[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

W

Wilson

Guest
Akit érdekel azoknak ajánlom ezt a cikket, szerintem nagyon jól összefoglalja, Oroszország és Afrika kapcsolatát különösképpen Egyiptom tekintetében...

 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 765
48 053
113
Nekem semmi bajom az oroszokkal ezt már leírtam számtalanszor vannak orosz és fehérorosz ismerőseim is akikkel tartom a kapcsolatot, de mint látod az ukránok már 22.napja nap mint nap azt bizonyítják, hogy nem kérnek Oroszországból.....
Ukrán kormány és hadsereg =/= ukrán nép.
Én láttam a "népről" mindenféle videót már: olyat is, ahol molotovval dobálják az orosz katonákat, meg olyat is, amin örülnek nekik.
Szerintem hogy "az" ukránok mit akarnak, azt mi innen nem tudjuk eldönteni.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 489
46 764
113
Nyomhatod ezt a süket dumát, de Wilsonnak alapvetően igaza van.

Melyik ukrán vágyna orosz életre, ha felsejlik egy olyan opció is, hogy rubel helyett euróban kapja a fizetését? Oo az egyéb szóbajöhető alternatívákkal szemben nem képes olyan vonzó közeget teremteni az ukránok számára, ahova maguktól békésen begravitálnának. Ezért kell a háború az oroszoknak.

A szovjet helyett a többség inkább az Európai Uniót választja. Lehet ezt nem szeretni, de az ukrán ellenállás hevessége nem azt igazolja, hogy az ukránok többsége keleti életre vágyna.

Azon elgondolkodtál már, hogy vajon miért menekül most 10x annyi ukrán nyugat felé mint keletre?
A keleti életet ne azonosítsd az orosszal. Kína is Keleten van. Ettől függetlenül igaz, hogy Európa a világ egyik legmagasabb életszínvonat biztosító kontinense. Nem véletlen a migráció iránya se Európa, sem az USA felé. De Ukrajna Európa legszegényebb országa, van egy olyan sejtésem, hogy marad is. Meglátjuk.
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 919
13 914
113
Ember, ezek most épp egy másik ország lerohanását ünnepeltetik a kölykökkel, nem a saját földjükön vívott szabadságharcukat az elnyomóik ellen. Legyünk már legalább ennyire objektívak!

Mi sem lengetünk magyar zászlót júniusban a Barbarossa hadművelet megindításának évfordulóján, pláne nem gyerekekkel.
Ez Mondjuk így nem igaz, ugyanis én lengettem :) Meg van is pólóm. 3. birodalom. Leibstandarte hadosztályos, stb. Csak különbséget teszek az akkori nemzetiszocik, meg a mostani "műnácik" közt...szokott is mindig vita kerekedni belőle az oroszpártiakkal, mert nem értik, hogy mi vagyok, most miért támogatom Oroszországot? :) Mittomén...megszerettem őket :D
 
W

Wilson

Guest
Ukrán kormány és hadsereg =/= ukrán nép.
Én láttam a "népről" mindenféle videót már: olyat is, ahol molotovval dobálják az orosz katonákat, meg olyat is, amin örülnek nekik.
Szerintem hogy "az" ukránok mit akarnak, azt mi innen nem tudjuk eldönteni.
Nem harcolnának az ukrán katonák ha nem lenne meg az ukrán nép részéről a társadalmi támogatottságuk ezzel kapcsolatban, és ugye az ukrán nagy számú területvédelmi erőt az átlag ukrán civilek alkotják...

És felhívom mindenkinek a figyelmét egy nagyon fontos tényre az ukrán hadseregben és a területvédelmi erőknél nagyon sok a családos házas férfi, ha az ukrán nők úgy gondolnák, hogy semmi értelme ennek a harcnak és jobb lesz nekünk Oroszországban ezek közül az ukrán férfiak közzül sokan már nem harcolnának....
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 306
10 221
113
-1 bajraktár

FOCimqDXIAAZ2N8
FOCinmhXEAAoUUO
FOCjBA4XMAEtXr-
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 919
13 914
113
Nem értem sem nálad sem másnál ezeket az érzelem vezérelt kitöréseket, ez az én véleményem ez volt már két hete is, és most is az nem kell vele egyetérteni,ez egy fórum sok fajta nézőponttal ez a lényege,én például nem tartalak téged agitprom oroszberencnek az meg, hogy páran mit gondolnak rólad engem teljesen hidegen hagy,és ez utóbbit tudom tanácsolni neked is....
Nincsenek érzelmi kitöréseim, csak megint a fele beosztottam nem jött dolgozni, mert ebolásak, covidosak, esetleg kolerásak. Jellemzően a 20 éves társaság, és megviselte a lelkemet reggel a sok blődség amit kapok :)
 

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 375
3 514
113
Nem tudom, milyen filmet nézel, de:
  • lehet szidni az oroszországi korrupciót, de az ukrán annak sokszorsa
  • lehet menni dolgozni a Zeuba, csak sokkal körülményesebb, mint Oroszországba, plusz az oroszok elismerik az ukrán diplomát, míg az ápoló, tanár stb az EUban mehet a sorra vagy kurvának Amszterdamba
  • Euróban nem fizetést kaphat az átlag ukrán, hanem vételárat a gyerekéért, ld még béranya üzlet.

Persze értem én, nagyon vonzó az ájfón meg a Netflix-univerzum, ahol mindenki sikeres, boldog és szép, csak a valóság kicsit más.
Az ukrán korrupciót kivéve te nagyon el vagy tájolva, hogy mi megy a nagyvilágban. Jártál, éltél, dolgoztál már a Lajtától nyugatra?

Az oroszok valószínűleg sokunk diplomáját elismernék, de mégsincs eszünk ágába se Oo-ba emigrálni.

De neked sok sikert hozzá! Akár már ma belevághatsz, én a helyedben nem haboznék, most hasít a rubel, addig ütni a vasat amíg meleg!
 

orosz_macska_bad

Well-Known Member
2022. március 3.
592
6 302
93
Nekem semmi bajom az oroszokkal ezt már leírtam számtalanszor vannak orosz és fehérorosz ismerőseim is akikkel tartom a kapcsolatot, de mint látod az ukránok már 22.napja nap mint nap azt bizonyítják, hogy nem kérnek Oroszországból.....
A németek 6 éven keresztül bizonygatták, aztán most mégis 2. USA lett belőlük. A háború meg a forradalom nem demokratikus népszavazási intézmények.

Én értem azt, hogy Coca-Cola meg Baywatch, de a valóság az a fentanyl meg a faszosbarbi. Azt kellene az ukriknak magukévá tenni, hogy persze, nyithatsz cukrászdát Bécsben, de ez a társadalom 1%-nak reális lehetőség, és nekik már most is az. Az ukránok nagyon uniszimpatikus népséggé váltak számomra az elmúlt 8 évben, de azért nagyon sajnálom azokat a szerencsétleneket, akiket megtévesztettek egy olyan álommal, amiben soha nem lesz részük, mert az a jóléti társadalom aminek a nyugat eladta magát már 50 éve morzsolódik lefele és most nekik köszönhetően egy nagyon nagy darab készül letörni belőle. A sok ártatlan civil azért hal meg mert néhány feltüzelt bolond egy olyan helyre akar eljutni, ami már nem létezik, max a reziduumai, de mire odaérnek végleg az enyészeté lesz.
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 714
8 830
113
Jó, és ettől hogyan fog Ukrajna felvirágozni és mikortól vezetik be Ukrajnában az eurót?
Ha az oroszokon múlik sehogy, de egyre inkább úgy látom hogy ők se tudnak mit kezdeni az ukránokkal. Putyin a Majdan óta elérte hogy minden eddiginél erősebb az ukrán nemzettudat. Úgy látszik Putyin nem érti hogyan működik a nacionalizmus, mert csak feltüzelni tudta amikor oltani kellett volna. Most ezt már ő se tudja eloltani.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 765
48 053
113
Nem harcolnának az ukrán katonák ha nem lenne meg az ukrán nép részéről a társadalmi támogatottságuk ezzel kapcsolatban, és ugye au ukrán nagy számú területvédelmi erőt az átlag ukrán civilek alkotják...

És felhívom mindenkinek a figyelmét egy nagyon fontos tényre az ukrán hadseregben és a területvédelmi erőknél nagyon sok a családos házas férfi, ha az ukrán nők úgy gondolnák, hogy semmi értelme ennek a harcnak és jobb lesz nekünk Oroszországban ezek közül az ukrán férfiak közzül sokan már nem harcolnának....

Felhívom mindenkinek a figyelmét, hogy ha valaki 18-60 év közötti férfi ma ukrajnában, az nem hagyhatja el az országot...


Én nem kezelném monolitikusan az ukrán népet. Ukrán állampolgárok vannak, különböző identitással, motivációkkal, stb.
Nem tudjuk pontosan, milyen arányban vannak a területvédelmisek. Nem tudjuk, milyen arányban dobják el a fegyvert (vannak ilyen videók is, gondolom láttad).

Bocsánat, de az érveid ilyen érzelmi tippmixbe mennek át. A példád, miszerint "nagyon sok a családos házas férfi" a területvédelmiseknél is ilyen. Igen, láttunk ilyen hazafiakat (mindennemű cinizmus nélkül írom!), akik tényleg büszkén vették fel a fegyvert, és mentek harcolni a hazájukért!
De ez valójában propaganda, hiszen igazából nem tudjuk, milyen támogatottsága van az ukrán lakosok körében a fegyveres ellenállásnak. A lelkesek odamondós vidóiból meg felesleges kiindulni.
 
W

Wilson

Guest
Nincsenek érzelmi kitöréseim, csak megint a fele beosztottam nem jött dolgozni, mert ebolásak, covidosak, esetleg kolerásak. Jellemzően a 20 éves társaság, és megviselte a lelkemet reggel a sok blődség amit kapok :)
Sajnos van az úgy, hogy az élet az adott napon nem a legjobb lapokat osztja le az embernek....Kitartást....
 
W

Wilson

Guest
Azt hiszem @ozymandias kérdezte pár napja , hogy van-e friss infó az ukrán atomerőművekről....

"2022. március 16-án ellenséges ágyúzás következtében megsérült a ZNPP-Kakhovska 750 kV-os nagyfeszültségű távvezeték, amelyen keresztül a Zaporizzsjai atomerőműből áramot továbbítanak.

Így a négy nagyfeszültségű vezeték közül csak egy marad üzemben. Ennek következtében a két működő ZNPP blokk kapacitása csökkent.


Jelenleg lehetetlen helyreállítani a vonalat, mivel a sérült területen továbbra is aktív harci műveletek folynak" - áll a közleményben.

"A Zaporizzsjai Atomerőművet és Energodar városát a megszállók elfoglalták, és 13 napja ellenséges katonai alakulatok ellenőrzése alatt állnak. A megszállók továbbra is megsemmisítik az üzem területén azokat a lövedékeket és aknákat, amelyek nem robbantak fel a lövések során, de ezt főleg ott teszik, ahol ilyen lőszereket találnak. Vagyis bárhol az üzem területén" - tette hozzá az Enerhoatom.

A vállalat közölte, hogy a zaporizzsjai atomerőmű mind a 6 erőművi blokkját ukrán személyzet szolgálja ki, a változásoknak lehetőségük van a rotációra.

Ugyanakkor az oroszok hivatalosan nem avatkoznak bele az atomerőmű működésébe, "de minden technikai döntést a személyzetnek egyeztetnie kell a megszállók parancsnokával".

"Az üzem dolgozóira erős pszichológiai nyomás nehezedik a megszállók részéről, és az üzembe érkezéskor minden alkalmazottat alaposan átvizsgálnak a fegyveres terroristák. Ennek következtében a nukleáris és sugárbiztonság veszélybe kerül" - hangsúlyozza az Energoatom.

Energodar de facto blokádja miatt továbbra is gondok vannak az üzemanyag-, élelmiszer- és alapvető gyógyszerellátással.

"Az Energoatom arról is beszámol, hogy március 17-én 10:00 órától mind a négy működő ukrán atomerőmű továbbra is stabilan termel villamos energiát. Teljes jelenlegi kapacitásuk biztosítja az ország szükségleteinek megfelelő mennyiségű villamos energiát.

Az atomerőművek ipari telephelyein és a szomszédos területeken a sugárzási, tűz- és környezeti feltételek nem változtak, és megfelelnek az alkalmazandó szabványoknak.

Az erőműblokkok reaktortérségeinek fő berendezései, az erőművek helyiségei és épületei, a védett övezetek és a szomszédos területek határai, valamint az atomerőművek kritikus létesítményei a védett övezeteken kívül fokozott megfigyelés és ellenőrzés alatt állnak" - áll a jelentésben.

Gazdasági igazság

 

orosz_macska_bad

Well-Known Member
2022. március 3.
592
6 302
93
Ez Mondjuk így nem igaz, ugyanis én lengettem :) Meg van is pólóm. 3. birodalom. Leibstandarte hadosztályos, stb. Csak különbséget teszek az akkori nemzetiszocik, meg a mostani "műnácik" közt...szokott is mindig vita kerekedni belőle az oroszpártiakkal, mert nem értik, hogy mi vagyok, most miért támogatom Oroszországot? :) Mittomén...megszerettem őket :D
Komolyan mondom kellene egy konteo topic mert elég messzire vezetne, hogy a Wall Streetről támogatják a szavsztika zászló alatt vonuló nackókat, pont azok, akiknek néhány éve a Magyar Gárda fekete bakancsainak csattogásától lett Auschwitcz -flashbackjük. Aztán ott ki lehetne vesézni, hogy ami akkor volt hogyan kapcsolódik ahhoz ami most van.