[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

brezso

Active Member
2022. február 27.
43
246
33
Orosz sajtóban megjelent térkép Ukrajna lehetséges felosztásárol
1647432565_foma-obron-odessa-razdel-ukrainy-zakarpate-bukovina-galichina-polsha-rumynija-vengrija-zapadnaja-ukraina.jpg
forrás?

teljesen kizárt ez a verzió, oo birtokolni fogja a gáz és olajvezetékeket így vagy úgy, és az hogy közelebb engedi magához két ellenségét teljesen valószínűtlen, ahogy az is, hogy magyarország rövid távon igényt jelentsen be kárpátaljára, amit egyébként sem fogunk sehogysem visszakapni, max az elsó X kilométeres sávot, azt is csak majd egyszer
 

tanitvany13

Well-Known Member
2022. március 5.
63
280
53
forrás?

teljesen kizárt ez a verzió, oo birtokolni fogja a gáz és olajvezetékeket így vagy úgy, és az hogy közelebb engedi magához két ellenségét teljesen valószínűtlen, ahogy az is, hogy magyarország rövid távon igényt jelentsen be kárpátaljára, amit egyébként sem fogunk sehogysem visszakapni, max az elsó X kilométeres sávot, azt is csak majd egyszer
Ez csak hergelés az ukránoknak meg a magyar/román/lengyel gondolkodni nem tudó sovéneknek.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 217
113
forrás?

teljesen kizárt ez a verzió, oo birtokolni fogja a gáz és olajvezetékeket így vagy úgy, és az hogy közelebb engedi magához két ellenségét teljesen valószínűtlen, ahogy az is, hogy magyarország rövid távon igényt jelentsen be kárpátaljára, amit egyébként sem fogunk sehogysem visszakapni, max az elsó X kilométeres sávot, azt is csak majd egyszer
Topwar.ru sajtószemle része.
Nem kell komolyan venni,zavarkeltő lélektani hadviselés része.
 
W

Wilson

Guest

@Green Leader ajánlom a figyelmedbe ezt az orosz véleményt a tegnapi Portfóliós cikkel kapcsolatban...


Az USA szovjet gyártmányú légvédelmi rakétarendszereket küld Ukrajnának..​


A CNN 2022. március 16-án egy "magas rangú amerikai tisztviselőt" idézett, aki szerint az Egyesült Államok és NATO-szövetségesei már több szovjet gyártmányú "mobil" légvédelmi rakétarendszert küldtek Ukrajnának sürgős katonai segítségként. A rendszereket "már megkapták a NATO-partnerországoktól", és már "úton vannak". Azt állítják, hogy ezek a SAM-ek közé tartozik az SA-8 ("Osa-AK/AKM"), az SA-10 (S-300P), az SA-12 (S-300V) és az SA-14 (az indexet a Strela-3 MANPADS-re használják, de nem világos, hogy ebben az esetben mire utalnak).

8957461_original
A Bolgár Légierő 1. légvédelmi rakétabázisának egyetlen S-300PMU légvédelmi rakéta-zászlóaljából 5P85D típusú önjáró indítószerkezet betöltése bemutató a speciális taktikai gyakorlatok során; Bankya, Bulgária; 2018. június

Hadd jegyezzük meg, hogy Osa-AK/AKM SAM-ek az összes kelet-európai volt Varsói Szerződés tagállamnál, valamint Görögországnál is szolgálatban voltak vagy vannak (ez utóbbit az 1990-es években az egykori NDK hadsereg eszközeiből szerezték be).

Egy S-300PMU (az S-300PS exportváltozata) SAM-rendszer, amelyet 1989-ben, a Varsói Szerződés hajnalán szereztek be, a közelmúltig Bulgáriában és Szlovákiában állt szolgálatban.

Görögország két hadosztállyal rendelkezik az 1998-ban Oroszországtól vásárolt (eredetileg Ciprus által megrendelt) S-300PMU1-esből.

Ami az S-300V-t illeti, feltételezhető, hogy az USA 1995-ben vásárolt Oroszországtól egy "szerencsétlen" hadosztálynyi S-300V SAM-rendszert vizsgálat céljából.

Ami az "SA-14"-et illeti, feltételezhető, hogy a CNN jelentése zavaros, és valójában a Buk-M1 (SA-11) SAM-rendszerre utal, amely 1997 és 2020 között Finnországban három hadosztályos készlet erejéig állt szolgálatban. Ez lehet a Strela-10 (SA-13) rövid hatótávolságú SAM rendszer is, amely a legtöbb kelet-európai volt Varsói Szerződés tagállamaiban állt vagy áll még mindig szolgálatban.

Colonelcassad
 
W

Wilson

Guest

Az Egyesült Államok olyan drónokat biztosít Ukrajnának, amelyekkel csak két ország rendelkezik​

2022. MÁRCIUS 17., CSÜTÖRTÖK, 00:16

Az Egyesült Államok 100 Switchblade kamikaze drónt küld Ukrajnába egy új, 800 millió dolláros fegyvercsomag részeként.

Forrás: European Truth , Politico , a képviselőház külügyi bizottságának vezető republikánusára, Michael McCallra hivatkozva.

A Politico szerint ezt az információt egy meg nem nevezett adminisztrációs tisztviselő, Joe Biden is megerősítette.

A Switchblade olyan robotizált intelligens bombák, amelyek kamerákkal, célzórendszerekkel és robbanóanyagokkal vannak felszerelve. Programozhatók úgy, hogy automatikusan elérjék a mérföldekkel távolabbi célokat.


Jó lenne tudni melyik típust adják az ukriknak a 300-t vagy a 600-t de szerintem nagyobb a valószínűsége annak,hogy a 300-s lesz mindenesetre ez is komoly cucc....

Mindkét Switchblade fedélzeti érzékelőket és GPS-t használ, hogy a célpontokhoz vezesse őket. Mindkettő rendelkezik "wave-off" funkcióval is, így az emberi kezelők megszakíthatják a támadást, ha civilek jelennek meg a célpont közelében, vagy ha az ellenség visszavonul.

Ebbe a kategóriában az amerikai csúcstechnika itt egy videó róla...(by Wilson)

A 300-as műszaki jellemzői...

Hatótávolság - 10 km

Repülési idő - 15 perc

Súly - 2,5 kg

Repülési magasság: 150-4500 m

Utazási sebesség: 100 km/h

Végsebesség: 160 km/h
 

meister.proper

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 604
1 918
113
ez írta: New, detailed images of Russian hardware destroyed by what is suspected to be a TB-2 drone in the area of #Makariv in the first days of the war.

ez szó szerint azt jelenti, hogy a háború első napjaiban. tehát a twitter szövegét vitatod :D
de az is lehet, hogy azóta (február vége óta) nem vitték el ezeket. és most járt arra valaki, mint ő, és lefotózta nekünk.

 

Green Leader

Well-Known Member
2020. szeptember 10.
171
2 193
93

@Green Leader ajánlom a figyelmedbe ezt az orosz véleményt a tegnapi Portfóliós cikkel kapcsolatban...

Zavaros ez az egész sztori kicsit, én pont orosz forrásból olvastam, hogy csak Venezuela és Egyiptom rendelkezik használható állapotú Sz-300V-kkel, az amerikaiak hiányosan kapták meg az eszközöket.

Aztán simán lehet, hogy az egész hülyeség és a CNN "bennfentes forrásai" megint olyan dolgot mondtak, ami amúgy még tervezőasztalon sincs, csak valaki cigizés közben hallott valami ötletelést a Fehér Házban. Nekem ez az egész sztori kicsit problémás és nem látom át azt sem, logisztikailag hogy lehetne értelmesen kivitelezni ezt a műveletet. Hasonló történetnek tűnik ez most, mint a lengyel MiG-29-esek.
Ez a videó nagyon komoly, a csávó rendesen a második világháborút éli azzal a köpennyel meg a távcsöves Moszinnal.

Microsoft-Teams-image-8.png
 

Kijev Szelleme

Well-Known Member
2022. március 1.
981
1 740
93
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka

brezso

Active Member
2022. február 27.
43
246
33
Zavaros ez az egész sztori kicsit, én pont orosz forrásból olvastam, hogy csak Venezuela és Egyiptom rendelkezik használható állapotú Sz-300V-kkel, az amerikaiak hiányosan kapták meg az eszközöket.

Aztán simán lehet, hogy az egész hülyeség és a CNN "bennfentes forrásai" megint olyan dolgot mondtak, ami amúgy még tervezőasztalon sincs, csak valaki cigizés közben hallott valami ötletelést a Fehér Házban. Nekem ez az egész sztori kicsit problémás és nem látom át azt sem, logisztikailag hogy lehetne értelmesen kivitelezni ezt a műveletet. Hasonló történetnek tűnik ez most, mint a lengyel MiG-29-esek.

Ez a videó nagyon komoly, a csávó rendesen a második világháborút éli azzal a köpennyel meg a távcsöves Moszinnal.

Microsoft-Teams-image-8.png
nekem az tetszi ahogy lecsukja a csomagtér fedelet, van benne valami lágyság...
 

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
942
8 163
93
Civil ukrán áldozatok miután a gonosz oroszok szétlőtték őket. Az egyik hulla feltámadt és cigizik... :)

:eek: én meg azt hittem az öreg Joe Biden csak viccelt mikor Isten segítségét kérte az ukránokra.

Amúgy meg ez is ott fetrengett a propagandának...nemhogy itt nálunk a gyárba építtené a szocializmust! Amúgy is ez csak szezonmunka ("Figyelem! Hullát keresünk. Géppuskázáshoz, rakétabecsapódáshoz!Amputált végtag előny!!), meg sokszor nem is lehet eljátszani...amúgy meg veszélyes is, mert addig jár a Kalibr ukrajnába... amíg célba nem ér!
 
W

Wilson

Guest
Zavaros ez az egész sztori kicsit, én pont orosz forrásból olvastam, hogy csak Venezuela és Egyiptom rendelkezik használható állapotú Sz-300V-kkel, az amerikaiak hiányosan kapták meg az eszközöket.

Aztán simán lehet, hogy az egész hülyeség és a CNN "bennfentes forrásai" megint olyan dolgot mondtak, ami amúgy még tervezőasztalon sincs, csak valaki cigizés közben hallott valami ötletelést a Fehér Házban. Nekem ez az egész sztori kicsit problémás és nem látom át azt sem, logisztikailag hogy lehetne értelmesen kivitelezni ezt a műveletet. Hasonló történetnek tűnik ez most, mint a lengyel MiG-29-esek.
Bár mintha tárgyalt volna az USA Venezuellával a napokban az olajról,de én személy szerint kizárnám a venezuellai vonalat, mivel ugye az oroszok a jelenlegi venezuellai rezsim szinte egyetlen támasza, az egyiptomi vonalat már egy fokkal talán hihetőbbnek tartom, de a jelenlegi egyiptomi vezetés jó kapcsolatokat ápol az oroszokkal, és én tamáskodom azzal kapcsolatban, hogy ezt bealdoznák az S-300-k vagy esetleg reszegységeik Ukrajnába küldésével, arról nem is beszélve, hogy kérdéses, hogy mennyire vesznek részt, Egyiptom légvédelmében ezek a rendszerek....
Az S-300-k sikeres Ukrajnába küldését és beüzemelését én csak úgy tudom elképzelni, hogy a lengyel ukrán határ mellé telepített légvédelmi rendszerekkel egy az Ukrán légtérbe benyuló légvédelmi ernyőt képeznek, de ezzel egyértelműen beavatkozna az USA illetve a NATO az ukrajnai orosz invázióba....