[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 546
10 834
113
ha eljutna az ellen a magyar nagyvárosokig áttörné a védvonalakat bezony át lenne engedve nekik nem irtatnánk ki a saját államolgárainkat. hisz nem az a célunk hogy a saját lakosságunk pusztuljon hanem hogy megvédjük őket.
De miből gondolod, vagy ha ezt nem magadtól találtad ki akkor miből gondolják akik így gondolják, hogy az ellenség úgy fog viselkedni, ahogy ők azt gondolják? Átengeded? Hülye lenne átmenni, minden ami értékes lehet az a városokban van. Tök jó erőszakolják, rabolják, fosztogassák végig a városokat, nehogy a szaros épületeknek baja legyen. Mert ezzel egyedül az épületeket óvod meg. A visszafoglalás meg szóba sem kerül ugye? Mert akkor majd az ellenség is megteszi azt a szívességet, hogy átengedi a várost nehogy baja legyen a helyieknek? Elárulom, nem, ellenben meg fogják köszönni az átengedést.
 
  • Tetszik
Reactions: ghullaire

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 252
113
De miből gondolod, vagy ha ezt nem magadtól találtad ki akkor miből gondolják akik így gondolják, hogy az ellenség úgy fog viselkedni, ahogy ők azt gondolják? Átengeded? Hülye lenne átmenni, minden ami értékes lehet az a városokban van. Tök jó erőszakolják, rabolják, fosztogassák végig a városokat, nehogy a szaros épületeknek baja legyen. Mert ezzel egyedül az épületeket óvod meg. A visszafoglalás meg szóba sem kerül ugye? Mert akkor majd az ellenség is megteszi azt a szívességet, hogy átengedi a várost nehogy baja legyen a helyieknek? Elárulom, nem, ellenben meg fogják köszönni az átengedést.
Látod itt van a bibi. Nem a te elméleted az általános hadászati eljárás... Az erődvárosok bizony a heyli lakosság jórészének halálra itélése ezért akinek fontos a népe nem csinál ilyet.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 546
10 834
113
te vagy elszakadva a valóságtól semmiféle tömeges dróncsapást
Nem dróncsapásról írtam hanem drónokkal történő tüzérségi felderítésről/tűzpontosításról.

Érdekes magyarországon a 2. vh ba sem vóltak annyira őrültek a vezetők hogy szétlövessék a városainkat azzal hogy erődvárosokká alakítják azokat.... (BP T is a németek tették azzá) Magyar embernek meg sem fordul a fejébe ilyen..
Meg is lett az eredménye. A civilek is nagyon megköszönték, hogy át lettek engedve az ellenségnek. Ja nem, mentek málenkij robotra.
Komolyan nem hiszem el hogy arra játszol, hogy majd az ellenség humánus lesz a civilekkel...
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Hajrá, akkor folytatódni fog az erőszakspirál... Habár az orsozok amúgy se nagyon tartják számon a fogságba esetteiket, szóval nem értem a problémájukat...
konkrétan azt mondta az ezredes, hogy minden ilyen videót azonnal mentenek és elemeznek, aki azonosítható elkövető az mind halott ember, csak még nem tud róla...
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
Itt pár nappal ezelőtt ugyanaz a terület látszik drónok által felderítve:
Illetve a pár napja látott kolosszális robbanással megsemmisülő harckocsi is Huszarivka környéke volt, koordinátája kb 49°21'45.2"N 36°48'04.7"E

Külön érdekes, hogy a Donyec folyó feletti egyik híd innen mindössze 6 kilométerre van északra. Szerintem megpróbálnak nyomást helyezni a hídfőre.

(bocs a duplaposzért, egy hsz-ben csak 3 "média" lehet...
 
  • Tetszik
Reactions: paul64 and Kopi2000

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 313
55 667
113
Köszönöm,de nem ennyire egyértelmű a helyzet...kedvelem az oroszokat voltam Oroszországban és Fehéroroszországban többször is vannak orosz és fehérorosz ismerőseim is akikkel rendszeres tartom a kapcsolatot, és az invázióig egyetértettem Putyin félelmeivel, és igazat adtam neki, de ezzel az orosz invázióval nem tudok azonosulni, és Putyint tartom a fő felelősének ennek az értelmetlen háborúnak és vérontásnak, mert szerintem ez a háború egyedül csak az USA érdekeit szolgálja senki másét, nem old meg semmit, csak újabb erőszak spirált indít el, nem is beszélve a gazdasági hatásairól.....




"lócart mama"
Oroszország érdeke it szolgálja, mert nem lesznek a határára telepítve tomahawkok, sem biolaborok, nem gyilkolják kedélyesen az Orosz embereket a szulofoldjukon, szétkapják az Ukrán hadsereget, annak beszállító, javító, gyártó, raktározó, kiképzó kapacitásait.
Félre kell tenni a snowflake mentalitást, mert azt az ukrán állam félretette hosszú ideje.
Kulugyminiszteri szinten, kormány szinten jelentgeti ki usánka, hogy túl sok energia hordozó Ja, nyersanyag a, termofoldje van Oroszországnak, és ök szívesen birtokolnák azt, lehetoleg sok Orosz, egyéb nép megháborúztatásával.
USA kormányzati szinten vetnek fel megelozo atom csapást Oroszországra.
Nagyívu, Felelősségteljes Zelenszkij bebuffenti egy nemzetközi biztonsági konferencián, hogy márpedig neki atomfegyver kell/lesz.
Mi a repedt fszt kellene csinálnia Oroszországnak?
De most komolyan?
97-óta mondja, hogy felyezze be a NATO a szomszédjai felfegyverzését, tomahawkok oda telepítését.
60+ éve tudható, hogy Oroszország nukleáris szuperhatalom,szárazföldi katonai nagyhatalom, az ez szu országok hoz képest, még mindig gazdasági nagyhatalom is.
Ehhez képest, a sok kis kancsó országocska, usa parancsra vidáman vértolul ellene.
Persze, az olcsó olaj, gáz az kék....
Ne bohóckodjunk már.
Oroszország vezetése felelős
Ne bohóckodjunk már.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 252
113
Az átengedi az ellenségnek, hátha ők majd jól bánnak velük :D

Na én befejeztem az offolást mert a végén kivágnak, a hülyeségedért nem éri meg.
Igen átengedni kellene mint a világ konfliktusainak tulnyomó többségébe teszik a városokkal. mert az emberek védelmébe megy a háború. és ha megöleted a a saját nemzeted azzal nem véded meg azokat. a halott embereknek még mindig jobb ha élnek mégha megszált területen is...
még az irak irániba is megtudták oldani... pedig azok nagyon mzulmánok
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 427
33 700
113
Én sem az orosz embereket gyűlöm... Ismertem "sok" Grisát személyesen, aki (k) egy egyszerű, szerethető ember (ek) volt (ak). Én csak az orosz birodalomépítő politikát utálom...mert elegem volt belőle az én, az apám, a nagyapám és a dédapám élete alatt... Egyébként Putyinban a Krím 2014. évi annektálása után láttam meg a zsarnokot... Sajnos nem csalódtam az akkori ítéletemben.... Nem az orosz embert kell utálni, hanem a birodalmukat....

A Krím annektálása teljesen logikus lépés volt az előzmények után (Kijevben azok a nacionalista erők kerültek hatalomra, akiknek Ukrajna teljes "orosztalanítása" volt a jelszavuk, minden értelemben, Oo. pedig meg akarta tartani a krími bázisokat).
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Azért nevetek, mert tévedésben vagy (már ne haragudj meg). A szakrtők igen erőteljes többsége szerint az ukránok azt csinálják, amit kell. Itt az oroszok számították el magukat inkább, nem az ukránok.
Gondolod az ukránok megnyerhetik ezt a háborút? Ők már vesztettek, bármi is történik majd...
Egyrészt módszeresen szét lesz baszva az egész országuk, aztán feketelevesként jön az hogy a nyugati nagytőke tulajdonába kerül minden (már ha marad valami egyáltalán) ami csak ér valamit. Mindez tíz és százezrek halála árán. Hát gratulálok!
Persze a szagértők ez esetben SEM ukrán hazafiak, hanem valami aktakukac buzeránsok, akik a papírokkal és a számokkal nagyon tudnak okoskodni, de az első lövés hangjától összeszarnák-hugyoznák magukat.
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Gondolod az ukránok megnyerhetik ezt a háborút? Ők már vesztettek, bármi is történik majd...
Egyrészt módszeresen szét lesz baszva az egész országuk, aztán feketelevesként jön az hogy a nyugati nagytőke tulajdonába kerül minden (már ha marad valami egyáltalán) ami csak ér valamit. Mindez tíz és százezrek halála árán. Hát gratulálok!
Persze a szagértők ez esetben SEM ukrán hazafiak, hanem valami aktakukac buzeránsok, akik a papírokkal és a számokkal nagyon tudnak okoskodni, de az első lövés hangjától összeszarnák-hugyoznák magukat.
Az biztos.
Ha marad is Ukrajna, a következő 10 év teljes GDP-je kisebb lesz, mint a mostani kár.
Jó 20-30 év múlva érik el, talán a Moldáv szintet. De talán még akkor sem.
Biztos, hogy ha vége lesz a háborúnak, akkor évtizedes zűrzavar jön.
Még a karhatalom újraszervezése is nehéz feladat lesz.