[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest

Az Egyesült Államok olyan drónokat biztosít Ukrajnának, amelyekkel csak két ország rendelkezik​

2022. MÁRCIUS 17., CSÜTÖRTÖK, 00:16

Az Egyesült Államok 100 Switchblade kamikaze drónt küld Ukrajnába egy új, 800 millió dolláros fegyvercsomag részeként.

Forrás: European Truth , Politico , a képviselőház külügyi bizottságának vezető republikánusára, Michael McCallra hivatkozva.

A Politico szerint ezt az információt egy meg nem nevezett adminisztrációs tisztviselő, Joe Biden is megerősítette.

A Switchblade olyan robotizált intelligens bombák, amelyek kamerákkal, célzórendszerekkel és robbanóanyagokkal vannak felszerelve. Programozhatók úgy, hogy automatikusan elérjék a mérföldekkel távolabbi célokat.


Jó lenne tudni melyik típust adják az ukriknak a 300-t vagy a 600-t de szerintem nagyobb a valószínűsége annak,hogy a 300-s lesz mindenesetre ez is komoly cucc....

Mindkét Switchblade fedélzeti érzékelőket és GPS-t használ, hogy a célpontokhoz vezesse őket. Mindkettő rendelkezik "wave-off" funkcióval is, így az emberi kezelők megszakíthatják a támadást, ha civilek jelennek meg a célpont közelében, vagy ha az ellenség visszavonul.

Ebbe a kategóriában az amerikai csúcstechnika itt egy videó róla...(by Wilson)

A 300-as műszaki jellemzői...

Hatótávolság - 10 km

Repülési idő - 15 perc

Súly - 2,5 kg

Repülési magasság: 150-4500 m

Utazási sebesség: 100 km/h

Végsebesség: 160 km/h
 

meister.proper

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 604
1 918
113
ez írta: New, detailed images of Russian hardware destroyed by what is suspected to be a TB-2 drone in the area of #Makariv in the first days of the war.

ez szó szerint azt jelenti, hogy a háború első napjaiban. tehát a twitter szövegét vitatod :D
de az is lehet, hogy azóta (február vége óta) nem vitték el ezeket. és most járt arra valaki, mint ő, és lefotózta nekünk.

 

Green Leader

Well-Known Member
2020. szeptember 10.
171
2 192
93

@Green Leader ajánlom a figyelmedbe ezt az orosz véleményt a tegnapi Portfóliós cikkel kapcsolatban...

Zavaros ez az egész sztori kicsit, én pont orosz forrásból olvastam, hogy csak Venezuela és Egyiptom rendelkezik használható állapotú Sz-300V-kkel, az amerikaiak hiányosan kapták meg az eszközöket.

Aztán simán lehet, hogy az egész hülyeség és a CNN "bennfentes forrásai" megint olyan dolgot mondtak, ami amúgy még tervezőasztalon sincs, csak valaki cigizés közben hallott valami ötletelést a Fehér Házban. Nekem ez az egész sztori kicsit problémás és nem látom át azt sem, logisztikailag hogy lehetne értelmesen kivitelezni ezt a műveletet. Hasonló történetnek tűnik ez most, mint a lengyel MiG-29-esek.
Ez a videó nagyon komoly, a csávó rendesen a második világháborút éli azzal a köpennyel meg a távcsöves Moszinnal.

Microsoft-Teams-image-8.png
 

Kijev Szelleme

Well-Known Member
2022. március 1.
981
1 740
93
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka

brezso

Active Member
2022. február 27.
43
246
33
Zavaros ez az egész sztori kicsit, én pont orosz forrásból olvastam, hogy csak Venezuela és Egyiptom rendelkezik használható állapotú Sz-300V-kkel, az amerikaiak hiányosan kapták meg az eszközöket.

Aztán simán lehet, hogy az egész hülyeség és a CNN "bennfentes forrásai" megint olyan dolgot mondtak, ami amúgy még tervezőasztalon sincs, csak valaki cigizés közben hallott valami ötletelést a Fehér Házban. Nekem ez az egész sztori kicsit problémás és nem látom át azt sem, logisztikailag hogy lehetne értelmesen kivitelezni ezt a műveletet. Hasonló történetnek tűnik ez most, mint a lengyel MiG-29-esek.

Ez a videó nagyon komoly, a csávó rendesen a második világháborút éli azzal a köpennyel meg a távcsöves Moszinnal.

Microsoft-Teams-image-8.png
nekem az tetszi ahogy lecsukja a csomagtér fedelet, van benne valami lágyság...
 

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 155
93
Civil ukrán áldozatok miután a gonosz oroszok szétlőtték őket. Az egyik hulla feltámadt és cigizik... :)

:eek: én meg azt hittem az öreg Joe Biden csak viccelt mikor Isten segítségét kérte az ukránokra.

Amúgy meg ez is ott fetrengett a propagandának...nemhogy itt nálunk a gyárba építtené a szocializmust! Amúgy is ez csak szezonmunka ("Figyelem! Hullát keresünk. Géppuskázáshoz, rakétabecsapódáshoz!Amputált végtag előny!!), meg sokszor nem is lehet eljátszani...amúgy meg veszélyes is, mert addig jár a Kalibr ukrajnába... amíg célba nem ér!
 
W

Wilson

Guest
Zavaros ez az egész sztori kicsit, én pont orosz forrásból olvastam, hogy csak Venezuela és Egyiptom rendelkezik használható állapotú Sz-300V-kkel, az amerikaiak hiányosan kapták meg az eszközöket.

Aztán simán lehet, hogy az egész hülyeség és a CNN "bennfentes forrásai" megint olyan dolgot mondtak, ami amúgy még tervezőasztalon sincs, csak valaki cigizés közben hallott valami ötletelést a Fehér Házban. Nekem ez az egész sztori kicsit problémás és nem látom át azt sem, logisztikailag hogy lehetne értelmesen kivitelezni ezt a műveletet. Hasonló történetnek tűnik ez most, mint a lengyel MiG-29-esek.
Bár mintha tárgyalt volna az USA Venezuellával a napokban az olajról,de én személy szerint kizárnám a venezuellai vonalat, mivel ugye az oroszok a jelenlegi venezuellai rezsim szinte egyetlen támasza, az egyiptomi vonalat már egy fokkal talán hihetőbbnek tartom, de a jelenlegi egyiptomi vezetés jó kapcsolatokat ápol az oroszokkal, és én tamáskodom azzal kapcsolatban, hogy ezt bealdoznák az S-300-k vagy esetleg reszegységeik Ukrajnába küldésével, arról nem is beszélve, hogy kérdéses, hogy mennyire vesznek részt, Egyiptom légvédelmében ezek a rendszerek....
Az S-300-k sikeres Ukrajnába küldését és beüzemelését én csak úgy tudom elképzelni, hogy a lengyel ukrán határ mellé telepített légvédelmi rendszerekkel egy az Ukrán légtérbe benyuló légvédelmi ernyőt képeznek, de ezzel egyértelműen beavatkozna az USA illetve a NATO az ukrajnai orosz invázióba....
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 958
113

Még pontosabban DNR checpoint. A DNR -nél van még rendszeresítve a Moszin–Nagant .

444:

"március 17., csütörtök 5:28
Négy orosz hadihajót észleltek Japán közelében, valószínűleg Ukrajnába viszik az utánpótlást
A japán védelmi minisztérium fotóin látható hajókat általában felderítő egységek partraszállásához szokták használni. Úgy tűnik, ezek a hajók katonai teherautókat szállítanak, de több tucatnyi tank, egyéb katonai járművek és katonák százai férnek el rajtuk. Először kedden észlelték őket, majd szerdán látták, ahogy a Csendes-óceán felől nyugatra, a Japán-tenger irányába haladnak. A japán kormány szerint szokatlan, hogy orosz hajók ilyen közel tartózkodjanak japán területekhez. Nem tudhatjuk biztosan, de a japánok szerint könnyen lehet, hogy Ukrajnába tartanak. (Reuters)"

Lehet volt már itt, én csak olvastam róla, hogy mintha az oroszok az ország minden tájáról visznek cuccokat Ukrajnába vagy mellé. Ennyire kevés cuccuk lenne általában véve, de pláne nyugaton?

Forgatják, illetve pihentetik az egységeket ...

Jó reggelt! (annyira nem, mert munka van). Volt már róla szó. hogy mi lesz a háború után, az ukrajnában lakó több millió orosz ajkú lakossággal? Mert ha eddig nem baxtatták őket az ukrik, hát most fogják. Lehetnek mehetnek koncentrálni táborokba(persze ez a legrosszabb verzsön). Putyinnak vajon van ötlete erre? Ugyanis nem tudom elképzelni, ha már most külföldön, belföldön Európában, a Marson ekkora orosz gyűlölet van akkor utána egymás hátát veregetik majd. Főleg ha kivonulnak az oroszok, akkor még fék sem lesz ami visszatartsa őket....

Van ötlete, a megoldás jelenleg éppen folyamatban egy ideje ...
 

Green Leader

Well-Known Member
2020. szeptember 10.
171
2 192
93
Bár mintha tárgyalt volna az USA Venezuellával a napokban az olajról,de én személy szerint kizárnám a venezuellai vonalat, mivel ugye az oroszok a jelenlegi venezuellai rezsim szinte egyetlen támasza, az egyiptomi vonalat már egy fokkal talán hihetőbbnek tartom, de a jelenlegi egyiptomi vezetés jó kapcsolatokat ápol az oroszokkal, és én tamáskodom azzal kapcsolatban, hogy ezt bealdoznák az S-300-k vagy esetleg reszegységeik Ukrajnába küldésével, arról nem is beszélve, hogy kérdéses, hogy mennyire vesznek részt, Egyiptom légvédelmében ezek a rendszerek....
Az S-300-k sikeres Ukrajnába küldését és beüzemelését én csak úgy tudom elképzelni, hogy a lengyel ukrán határ mellé telepített légvédelmi rendszerekkel egy az Ukrán légtérbe benyuló légvédelmi ernyőt képeznek, de ezzel egyértelműen beavatkozna az USA illetve a NATO az ukrajnai orosz invázióba....
Jah, teljesen egyetértek, amúgy nekem is az volt az első gondolatom, hogy mi van, ha Venezuela és Amerika említőlegesen tárgyalt ilyesmiről, de nem született megállapodás, aztán a CNN-re már úgy jutott vissza a dolog, hogy egyébként tervezik a sztorit. Ez viszont szerintem se túl valószínű, ha csak nem arról van szó, hogy hirtelen megpróbálja kirántani Amerika Oroszország karjaiból Venezuelát, ők meg kapva kapnak az alkalmon, hogy ledobják magukról a szankciókat meg a pária státuszt.

Az egyiptomi vonal azért is lehet valószínűbb, mert most sok oroszokkal üzletelő, de mondjuk nem teljesen orosz-dependens ország döntött úgy, hogy az ukrajnai akció miatt vállalhatatlan lett Putyin és inkább leépítik velük a kapcsolatot. Asszem pont ma reggel olvastam, hogy a Szu-35-ös deal is végleg megy a levesbe. Mindez persze nem jelenti azt, hogy Egyiptom ezért beáldozná a saját légvédelmét, de mi van, ha kapnak helyette mást az amcsiktól? A lengyeleknél is ilyesmiről volt szó, aztán ugye nem lett belőle semmi, de ettől még úgy tűnt, vannak olyan döntéshozók, akik komolyan gondolták a dolgot.