[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Hájén erre köviztem belőle LOL, és XD...ja ez nem a tik tok :(
Tegnapi komentem...

Van egy olyan érzésem,hogy a tengerparti területeket leakarjak szakítani Ukrajnáról....Mert annak semmi értelmét nem látom,hogy porrá lövik Mariupolt nem kevés orosz katona élete árán elfoglalják Mariupolt, aztán az orosz állam
pénzén újjáépítik, és végül átadják Ukrajnának....
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 194
113
Na ha te ezt így gondold akkor én is kijelenthetem, hogy ,az eddigi "irományaidban" nincs mit nem megérteni, hogy SZERINTED mi volt az eredeti cél. Mondjuk azt, TE így gondolod..." és akkor így kivittek vagyunk.....:)
Mi volt a fő cél szerintem? Biztosítani a Krímet szárazföldön és vízellátásban, a két szakadár megyét, tönkreverni az ukrán nehézfegyverzetet, főleg a tüzérséget hogy ne tudják tovább terrorizálni az orosz kisebbségi területeket, behúzni a tengerpartot, lemészárolni az Azovot, s biztosítani hogy a nyugat lássa be, tényleg felejtős a NATO keletre tolása. Kb. én így látom. Nem is állnak olyan szarul ;) !
 
W

Wilson

Guest
Mi volt a fő cél szerintem? Biztosítani a Krímet szárazföldön és vízellátásban, a két szakadár megyét, tönkreverni az ukrán nehézfegyverzetet, főleg a tüzérséget hogy ne tudják tovább terrorizálni az orosz kisebbségi területeket, behúzni a tengerpartot, lemészárolni az Azovot, s biztosítani hogy a nyugat lássa be, tényleg felejtős a NATO keletre tolása. Kb. én így látom. Nem is állnak olyan szarul ;) !
Ok, tudomásul vettem,hogy te ezt így gondolod.....
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Hortay Olivér: Zelenszkij nem érti, hogy Magyarország miért nem támogatja a gázszállításokat érintő szankciókat.
A Századvég szakértője a Facebookon azt írja: "Az ukrán elnök a tegnapi EU-csúcson kérdőre vonta Magyarországot, hogy miért habozik szankciókat bevezetni az orosz energiaimportra. Mindezt úgy, hogy Ukrajna Magyarországtól, Lengyelországtól és Szlovákiától vásárolja a gázt, aminek többsége orosz importból származik."

(PestiSrácok)

Továbbá tessék szépen a jó példával az élen járni - és lekapcsolni az orosz gázt. Ja, évi 3-4 Mrd USD tranzitdíj ugrik + leáll a saját iparuk meg fázni fognak?

No meg ne legyen reklamáció, mint eddig, ha a német beröffenti az Északi Áramlat 2 -t ... :)
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 638
48 392
113
Egyrészt igen. Másrészt attól kapja a katonai támogatás egy részét, akinek megy a gáz és olaj.
Egy ország kivételével.....
;)
Magyarország népességének mindössze 14%-a támogatja katonai támogatás küldését Ukrajnának. Akkor miért is kellene küldenünk? És katonai célponttá se szeretnénk tenni a Kárpátalján élő magyarokat.
 

Elkhound

Well-Known Member
2016. május 17.
321
1 594
93

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 129
7 153
113
Nem akarják.
Ez az egész "Magyarország nem hajlandó a közös határon átengedni a fegyverszállítmányokat" téma csak azért kell, hogy beszélhessenek - rólunk. Hogy hírbe hozzák az országot, hogy aláhúzzák, hogy mi is Putyin kottájából játszunk.
Teljesen így van, nélkülünk is ömlik a fegyver a lengyel, a szlovák, vagy a román határon keresztül, nem a magyar határszakaszon fog múlni, ha Ukrajnát végül elfoglalják.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 816
30 852
113
A román sajtóban megjelentek amerikai meg brit önkéntesekről szóló videók, akiknek a cikk szerint sikerűlt vissza nyomniuk az oroszokat bizonyos területeken. Most hogy mekkoraák ezek a sikerek, annak nem néztem utána, de mennyien lehetnek ezek az önkéntesek és mennyire önkéntesek? Mert megy a nyugati fegyver, megy a nyugati katona, ilyenből máskor is ment, de egy létszám fölött már nem önkéntességről van szó, hanem államilag támogatott háborúzásról, akkor meg az első lelőtt orosz katona után azt mondhatják, hogy a NATO megtámadta az orosz csapatokat. S még mindig mi ez a pöcsölés a fronton? Lehet tudni miért van ennyire befagyva a helyzet? Egyszer Kijevet akarják, máskor Mariupolt, hol egyik hol másik kellene hamarabb meglegyen, az orosz vezetésnél sem látom, hogy mi van, persze eddig sikerűlt mindenkit meglepniük a következő húzásukkal, de most még ennyire sem egyértelmű.