[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 806
48 310
113
A tegnapi mariupoli színház témához: itthon ugye már ma reggeltől fut a narratíva, hogy “az oroszok szándékosan bombáztak le 1000 civilt”.

Az oroszokhoz dezertált pár azovos leadta a drótot a nácik szándékairól, miszerint alá van aknázva az épület, és hogy a gombot bizony az azovosok fogják majd megnyomni.

Született is ebből néhány publikus információmorzsa, az egyik március 13-án, tehát 3 nappal az eset előtt:
Ha esetleg letörölték volna:
 

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 375
3 514
113
Kicsit dühitő, hogy Iraktól, Afganisztánon át Ukrajnáig mindenkit felszerelnek, nekünk meg, mint a Nato egyik határállamának, vért izzadva kell rendbehoznunk a hadseregünket, nem kap autóparkot a határőrség, stingert, kézifegyvereket, hummereket itt senki.
Nekünk a 20 éves lekonzervált jár, dupla áron, mindig. :mad:
Eszébe se jut a NATO-nak, hogy a szomszédban háború, akkor esetleg juttassunk a magyaroknak, szlovákoknak, akárkinek, egy kis légvédelmi segítséget.
Mondjuk minden 10 Ukrajnába szállított cucc mellé 1db-ot, á nem.
Vagy minden 100 millió dollár után, 1 millió "fegyversegély" valamelyik szövetségesnek.
Jó az olyan szövetséges, aki mindig csak az ellenségeinknek ad valamit.
Jááj, jó magyar szokás szerint már megint más kontójára veretnéd?
Szerintem inkább Európának kéne végre kijózanodnia a 30 éves békemámorból és költeni megfelelő védelemre is a szociális Disneyland építése helyett.

Ehelyett mindenre is van itt pénz, stadionok, 13. havi nyugdíj, CSOK, zöldhitel, SZJA-visszatérítés, olimpiai lázálom hogy csak a hazai példát említsem, csak érdemi védelmi beruházásra nem. Mo-n nem is olyan rég volt egy olyan időszak, amikor a Gripenek azért nem repülték le a tervezett órákat, mert kerozinra már nem volt pénz. Németország dettó, ott már az összes muszlim migráns többet kap fedettpályás kanapénfekvésért, mint a magyar átlagbér, közben az Eurofighterek nem tudnak felszállni, mert filléres alkatrészekre sincs pénz. Svájcban nincs hétvégén QRA, mert túl sokba fájna az államnak a pilóták hétvégi pótléka, ami érdekes, mert a szociális segélyke viszont úgy van nagy műgonddal kimérve, hogy azért a hétvégi bulikára is fusson belőle a segélyezettnek. A rozsdás román tankokból gyorsabban ütemben szivárog a nafta mint ahogy a motor üzemszerűen kifogyasztaná.

Mindezt úgy, hogy az európai országok döntő többsége a világ többi részéhez képest eszméletlen anyagi erőforrások fölött rendelkezik, és ez egyre inkább K-Európára is igaz.
 

meister.proper

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 604
1 918
113
444:

"március 17., csütörtök 5:28
Négy orosz hadihajót észleltek Japán közelében, valószínűleg Ukrajnába viszik az utánpótlást
A japán védelmi minisztérium fotóin látható hajókat általában felderítő egységek partraszállásához szokták használni. Úgy tűnik, ezek a hajók katonai teherautókat szállítanak, de több tucatnyi tank, egyéb katonai járművek és katonák százai férnek el rajtuk. Először kedden észlelték őket, majd szerdán látták, ahogy a Csendes-óceán felől nyugatra, a Japán-tenger irányába haladnak. A japán kormány szerint szokatlan, hogy orosz hajók ilyen közel tartózkodjanak japán területekhez. Nem tudhatjuk biztosan, de a japánok szerint könnyen lehet, hogy Ukrajnába tartanak. (Reuters)"

Lehet volt már itt, én csak olvastam róla, hogy mintha az oroszok az ország minden tájáról visznek cuccokat Ukrajnába vagy mellé. Ennyire kevés cuccuk lenne általában véve, de pláne nyugaton?
ennyire sok Kamazuk ment gallyra (puha célpont), és hiába álltak át haditermelésre a K3-al, az még nem lesz elegendő. úgyhogy most minden megmozdítható teherautójukat gondolom odaviszik.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 199
67 683
113
Izé, Moldovánál az ott mi? Hogy kerül oda elfoglalt terület?
Jajj most minden piros ahol oroszok vannak, meg Heviz is az lesz nyaron.
Amugy epp a moldavok sikitoztak valamit hogy ugyan segitsen mar valaki kiteni nekik 30 ev utan Transznyisztrabol az oroszokat.
Mondjuk mar vagy legalabb 100 eve vannak ott oroszok, de lehet 150,meg a torok idokbol.
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 458
4 596
113
Kicsit dühitő, hogy Iraktól, Afganisztánon át Ukrajnáig mindenkit felszerelnek, nekünk meg, mint a Nato egyik határállamának, vért izzadva kell rendbehoznunk a hadseregünket, nem kap autóparkot a határőrség, stingert, kézifegyvereket, hummereket itt senki.
Nekünk a 20 éves lekonzervált jár, dupla áron, mindig. :mad:
Eszébe se jut a NATO-nak, hogy a szomszédban háború, akkor esetleg juttassunk a magyaroknak, szlovákoknak, akárkinek, egy kis légvédelmi segítséget.
Mondjuk minden 10 Ukrajnába szállított cucc mellé 1db-ot, á nem.
Vagy minden 100 millió dollár után, 1 millió "fegyversegély" valamelyik szövetségesnek.
Jó az olyan szövetséges, aki mindig csak az ellenségeinknek ad valamit.
Theo, aruloknak szamitunk az egesz nyugati vilagban. Minek hoznanak ide barmit? Hiszti van mar az amcsi katonak miatt is. Megint ugyanaz megy mint az Eu elleni szabadsagharc aztan meg csodalkozunk hogy a romanoknak megy a penz nem ide.
 
  • Tetszik
Reactions: Robur

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 621
13 511
113
Sziasztok. Nemrég regisztráltam, de már régóta olvasom a fórumot. Nem szeretnék sok vizet zavarni, de remélem ez is elfér.
Egyrészt kitartást bokinak, szerintem rengeteg hasznos infót hoz. Nem értem akik támadják miért nem mennek hvg-t, 444-et olvasni, ott önigazolhatnák magukat. Csak így tovább boki.

De ami miatt írtam és igaz nem hír, hogy itt a közelgő békéről írnak néhányan. De ezt nem is értem. Szerintem az usa nem küld egy oroszoknak fegyvert letevő (demiliratizáció) kormánynak szállítmányokat. Szerintem usa szemszögből nézve ez józan paraszti ésszel is (bár néha ez sincs meg persze) kizáró ok.

Bár az is biztos, hogy ennyi fegyverrel a térség stabilitását rombolni lehetne. Gondolom béke után 10 évvel is lesznek majd ak47es, javelines éjszakai leszámolások a maffiában.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 199
67 683
113
Theo, aruloknak szamitunk az egesz nyugati vilagban. Minek hoznanak ide barmit? Hiszti van mar az amcsi katonak miatt is. Megint ugyanaz megy mint az Eu elleni szabadsagharc aztan meg csodalkozunk hogy a romanoknak megy a penz nem ide.
Menjen csak oda, a roman az egy olyan nepseg. Ide meg semmifele megszallo sereg ne jojjon, se amerikai, se nemet, se orosz stb. Elvileg ez egy fuggetlen, szabad orszag.
 

Kijev Szelleme

Well-Known Member
2022. március 1.
981
1 740
93
W

Wilson

Guest
Azért erre befizetnék. Térjünk majd vissza rá. Meg arra is, hogy a sorozott orosz ajkúak mennyire harcolnak szívvel. Kb amennyire tüntetnek a 20k-s városokban a kivonult 50 ukrán melett. Egybekovácsolta. És még rám mondják páran h agitprom oroszbérenc, Putyin nyaló nyelő (gyalogg galoppból szabadon)
Nem értem sem nálad sem másnál ezeket az érzelem vezérelt kitöréseket, ez az én véleményem ez volt már két hete is, és most is az nem kell vele egyetérteni,ez egy fórum sok fajta nézőponttal ez a lényege,én például nem tartalak téged agitprom oroszberencnek az meg, hogy páran mit gondolnak rólad engem teljesen hidegen hagy,és ez utóbbit tudom tanácsolni neked is....
 

meister.proper

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 604
1 918
113
Azt mondta, hogy nincs baja azokkal akik külföldi tulajdonnal rendelkeznek és libamájjal eszik az osztrigát azokkal van baja akik elfelejtették, hogy oroszok és teljesen nyugativá váltak miközben "Orosz anyácska emlői táplálják őket" (értsd Oroszországban keresik meg a nagy casht).
nem oroszban kereste meg a jachtra valót?;)