03.05. Ukrán cikk az ukrán haderő védekezési taktikájáról, a orosz haderővel szemben...
Manőverező védelem". Hogyan működik Ukrajna védelmi taktikája.....
Az ukrán fegyveres erők a manőverező védelem taktikájához fordultak,és nem a szilárd frontvonal megtartása helyett.
Az NV rádió adásában a Multinacionális főszerkesztője és a "Vissza az életbe" jótékonysági alapítvány vezetője, Tarasz Csmut részleteket árult el Ukrajna taktikájáról.
A katonai szakértő hozzátette, hogy ez nem jelenti azt, hogy a területeket átadják a megszállóknak.
Oroszország fegyveres erői a második vagy harmadik legnagyobbak a világon, nagyszámú felszereléssel, fegyverrel és emberrel.
"Az ukrán fegyveres erőket, ha megpróbálnák fenntartani a védelmi vonalat a határvonal mentén, legyőznék, megbénítanák és megsemmisítenék" - mondta Tarasz Csmut.
A ZSU más megközelítést alkalmazott - manőverező védekezés: harcba bocsájtkoznak; visszavonulnak, a mélybe húzva az ellenséget.
Ekkor az ellenség megáll, mert leáll a logisztikája..
Továbbá az ukrán csapatok ellentámadásokat indítanak, feloszlatják az oszlopokat, tüzérséggel, repülőgépekkel és drónokkal légicsapásokat mérnek ott, ahol az oroszok nem számítanak rá, és ahol nem tudják azonnal lefedezni magukat a légvédelemmel.
"Azt hiszem, mindenki látott már elhagyott orosz felszerelést . Ez nagyrészt a fegyveres erők hasonló taktikájának eredménye" - mondta Chmut.
A szakember folytatta: Ukrajnának fontos, hogy ne egy szilárd vonalat tartson, amit nem vagyunk képesek megtartani, hanem "szúrós" csapásokkal kell "elvakítani"az ellenséget.
Emellett demoralizálja az ellenséget, kiüti a technikáját, hogy lehetőség szerint ellentámadásba lendülhessen, és ha lehet, visszaszorítsa az ellenséget
"A szumi régió egyes területein ez már megvalósult. A 93. dandár egyik zászlóalja elérte az állami kordon vonalát. Kezdetben visszavonult majd ellentámadást indított és gyors rajtaütésekkel teljesen megzavarta az ellenséget" - mondta Chmut a manőverező taktika példájaként.