Guest
Oké, Ez nagyon jellemző egy behatoló BRM viselkedésére. Megáll és nézeget. Nem mozog, nem lő vissza. Mögötte biztosan cigiszünetet tartottak vagy valami, mert ez minden csak nem egy akció közbeni mozgás. Ne láss bele olyant ami nincs. Értem, hogy így nagyobb az ukrán dicsőség, de maradjunk annál, ami a képen valóban látszik: egy kivehetetlen harckocsi (ne mondd, hogy te látod benne a T72B3-at, mert lehidalok, illetve a BRM egy mozdulatlan és semmiféle akciót nem kezdeményező technika. Mögöttük valóban látni mozgást, ami lehet a személyzet de lehetnek esetleg más katonák is. Ennyi, ennél nincs benne több.)
Figyelj csak nem látok bele semmit én ezt mint lehetőséget vázoltam fel, ez a BMP nem egy Lynx ha behajtasz vele egy városi harcban akkor bizony óvatos leszel nem fogsz 50-l beszáguldani vele,fôleg akkor nem ha mögötte pl orosz v szaki lövészek vannak....

A T-72 B3 beazonosításához pedig pl egy screenshot és utána a tetszőleges nagyítás segítséget nyújt....
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 531
20 654
113
Figyelj csak nem látok bele semmit én ezt mint lehetőséget vázoltam fel, ez a BMP nem egy Lynx ha behajtasz vele egy városi harcban akkor bizony óvatos leszel nem fogsz 50-l beszáguldani vele,fôleg akkor nem ha mögötte pl orosz v szaki lövészek vannak....

A T-72 B3 beazonosításához pedig pl egy screenshot és utána a tetszőleges nagyítás segítséget nyújt....
Annyira még nem vagyok öreg, hogy a screenshot+nagyítás opció ne lett volna meg, de így sem látom benne azt a fránya 72-est. Esetleg ha te megmutatnád, hogy mire jutottál... Ami a többit illeti, ez valóban nem egy Lynx (bár Lynx még éles városi harcban nem vett részt, szóval ne szaladjunk ennyire előre), de a videón látható gép nem mozdul, a torony sem fordul. Az első lövés láthatóan lepattant, a 2-4. lövés - lehet, hogy direkt - alámegy a testnek, ennyi idő alatt valamilyen alapvető reakciónak kellett volna lenni. Mondjuk a torony megpróbál ráfordulni vagy a gép megindul előre vagy hátra... Merthogy addig a pontig tényleges találat nem volt rajta. De nem, ez a fránya orosz cucc, nem mozdul, nem tesz semmit, csak kigombolja a zubbonyát és megvillantja a telnyaskáját, hogy ide lőjetek! :D És a hős ukránok legyőzik a nagy ellenséget... :D (Mondjuk történetnek nem rossz, de a valóság nem ilyen meseszerű...) :D
 
W

Wilson

Guest
Annyira még nem vagyok öreg, hogy a screenshot+nagyítás opció ne lett volna meg, de így sem látom benne azt a fránya 72-est. Esetleg ha te megmutatnád, hogy mire jutottál... Ami a többit illeti, ez valóban nem egy Lynx (bár Lynx még éles városi harcban nem vett részt, szóval ne szaladjunk ennyire előre), de a videón látható gép nem mozdul, a torony sem fordul. Az első lövés láthatóan lepattant, a 2-4. lövés - lehet, hogy direkt - alámegy a testnek, ennyi idő alatt valamilyen alapvető reakciónak kellett volna lenni. Mondjuk a torony megpróbál ráfordulni vagy a gép megindul előre vagy hátra... Merthogy addig a pontig tényleges találat nem volt rajta. De nem, ez a fránya orosz cucc, nem mozdul, nem tesz semmit, csak kigombolja a zubbonyát és megvillantja a telnyaskáját, hogy ide lőjetek! :D És a hős ukránok legyőzik a nagy ellenséget... :D (Mondjuk történetnek nem rossz, de a valóság nem ilyen meseszerű...) :D
Ha megnézed jobban a torony bizony átfordul amikor a BTR-4 elkezdi lőni a BMP-t jól látható, hogy a BMP lövege a BTR felől nézve teljesen a jobb oldalra néz amikor viszont véget ér a tüzelés akkor a baloldalon van, hogy ez a tüzelés hatására történt-e vagy átfordította a személyzet a tornyot az jó kérdés, de én inkább az utóbbinak látom nagyobb esélyét....
Amúgy nincs semmi meglepő abban ha a 30 mm gépágyúval szétszedik a BMP, sőt volt arra is már példa, hogy oldalról 30 mm gépagyúval, a futóműnél átlőttek a T-72-t....
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 209
113
azt hiszem, drónos megfigyelés alapján tűpontos tüzérségi támadás egy ukri lőszerraktár ellen.


Csak érdekességként, elméletben alkalmazva Szun-Ce elveit: Vajon milyen hatása lenne a morálra, ha ilyenkor nem meghalna az a sok --általában-- közkatona, hanem a rakéta "pukkanna" egy propaganda szórólap-töltettel, hogy kb.: "Most születtetek újjá, legközeleb lehet, hogy igazi lesz... Üdvözölnek külföldről a milliárdos "hazafias" vezetőitek és oligarcháitok! .

Szerintem ilyen üzenettel életben-hagyni a közkatonát gyorsabban vezetne --az egyébként szerintem indokolt-- megadáshoz, mint a veszteségekkel "acélozni" a brutális média fölénnyel rendelkező ellenfelet.

...de tévedhetek is!


.
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 531
20 654
113
Ha megnézed jobban a torony bizony átfordul amikor a BTR-4 elkezdi lőni a BMP-t jól látható, hogy a BMP lövege a BTR felől nézve teljesen a jobb oldalra néz amikor viszont véget ér a tüzelés akkor a baloldalon van, hogy ez a tüzelés hatására történt-e vagy átfordította a személyzet a tornyot az jó kérdés, de én inkább az utóbbinak látom nagyobb esélyét....
Amúgy nincs semmi meglepő abban ha a 30 mm gépágyúval szétszedik a BMP, sőt volt arra is már példa, hogy oldalról 30 mm gépagyúval, a futóműnél átlőttek a T-72-t....
A tüzelés vége előtt volt egy találat ami berobbantotta a belső teret. Ezután valószínűleg nem a személyzet forgatta a tornyot. De igazából mindegy, ez megint egy olyan "bizonyíték" amibe mindenki azt lát bele amit akar. A T72-est azért még egy screenshottal bemutathatnád, mert meggyőzhető vagyok... :D
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 205
113
Csak érdekességként, elméletben alkalmazva Szun-Ce elveit: Vajon milyen hatása lenne a morálra, ha ilyenkor nem meghalna az a sok --általában-- közkatona, hanem a rakéta "pukkanna" egy propaganda szórólap-töltettel, hogy kb.: "Most születtetek újjá, legközeleb lehet, hogy igazi lesz... Üdvözölnek külföldről a milliárdos "hazafias" vezetőitek és oligarcháitok! .

Szerintem ilyen üzenettel életben-hagyni a közkatonát gyorsabban vezetne --az egyébként szerintem indokolt-- megadáshoz, mint a veszteségekkel "acélozni" a brutális média fölénnyel rendelkező ellenfelet.

...de tévedhetek is!


.
Van/volt ilyen.Propaganda gránát.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0
W

Wilson

Guest
A tüzelés vége előtt volt egy találat ami berobbantotta a belső teret. Ezután valószínűleg nem a személyzet forgatta a tornyot. De igazából mindegy, ez megint egy olyan "bizonyíték" amibe mindenki azt lát bele amit akar. A T72-est azért még egy screenshottal bemutathatnád, mert meggyőzhető vagyok... :D
Az előtt a találat előtt ami berobbantotta a belső teret jól látható ha kikockázod, hogy a torony már átfordult bal oldalra...
 

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 155
93
a személyzet ott van mögötte látszik a lábuk :)
Egyszer itt olvastam az egyik topicban (még 2 éve), hogy talán svájcban ezt már kipróbálták és kielemezték, hogy az ott "tesztelt" Leo 2 szinte harcképtelenné vált mert mindent (optika, érzékelők, komm. eszközök stb.) lehámozott róla a piranha és így ott maradt "vakon". De abban nem volt személyzet és semmilyen ellenállást nem tett.
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 242
113
A tüzelés vége előtt volt egy találat ami berobbantotta a belső teret. Ezután valószínűleg nem a személyzet forgatta a tornyot. De igazából mindegy, ez megint egy olyan "bizonyíték" amibe mindenki azt lát bele amit akar. A T72-est azért még egy screenshottal bemutathatnád, mert meggyőzhető vagyok... :D

Bocs, hogy belevaú a beszélgetésbe... Orosz fórumról :

721fa396a52de9e84f3113272c72d4eaee853ca2bb9cc346ab2077b99e7451ea.png