[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
A CPD közzétette a megszálló erők parancsnokságának megsemmisített tagjainak listáját...

OLHA GLUSCHENKO - SZERDA, 16 MÁRCIUS 2022, 06:58

Az orosz csapatok főparancsnokságának megsemmisült tagjairól tájékoztat az Ukrajna Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanácsa alá tartozó Dezinformáció Elleni Központ.

Forrás : a JRC Facebook-oldala

Részletek : A CPD arról számol be, hogy az ukrán hadsereg megsemmisítette:

  • Tushaev Magomed vezérőrnagy
  • Gerasimov Vitalij vezérőrnagy
  • Andrej Kolesnikov vezérőrnagy
  • Andrej Zakharov ezredes
  • Porokhnyu Szergej ezredes
  • Nyikolajev Igor ezredes
  • Agarkov Jurij alezredes
  • Dmitrij Szofronov alezredes
  • Yermolin Mikhail alezredes
Az Orosz Föderáció Mordvai Köztársaságának vezetője bejelentette egy magas rangú orosz katona, Viktor Ivanovics Isaikin halálát Ukrajna területén egy megszállási kísérlet során .

Március 6-án az ukrán fegyveres erők likvidálták az orosz hadsereg két alezredest.

 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Én azt nem értem, hogy miért szarakodnak az oroszok, miért "csak" 200k katona kínlódik, miért nem dobnak át oda pluszban legalább 300k-t. Az orosz hadsereg, mindenféle sorállomány nélkül is bőven elbírná.
Azon agyaltam, hogy odahaza állítják-e át a közvéleményt háborús pszichózisra és azért húzzák az időt, mert másképpen nem fogadnák el a nagyobb arányú katonai bevetést?
Valahogy ez a tökölés számomra megmagyarázhatatlan.
Nem az első 2 hét, hanem az elmúlt 1 hét. Ilyen kis falut elfoglaltunk, 1 sor házzal, 1 sor wc-vel propaganda megy, de ezen kívül komoly eredmény nincsen. Közben dandártábornokot hasba lőnek a fronton.
Majd a 40000 szírrel akarnak háborúzni. Meg csecsenek, meg Korea. Ez az egész egy nagyon furcsa háború igy.
Már régen át kellene csoportositani a csapatokat, ha másra nem, akkor az elfoglalt területeken rendfenntartónak, meg hasonló, hogy felszabaduljanak katonák.

(Biztos mindennek meg van az értelme, csak én nem látom át.)
A Sivatagi Vihar is “csak egy hadművelet” volt. Ott is összegyűlt a nyugati világ színe-java (a koalíciós erők).
Simán lehet, hogy az oroszoknál ez a narratíva épül kb, hogy “velünk vannak a szövetségeseink, együtt csináljuk ezt!”.
Persze ez csak elmélkedés :)
 
W

Wilson

Guest

Az oroszok blokád alá akarják vonni Mariupolt, helikoptereket veszítenek Herszon régióban - A vezérkar jelentése a régiókról...​


2022. MÁRCIUS 16., SZERDA, 01:09

Az orosz invázió 20. napjától a legnehezebb a helyzet Mariupol régióban, ahol az oroszok a nyugati és keleti peremeken próbálják elzárni a várost.

Forrás : vezérkar az FB-n

Részletek : Nyikolajevszkij irányában megállították a megszállókat.

Juzsnobuzsszk irányában az oroszok az elfoglalt vonalak megtartására és állásaik mérnöki felszerelésének javítására összpontosították erőfeszítéseiket. Nem adják fel a tervet, hogy Krivoy Rog irányába folytassák az offenzívát.

Csernobajevka (Kherson régió) térségében az ellenség hét harci helikoptert veszített el.
(Tegnap abban a térségben az ukrán erők tüzérségi támadást hajtottak végre by Wilson)

Volin irányában a megszállók helyzetei változatlanok, erősítik az ukrán-fehérorosz határ védelmét - áthelyezik a
északnyugati hadműveleti parancsnoksága 120. Önálló gépesített trilett dandár (MINSK) egységeit. A Fehérorosz Köztársaság az Ukrajnával közös határ menti területeire.

Az oroszok nem folytattak aktív offenzívát Polessky irányba. A veszteségeket elszenvedett ellenség a nemzetközi humanitárius jog normáit megsértve kaotikusan aknázza a területet.

Siversky irányban az ellenség a felderítésre összpontosított, gondok vannak a csapatok lőszerrel való ellátásával.

Szlobozsanszkij irányban a megszállók megpróbálják elzárni dél felől a Szumihoz való hozzáférést, és elzárni Izyumot, sikertelenül.

Donyecki irányban az oroszok nem tudtak előrenyomulni Rubizsne, Szeverodonyeck, Liszicsanszk települések irányába, jelentős veszteségeket szenvedtek és visszavonultak. Popasna térségében az ellenség igyekszik megtartani pozícióját. Az Avdiivkának nincs sikere.


 

Kijev Szelleme

Well-Known Member
2022. március 1.
981
1 740
93
Morawiecki azt írta az útjukról: "A történelmet itt, a háború tépázta Kijevben írják. A szabadság itt harcol a zsarnokság világával szemben. Mindannyiunk jövője itt dől el. Az EU támogatja Ukrajnát, amely számíthat a barátai segítségére - ezt az üzenetet hoztuk ma Kijevbe."

"Ilyen szövetségesekkel meg fogjuk nyerni a háborút"-mondta újságíróknak a tárgyalások után az ukrán elnök.

 

meister.proper

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 604
1 918
113
Az amerikai külügyminiszter a CNN-nek adott interjúban mondta el, hogy meggyőződése, a független Ukrajna sokkal tovább fog létezni, mint ameddig Putyin. „Így vagy úgy, de Ukrajna ott lesz, míg Putyin egy ponton túl már nem”
szereteme ezeket a magabiztos politikusi nyilatkozatokat mindkét oldalról.

mondjuk Putyin előbb fog meghalni, mint hogy az ukrán nép megszűnik létezni, ebben igaza van.
 

meister.proper

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 604
1 918
113
most, hogy remekül együtt meneteltem a Békemeneten sok itteni kollégával, akár civilben voltak, akár egyenben, és visszatértem, először a töritanár @Kockás ing re reflektálnék:


A másodikhoz az lenne a meglátásom, hogy a fegyveres konfliktus tekintetében már amióta tart lehetett hallani a borzalmas orosz veszteségekről, meg a sikeres ukrán védekezésről (a katonák hősiességét nem vitatom egyik oldalnál sem és mégis szinte minden nap előrenyomulnak.

a mélosziak tudják, hogy nyílt háborúban sosem nyernének, tehát magukra is húzzák az ellenséget. rizikós, de csak így lehet közvetetten akkora veszteséget okozni (amit okoznak is, legalább 10 különböző orosz roncsot láttam repülőeszközben egy hét alatt, de ugye ez a ruszolovereknek úgysem lesz elég érv – de nem is akarom meggyőzni őket, mert kb. semmire sem tartom őket azon túl, hogy fenntartják a Fideszt, tehát az én szemszögömből a hasznos idiótáim, ezért nagyon nem is érdekel, mit írnak vagy nem – aki fórumra jár, az ne csodálkozzon, hogy ha valakinek a hasznos idiótája lesz :D én sem teszem)

A harmadik bekezdéshez, viszont érdemes hozzá tenni, hogy Oroszország Európához tartozik, mint vallásilag, politikailag és kulturálisan. Én is egy egyesült Európáért álmodok, ami nem az USA ölebe, de Oroszország nélkül csak félkarú óriás lenne.

A mélósziak azt is tudták, hogy az akkoriban már lokális jelleggel szerepet játszó makedónók - bár görögnek látszódtak alulról, felülről, oldalról - nem voltak görögök a szó igazi értelmében, és végül is ez okozta a sikerüket: a peloponnészoszi háború után végül az egymás öldöklésével elfoglalt görög városállamok megtörésével ők lettek Hellasz urai.

ebből levezetve: ahogy Makedónia nem tartozott Hellászhoz az ókorban – úgy Oo nem tartozik Európához a szó szoros értelmében. miért tartozna? mert fehér, mert keresztény? centrum-periféria? igen, mert egyik sem. a pravoszláv és nyugati kereszténység közötti külső és belső (hittételi) dolgokon túl Oo a klasszikus értelemben vett Európa és a klasszikus értelemben vett Ázsia között van, ezért soha sem lesz európai. mi is az európai benne? a társadalmi konzervativizmusa? Európa sosem volt konzervatív, mindig progresszív volt, a náci-fasiszta-falangista államok csak legprogresszívabb útkeresők voltak.

illetve egy esetben igen, lehet európai Oo: ha megszűnne önálló hatalmi centrum lenni, ha megszűnne atomhatalom lenni.

akkor tartozna Európához, ha Európa nyersanyagdepója lenne. ettől még lehetne orosz nemzet, de az ukrán kalandba behúzó hatalmi gőg nélkül. és főleg az atomfegyverzete nélkül. ha az európaiak lenyúlnák az atomfegyvereit, na akkor lehetne igazán erős Európa. én személy szerint egy ilyen jövő mellett vagyok teljes mértékben.

máskülönben mint Makedónia Hellászt, lenyúlja Európát (jé, ez is görög név) az orosz állam. az pedig nem lenne jó a magyar államiságra nézve.

egyébként milyen már az az állam, amelyik a 300 milliárd dolláros devizatartalékát külföldi zsoldosokra költi? pl. olyan, amelyik nem bízik a saját hadseregében. ez pedig a bukás előszele.

bár a Wagner-SS meg lassan kihalófélben lévő képződmény lesz, ha az arabokat ennyire magasra taksálja az orosz vezérkar.

kanadai mesterlövész még tegnapelőtt posztolt, tehát abból nem lehet levonni a következtetést, hogy meghalt-e vagy sem. de hát ember, ha olyan helyen találják el, akkor meghal ő is. van ez így egy háborúban.



a következőket nem láttam még a kampány miatt:

ahogy a grúz idegenlégiósok oroszokat öltek állítólag. miért pont oroszok ne halnának meg ennyi farokméregetés közben? :D


az azov meg elkapott egy orosz vezérőrnagyot. ők is meghalnak. az emberi élet múlandó.

közben orosz építőipari munkások már egymást verik a kajért, az üresedő одноразовые подгузники polcokon egynéhány подгузникиért meg az orosz babuskak egymást tapossák az orosz szupermarketekben. ott is jönnek a kommisszárok? :D




ez a brit srác meg, aki állítólag menekült, szép amerikai akcentussal beszéli a brit angolt, aki ezt beveszi, az még soha nem hallott cockney britet... a fuckingot ennyire sűrűn nem használják Englanddel együtt britek, mert az amúgy a sajátjuk. next time GRU, lads szófordulatot használj.

végül is narratívát gyártani olcsóbb, mint KH-101-et.


https://twitter.com/666_mancer/status/1503284334840664065/photo/1

ja ezt meg csak így.


És tényleg, Oo ezt már csak úgy tudja megúszni, ha kap kéttrillió dollár kölcsönt Kínától? szóval nem leszünk gyarmat? és miért pont jüan? a renminbi már nem is jó? :D

vicc on.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 311
14 055
113
Én azt nem értem, hogy miért szarakodnak az oroszok, miért "csak" 200k katona kínlódik, miért nem dobnak át oda pluszban legalább 300k-t. Az orosz hadsereg, mindenféle sorállomány nélkül is bőven elbírná.
Azon agyaltam, hogy odahaza állítják-e át a közvéleményt háborús pszichózisra és azért húzzák az időt, mert másképpen nem fogadnák el a nagyobb arányú katonai bevetést?
Valahogy ez a tökölés számomra megmagyarázhatatlan.
Nem az első 2 hét, hanem az elmúlt 1 hét. Ilyen kis falut elfoglaltunk, 1 sor házzal, 1 sor wc-vel propaganda megy, de ezen kívül komoly eredmény nincsen. Közben dandártábornokot hasba lőnek a fronton.
Majd a 40000 szírrel akarnak háborúzni. Meg csecsenek, meg Korea. Ez az egész egy nagyon furcsa háború igy.
Már régen át kellene csoportositani a csapatokat, ha másra nem, akkor az elfoglalt területeken rendfenntartónak, meg hasonló, hogy felszabaduljanak katonák.

(Biztos mindennek meg van az értelme, csak én nem látom át.)
Kb enyi harcoló (!) egységet voltak képesek oszehozni és technikával feltolteni (akár raktárival is). Ha roszabbul felszerelt alapvetoen nem harcoló egységeket kuldenek, azok csak golyófogónak lesznek jók (akár az OMON-osok az elso napokban) és még nagyobbak lesznek a logisztikai kovetelmények. Az átscoportosítás pedig nehézkes, mért túlságosan szét vannak húzva és teruleteket kellene feladniuk.

Erről beszéltem kb. 1-2 napja, hogy Oo. jegybankja annyit pénzt nyomtathat, amennyi kell.
Ja, és 10000-rulos bankjegyekkel fogják torolni a segguket, mert az olcsóbb mint a wc-papír. Mindenki millárdos lesz, mert Zimbabwe 2.0 :cool:


Amúgy, nemsokára lehet hogy ongyilkos drónok is kezdenek záporozni a megszálókra:
:oops:
 

Totya

Active Member
2022. március 11.
35
143
33
Amikor lezuhant (itt tudtam meg frissen pedig napi szinten szemlézgetem a romulánokat), majd befostam,hogy az oláhok miatt tör ki a 3. vhb. de szerencsére az történt, amire utána gondoltam, hogy egyszerűen azért zuhant le...mert felszállt!!! Szegény pilóta mielőtt beszállhatott abba a gépbe...inkább jobban foshatott attól az ócskavastól mintha ténylegesen oroszok ellen küldték volna (akkor legalább lett volna indoka hogy katapultáljon).

Repül a Kalibr Odesse megyében egy katonai cél felé és betalál


Bocsánat a laikus kérdésért. A 2. videó elején látszik hogy a rakéta becsapódás előtt mintha szögben állna..... (vagy rosszul látom?)
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

meister.proper

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 604
1 918
113
Kb enyi harcoló (!) egységet voltak képesek oszehozni és technikával feltolteni (akár raktárival is). Ha roszabbul felszerelt alapvetoen nem harcoló egységeket kuldenek, azok csak golyófogónak lesznek jók (akár az OMON-osok az elso napokban) és még nagyobbak lesznek a logisztikai kovetelmények. Az átscoportosítás pedig nehézkes, mért túlságosan szét vannak húzva és teruleteket kellene feladniuk.


Ja, és 10000-rulos bankjegyekkel fogják torolni a segguket, mert az olcsóbb mint a wc-papír. Mindenki millárdos lesz, mert Zimbabwe 2.0 :oops:
dollár is pontosan ezért értéktelenedhet el, ha több lenne a piacon, mint amennyit nyomtatnak... ezért semmisítenek meg naponta akár egymilliárdnyit is.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 298
113
Mariupol aktuál:
FN6dlUsWYAI5q_O
Olyan 5 km szeles a kek resz. Azota mar lehet kevesebb.
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 467
4 635
113
Csak a tisztanlatas kedveert:
Barmi iger Putyin, ugyse lesz betartva mert eddig is magasrol tettek az irott allamkozi szerzodesekre.

Barmit is iger Zelenszkij ugyse lesz betartva mert Putyin sose tartotta be az o reszet, igy az ukranok se fogjak szo szerint venni a betuket az oroszokkal kotott egyezsegekben.

Jelenleg a nyugat verszemet kapott es amig Ukrajna allamisaga nem all helyre Krimtol Kijevig addig maradnak a szankciok az oroszok ellen.

Hogy ki nyer nem tudni, de a jelenlegi allapot legfajdalmasabb resze meg van lepve a nyugat altal, igy nem erdekuk a szankciokat egyik naprol a masikra visszaforditani.
 
W

Wilson

Guest

"Azov" megsemmisítette a támadók vezérőrnagyát és sok felszerelést​

2022. MÁRCIUS 15., KEDD, 11:05

0dde48d-azov690.jpg

AZ OROSZOK MEGSEMMISÜLT FELSZERELÉSEI. FOTÓ A TELEGRAM "AZOV"

A háborúval Ukrajnába érkezett orosz vezérőrnagy és nagy mennyiségű ellenséges felszerelés megsemmisítéséről egy külön különleges célú „Azov” különítmény számolt be.

Forrás : Azov-ezred a telegram

"Azov": "Azov megsemmisítette a megszálló csapatok vezérőrnagyát! Aki karddal jön hozzánk, az a kardtól fog meghalni!

Részletek : A meggyilkolt betolakodó fotója felkerült a közösségi oldalra.


FÉNYKÉP AZOVTÓL


Az "Azov" arról is beszámolt, hogy megsemmisítették az oroszországi GRU 22. dandár katonáit.

FOTÓ: TG "AZOV"
Ráadásul reggel az Azov-ezred rengeteg fotót tett közzé a Telegramon az orosz megszállók semlegesített felszereléséről.


Gondolom "kegyeleti okokból" nem mutatják az arcát... hihető hírek kategória
Az ukránok szerint ő volt az ukránok által lelőtt orosz vezérőrnagy...

Azov kirúgta az RF fegyveres erők 150. motorizált lövészhadosztályának parancsnokát


Március 15-én az Azov hírcsatornák fényképet sugároztak a meggyilkolt oroszról. A nap folyamán azonosították.

Kiderült, hogy ez az Orosz Föderáció Fegyveres erőinek 150. Gépesített Lövész Hadosztályának parancsnoka, Oleg Mityaev.
Mityayev2.jpg
Oleg Mityaev, az RF fegyveres erők 150. Gépesített lövészhadosztályának parancsnoka

A Hírügynökség életrajzi adatokat közöl a halott magas rangú parancsnokról.
Oleg Mityaev 1974-ben született Orenburg városában.
1991-ben végzett a Suvorov Iskolában. 1995-2007 - a kelet-kaukázusi körzetben szolgált.

Mityayev3.jpg

Oleg Mityaev

2015 óta vett részt az Orosz Föderáció Ukrajna elleni katonai agressziójában, amikor a donyecki régió Donbász, Kalmük és Sztarobesiv körzetében Mint dandárparancsnok az ún. A "DPR" úgynevezett "Digalo (Varavva) Mykola Mykolayovych ezredes". 2018-ban az SBU ellenőrizeti szolgálata azonosította.

2018-ban az SBU kémelhárító szolgálata azonosította.

2016. június 11-én vezérőrnagyi katonai rangot kapott (276. számú elnöki rendelet) illegális fegyveres csoportok ellenséges cselekményeinek megszervezéséért Ukrajna területén.

2016 decemberében az orosz fegyveres erők Tádzsikisztánban állomásozó 201. katonai bázisának parancsnoka lett.

2020-ban a 2014-2016-ban megalakult 150. gépesített lövészhadosztály parancsnoka lett. Ezt a hadosztályt a 150. lövészhadosztály utódjaként mutatják be, amely 1945-ben megrohamozta a berlini Reichstagot.

Az Orosz Fegyveres Erők Szárazföldi Erői Kutuzov Hadosztályának Idricko-Berlin Rendjének 150. Gépesített gyalogsága (22179-es egység) a Rosztovi megyei Novocherkasszkban állomásozik. Ez az egység a Déli Katonai Körzet 8. Gárda Általános Hadseregéhez tartozik.

Az egység a hivatalos adatok szerint 2016-ban alakult. Vagyis ez a felosztás új, kifejezetten Ukrajna inváziójára jött létre.

2021. május 9-én Mityaev felvonulást vezetett a szíriai Hmeimim orosz bázison.