[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Látom nem érted , tehát az orosz honvédelmi minisztérium szerint a hadműveletek célja voltaképpen mindvégig Donbasz elfoglalása volt, és az eddigi hadműveletek csak azt a célt szolgálták, hogy lekössék az ukrán haderőt, hogy ne tudjanak haderőt küldeni Donbaszba....Amire én azt mondtam, hogy ez szerintem bulshit mivel Donbasz elfoglalásához egy ekkora orosz haderőnek nincs szüksége a most is látható hadműveletekre.

Magyarul az orosz hadműveletek eredeti minimális célja szerintem az volt, hogy a déli tengerparti területeket leszakítsák Ukrajnától , és természetesen Donbaszt és Kijevet elfoglalják.És ezzel az Ukrán vezetésnek és a Nyugatnak"lenyomják" a torkán az orosz követeléseket és ultimátumokat.
A jelen állás szerint (a mai orosz közlemény fényében) ebből szerintem a tengerparti területek leszakítása Ukrajnától, és Donbasz felszabadítása maradt.
Ebben az irományban nincs mit nem megérteni, hogy SZERINTED mi volt az eredeti cél. Mondjuk azt, TE így gondolod...
 

amper

Well-Known Member
2011. december 12.
952
11 180
93
https://politic.karpat.in.ua/?p=44718&lang=hu
"Erdogan nem hajlandó átadni Ukrajnának az orosz SZ–400-as légvédelmi rakétarendszereket
Recep Tayyip Erdoğan török államfő nyilatkozott az USA azon felszólításával kapcsolatban, miszerint Törökország adja át Ukrajnának az SZ–400-as orosz légvédelmi rakétarendszereket. A hírt a Haberturk közölte.
Korábban az Egyesült Államok nem hivatalos keretek között tárgyalt Törökországgal az SZ–400-as légvédelmi felszerelés átadásának lehetőségéről Ukrajnának. Erdogan a NATO-csúcsról való utáni közleményében a következőket nyilatkozta: „Ma ugyanott tartunk, mint ahogy az elején mondtuk, hogy az SZ–400-as ügy le van zárva. A kérdés számunkra le van zárva”.
Már a felvetést sem értettem, gondolom aki a 300-ast ismeri, az nem vágja a 400-ast. Személyzettel átadni meredek lenne. A török feliratok se lennének könnyítés.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Nyilván aki nem teljesen hülye, az azért látja ezt, hogy az ukránok már mindent is kitalálnak kínjukban, követelőznek, kritizálják még a németeket is akik aztán tényleg adtak stingert, faust3 at mindent, de már kérik a NATO 1% nyi nehézfegyvereket is! Közben kikiáltják magukat a nyugat védelmezőjének, Zelenszkijt meg a világ vezetőjének! Olyat olvastam épp, annyi az orosz hulla nem tudják őket hova rakni, de Zelenszkij már komoly alkut akar, a NATO már elengedve, orosz is lehetne második nyelv, etc...

Meg vannak roppanva, az utolsókat rúgják, én úgy látom.

Sajnos nem mentettem le, de voltak fotók Kijevnél DP-27-essel és PPS-43-mal lövészárokban feszítő ukránokról...
 

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 434
4 797
113
Már a felvetést sem értettem, gondolom aki a 300-ast ismeri, az nem vágja a 400-ast. Személyzettel átadni meredek lenne. A török feliratok se lennének könnyítés.
Nem az a cél, hogy a rendszer harcoljon, hanem hogy a törököket eltolják az oroszoktól. A leereszkedő vasfüggöny minél inkább zárjon.
Szerintem
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 292
113
Jól beszéltél, fekete testvérem. Hamarosan kaptok nyugati fegyvereket az oroszoktól, amivel be lehet fűteni a fehér ördögnek, aki jogtalanul tartózkodik az országotokban.

Egyébként nem értem, mi játszódik le az emberek fejében, amikor Oroszországot ilyen szinten összetévesztik a SZU-val.
Mas se hianyzik mar az Eu-nak mint szaz millio ehes szaj az olasz kikotokben. Az ehenhaltak pedig a szent nyugat bune lesz, majd lehet a Fb sajnalkozni.
 
T

Törölt tag 1711

Guest

Angol nyelvű török híradás:

Erdogan said that Ukrainian President Vlodymyr Zelensky was likely to end Ukraine’s bid for Nato membership and recognise Russian as one of Ukraine's official languages.

hvg:

A török elnök szerint a két fél közti megállapodás továbbra is lehetséges, a tárgyalások egyes pontjait illetően azonban még mindig súlyos nézeteltérések vannak. Ilyen kulcskérdés szerinte például a Krím és a Donyec-medencei szakadár térségek sorsa, illetve Ukrajna NATO-hoz fűződő viszonya.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Ha megnézted a közleményt nem beszéltek arról, hogy a hadművelet a 2. szakaszába lépett, csak annyit közöltek, hogy a hadműveletek fő célja Donbasz visszafoglalása....
Komolyan? Az első szakasznak vége, mostantól fő cél a Donbasz, tehát kb. az uki főerők átkarolása. Meglepődött valaki?!
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Ez mondjuk pont semmit nem jelent, láttam DNR Maximot, ppsht, nagantot is!

Az egyik egy szedett-vedett milicia, másik elvileg egy olajozottan müködő és állítólag nyugati fegyverek tömkelegével felszerelt haderő.

Hozzátenném, ~2016-ban láttam ungvári vadászboltban Maximot 16000 hrivnyáért...
Meg asszem pár éve olvasztottak be az oroszok néhány tucat 2. világháborús német fegyvert egy emlékműhöz, beolajozva őrizték őket...