[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 482
18 452
113
[/QUOTE]
Nem tudom honnét szeditek,hogy az oroszok mindekit be akarnak darálni,Miért vagytok ebben olyan biztosak.Dehogy kell nekik ,hogy az osszes szomszédjuk még ettol is ellenségesebben viszonyuljon hozzájuk nem is lenne rá részukrol sem igény sem kapacitás hogy erovel tartják fenn ott a hattalmat.
Nyugtot akarnak a palánk mellett. A rossz precedens pont az lenne ha behodolnának a nyomásnak, mert orokre megszunnének az ellensúlyok,kína is menne a levesbe.A világ meg még jobban nyogné az amerikai diktatúrát/pardon demokráciát/
Az USA gazdasági súlya, befolyása csökken a jövőben, a világ hatalmi epicentruma Ázsia felé tolódik.
Viszont az Orosz súlya sokkal gyorsabban zuhan, ezért az európai hadszíntéren folyamatosan veszít érdekérvényesítő képességéből.
Melynek egyetlen eszköze az olaj és gáz ellátással történő zsarolás.
Azt hitte van katonai eszköze is, de ez a háború azt bizonyítja, hogy már nem.
Viszont az olaj és gáz fegyvert is elveszíti, a háborútól függetlenül.
Nem azonnal, hanem pár év alatt. A háború megindításával eldöntötte ő maga. Elveszti mindkettőt.
Az igazi nyertes Kína lehet, csak ők bolcsebbek. Megvárják a végét.
Tudják, hogy gazdaságilag kölcsönösen függnek a nyugati világtól.
Nem kell a világgazdasági összeomlás senkinek.
 

paul64

Well-Known Member
2013. február 27.
281
1 342
93
Attól függ mint értesz teljes mellszélesség alatt....?
A folyamatosan megjelenő cikkeket az EU, NATO tagságról, hogy majd gyorsított eljárásban felveszik Ukrajnát. Tudom, hogy csak szenzáció hajhászó szemét volt nagyrésze. Az első hetekben is az volt tálalva, mintha holnap már tagságot is kapna.
 
W

Wilson

Guest
Mint Herszonban a "hatalmas" tüntetés. Tegnap meg virágokat kaptak fiatal lányoktól az orosz katonák...

Már Mariopulban is egymás ellen fordultak a nackók és a regulárisok, máshol se lesz másként, ezért pörög 120%-on az ukrán propagandagépezet, hirtelen tűéles felvételeket csinálnak állítólagos ellentámadásokról, aztán helyszínre rákeresve kiderül vmi Isten háta mögötti zsákfaluban vergődtek civil autókkal...
Azért Herszonból az orosz hírekben nem fogsz tüntetéseket látni, Mariupolból pedig ellentétes hírek látnak napvilágot, az egyik oldal ezt mondja a másik oldal pedig ezzel teljesen ellentétes dolgot....Nehéz kideríteni mi az igazság mind a két fél a saját propagandáját nyomja....Amennyit én biztosan látok Mariupolban, hogy az orosz erők lassan de biztosan felörlik az ukrán védelmet, és én nem nagyon látok reményt arra, hogy az Ukrán haderő fel akarná menteni, illetve, hogy jelenleg képes lenne-e Mariupol felmentésére....

Az ellentámadasokról....

Valóban több esetben csak egy településről van szó, de azt még az ukrán hadvezetés sem állította, hogy általános ellentámadást hajtott volna végre, és igen az ukránok minden kis részsikert felnagyítanak, de szerintem ez az ő helyzetükben teljesen természetes, minden hasonló helyzetben lévő ország kormánya ezt csinálná....
 
K

Kopi2000

Guest
Egy másik gyárban meg tömve vannak mai napig (nem autóipar). És nekem meg pont azt mondták, hogy elvétve volt 1-2 ember, aki hazament a háborúba. Ez volt kb 3 hete Zalaegerszegen. Aztán persze az ellentámadások fényes sikerei és más propagandahírek megmozgatták a tömegeket is. Mindenesetre a műszakváltásnál még múlt héten is voltak életerős fiatalok.
Egyébként ne legyünk már szégyenlősek, mondjuk ki, egy háború pusztításai elől is mindig a nagyon gazdagoknak, illetve a felső középosztálynak lesz lehetősége elmenekülni, elsősorban a tőke jellegű tulajdonaik okán. No meg azért, mert nem az elértéktelenedő nemzeti valutában van a pénzük... A szegényebbek és a szegények nem tudnak sosem menekülni... Ők szívják meg leginkább a háború minden szenvedését, poklát.... (És abban se legyenek illúzióitok, hogy MO-n más lenne ebben a tekintetben a helyzet, mint Ukrajnában.)
 
W

Wilson

Guest
A Fehéroroszországból március 27-én este kilőtt orosz rakéta a város határában talált el egy olajraktárt, az egyik tartály felrobbant, a tüzet még oltják.

Forrás
: Jurij Pohuljajko, a Volyn Regionális Katonai Igazgatóság vezetője a nemzeti teleton adásában

Pohulyayka : "Tegnap 22 óra körül rakétatámadást hajtottak végre egy Luck külvárosában található olajraktár ellen. Ma már ismert, hogy a cirkálórakétát Fehéroroszországból lőtték ki.

Az áldozatokról az előzetes adatok szerint nincs információ. Az egyik tartály felrobbant. Eloltják."


Részletek : A területi adminisztráció vezetője közölte, hogy a tűzoltók helyszínelése közben nem adja meg a pontos koordinátákat és nem mutat fényképet, nehogy veszélybe kerüljenek.

Megígérte, hogy további információkkal szolgál, amikor a mentők eloltják a tüzet.

Pohuljajko hozzátette: annak ellenére, hogy közel van Fehéroroszországhoz, amely az orosz csapatok számára biztosította területét, a térségben a helyzet ellenőrzés alatt áll, a térségen belüli határokat nem sértették meg.

Elmondta azt is, hogy Volynban a vállalkozások 80%-a újrakezdte a munkát, és próbálja helyreállítani a gazdaságot.

A régió humanitárius árukat fogad Európából, valamint összeállítja a segélyeket és elküldi Ukrajna azon régióiba, ahol erre szükség van

 

studiocs

Active Member
2022. március 1.
34
150
33
Sokkoló videók:

https://www.origo.hu/nagyvilag/2022...k-kozvetlen-kozelrol-ukran-katonak-video.html
Az első érzelmi hullám után elkezdtem elemezni a lábonlövös videót.
Két dolgot nem értek, bár nem vagyok fegyverszakértő:
  • amikor átlövi a lábukat a vér stb jóhol van illetve miért nincs
  • Az AK azért erős fegyver tudtommal…, így, csuklóból tud tűzelni vele? Nem vaktöltény amivel lő?
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby
W

Wilson

Guest
A folyamatosan megjelenő cikkeket az EU, NATO tagságról, hogy majd gyorsított eljárásban felveszik Ukrajnát. Tudom, hogy csak szenzáció hajhászó szemét volt nagyrésze. Az első hetekben is az volt tálalva, mintha holnap már tagságot is kapna.
Ugye a jól hangzó nyilatkozatok nem kerülnek semmibe, de a NATO csatlakozásról, sohasem mondtak semmilyen konkrét dolgot, az EU tagsággal kapcsolatban pedig jelenleg Ukrajna tagsági kérelmének a lehető leggyorsabb elbírálásáról van szó.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 443
23 584
113
Nem mondtam, egy szóval sem, hogy az oroszok malmoznanak eközben,de szerintem naivitás azt gondolni, hogyha ebben a háborúban területeket szakítanak le Ukrajnától akkor majd az ukránok ebbe simán belenyugodnak és nem fognak minden eszközt felhasználni arra, hogy visszaszerezzék....
Mi is belenyugodtunk :(
 
W

Wilson

Guest
Sokkoló videók:

https://www.origo.hu/nagyvilag/2022...k-kozvetlen-kozelrol-ukran-katonak-video.html
Az első érzelmi hullám után elkezdtem elemezni a lábonlövös videót.
Két dolgot nem értek, bár nem vagyok fegyverszakértő:
  • amikor átlövi a lábukat a vér stb jóhol van illetve miért nincs
  • Az AK azért erős fegyver tudtommal…, így, csuklóból tud tűzelni vele? Nem vaktöltény amivel lő?
A vér kérdésében @Venom85 v @gafzhu tud segíteni az AK-l pedig lehet csuklóból lőni ilyen közelről nem kell célra tartani....