[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 613
44 948
113
Te szerintem nem akarod megérteni azt, ami fehéren feketén ott áll az orosz közleményben.

Beteszem neked ide még egyszer....

"Március 25-én, pénteken az orosz védelmi minisztérium bejelentette, hogy befejeződtek az ukrajnai különleges katonai művelet első szakaszának főbb feladatai.

"Az ukrán fegyveres erők harci potenciálja jelentősen lecsökkent, ami lehetővé teszi, hogy a fő erőfeszítéseket a fő cél - Donbasz felszabadítása - elérésére összpontosítsák" - közölte a katonai osztály."

https://www.kp.ru/online/news/4680506/

Feketével kiemelten neked a lényeget, tehát az Orosz Honvédelmi Minisztérium szerint ,miután a hadművelet első szakaszának a fő feladatait végrehajtották, ez lehetővé teszi , hogy a fő célt Donbasz felszabadításának elérésére összpontosítsanak....

Na akkor vagy végig ez volt a hadműveleti cél, vagy egy hónap után kénytelenek voltak módosítani a hadműveleti terveiket.
Szerintem az utóbbi az igaz, mert ha a fő cél Donbasz felszabadítása lett volna akkor azt ezzel a haderővel már rég megoldották, volna.

És nem bulshittelnének egy olyat hogy az eddigi hadműveletek arra szolgáltak, hogy az ukrán hadsereg erőit lekössék, hogy ne tudjon az ukrán hadvezetés erősítést és haderőt küldeni a donbaszi ukrán erőknek.

Hiszen aki csak egy kicsit is tisztában van az ukrán hadsereg helyzetével, hogyha ezzel az orosz haderővel szemben az ukrán hadsereg megpróbált volna bármilyen támadó hadműveletet folytatni , akkor pár nap alatt ez az orosz haderő úgy tönkreverte volna, hogy csak üszkös maradványok maradtak volna az ukrán hadseregből....
A hadművelet hány szakaszból áll?
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 492
18 509
113
A tankcsapda klasszikusát idézve, nem volt még 14....

Te ugyanazt csinálod...

Valószínűleg nem sok, de elég csak ha Roman Folipov mentalitásuak.
Amúgy valószínűleg a többségük mostanra ezt gondolja.
A lengyelek 10 pontja után ha én orosz lennék már a toborzóiroda előtt állnék sorba, mert ezt már ismerjük...
Nem hinném, attól már idősebb vagyok. Az viszont igaz, hogy jobban örülök az ukrik sikerének, mert az orosz siker szerintem nem érdekünk.
Az ukránt S kedvelem természetesen, ugyanazért amiért sem. Viszont az ukrán kudarcokat nem vitatom, csak azért mert nem passzol a vagyaimhoz.
Tegnap elhittem, hogy Mariupol elesett.
Nem hisztériáztam.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 638
48 390
113
Elolvastam a lengyel miniszterelnök 10 pontját. Az eddigi lengyel lépések számomra azt mutatják, hogy Lengyelország az USA kottájából játszik. Megosztja az Európai Uniót, s gyengíti annak összezárását. DE: Lengyelország nem fogja tudni lenyomni Németországot. Viszont hasznos hülye az USA kezében, csak máshogy mint Ukrajna.

Kaczynski nyilatkozta:
Jaroslaw Kaczynski, a lengyel Jog és Igazságosság elnöke, a kormány miniszterelnök-helyettese, aki a valódi hatalom a lengyel kormány mögött, arról beszélt, hogy nem elégedett Orbán Viktor Ukrajnával kapcsolatos álláspontjával – írja a Reuters.

Ha azt kérdezi, hogy boldog vagyok-e, azt mondom, hogy nem. Megvárom, mi történik a választásokon, és utána meglátjuk, mi lesz.

1) Mi sem vagyunk boldogok a lengyel állásponttól.
) Szégyelljék magukat, itt drukkoltunk, hogy ők győzzenek a választáson! Akkor ki a köpenyegforgató?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Te szerintem nem akarod megérteni azt, ami fehéren feketén ott áll az orosz közleményben.

Beteszem neked ide még egyszer....

"Március 25-én, pénteken az orosz védelmi minisztérium bejelentette, hogy befejeződtek az ukrajnai különleges katonai művelet első szakaszának főbb feladatai.

"Az ukrán fegyveres erők harci potenciálja jelentősen lecsökkent, ami lehetővé teszi, hogy a fő erőfeszítéseket a fő cél - Donbasz felszabadítása - elérésére összpontosítsák" - közölte a katonai osztály."

https://www.kp.ru/online/news/4680506/

Feketével kiemelten neked a lényeget, tehát az Orosz Honvédelmi Minisztérium szerint ,miután a hadművelet első szakaszának a fő feladatait végrehajtották, ez lehetővé teszi , hogy a fő célt Donbasz felszabadításának elérésére összpontosítsanak....

Na akkor vagy végig ez volt a hadműveleti cél, vagy egy hónap után kénytelenek voltak módosítani a hadműveleti terveiket.
Szerintem az utóbbi az igaz, mert ha a fő cél Donbasz felszabadítása lett volna akkor azt ezzel a haderővel már rég megoldották, volna.

És nem bulshittelnének egy olyat hogy az eddigi hadműveletek arra szolgáltak, hogy az ukrán hadsereg erőit lekössék, hogy ne tudjon az ukrán hadvezetés erősítést és haderőt küldeni a donbaszi ukrán erőknek.

Hiszen aki csak egy kicsit is tisztában van az ukrán hadsereg helyzetével, hogyha ezzel az orosz haderővel szemben az ukrán hadsereg megpróbált volna bármilyen támadó hadműveletet folytatni , akkor pár nap alatt ez az orosz haderő úgy tönkreverte volna, hogy csak üszkös maradványok maradtak volna az ukrán hadseregből....
Komolyan nem értem mit akarsz ezzel bebizonyítani, tényleg nem! Behúztak jelen időben a Donbaszon kívül még 2x annyi területet mint a két keleti megye, hahó! Szárazföldön van mostantól összekötve velük a Krím! Biztosítva a vízellátása! Tényleg én kérdezem, mit nem értesz azon, hogy az Azovi tenger Orosz beltenger lett?
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Nem hinném, attól már idősebb vagyok. Az viszont igaz, hogy jobban örülök az ukrik sikerének, mert az orosz siker szerintem nem érdekünk.
Az ukránt S kedvelem természetesen, ugyanazért amiért sem. Viszont az ukrán kudarcokat nem vitatom, csak azért mert nem passzol a vagyaimhoz.
Tegnap elhittem, hogy Mariupol elesett.
Nem hisztériáztam.
Pedig teljesen irreális volt. Az orosz hadijelentések remekül rímelnek ahhoz, ahogy a fronttól távoli hátország állítja elő a hadijelentéseket.
A bevettük Mariupolt (apróbatűs rész lesz a lényeg) annyit jelent, hogy újabb állásából vertük ki az ellent. Az angolok is vagy 10szer vették be Baszrát.
Ami de facto amúgy igaz, mert gyakorlatilag nagyrészét uralják, a többi részt meg ostromolják, és esély sincs az ostromgyűrű feltörésére.
De de jure nyílván baromság, mert még 7000 katona védte a belváros saját területeit.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 446
23 612
113
Régebbi hír, hogy orosz diverzáns csoportot fogtak el Kárpátalján az SZBU emberei.
Most nézem a cikkhez csatolt képeket.
Van ott egy Makarov gumilőszeres pisztoly, egy doboz .22-es lőszer. Ezek minek?
Nekem úgy tűnik, hogy sima orvvadászokat kaptak el, majd hogy bizonyítsák éberségüket, kitalálták ezt a marhaságot!

 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 335
20 772
113
Ez egy tegnapi térkép Mariupolról. Mai verzió 23 óra után várható. Én arra számítok, hogy kettévágják a várost, és onnantól nem sok lesz hátra.
Mehetnek majd még napokig a harcok, de azok már csak egyes ellenállási gócok lesznek amiket szép nyugodtan kezelnek majd.
FOpgZF3WYAsp4Mc
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Amúgy miért akarja annyira az ukrán vezetés hogy engedjük át a fegyvereket, amikor Kárpátalján keresztül szállítani sokkal lassabb lenne mint most repülővel Rzeszóvig majd onnan szárazföldön Lembergen át?
Nem akarják.
Ez az egész "Magyarország nem hajlandó a közös határon átengedni a fegyverszállítmányokat" téma csak azért kell, hogy beszélhessenek - rólunk. Hogy hírbe hozzák az országot, hogy aláhúzzák, hogy mi is Putyin kottájából játszunk.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
1 óra alatt 10 tweet az Azovtól, már sajnálják az embereket is. Kicsit göbbelsi 45, mi áldozatok, akiket bántanak, az "angolszász légi terroristák" szint. Régen bezzeg minden jobb volt.
Örülök, hogy agonizál végre Európa legocsmámyabb csoportosulása.
Az utolsó
Én meg azt, hogy nem beszéltek arról, hogy a hadműveletek 2. szakaszába léptek és a fő célnak Donbasz felszabadítását nevezték ....:)
Most fogják katlanba rakni őket. Csak a nyilvánvalót nyilatkozták le, kb. két napja írom hogy ez várható Mariupol után. Utána meg majd kiderül hogyan tovább.
 

eszena

Well-Known Member
2021. április 3.
901
3 245
93
Hortay Olivér: Zelenszkij nem érti, hogy Magyarország miért nem támogatja a gázszállításokat érintő szankciókat.
A Századvég szakértője a Facebookon azt írja: "Az ukrán elnök a tegnapi EU-csúcson kérdőre vonta Magyarországot, hogy miért habozik szankciókat bevezetni az orosz energiaimportra. Mindezt úgy, hogy Ukrajna Magyarországtól, Lengyelországtól és Szlovákiától vásárolja a gázt, aminek többsége orosz importból származik."

(PestiSrácok)
Pontosan ezt nem értem én sem. Ukrajna jelenlegi gázfogyasztását oroszoktól származó gázból fedezi. Akkor mi miért is nem vehetünk tőlük?
 

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 434
4 797
113
Ez egy tegnapi térkép Mariupolról. Mai verzió 23 óra után várható. Én arra számítok, hogy kettévágják a várost, és onnantól nem sok lesz hátra.
Mehetnek majd még napokig a harcok, de azok már csak egyes ellenállási gócok lesznek amiket szép nyugodtan kezelnek majd.
FOpgZF3WYAsp4Mc
Pár napja az ukrik nyilatkozták (!), hogy megszűnt a kapcsolatukat a tengerrel.
 
W

Wilson

Guest
Komolyan nem értem mit akarsz ezzel bebizonyítani, tényleg nem! Behúztak jelen időben a Donbaszon kívül még 2x annyi területet mint a két keleti megye, hahó! Szárazföldön van mostantól összekötve velük a Krím! Biztosítva a vízellátása! Tényleg én kérdezem, mit nem értesz azon, hogy az Azovi tenger Orosz beltenger lett?
Látom nem érted , tehát az orosz honvédelmi minisztérium szerint a hadműveletek célja voltaképpen mindvégig Donbasz elfoglalása volt, és az eddigi hadműveletek csak azt a célt szolgálták, hogy lekössék az ukrán haderőt, hogy ne tudjanak haderőt küldeni Donbaszba....Amire én azt mondtam, hogy ez szerintem bulshit mivel Donbasz elfoglalásához egy ekkora orosz haderőnek nincs szüksége a most is látható hadműveletekre.

Magyarul az orosz hadműveletek eredeti minimális célja szerintem az volt, hogy a déli tengerparti területeket leszakítsák Ukrajnától , és természetesen Donbaszt és Kijevet elfoglalják.És ezzel az Ukrán vezetésnek és a Nyugatnak"lenyomják" a torkán az orosz követeléseket és ultimátumokat.
A jelen állás szerint (a mai orosz közlemény fényében) ebből szerintem a tengerparti területek leszakítása Ukrajnától, és Donbasz felszabadítása maradt.
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 016
14 833
113
Te szerintem nem akarod megérteni azt, ami fehéren feketén ott áll az orosz közleményben.

Beteszem neked ide még egyszer....

"Március 25-én, pénteken az orosz védelmi minisztérium bejelentette, hogy befejeződtek az ukrajnai különleges katonai művelet első szakaszának főbb feladatai.

"Az ukrán fegyveres erők harci potenciálja jelentősen lecsökkent, ami lehetővé teszi, hogy a fő erőfeszítéseket a fő cél - Donbasz felszabadítása - elérésére összpontosítsák" - közölte a katonai osztály."

https://www.kp.ru/online/news/4680506/

Feketével kiemelten neked a lényeget, tehát az Orosz Honvédelmi Minisztérium szerint ,miután a hadművelet első szakaszának a fő feladatait végrehajtották, ez lehetővé teszi , hogy a fő célt Donbasz felszabadításának elérésére összpontosítsanak....

Na akkor vagy végig ez volt a hadműveleti cél, vagy egy hónap után kénytelenek voltak módosítani a hadműveleti terveiket.
Szerintem az utóbbi az igaz, mert ha a fő cél Donbasz felszabadítása lett volna akkor azt ezzel a haderővel már rég megoldották, volna.

És nem bulshittelnének egy olyat hogy az eddigi hadműveletek arra szolgáltak, hogy az ukrán hadsereg erőit lekössék, hogy ne tudjon az ukrán hadvezetés erősítést és haderőt küldeni a donbaszi ukrán erőknek.

Hiszen aki csak egy kicsit is tisztában van az ukrán hadsereg helyzetével, hogyha ezzel az orosz haderővel szemben az ukrán hadsereg megpróbált volna bármilyen támadó hadműveletet folytatni , akkor pár nap alatt ez az orosz haderő úgy tönkreverte volna, hogy csak üszkös maradványok maradtak volna az ukrán hadseregből....
És utána fogják a többieket, és ott hagyják Kievet Herszont Mariupolt, mindent...békésen hazamennek :D Ugye ezt Te sem gondolod komolyan