[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 097
28 648
113
Zavaros ez az egész sztori kicsit, én pont orosz forrásból olvastam, hogy csak Venezuela és Egyiptom rendelkezik használható állapotú Sz-300V-kkel, az amerikaiak hiányosan kapták meg az eszközöket.

Aztán simán lehet, hogy az egész hülyeség és a CNN "bennfentes forrásai" megint olyan dolgot mondtak, ami amúgy még tervezőasztalon sincs, csak valaki cigizés közben hallott valami ötletelést a Fehér Házban. Nekem ez az egész sztori kicsit problémás és nem látom át azt sem, logisztikailag hogy lehetne értelmesen kivitelezni ezt a műveletet. Hasonló történetnek tűnik ez most, mint a lengyel MiG-29-esek.

Ez a videó nagyon komoly, a csávó rendesen a második világháborút éli azzal a köpennyel meg a távcsöves Moszinnal.

Microsoft-Teams-image-8.png
Nekem tetszik a köpeny, olyan Zorrós. Hmmm, Z.
 

Lelkeslaikus

Well-Known Member
2018. december 24.
713
3 096
93
Bár mintha tárgyalt volna az USA Venezuellával a napokban az olajról,de én személy szerint kizárnám a venezuellai vonalat, mivel ugye az oroszok a jelenlegi venezuellai rezsim szinte egyetlen támasza, az egyiptomi vonalat már egy fokkal talán hihetőbbnek tartom, de a jelenlegi egyiptomi vezetés jó kapcsolatokat ápol az oroszokkal, és én tamáskodom azzal kapcsolatban, hogy ezt bealdoznák az S-300-k vagy esetleg reszegységeik Ukrajnába küldésével, arról nem is beszélve, hogy kérdéses, hogy mennyire vesznek részt, Egyiptom légvédelmében ezek a rendszerek....
Az S-300-k sikeres Ukrajnába küldését és beüzemelését én csak úgy tudom elképzelni, hogy a lengyel ukrán határ mellé telepített légvédelmi rendszerekkel egy az Ukrán légtérbe benyuló légvédelmi ernyőt képeznek, de ezzel egyértelműen beavatkozna az USA illetve a NATO az ukrajnai orosz invázióba....
Egyiptomnak fontosabb az orosz/ukrán gabona, minthogy aprópénzre váltson néhány rakétát. Teljesen kizártnak tartom ezt a verziót.
 

orosz_macska_bad

Well-Known Member
2022. március 3.
592
6 302
93
Ez szerintem nem így működik megmondom neked miért, mert nem 1940-t írunk, a világ nyitott, ráadásul az internet korában, csak Észak-korea az az ország ahol a pufi úgy kezeli a népét mint a krumplit....Az ukránok közzül nagyon sok embernek vannak kapcsolatai Oroszországban,rokoni,baráti stb..nagyon sok ukrán dolgozott Oroszországban,tudják pontosan milyen a jelenlegi Oroszország és mint látjuk nap mint nap nem nagyon kérnek belőlük, és ezt szerintem nem a propaganda vagy az állítólagos agymosás hatására teszik, mert mint mondtam a csatatéren a propaganda nem tudja felülírni az életösztönt
Ha jól tudom, elég sokan menekültek K-Ukrajnából OO-ba majdan után, ez nem azt támasztja alá, mintha nem kérnének belőlük. És pontosan milyen is Oo? Lehet, hogy neked nem tetszik, ami ott megy, de elég sok embernek szimpatikus, hogy nem engedik a buzipropagandát és egyéb társadalmat felforgató tevékenységeket sem.
 
W

Wilson

Guest
Jah, teljesen egyetértek, amúgy nekem is az volt az első gondolatom, hogy mi van, ha Venezuela és Amerika említőlegesen tárgyalt ilyesmiről, de nem született megállapodás, aztán a CNN-re már úgy jutott vissza a dolog, hogy egyébként tervezik a sztorit. Ez viszont szerintem se túl valószínű, ha csak nem arról van szó, hogy hirtelen megpróbálja kirántani Amerika Oroszország karjaiból Venezuelát, ők meg kapva kapnak az alkalmon, hogy ledobják magukról a szankciókat meg a pária státuszt.

Az egyiptomi vonal azért is lehet valószínűbb, mert most sok oroszokkal üzletelő, de mondjuk nem teljesen orosz-dependens ország döntött úgy, hogy az ukrajnai akció miatt vállalhatatlan lett Putyin és inkább leépítik velük a kapcsolatot. Asszem pont ma reggel olvastam, hogy a Szu-35-ös deal is végleg megy a levesbe. Mindez persze nem jelenti azt, hogy Egyiptom ezért beáldozná a saját légvédelmét, de mi van, ha kapnak helyette mást az amcsiktól? A lengyeleknél is ilyesmiről volt szó, aztán ugye nem lett belőle semmi, de ettől még úgy tűnt, vannak olyan döntéshozók, akik komolyan gondolták a dolgot.
Igen, de azért Egyiptom főleg az ukrajnai orosz invázió miatt szerintem ,most erősen függ pl az orosz gabona importtól, úgyhogy szerintem ha kapott ilyen felkérést az egyiptomi vezetés az USA-l akkor erősen mérlegelnie kellett neki a különböző szempontokat...
 

Kijev Szelleme

Well-Known Member
2022. március 1.
981
1 740
93
Jah, teljesen egyetértek, amúgy nekem is az volt az első gondolatom, hogy mi van, ha Venezuela és Amerika említőlegesen tárgyalt ilyesmiről, de nem született megállapodás, aztán a CNN-re már úgy jutott vissza a dolog, hogy egyébként tervezik a sztorit. Ez viszont szerintem se túl valószínű, ha csak nem arról van szó, hogy hirtelen megpróbálja kirántani Amerika Oroszország karjaiból Venezuelát, ők meg kapva kapnak az alkalmon, hogy ledobják magukról a szankciókat meg a pária státuszt.

Az egyiptomi vonal azért is lehet valószínűbb, mert most sok oroszokkal üzletelő, de mondjuk nem teljesen orosz-dependens ország döntött úgy, hogy az ukrajnai akció miatt vállalhatatlan lett Putyin és inkább leépítik velük a kapcsolatot. Asszem pont ma reggel olvastam, hogy a Szu-35-ös deal is végleg megy a levesbe. Mindez persze nem jelenti azt, hogy Egyiptom ezért beáldozná a saját légvédelmét, de mi van, ha kapnak helyette mást az amcsiktól? A lengyeleknél is ilyesmiről volt szó, aztán ugye nem lett belőle semmi, de ettől még úgy tűnt, vannak olyan döntéshozók, akik komolyan gondolták a dolgot.
Na és Szlovákia, Bulgária, Görögország? Ezek lennénnek a legkézenfekvőbbek, nem Venezuela vagy Egyiptom.
 
W

Wilson

Guest
Ha jól tudom, elég sokan menekültek K-Ukrajnából OO-ba majdan után, ez nem azt támasztja alá, mintha nem kérnének belőlük. És pontosan milyen is Oo? Lehet, hogy neked nem tetszik, ami ott megy, de elég sok embernek szimpatikus, hogy nem engedik a buzipropagandát és egyéb társadalmat felforgató tevékenységeket sem.
Nekem semmi bajom az oroszokkal ezt már leírtam számtalanszor vannak orosz és fehérorosz ismerőseim is akikkel tartom a kapcsolatot, de mint látod az ukránok már 22.napja nap mint nap azt bizonyítják, hogy nem kérnek Oroszországból.....
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
azért ez még Putyesztől is eléggé szép retorika, nem lehet, hogy az ukránok ferdítettek egy kicsit?

ha viszont nem, akkor magára, mint nyugaton jachttal rendelkezőre, fattyát Svájcban tanítattó apáról is beszélt? miért hord akkor nyugati ruhát? miért nem hord рубахát?

Azt ugye tudod, hogy a ruhát amit a képen is hord az valójában keleti eredetű? :) Ugye nem állatbőrökben vagy tógában (amik nyugati eredetűek) van, hanem öltönyben ...
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
RT

2022. március 16. 19:11
HomeRussia & FSU
Civilek attól tartanak, hogy beszorultak és meghaltak egy színházi robbanásban Ukrajnában
Oroszország szerint a neonáci „Azov” fegyveresek felrobbantották azt az épületet, ahol túszokat tartottak fogva

Fájlfotó: ukrán katona Mariupolban, 2022. március 12., szombat. © AP Photo/Mstyslav Chernov
Az orosz védelmi minisztérium Ukrajna azon állításaira reagálva, miszerint egy légicsapás lerombolt egy színházat Mariupolban, és megölte az ott menedéket kereső civileket, az orosz védelmi minisztérium közölte, hogy ebben a városban nem voltak ilyen csapások földi célpontok ellen, és a neonáci „Azov” zászlóaljat megvádolta a város megölésével. túszokat.

Igor Konasenkov vezérőrnagy közleményében az orosz hadsereg tudott azokról a hírekről, amelyek szerint az „Azov” fegyveresei civileket tartottak a színházban emberi pajzsként, és emiatt nem tartották az épületet légicsapások célpontjának.

„Korábban a Mariupolból kikerült menekültekről lehetett tudni, hogy az Azov-zászlóalj nácik civileket túszul ejthetnek a színház épületében, a felső emeleteket használva tüzelőpontként” – mondta Konasenkov.


Figyelembe véve a civilek potenciális veszélyét, és „a nacionalisták által március 9-én már végrehajtott provokációt a mariupoli 3-as kórházzal, a belvárosi színházépület soha nem volt pusztulás célpontja” – tette hozzá.

Konasenkov szerint a „rendelkezésre álló megbízható információk” arra utalnak, hogy az Azov fegyveresei „új véres provokációt követtek el az általuk aláaknázott színházépület felrobbantásával”.

A második világháborús náci szimbólumokat használó félkatonai ukrán egység Mariupolt tette támaszpontjává, és állítólag megtiltotta a civilek biztonságba menekülését, miközben az orosz erők és a Donyecki Népköztársaság harcosai körülvették a várost.