[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 019
14 856
113
Szakmai kérdés erről az Orlan 10-ről. Én láttam a fotókat srácok, de ez olyan mint amit a modellező boltban kapok a kertben való szórakozásra. Mármint akkora, meg úgy is néz ki...nem?
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Annyira cuki lesz, ahogy India, Kína meg páran elkezdenek rubelért olajat, gázt,egyebet venni az Oroszoktól, aztán minden is dodó nélkül megy majd, aztán beszállnak más szankciózott országok is... :rolleyes:

Rúpiáért, amit az oroszok aztán Indiában tudnak elkölteni

Azóta nyilatkoztak a kínaiak, hogy India is beáll a petroyuan mögé, főleg miután múlt héten végre elkezdődtek a két ország között a tárgyalások a határok véglegesítéséről.
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 566
5 256
113

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 227
4 693
113
Lehet egyből meg akarta mutatni a frenkie-t, és előre ment hogy jobban lásson, ott meg vót dragunov :(
Semmi kamu az egész ez a csávó ott sem volt, olyan mint Kijev szelleme a hős 29es pilóta aki berepult Moszkvaba és a vörös teret bombázta.... kellenek a hősök hogy legyen miben kapaszkodni... tiszta MARVEL univerzum, látszik ki a mentor a háttérben... mégis mit keresne ott egy családapa akinek most született a gyereke?? (allitolag)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 298
113
Tudom hogy sokatoknak nem fog tetszeni, de én simán kinézem az oroszokból is hogy false flag hadműveletet hajtsanak végre a sajátjaik ellen. Ez jó a nemzetközi médiában és jó otthon is a lakosság háborús hangulatának a fűtésére. Ettől még nyilván lehettek az ukránok is, kiderülni szerintem sose fog és mindenki a saját narratívájában fog hinni.
A kutya nem hallott Donyeck barminemu bombazasarol nyugaton. Nem is fog. Innet kezdve nincs ertelme az ilyen hamiszaszlos dolgoknak. Tocskat raadasul nem az orosz dobal, ahelyett ott van neki mar az Iszkander.
 
W

Wilson

Guest
Orosz katonákat ejtettek fogságba a csernyihivi régióban.

2022 március 15


Orosz katonákat fogtak el Csernyihiv régióban


Orosz hadifoglyok a csernyihivi régióban

Az oroszok iratai
A Csernyihiv régióban elfogott orosz katonák dokumentumai


 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz and omae
T

Törölt tag 1711

Guest
Orosz katonákat ejtettek fogságba a csernyihivi régióban.

2022 március 15


Orosz katonákat fogtak el Csernyihiv régióban


Orosz hadifoglyok a csernyihivi régióban

Az oroszok iratai
A Csernyihiv régióban elfogott orosz katonák dokumentumai



"Elfogott katonák" bizonyíték: útlevél B+,
Ez már a legalja volt az elején is, mikor halott ukrán katonákra húztak orosz egyenruhát...


Más:

“The key here is first to get China to recalculate and re-evaluate their position. We see no sign of that re-evaluation,” said another US official familiar with the discussions.

“They’ve already decided that they’re going to provide economic and financial support, and they underscored that today. The question really is whether they will go further.”

“It was an intense seven-hour session, reflecting the gravity of the moment, as well as our commitment to maintaining open lines of communication,” a senior administration official said. “This meeting was not about negotiating specific issues or outcomes, but about a candid, direct exchange of views.”

Top of the Russian military shopping list in China are armed drones and various forms of ammunition, but any military transfers would not be straightforward.

US intelligence believes that Xi Jinping has offered a massive economic package to Russia that would dwarf the losses experienced by Russia due to sanctions. The entire package is worth over $2 trillion over the next two years.

Worryingly for Washington, Chinese officials said they could not rule out providing further economic or military aid to Moscow.

When US officials warned of possible sanctions, Chinese diplomats responded by saying they would be returned in-kind.

 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 483
10 797
113
Nem értek franciául, de állítólag az van benne, hogy az ukrán vezérkarban árulók vannak, tőlük kapták meg az oroszok a tábor és fegyverraktár koordinátáit is.

GfyVSUd.jpg
Annyit ír csak ,ö teljesen biztos abban hogy áruló ukránok
Nem értek franciául, de állítólag az van benne, hogy az ukrán vezérkarban árulók vannak, tőlük kapták meg az oroszok a tábor és fegyverraktár koordinátáit is.

GfyVSUd.jpg
Annyit ír csak, hogy ö teljesen biztos abban hogy áruló van az Ukránok körében aki "eladta" az infót az Oroszoknak, mert túl pontos volt a bombázás, kb 100 katonából (szerintem a külföldi önkéntesekre gondol) kb 10 en maradtak életben.
Ez a szerencsétlen f*sz amúgy mindenféle katonai képzettség nélkül ment oda, ez a bombázás azonban ráébresztette hogy neki nem teremnek hösi babérok, a valóság pofán vágta, már hazatért franciába. Reggel meg grilleztek , délutánra kb. 10 en maradtak
Itt van néhány kép és vidéo róla a válaszokban.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 639
48 398
113
Meg mennyi mindent vihetnek majd haza!



Úgy csinálsz, mintha olyan jó lenne kínai uralom alatt élni.
Ahhoz képest a késői Kádár-korszak lófasz volt.



Erre már én is gondoltam párszor. Úgy cserélgetik a felszereléseket, mintha számháborúznának. Én biztos, hogy pár olyat aláaknáztam volna.



De tényleg, mennyit? Hoznál valamit az ilyenekről?



Hát, én is ezt mondanám.



A linket meg Petőfi szavalta el a múzeum lépcsőjén?



Vagy amikor a banderisták vagy százezer lengyelt lemészároltak...
A linket meg Petőfi szavalta el a múzeum lépcsőjén?

Nem értem. Lehet, hogy én vagyok defektes, de a válaszod talány számomra.
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 019
14 856
113
W

Wilson

Guest
"Elfogott katonák" bizonyíték: útlevél B+,
Ez már a legalja volt az elején is, mikor halott ukrán katonákra húztak orosz egyenruhát...


Más:















Ez egy ukrán hír sokszor elmondtam már mindenki kezelje helyén ezeket a híreket bármelyik oldal teszi közzé....
 

dragonette

Well-Known Member
2016. június 14.
680
2 083
93
Putyin már akkor vesztett 2014-ben amikor nem reagálta le a Maidant. Onnantól lépéskényszerbe került, ha nem fogja vissza a szakikat 14-15 ben esetleg jobbak lettwk volna a poziciói. Esetleg. Ez az USA részéről egy összetett és sikeres titkosszolgálati művelet volt. Putyin azt gondolhatta hogy az EU nem fekszik le az USAnak. Az orosz támadás elkerülhetetlen volt.

BTR-4 lesz az
Igen, de akkor még nem álltak hadrendbe a hiperszonikus rakéták, amik ellen semmit nem ér az amcsi ABM (elvileg). A nukleáris arzenál modernizálása sem fejeződött talán teljesen be (Oroszországban) akkor még. Szerintem Putyin szó szerint mindenre készen akarta látni az országát. Mindenre, ami elképzelhető volt akkor.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Orosz katonákat ejtettek fogságba a csernyihivi régióban.

2022 március 15


Orosz katonákat fogtak el Csernyihiv régióban


Orosz hadifoglyok a csernyihivi régióban

Az oroszok iratai
A Csernyihiv régióban elfogott orosz katonák dokumentumai


khmmm.... hadműveleti területen útlevéllel??? Elnézést, de ez nekem kicsi Sci-Fi. Szerintem az útleveleket és egyéb civil okmányokat még oroszföldön elvették mindenkitől.