[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kilroy was here

Well-Known Member
2022. március 4.
37
330
53
Nem gondolom, hogy ez ennyire egyszerűen működne....
Ez szerintem nem lenne egy fáklyás menet az oroszoknak,a maradék Ukrajna sohasem mondana le az elszakított területekről és mindent megtenne a visszaszerzésük érdekében....
Krim.

A visszaszerzesere tett erofeszitesek 8 ev alatt konvergaltak a nullahoz. Magad is irtad, hogy a visszaszerzesere iranyulo tamadas emlegetese pusztan a polmarketing kozelezo eleme volt akarcsak a szakadar teruleteke. "Dehogy kezdemenyeztek volna fegyveres konfliktust az iroszokkal" Persze. Mert verbalban nem tehettek mast kulonben oda a szavazat. Zelenszkij amugy a beke es a megegyezes igeretevel nyert meg az oligarchaktol mutatott velt vagy valos tavolsaga miatt. Egy kelet ukran teruletek visszafoglalasara iranyulo szajkaratenak miutan sokszorosan meggyengult bazisterulete marad meg ennyi ereje se lenne. 8 evnel tobb kellene feltornaszni magukat e szint fole. Es kozben a felig orosz felig nem teruleteken folyik egy integracio, zajlik az elet, es pokolian elege mindenkinek a verontasbol minden oldalon. A gerillakbol (ha lennenek) idovel terroristak lesznek, a helyi potentatok meg az uj allamhatalom. Ha az evszazadok ota a verbosszu kottajabol jatszo csecsenek teruletet sikerult stabilizalni Moszkvanak, mi az ami itt ne sikerulne? Mindenki mindennel jobban vagyik a bekere.
 

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 053
5 546
113

Zelenszkij gyakorlatilag az orosz támadás előtti állapotot állítaná vissza, ebbe az oroszok egész biztos nem fognak belemenni...

Ukrajna nem enged a területi semlegességéből

Ukrajna az Oroszországgal Törökországban sorra kerülő tárgyalásokon is világossá fogja tenni, hogy függetlenségének és területi egységének megtartását tekinti fő prioritásának – jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnök vasárnap éjjeli videóüzenetében.
Zelenszkij világossá tette, hogy a legfontosabb elérendő eredménynek továbbra is Ukrajna területi épségének tiszteletben tartását, illetve a hatékony biztonsági garanciák kidolgozását tartják. Ezek teszik lehetővé, hogy az országban ismét béke legyen, és visszatérjen a normális élet – emelte ki.
Az ukrán elnök korábban orosz újságíróknak nyilatkozva azt mondta, hogy Kijev a biztonsági garanciák, a semlegesség és a nem-nukleáris státus kérdésében készen áll a megegyezésre. Katonai célként pedig a minél kevesebb áldozatot, a háború időtartamának lerövidítését és az orosz erőknek a február 24-i támadás előtti „kompromisszumos területekre” visszavonulását nevezte meg.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 811
48 342
113
Volt egyébként minap olyan videó is, amin ukrán hadifoglyok voltak (nem találtam meg sajna), ott is volt olyan, látványosan magára hagyott katona, aki ülve (!) elvérzett. Mondjuk azt kötve hiszem, hogy ott ezt a comblövéses manővert megjátszották volna, mert a többiek jól voltak.
Ha valakit érdekel, közben megtaláltam az ukrán hadifoglyos videót is. Minimum egy közülük ott vérezhetett ki, ahol ül :(
 

bigos

Well-Known Member
2022. február 26.
126
771
93
Krímben szerintem minden tekintetben más volt a helyzet..
Ja csakhát minden fuszálat megmozgatva sem tudták visszaszerezni erovel meg nem merték.A lakosság hozzáállával voltak kevésbé gondjaik az oroszoknak,de megoldják majd a tobbi régióban is. Az ukránok is paralizálni tudták az oroszok lakta régiokat dombasz meg luhanszk kivételével
 
W

Wilson

Guest
Krim.

A visszaszerzesere tett erofeszitesek 8 ev alatt konvergaltak a nullahoz. Magad is irtad, hogy a visszaszerzesere iranyulo tamadas emlegetese pusztan a polmarketing kozelezo eleme volt akarcsak a szakadar teruleteke. "Dehogy kezdemenyeztek volna fegyveres konfliktust az iroszokkal" Persze. Mert verbalban nem tehettek mast kulonben oda a szavazat. Zelenszkij amugy a beke es a megegyezes igeretevel nyert meg az oligarchaktol mutatott velt vagy valos tavolsaga miatt. Egy kelet ukran teruletek visszafoglalasara iranyulo szajkaratenak miutan sokszorosan meggyengult bazisterulete marad meg ennyi ereje se lenne. 8 evnel tobb kellene feltornaszni magukat e szint fole. Es kozben a felig orosz felig nem teruleteken folyik egy integracio, zajlik az elet, es pokolian elege mindenkinek a verontasbol minden oldalon. A gerillakbol (ha lennenek) idovel terroristak lesznek, a helyi potentatok meg az uj allamhatalom. Ha az evszazadok ota a verbosszu kottajabol jatszo csecsenek teruletet sikerult stabilizalni Moszkvanak, mi az ami itt ne sikerulne? Mindenki mindennel jobban vagyik a bekere.
Én nem a közvetlen ukrán katonai támadásról beszéltem hanem a Nyugat által támogatott Ukrajna által koordinált az Oroszok által ebben a háborúban Ukrajnától elszakított területeken folytatott gerillaharcról és szervezett ellenállásról....
 
W

Wilson

Guest
Ja csakhát minden fuszálat megmozgatva sem tudták visszaszerezni erovel meg nem merték.A lakosság hozzáállával voltak kevésbé gondjaik az oroszoknak,de megoldják majd a tobbi régióban is. Az ukránok is paralizálni tudták az oroszok lakta régiokat dombasz meg luhanszk kivételével
Krímben teljesen máshogy állt hozzá a lakosság az oroszokhoz ellentétben, a mostani helyzettel...
 

Kilroy was here

Well-Known Member
2022. március 4.
37
330
53
Én nem a közvetlen ukrán katonai támadásról beszéltem hanem a Nyugat által támogatott Ukrajna által koordinált az Oroszok által ebben a háborúban Ukrajnától elszakított területeken folytatott gerillaharcról és szervezett ellenállásról....
Az egy masik kor, masik evszazad.
Judea nepe front, meg Judeai nepfront.
Most es a kozeljovoben ez mar csak netto terrorizmuskent aposztrofalhato.
IRA, Voros Brigadok veszett fejsze nyele.
A nyugat nem fog kozvetetten se ilyesmit tamogatni.
 

bigos

Well-Known Member
2022. február 26.
126
771
93
Egyetértek, csak ettől bonyolultabb a helyzet. Ukrajnában nem ő bukik, hanem mi.

Az USa otthon fog elbukni.
Egy Afganisztáni kudarc nem probléma, volt már Vietnámban is vesztes háborúja.
Ha Ukrajnában vesztene, annak hatása nem őt, hanem minket érintene.
Az orosz szinte azonnal bedarálná Moldáviát, Gruziát, atommal fenyegetve a szmszedjait, hogy hagyják a megszállást.
Ezzel elindulna a 3. világháború, mert Kína nekiesne Tajvannak és az egész világon mindenki elkezdené rendezni sérelmeit.
Hisz az orosznak is sikerült....
Egy rossz precedens példát jelentene sokaknak.
Egy multicentrikus háborús anarchiába süllyedne a világ, egy év alatt a Mad Max szintre jutnánk.
Ezért nem m szabad hagyni, hogy az orosz sikerrel járjon.
Tehát ez a háború túlmutat a Kárpátaljai magyarok elleni atrocitások problémáján.
Nem tudom honnét szeditek,hogy az oroszok mindekit be akarnak darálni,Miért vagytok ebben olyan biztosak.Dehogy kell nekik ,hogy az osszes szomszédjuk még ettol is ellenségesebben viszonyuljon hozzájuk nem is lenne rá részukrol sem igény sem kapacitás hogy erovel tartják fenn ott a hattalmat.
Nyugtot akarnak a palánk mellett. A rossz precedens pont az lenne ha behodolnának a nyomásnak, mert orokre megszunnének az ellensúlyok,kína is menne a levesbe.A világ meg még jobban nyogné az amerikai diktatúrát/pardon demokráciát/
 

Kilroy was here

Well-Known Member
2022. március 4.
37
330
53
Én nem a közvetlen ukrán katonai támadásról beszéltem hanem a Nyugat által támogatott Ukrajna által koordinált az Oroszok által ebben a háborúban Ukrajnától elszakított területeken folytatott gerillaharcról és szervezett ellenállásról....
Jjja es ha nincs bekekotes, lesz 50 ev tuzszunet meg fogadkozas. Gerillaharc meg szervezett ellenallas... Ebben az elkepzelt forgatokonyvben az oroszok meg csak malmoznak es a koldokuket nezik, hatha kiviragzik. Szavakban mindenki utalja a politikat aztan a realpolitika lesz mindig a befuto.
 
W

Wilson

Guest
Jjja es ha nincs bekekotes, lesz 50 ev tuzszunet meg fogadkozas. Gerillaharc meg szervezett ellenallas... Ebben az elkepzelt forgatokonyvben az oroszok meg csak malmoznak es a koldokuket nezik, hatha kiviragzik. Szavakban mindenki utalja a politikat aztan a realpolitika lesz mindig a befuto.
Nem mondtam, egy szóval sem, hogy az oroszok malmoznanak eközben,de szerintem naivitás azt gondolni, hogyha ebben a háborúban területeket szakítanak le Ukrajnától akkor majd az ukránok ebbe simán belenyugodnak és nem fognak minden eszközt felhasználni arra, hogy visszaszerezzék....
 
  • Tetszik
Reactions: Kopi2000

434 Hungaria

Well-Known Member
2022. február 24.
106
936
93
Egyetértek, csak ettől bonyolultabb a helyzet. Ukrajnában nem ő bukik, hanem mi.

Az USa otthon fog elbukni.
Egy Afganisztáni kudarc nem probléma, volt már Vietnámban is vesztes háborúja.
Ha Ukrajnában vesztene, annak hatása nem őt, hanem minket érintene.
Az orosz szinte azonnal bedarálná Moldáviát, Gruziát, atommal fenyegetve a szmszedjait, hogy hagyják a megszállást.
Ezzel elindulna a 3. világháború, mert Kína nekiesne Tajvannak és az egész világon mindenki elkezdené rendezni sérelmeit.
Hisz az orosznak is sikerült....
Egy rossz precedens példát jelentene sokaknak.
Egy multicentrikus háborús anarchiába süllyedne a világ, egy év alatt a Mad Max szintre jutnánk.
Ezért nem m szabad hagyni, hogy az orosz sikerrel járjon.
Tehát ez a háború túlmutat a Kárpátaljai magyarok elleni atrocitások problémáján.
Félig-meddig egyetértek.

Valóban mi (unio) bukunk.. , de nem az oroszok akarják a vesztünket, hanem az usa... ami 70 éve gyarmatként kezeli Európát.

A farok csóválja a kutyát.

Ez így nem egészséges.

Azthiszem még mindig Európától retteg az usa a legjobban... hogy egyszer erőre kap.

Az orosz nyersanyagokkal egy Eu-orosz szövetség keretében, az így létrejött erőtér valóban zárójelbe tenné ezt a tengerentúli sz. rfészket.
 
K

Kopi2000

Guest
Egy másik gyárban meg tömve vannak mai napig (nem autóipar). És nekem meg pont azt mondták, hogy elvétve volt 1-2 ember, aki hazament a háborúba. Ez volt kb 3 hete Zalaegerszegen. Aztán persze az ellentámadások fényes sikerei és más propagandahírek megmozgatták a tömegeket is. Mindenesetre a műszakváltásnál még múlt héten is voltak életerős fiatalok.
Ha Zalaegerszeg, akkor a Göcseji úti SPAR-ban március 23-án láttam 25-28 éves ukrán menekülteket, meg 22-25 éves plázacicáikat vásárolni. Egy Audi A6-ba pakoltak be, korántsem leértékelt termékeket. Van erre is, meg arra is ellenpélda... Mivel csak egy ember vagyok, statisztikus tapasztalatom nincsen, így csak emlékszem, sok karton Kékkúti ásványvizet pakoltak be a csomagtartóba, ami itthon nem az olcsó árkategória... Persze más sem volt az, de nem sorolom... Az egész társaságról lerítt a jólét....
 
T

Törölt tag 133

Guest
Miért náluk szerinted jó kezekben volt ? miért jó az egypólusú világrend ? lemaradt az utóbbi évek amerikai külpolitikája ? el kell fogadni hogy a "birodalom" döglődik ..és új szelek kezdtek el fújni,hogy mi lesz a vége azt még nem tudjuk .. de jobb ha az erők megoszlanak majd 3 (esetleg több kézben) kézben (Oroszország,Kína,USA) mint ha egy valaki birtokolja ..

A több pólusú világrend az egyenlő a hidegháborúval, mindenki a saját érdekeit akarja majd kiterjeszteni a többi rovására, felül akarnak kerekedni a másikon, mert a másik rendszert veszélyesnek érzik magukra.

Az USA nagyon nem hibátlan, nekem is sok minden csípi a szemem onnan, de a többi opcióhoz képest messze a legelfogadhatóbb.

Kína az állampolgár megfigyelő rendszerével vagy a kritikákat elnyomó ez miatt is fejlődésre alig képes Oroszország nekem valahogy nem szimpatikusabb.
 
  • Tetszik
Reactions: migfun

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
A több pólusú világrend az egyenlő a hidegháborúval, mindenki a saját érdekeit akarja majd kiterjeszteni a többi rovására, meg felül akarnak kerekedni a másikon, mert a másik rendszert veszélyesnek érzik magukra.

Az USA nagyon nem hibátlan, nekem is sok minden csípi a szemem onnan, de a többi opcióhoz képest messze a legelfogadhatóbb.
Ennek gyönyörű példájaként, az IPTR élt 1997-ig, azóta ATGM létezik csak, mert ők nem akarják sem a kultúrádat, sem a nyelvedet elpusztítani.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Krímben teljesen máshogy állt hozzá a lakosság az oroszokhoz ellentétben, a mostani helyzettel...

Mint Herszonban a "hatalmas" tüntetés. Tegnap meg virágokat kaptak fiatal lányoktól az orosz katonák...

Már Mariopulban is egymás ellen fordultak a nackók és a regulárisok, máshol se lesz másként, ezért pörög 120%-on az ukrán propagandagépezet, hirtelen tűéles felvételeket csinálnak állítólagos ellentámadásokról, aztán helyszínre rákeresve kiderül vmi Isten háta mögötti zsákfaluban vergődtek civil autókkal...
 
W

Wilson

Guest
elnézést hogy belevakkantok a vitátokba .. de te honnan tudod 100% biztosan hogy nem volt? Azért mert azt mondta a tv meg a rádió ,vagy megírta valami online újság ? :)
Írtam még Patriotot sem adtak nekik nem, hogy
Thad-t, a biolaborokról, pedig találsz információt a biofegyver topikban......
Egy Thad rendszert nem lehet bevinni valamelyik Ukrajnába akkreditált amerikai diplomata kézipoggyászába Ukrajnában,ergo ha lett volna Oroszország már rég világgá kürtölte volna....