[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

bigos

Well-Known Member
2022. február 26.
126
771
93
Annyit ír csak ,ö teljesen biztos abban hogy áruló ukránok

Annyit ír csak, hogy ö teljesen biztos abban hogy áruló van az Ukránok körében aki "eladta" az infót az Oroszoknak, mert túl pontos volt a bombázás, kb 100 katonából (szerintem a külföldi önkéntesekre gondol) kb 10 en maradtak életben.
Ez a szerencsétlen f*sz amúgy mindenféle katonai képzettség nélkül ment oda, ez a bombázás azonban ráébresztette hogy neki nem teremnek hösi babérok, a valóság pofán vágta, már hazatért franciába. Reggel meg grilleztek , délutánra kb. 10 en maradtak
Itt van néhány kép és vidéo róla a válaszokban.
respect a fordításért,jó hogy itt vagy velunk
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Igen, de akkor még nem álltak hadrendbe a hiperszonikus rakéták, amik ellen semmit nem ér az amcsi ABM (elvileg). A nukleáris arzenál modernizálása sem fejeződött talán teljesen be (Oroszországban) akkor még. Szerintem Putyin szó szerint mindenre készen akarta látni az országát. Mindenre, ami elképzelhető volt akkor.

Meg nézd meg hol volt Kína, India 8 éve és most.
Nem véletlenül repült Pekingbe Putyin mielőtt elkezdték a bulit, ez kő kemény 3. világháború amit több fronton vívnak egyszerre.
 

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
803
2 037
93
Oroszország évtizedeken, évszázadokon keresztül mindent megtett, hogy ne legyen egységes Európa, mert félt hogy akkor túl erősek lesznek vele szemben.
Az oroszokon múlott, hogy Európa nem volt/lett egységes?:eek:
Ez amolyan kávékiköpős megjegyzés volt. Már ne haragudj, de mennyire ismered az európai történelmet?
Véletlenül nem kevered össze Oroszországot Angliával/Nagy-Britanniával/Egyesült Királysággal, a világtörténelem legnagyobb szarkeverő (egykori) nagyhatalmával?
De ezt kisebb-nagyobb szereposztásban eljátszotta mindegyik európai hatalom. Semmi szükség nem volt ehhez az oroszokra.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 180
23 495
113
[/QUOTE]
Orosz katonákat ejtettek fogságba a csernyihivi régióban.

2022 március 15


Orosz katonákat fogtak el Csernyihiv régióban


Orosz hadifoglyok a csernyihivi régióban

Az oroszok iratai
A Csernyihiv régióban elfogott orosz katonák dokumentumai


Lehet, hogy hulye a kerdes, de minek lenne az orosz katonaknal utlevel?
 
W

Wilson

Guest
Ott hiánycikk a sárgán kívüli más ragszalag....
Ez egy ukrán hír mindenki kezelje annak megfelelően, de ha ezek tényleg elfogott orosz katonák, akkor elég rendesen körbetekerték őket,sárga ragasztószalaggal....ilyen "megoldást" az Ukránoktól még nem is láttam...
 
  • Tetszik
Reactions: sixtus

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Szakmai kérdés erről az Orlan 10-ről. Én láttam a fotókat srácok, de ez olyan mint amit a modellező boltban kapok a kertben való szórakozásra. Mármint akkora, meg úgy is néz ki...nem?
Elvileg akár 16 óra őrjárat ideje van, van belőle elektronikus felderítő meg lézer-dezignátoros változat is. Hasonlít a modellboltosra, de azért van pár trükk a tarsolyában.
 

eszena

Well-Known Member
2021. április 3.
901
3 245
93
Az oroszokon múlott, hogy Európa nem volt/lett egységes?:eek:
Ez amolyan kávékiköpős megjegyzés volt. Már ne haragudj, de mennyire ismered az európai történelmet?
Véletlenül nem kevered össze Oroszországot Angliával/Nagy-Britanniával/Egyesült Királysággal, a világtörténelem legnagyobb szarkeverő (egykori) nagyhatalmával?
De ezt kisebb-nagyobb szereposztásban eljátszotta mindegyik európai hatalom. Semmi szükség nem volt ehhez az oroszokra.
Sok like!
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 022
14 871
113
Szerintem fake. Olyan ez a cikk, mintha valami bot írta volna.
Ne értsetek félre...nem vagyok kirekesztő (max kicsit) De fenntről a 2. fotót néztétek? amin iraki felségjel van a karján. Ki van sminkelve. Olyan mint ha nem teljesen férfi lenne. Még egyszer elnézést, de az a fotó vagy túl van photoshoppolva, vagy baj lesz ott a fronton :)
 

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 923
16 951
113
EXKLUZÍV LÁSD ⚡️

A Kherson melletti Kazachi faluban az emberek önként átadják felhalmozott fegyvereiket az Orosz Föderáció fegyveres erőinek.

 
W

Wilson

Guest
hírt minősítettem :)

Tudod, hogy bírlak ám, csak kicsit túl pörgöd a dolgot, gyakorlatilag reggeltől - estig másolod a cuccot, mintha nem lenne holnap.
Semmi probléma néha kijönnek az emberből az érzelmek.... :) azért rakom be az ukrán oldal híreit mert az ott szereplő helyiségnevek alapján a neten illetve a közösségi oldalakon bárki letudja követni hellyel közzel az eseményeket, sokkal gyakrabban raknék be az orosz oldalról híreket tudósításokat a hadművelet éppen aktuális állásáról , de ilyen gyakorlatilag nincsen teljes hírzárlat van, az egyik orosz katonai blogon nagyon jó térképeket csináltak a hadműveletek aktuális helyzetéről, de kiraktak egy közleményt, hogy szóltak nekik az illetékes állami szervektől, hogy ezt hagyják abba, beraktam ide a közleményt oroszul is.....
Ami pedig Magyarországot illeti,mert az érdekel engem a legjobban, azt mindenki látja mi lett a következménye az orosz inváziónak, a kormány külpolitikai mozgástere leredukálodott ,mondom ezt úgy, hogy sokan tudják, hogy nem vagyok a Fidesz híve, de a kormány Oroszországgal kapcsolatos külpolitikájával nagyjából egyetértettek, ami pedig a magyar gazdaságot illeti azt mindenki látja, hogy úgy hiányzott ez nekünk mint lufiárusnak a nyilzápor.....
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Az oroszok egy észak-déli hadmozdulattal le fogják zárni kelet-ukrajnát és az ott rekedt erők vagy megadják magukat vagy felőrlik őket. Onnantól kezdve Ukrajna napjai meg vannak számlálva... túl nagy lesz a veszteségük és elérhetetlenné válnak zámukra a bekerített nagyvárosok.