[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 323
113
Addig sem neki kell az etetésükről gondoskodnia :S

Meg mennyi mindent vihetnek majd haza!

kína ukrajnája tajvan
ahogy oroszországnak nem volt lehetősége nem megtámadni ukrajnát az ismert előzmények után úgy kínának se lesz ilyen lehetősége ha tajvan deklarálja a függetlenségét azt az usa (és vele a nyugati világ) elismeri, nyílnak a nagykövetségek stb.
ha pedig kína ezen a ponton azt mondaná hogy mégse avatkozik be mert beismeri hogy tajvan elúszott akkor először jön a bejelentés hogy tajvan csapásmérő eszközök állomásoztatását kéri az usától egyébként meg atomfegyvert szeretne kapni
és nem lesz vége amíg kína neki nem megy és akkor jönnek az ismert szankciók
az usa láthatóan eldöntötte hogy véget vet a multipoláris világnak, ezen a bolygón egyetlen pólus maradhat, és az az usa
oroszország (és európa!) csak az első a sorban, demonstrációs jelleggel hogy mi vár azokra akik nem állnak be az usa dominálta világrend mögé
kínának most meg kell hoznia egy nehéz döntést

Úgy csinálsz, mintha olyan jó lenne kínai uralom alatt élni.
Ahhoz képest a késői Kádár-korszak lófasz volt.

Azért elnézve a zsákmányolt fegyverek kezelését, a papucsosok ellen anno Afganisztánban óvatosabbak voltak. Egy ilyen csomagolt páncéltörő becsapdázása nem olyan nagyon bonyolult, és az első néhány durranás után mindjárt óvatosabban nyúlnának hozzá.

Erre már én is gondoltam párszor. Úgy cserélgetik a felszereléseket, mintha számháborúznának. Én biztos, hogy pár olyat aláaknáztam volna.

Mennyi újságírót öltek meg az uránok a Donbassban, köztük külföldieket 2014-2015-ben. Két kézen meg sem lehet számolni!

De tényleg, mennyit? Hoznál valamit az ilyenekről?

A mariupoli védelmi erők fogságába esett - őrmester, az Orosz Föderáció 810. tengerészgyalogos zászlóalj páncéltörő szakaszának a vezetője...

A videón a magyar felirat beállítható....


Azt mondja, nem akart Ukrajnába menni. De ezért akár 10 év börtönbüntetéssel is fenyegették.

700-800 orosz katona közzül (akivel együtt Ukrajnába érkezett), a közel felük elesett a háború során.

Hát, én is ezt mondanám.

A NATO aggódik, hogy Oroszország hamis zászlós hadműveletre készül


– nyilatkozta Jens Stoltenberg a NATO főtitkára.

A hamis zászlós hadművelet egy olyan politikai vagy katonai akció, amelyet azzal a szándékkal hajtanak végre, hogy utána az ellenfelet okolhassák érte.

Stoltenberg szerint a vegyi fegyverek alkalmazása bármilyen formában teljességgel elfogadhatatlan.

Az Egyesült Államok korábban hasonló aggodalmakat fogalmazott meg: a Fehér Ház szerint a világnak résen kell lennie, nehogy Oroszország „vegyi vagy biológiai fegyvereket vessen be Ukrajnában, vagy hamis zászlós műveletet hajtson végre ezek felhasználásával”.

Oroszország újabban egyre gyakrabban vádolja az ukránokat azzal, hogy vegyi fegyvereket állítanak elő az országban, melyeket a Kreml szerint az amerikaiakkal közösen fejlesztenek. Stoltenberg szerint ez csak egy újabb hazugság az orosz oldalon, egyúttal emlékeztet, hogy az oroszok eredetileg arról beszéltek, hogy nem tervezik lerohanni Ukrajnát.


Na, most ki akar vegyi fegyvereket alkalmazni? Ennek olyan ismerős jellege van. Irak, Szíria? Ki ebben a profi?

A linket meg Petőfi szavalta el a múzeum lépcsőjén?

Főleg a 2 világháború közöttit amikor románokkal szövetkezve hátbatámadták ukrajnát, hogy területeket ragadjanak el, meg amikor népirtást végeztek a balti németek között.

Vagy amikor a banderisták vagy százezer lengyelt lemészároltak...
 

ximix

Well-Known Member
2017. december 1.
820
2 389
93
"Tegnap, 13:00 ·
Háború Ukrajnában...
Ne aggódj a biztonságom miatt. Már messze vagyok a tegnap bombázott bázistól. Voltam már ott, de röviden. Ezen a bázison voltak többek között külföldi önkéntesek. Akik meghaltak, valószínűleg soha nem láttak orosz katonákat. Ilyen a modern hadviselés. Még mindig ugyanolyan koszos, de személytelen."
facebook


 
  • Tetszik
Reactions: Wilson
W

Wilson

Guest
A helyében --a kamera mögött álló fegyveres náci-Azov-osokkal a háttérben szerintem-- Te is ez mondanád.

...valószínűleg Én is!

Ő pedig az Én helyemben ugyanúgy megértéssel és kétkedéssel fogadná, ahogy Én is most!



.
Írtam feljebb @Masztiff hozzászólására (aki azt írta,hogy ezeket a felvételeket erős fenntartásokkal fogadja).
Hogy szerintem is ez a helyes megoldás ...
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 566
5 256
113
Mintha hasonló videó lett volna, de itt a forrás az Az orosz Védelmi Minisztérium
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 893
56 746
113
Amit az elején írsz, az teljesen jogos kérdés, amit már a mélosziak is feltettek Athénnak és a válasz a mai napig érvényes: ,,The strong do what they can and the weak suffer what they must'' (az erősek azt tesznek amit akarnak, a gyengék pedig elszenvedik, azt amit el kell). Egyébként rendkívűl érdekes, hogy ami akkoriban történt, mennyire ráillik a mai szituációra, szóval ha nem bánjátok néhány párhuzamot még kiemelek:

A mélosziak azzal érvelnek, hogy egy invázió félelemmel tölti el a többi semleges görög államot, akik Athén ellen vonulnának saját függetlenségüket féltve. Az athéniak ezt cáfolják azzal, hogy ez nem valószínű, mivel a többi görög állam független és szabad és emiatt vonakodva venne fel fegyvert Athénnal szemben.

A mélosziak szerint szégyelletes és gyáva lenne harc nélkül feladni. Az athéniak ezt cáfolják, hiszen a mélosziakra nem egyenlő küzdelem vár, és szégyennél sokkal többet fognak veszteni.

A mélosziak, bár elismerik Athén teljes katonai fölényét, látják a győzelem esélyét és egész életükben bánni fogják, ha nem próbálnak szerencsét. Az athéniak szerint nem szabadna reménykedniük, amikor a nyereség esélye alig érezhető, úgy hogy a vereség következményei borzalmasak. Mélosz valószínűleg veszíteni fog és megfogják bánni irracionális optimizmusukat.

A mélosziak érveik szerint az istenek segítségét bírni fogják, mivel az álláspontjuk morálisan igazságos. Az athéniak erre kijelentik, hogy az istenek nem fognak közbeavatkozni, mivel a természet rendje, hogy az erős dominálja a gyengét.

A mélosziak kijelentik, hogy spártai testéreik a segítségükre fognak indulni. Az athéniak pedig kimondják, hogy a spártaiaknak nem forog elég kockán, hogy közbeavatkozzanak.


A másodikhoz az lenne a meglátásom, hogy a fegyveres konfliktus tekintetében már amióta tart lehetett hallani a borzalmas orosz veszteségekről, meg a sikeres ukrán védekezésről (a katonák hősiességét nem vitatom egyik oldalnál sem és mégis szinte minden nap előrenyomulnak.

A harmadik bekezdéshez, viszont érdemes hozzá tenni, hogy Oroszország Európához tartozik, mint vallásilag, politikailag és kulturálisan. Én is egy egyesült Európáért álmodok, ami nem az USA ölebe, de Oroszország nélkül csak félkarú óriás lenne.
Csodàs a pàrhuzam!
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 566
5 256
113

villám: orosz Űrhajózási Erők elpusztult egy taktikai csoport a 92 brigád, a Fegyveres Erők, Ukrajna​


A terület a település Lebyazhye, Kharkiv régió, az orosz Űrhajózási Erők megtámadták vegyes oszlop az ukrán Fegyveres Erők, valamint egység ukrán nacionalisták a területi védelmi zászlóalj.
Egy katonai forrás elmondta Russkaya Vesna erről
.
Egy cég taktikai csoport a 92 önálló gépesített brigád, a Fegyveres Erők, Ukrajna elpusztult. A holttesteket a katonák, a neo-Nácik szállított a Kharkiv városi hullaházban. Az ukrán média át őket, mint a civil áldozatok.
Emlékezzünk vissza, hogy ma, az Ukránok felvették a járat egy nagy csoport a Szu-34-es bombázók.

Источник: https://rusvesna.su/news/1646065770
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 529
20 620
113
Amit az elején írsz, az teljesen jogos kérdés, amit már a mélosziak is feltettek Athénnak és a válasz a mai napig érvényes: ,,The strong do what they can and the weak suffer what they must'' (az erősek azt tesznek amit akarnak, a gyengék pedig elszenvedik, azt amit el kell). Egyébként rendkívűl érdekes, hogy ami akkoriban történt, mennyire ráillik a mai szituációra, szóval ha nem bánjátok néhány párhuzamot még kiemelek:

A mélosziak azzal érvelnek, hogy egy invázió félelemmel tölti el a többi semleges görög államot, akik Athén ellen vonulnának saját függetlenségüket féltve. Az athéniak ezt cáfolják azzal, hogy ez nem valószínű, mivel a többi görög állam független és szabad és emiatt vonakodva venne fel fegyvert Athénnal szemben.

A mélosziak szerint szégyelletes és gyáva lenne harc nélkül feladni. Az athéniak ezt cáfolják, hiszen a mélosziakra nem egyenlő küzdelem vár, és szégyennél sokkal többet fognak veszteni.

A mélosziak, bár elismerik Athén teljes katonai fölényét, látják a győzelem esélyét és egész életükben bánni fogják, ha nem próbálnak szerencsét. Az athéniak szerint nem szabadna reménykedniük, amikor a nyereség esélye alig érezhető, úgy hogy a vereség következményei borzalmasak. Mélosz valószínűleg veszíteni fog és megfogják bánni irracionális optimizmusukat.

A mélosziak érveik szerint az istenek segítségét bírni fogják, mivel az álláspontjuk morálisan igazságos. Az athéniak erre kijelentik, hogy az istenek nem fognak közbeavatkozni, mivel a természet rendje, hogy az erős dominálja a gyengét.

A mélosziak kijelentik, hogy spártai testéreik a segítségükre fognak indulni. Az athéniak pedig kimondják, hogy a spártaiaknak nem forog elég kockán, hogy közbeavatkozzanak.


A másodikhoz az lenne a meglátásom, hogy a fegyveres konfliktus tekintetében már amióta tart lehetett hallani a borzalmas orosz veszteségekről, meg a sikeres ukrán védekezésről (a katonák hősiességét nem vitatom egyik oldalnál sem és mégis szinte minden nap előrenyomulnak.

A harmadik bekezdéshez, viszont érdemes hozzá tenni, hogy Oroszország Európához tartozik, mint vallásilag, politikailag és kulturálisan. Én is egy egyesült Európáért álmodok, ami nem az USA ölebe, de Oroszország nélkül csak félkarú óriás lenne.
TAPS!!! Gratulálok, megtaláltad a "történelem ismétli önmagát" tétel leginkább idevágó darabját! (Thuküdidész: Peloponnészoszi háború V. 85-116.)
Nem ártana Zelenszkij műveltségén picit csiszolni, talán ezt olvasva elgondolkodott volna a háború előtt...
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 019
14 856
113
"Tegnap, 13:00 ·
Háború Ukrajnában...
Ne aggódj a biztonságom miatt. Már messze vagyok a tegnap bombázott bázistól. Voltam már ott, de röviden. Ezen a bázison voltak többek között külföldi önkéntesek. Akik meghaltak, valószínűleg soha nem láttak orosz katonákat. Ilyen a modern hadviselés. Még mindig ugyanolyan koszos, de személytelen."
facebook


Most akkó él azt harcol? Vagy ez még nem biztos? mer ugye ma jött a hír, hogy angyal lett belőle... sztem senki sem tud semmit, előbb utóbb kiderül, de sztem neki nem kürtölnék világgá az elvesztését... Egyébként most már nagyon nagyon sok forrásból jönnek az infók, hogy mocskos módon bánnak az ukrik az önkéntesekkel, és szar fegyverzettel golyófogónak használják őket. Holott azt vártam, hogy kirakatot csinálnak belőlük a világnak, hogy "lássátok a hős önkénteseknek ilyen jó dolga van, meg ennyi győzelmet vittek véghez" stb
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 196
29 228
113
TAPS!!! Gratulálok, megtaláltad a "történelem ismétli önmagát" tétel leginkább idevágó darabját! (Thuküdidész: Peloponnészoszi háború V. 85-116.)
Nem ártana Zelenszkij műveltségén picit csiszolni, talán ezt olvasva elgondolkodott volna a háború előtt...
Zelenszkijnek elég lett volna Szakaasvilivel társalogni picit.
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 970
5 939
113

villám: orosz Űrhajózási Erők elpusztult egy taktikai csoport a 92 brigád, a Fegyveres Erők, Ukrajna​


A terület a település Lebyazhye, Kharkiv régió, az orosz Űrhajózási Erők megtámadták vegyes oszlop az ukrán Fegyveres Erők, valamint egység ukrán nacionalisták a területi védelmi zászlóalj.
Egy katonai forrás elmondta Russkaya Vesna erről
.
Egy cég taktikai csoport a 92 önálló gépesített brigád, a Fegyveres Erők, Ukrajna elpusztult. A holttesteket a katonák, a neo-Nácik szállított a Kharkiv városi hullaházban. Az ukrán média át őket, mint a civil áldozatok.
Emlékezzünk vissza, hogy ma, az Ukránok felvették a járat egy nagy csoport a Szu-34-es bombázók.

Источник: https://rusvesna.su/news/1646065770

28.02.2022 - 21:17
 
  • Tetszik
Reactions: sixtus

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 566
5 256
113
Egy Orlan-10 UAV az orosz Hadsereg kiderült, a koncentráció, a katonai felszerelés, a Fegyveres Erők, Ukrajna, nagyszámú katonai személyzet a vasúti állomás szélén Chernihiv.

A tüzérség ütött egy raktár a rakéta, a tüzérségi fegyverek, elpusztítva az objektumot, akár 20 db fegyverek, katonai felszerelés.
t.nekem/RVvoenkor