[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
A fönti Bal Rad -os cikkben egy friss fotó sorozat is látható a Zeljenopoljénél történőkről. Ezek fényében az ukrán kormányzat által elismert 23 halott, több mint komikus hazugság.
A fotósorozat az elesettek maradványainak (direkt nem holtestet írtam) összegyűjtése után készült, szóval ne, 18+ kategória, viszont a pusztítás az igen tetemes volt.

Technikai veszteség:

28 harckocsi
11 BTR
14 PSZH
24 nehéz teherautó
16 teherautó
4 árokásó
6 mikrobusz

A többi a cikkben.
 

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
785
1 943
93
laca: Miért lenne vicc? kell, üzemképes helikopter és így van üzemképes helikopter.

Igazad van, minden értékes ami működik, ha hiány van.
Ezért írtam korábban, hogy a jugóknál is lehetett látni anno bevetett T-34-et. Itt is próbálkoztak egy JS-3-mal (nem tudom mi lett vele végül).
Ilyenkor szoktam arra gondolni, hogy egy Wittmann még most is csúnya dolgokat tudna művelni egy Tigrissel védekező harcban, gyalogsági támogatással :)

Visszatérve a Huey-ra, ezek a gépek már fénykorukban is sérülékenyek voltak 1 hajtóművel. És akkor még hírből sem ismerték a "manpad" rakétákat.
Én nem mennék velük forró frontra!
Ha tényleg oda szánják őket, még fogunk látni lelőtt "indiánt"!

Vajon bírják-e a Sztrelát ..?

Ez itt a jó kérdés.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Itt megtalálhatóak a képek, szóval hiteles.
http://stailker.livejournal.com/523425.html

Erre találni sok fotót a milicistákról és sok videót is, most nincs időm egyenként kivesézni a fórumra.
http://www.militaryphotos.net/forums/showthread.php?236005-Situation-in-the-Ukraine-Crimea-*Photos-Videos*-ONLY/page216

http://www.militaryphotos.net/forums/showthread.php?236005-Situation-in-the-Ukraine-Crimea-*Photos-Videos*-ONLY/page217

http://www.militaryphotos.net/forums/showthread.php?236005-Situation-in-the-Ukraine-Crimea-*Photos-Videos*-ONLY/page218


Luganszk - Grad sortűz
http://www.youtube.com/watch?v=kQhdwo02LZE
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 788
30 577
113
Vajon bírják-e a Sztrelát ..?
Engem meg az érdekel, hogy vajon ezeket ki repteti? Hirtelen a padlásról lemászott az ukrán, és kiböfögte, hogy 83-ban a Sztalin Sztalinovics főiskolán őt megtanították UH-1 -est reptetni?
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Azért előkerültek azok a T-80 -ok az ukrán kormányerőknél.

164.jpg


186.jpg


99.jpg


810.jpg


1311.jpg
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 788
30 577
113
Azért előkerültek azok a T-80 -ok az ukrán kormányerőknél.
Eddig miért nem használták őket? Vagy a T-72-eseket? És most miért? Talán megölették egy rakás emberüket, hogy a páncéltörő ez-meg-az fogyjon el a felkelőknél, aztán mikor nem lesz akkor jönnek a T-72-esek?

Ez itt is durva, milyen lehet az érkezési oldalon az élmény :-/
én vártam a "belövést" az első két rakétával, aztán gondoltam utána megy a többi "precíziósan". De az ukránok annyira profik, hogy a helyi standardok szerinti precíziós támadáshoz nem kell a belövés.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 870
81 549
113
<blockquote>Azért előkerültek azok a T-80 -ok az ukrán kormányerőknél.
Eddig miért nem használták őket? Vagy a T-72-eseket? És most miért? Talán megölették egy rakás emberüket, hogy a páncéltörő ez-meg-az fogyjon el a felkelőknél, aztán mikor nem lesz akkor jönnek a T-72-esek?

Ez itt is durva, milyen lehet az érkezési oldalon az élmény :-/
én vártam a "belövést" az első két rakétával, aztán gondoltam utána megy a többi "precíziósan". De az ukránok annyira profik, hogy a helyi standardok szerinti precíziós támadáshoz nem kell a belövés.</blockquote>

Ahogy fogynak a T-64-sek, kénytelenek a raktárakbol elovenni más típust is. Átesnek a javításon és már mehetnek is a frontra.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 788
30 577
113
boki én értem, de miért nem a T-72-es az alap? elvégre jó cucc az a tank, szíriában is látszik, hogy működik.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 788
30 577
113
Az F-22-őt és F-35-öt meg Amerika, de lokálpatriotizmus ide vagy oda, ha az jobb akkor azt használnák a szakadárok és az oroszok ellen is. Szóval még mindig értelmetlen, hogy ha a t-72 jobb akkor miért szarakodtak a t-64-esekkel.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 760
77 864
113
joker

alig van képzett ember a T-72-re vagy szerinted ha csak T-64-et használ az ukrán haderő már évek óta akkor halomban áll a kiképzett T-72/T80 személyzet?
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Az F-22-őt és F-35-öt meg Amerika, de lokálpatriotizmus ide vagy oda, ha az jobb akkor azt használnák a szakadárok és az oroszok ellen is. Szóval még mindig értelmetlen, hogy ha a t-72 jobb akkor miért szarakodtak a t-64-esekkel.

Én nem vagyok harckocsi-szakértő, csak azt tudom róluk, amit a Haditechnika megírt. Eszerint a T-64 a magasabb, erősebb harcértékű, ezzel szerelték fel a szovjet áttörő/első lépcsős támadó hk-hadosztályokat, de sokkal drágább gyártani és üzemeltetni is, ezért jóval kevesebbet gyártottak. A T-72 szovjet felfogás szerint egy elfogadható, olcsó és olcsón fenntartható tömegharckocsi, de jóval kisebb a harcértéke, nem véletlen, hogy ezt "osztogatták" világszerte.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 788
30 577
113
joker

alig van képzett ember a T-72-re vagy szerinted ha csak T-64-et használ az ukrán haderő már évek óta akkor halomban áll a kiképzett T-72/T80 személyzet?

A T-72 létezik 40 éve. Ha ennyi idő nem volt nekik elég személyzetet képezni, akkor nem tudom miről beszélünk. Továbbmenve, ha mégis van rá személyzetük, bármennyi, akkor az a személyzet sem az elmult fél évben volt az oroszoknál gyorstalpalón, hanem megvolt eddig is, akkor meg ugyanúgy használhatták volna a tankot meg a személyzetet is, mint most.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 339
13 899
113
Nem hinném, hogy a szeméylzet lenne a gond. Ez nem vadászgép ami lezuhanhat, aki tud használni valamilyen T-t az az összeset tudja, vagy nagyon hamar belejön.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Majd toboroznak innen személyzetet...
"Shot (howitzer) 300
Shot (tank) 500" Ha valaki látta a twitteres hirdetést...

OFF: most zúgott el felettem az egyik minyó.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 001
66 327
113
Ezek nem a "mi" UH-1-eseink?
Lehet hogy régebbiek de nekik ingyen adták. Tőlünk meg...
Na mindegy, a lényeg hogy van 2 kérdésem:

1-hova valósi a pilóta? Mert kétlem hogy az ukriknak lenne a farzsebben pár UH-1 pilóta.
2-azok ott a gépek oldalán rakéta blokkok ha jók a szemeim. Na must ugye ez így már harci gép. Vagyis fegyver. Vagyis ezt kapták az usától. Namost akkor ezek szerint Oroszország már nyíltan küldhet akár Szu-30-at is ajándékba a DNR-nek.