[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1711

Guest
De miért nem rubel-ért adja, akkor Indiának előbb rubel-t kéne vennie?

Mert az indiai nemzetközi fizetési rendszeren keresztül kereskednének, amit Iránnal való kereskedelemre hozott létre eredetileg India.

USA részéről qva nagy pofára esés lett ez a rész, most kétségbeesetten próbálják az indiaiakat a kínai veszedelemmel riogatni, mert a szankciókkal való fenyegetőzés, ukrajnában rekedt állampolgáraik élő pajzsként való használata, vonatról lelökdösése elég masszívan pro-orosz álláspontra lökte az indiai közvéleményt.

Na én viszont nem vagyok ennyire naiv!

Ezeknek az "önkénteseknek" bevallottan is legalább egy jó része VETERÁN katona! Láttam a fősodratú angolszász médiumokban, ahogy kitakart szemmel, meg hátulról fotózva jó kiállású, 30-as 40-es éveik középén lévő életerős nem LMBTQ közösséghez tartozó kemény faszik készülődtek elszánt mozdulatokkal, volt akikről le is írták, alá feliratozták hogy EX British SAS/Marine soldier, az amcsiknál sem csak redneck parasztok mentek ám, ott is el volt ismerve hogy nem egy, nem kettő PMC aktívan, és komoly katonai múltja van! Ezeket a faszikat nem igazán kellett már mire kiképezni, aki megjárta Afganisztánt, Szíriát!

Itt ami szarul eshetett esetleg, hogy ŐK tényleg nem láttak még olyan háborút, ahol nem az övék a légi fölény! Nem lebecsülve őket, de én úgy tudom, hogy ott a gyalogság ha trébe kerül, hívják a helikoptereket, drónokat, vadászbombázókat, kérnek prec tüzérségi csapást, az bontja előttük az akadályt, és mennek tovább!


Ahhoz kurvára nem voltak szokva, hogy lefekszenek csucsukálni a fronttól több száz km-re a lengyel határ mellett, aztán arra kelnek hogy 2 perc alatt jött 30 Kalibr-M, és egy zászlóaljnyi ilyen veterán fasziból hirtelen adott esetben a 2/3-a álmában hősi halált halt!

Ezért volt rajtuk a döbbenet, mert hiába vagy John J. Rambo, ha megcsinálnak álmodban egy Kalibr-el! Keserű lehetett a felismerés!

Hozzáteszem, szerintem most a Wagneresek közül nem kevesen durrogtattak egy pezsgőt, a pár évvel korábbi Szír mutatvány miatt, ahol meg őket húzták faszra az amcsi tüzérek/légierő!
Kölcsön kinyír visszajárt!

Brazil csávó is PMC volt, aki menekülés közben az autóból töltött fel videót, hogy senki se menjen oda, mert egy kib*szott mészárszék...
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 984
5 428
113
A Szu-34 az ukrán légvédelmi rakéták(Buk-M1) miatt repül alacsonyan. Nem használ UB blokkokat a Szu-34. A Szu-34 bombázó, tehát FAB,OFAB, ODAB, OFZAB, BETAB és egyéb bombákat használ.

A Szu-34 az ukrán légvédelmi rakéták(Buk-M1) miatt repül alacsonyan. Nem használ UB blokkokat a Szu-34. A Szu-34 bombázó, tehát FAB,OFAB, ODAB, OFZAB, BETAB és egyéb bombákat használ.
Amerikaik "megoldják"hogy ne keljen lemeznek manpadsal elérhető magasságba!El tudják "nyomni" a radarvezérlésű rakétákat ha megvan a technológiai fölény!Azért az s300,Kub,buk nem képviseli a csúcsot ráadásul mivel az Oroszoknak is van ismerik ezeket a rendszereket!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Amerikaik "megoldják"hogy ne keljen lemeznek manpadsal elérhető magasságba!El tudják "nyomni" a radarvezérlésű rakétákat ha megvan a technológiai fölény!Azért az s300,Kub,buk nem képviseli a csúcsot ráadásul mivel az Oroszoknak is van ismerik ezeket a rendszereket!
Na várjunk már azért egy picit!

Hol nyomott el sikerrel az amerikai Sz-300-at, Bukot, Tunguskát tömegesen és teljesen úgy, hogy ráadásul lokálisan még létszám fölényben sem volt igazán az orosz támadó erő az ukránhoz képest az elején, olyanban biztosan nem mint Irak ellen volt nem az USA, hanem a világkoalíció ?

Én nem emlékszem ilyenre, csak arra, hogy még az Sz-300 nélküli szerbekre is hatalmas fölényben is óvatosan mentek rá, s volt veszteségük még ezek mellett is!
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 247
113
Na. Eddig vártam...
Valaki találkozott már a drágalátos fősodratúban a donyeczki terrortámadással ???

Én csak a Blikkben találtam egy, a
valóságot elferdített cikkre:

"Legkevesebb húsz ember életét vesztette és 26 megsebesült Donyeck belvárosában egy lelőtt, Tocska-U típusú ukrán rakéta szilánkjainak becsapódása következtében - jelentette be Gyenyisz Pusilin, a donyecki "népköztársaság" vezetője hétfőn az orosz médiának nyilatkozva."


Van bőr a pofájukon, de tényleg.

Na akkor mégegyszer: Igen, ott van mindenhol a hír, csak te nem figyeltél. Nyilván nem is kerested a hírt.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Brazil csávó is PMC volt, aki menekülés közben az autóból töltött fel videót, hogy senki se menjen oda, mert egy kib*szott mészárszék...
PMC-sként is lehet, hogy egész pályafutása alatt, -ami lehetett elég rövid is- őrszolgálatot látott el, fegyveres biztonsági őr volt valami telephelyen, vagy konvojt kísért. Lehet, hogy soha ellenséget se látott, rá se lőttek. Nem feltétlen van nagy harci tapasztalata attól, hogy PMC. Vagy lehet, hogy tök más feladatot látott el, ami még ennyire sem harci.
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 989
12 021
113
Minimum gyanús nekem is.

Főleg hogy tényleg az arcot nem látni, és oda van baszva egy egy csillagos tábornoki rendfokozati jelzés, ami nálunk a dandártábornok, szerintem náluk is, és beszélnek közben Brigadier General helyett Major Generalról, ami meg a Vezérőrnagy!

Ezt lehet egy olyasvalaki csinálta, aki még a rendfokozatokat SEM ismeri, az meg azért nagyon az allja fake news!

Jó, közben láttam hogy náluk az egy csillagos tényleg a Major General, ez a része rendben van! Az arc kitakarása viszont gyanús!
meg ilyenkor valami iratot, katonakonyvet is szoktak mutogatni, bizonyitando az allitast.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 824
113
ez vajon mennyire hiteles ? (mármint arra gondolok,hogy ezeket a zsoldosokat nem kell hadifogolyként kezelni,így lehetett bármi .. )
Többször volt videón(a fogságba esett ukrán katonák mondták) és képeken is, hogy aki megakart szökni vagy megakarta adni magát azt vagy lelőtték vagy egy beton vagy vasoszlophoz láncolták. Nem ritkaság ez az ukránoknál (2014-2015-benis voltak hasonló esetek)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 824
113
Amerikaik "megoldják"hogy ne keljen lemeznek manpadsal elérhető magasságba!El tudják "nyomni" a radarvezérlésű rakétákat ha megvan a technológiai fölény!Azért az s300,Kub,buk nem képviseli a csúcsot ráadásul mivel az Oroszoknak is van ismerik ezeket a rendszereket!
Az egyik Szu-34-et Buk rakétával lőtték le.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 292
113
A New York Times megerősíti, hogy amerikai zsoldosok tartózkodtak a Javorovszkij kiképző telep területén a március 14-i reggeli rakétatámadás idején.
Ezt a fényképet az egyik amerikai készítette.

FhXHX2lNV08.jpg
A francia, vagy melyik tobb szaz Usa zsoldost emlitett. A frontig se nagyon ernek el...
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 824
113
Felvételek az ukrán fegyveres erők katonájának kihallgatásáról, aki Harkov mellett adta meg magát.

Elmondta, hogy a Kommunar üzem területén volt egy Grad MLRS egységl. Február 23-án megünnepelték a fegyveres erők napját, 24-én pedig Belgorod felé vonultak, ahol konvoj megsemmisült...


.