[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 096
2 912
113
  • A Gazprom elnokének nyilatkozata a magyar és általában a KKE régió országaival kötendő szerződések során kialakított orosz álláspontról. Gusztustalan.
Itt a "barátságtalan" országokról van szó általában - mégcsak nem is KKE régió. OK, tekintsünk el attól, hogy ezen "kedves" országok az elmúlt 8 évben hullává szankciózták (ezeket tekinthetjük pl. "zsarolásnak"?) Oroszországot. Az utóbbi egy hónap szankcióitól is javarészt tekintsünk el. Az ilyen 300 Mrd USD lefoglalásról, orosz állampolgárok tulajdonának zárolásáról stb. stb. Persze figyelembe lehetne venni ezeket is, mert azért vegyük észre "jogalapja" lett volna már csak ezek alapján is szankciózni ("zsarolni"), de mégsem tették ...

Egyetlen dolgot vegyünk figyelembe mindössze - ezért is volt az utóbbi egy hónappal kapcsolatban a "javarészt" kitétel. Ez pedig egyes orosz bankok ellehetetlenítése orosz piacokon illetve SWIFT -ről kizárás hasonlók. Valutapiacoktól elzárás stb. Folyamatos fenyegetés ezek teljessé tételéről. Az orosznak lépnie kellett, hiszen "ingyen" mégsem szállíthat ...

Ugye a szerződések tartalmilag változatlanok, az árképzést is ideértve - egyetlen dolog változott: a fizetési pénznem. Most komolyan a rubeltől van ez a nagy betojás? :)

  • Az azeri gáz EU-ba történő szállításának akadályozása.
  • A Nabucco vezeték projekt akadályozása.
Az azeriek annak adják el a gázukat akinek akarják. Bármennyire is fáj Neked. Amennyiben az orosznak adják el, akkor annak adják el. Evvan ...

Egyébként a régióban sokan keresztbefeküdtek különféle gázvezeték projekteknek - pl. USA, törökök vagy éppen a bolgárok. Apropó orosz gáz - az Északi Áramlat 2 -nek is az USA feküdt keresztbe folyamatosan emlékeim szerint ... Az oroszok viszont építettek is - történetesen most is jön orosz gáz délről.
  • Az EU-ba irányuló gázszállítások csökkentése tavaly novembertől, annak érdekében, hogy a német (EU) tárolók töltöttsége minél alacsonyabb legyen télen, a háború és a fűtési szezon idején.

Az orosz annyit szállít amennyit rendelnek tőle - a szerződött áron. Az, hogy ki hogy nyerészkedik a gáztőzsdén az nem az ő bizniszük ...



Hogy is volt? Moldávia extra kedvezményes gázárral megy (mivel nem a "leggazdagabb" vidék Európában). Aztán nem fizet a gázért. Cserében fröcsög meg acsarkodik. Mit csinál az orosz? Tárgyal - fizetéskönnyítésről, halasztásról akármiről. Elérkezik az új szerződés ideje. Moldávia fröcsög és acsarkodik továbbra is. Az orosz meg az ajánlatában ad egy "normál" díjszabást Nekik ...

Hát igen, ez egy baromi nagy zsarolás volt ... :)

Egyébként szigorúan elméleti alapokon - egy ennyire "unióbarát kormánynak" miért nem az EU fizeti a különbözetet? Miért kell ezt az orosznak állnia? Egyébként ahogy írod is - az orosz még alternatívát is ajánlott ...
Te kérted a példát, hát van.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Sajnos nincs elég töltő kapacitás, hogy minden orosz gázt ki lehessen váltani, akkor sem ha más országoktól veszed el. De ezen a fonalon elindulva, miért szeretne Europa még több telepített termobárikus bombát a saját küszöbére helyezni? A hatástanulmányok szerint, egy Bremerhaven-i helyszínen telepített LNG terminal találat esetén a 6 milliós Hamburg jelentős részét lekaszálná. De a tematikára visszatérve, se töltési se fogadási kapacitás nincs jelenleg ami kiválthatná az orosz gázt.
De van.
 
  • Vicces
Reactions: paul64
K

Kopi2000

Guest
Nem sírok.... De, ha ez lesz, akkor a családdal már megbeszéltük, hogy a nőtagok és a (felnőtt) gyerekek is mennek nyugatra. Én, mint 55 éves alak, itthon várom be a megszállókat, jelentsen ez számomra bármit is.... A legfiatalabb fiam 22 éves. Mielőtt ítélnél felettem, hogy túl gyáva alak vagyok, elmondom, volt részem a kommunizmusban sok erőszakban. Csak egyet említek meg... Pld. ültem Csau börtönében, Constancában egy éjszakát, meg két napot kihallgattak... De évekig (85-89) jártunk az akkori barátnőmmel élelmet és gyógyszert csempészni az erdélyi magyaroknak, vonaton.... Nekem, minden alkalommal porig lett alázva a férfiasságom, mert nem tudtam megvédeni a barátnőmet a határon. Volt, amikor ökölbe szorult a kezem....... Tudjátok, semmi sem fehér meg fekete, senki sem ilyen meg olyan. De engem is, hányan köpdöstek le azóta, hogy hazaáruló libbant (pld.: Zeal olasatában) vagyok, akik esetleg a töredékét sem tették meg ennek. Mindenki nézzen már magába, mielőtt pálcát tör mások felett.... Nekem ennyire tellett bátorságból, másnak többre, míg a harmadiknak erre sem.... Térjetek észhez, a háború egészen más, mintha COD-oznátok.....
Pedig a román határőrök nem csináltak mást, csak kéthetente megbögyörészték az akkori páromat, meg oda nyúlhattak neki büntetlenül, ahová én is csak akkor, ha Ő is akarta... Szinte minden durvább alkalomkor sírtam (azért voltak néha emberségesebbek is szolgálatban), és ennek a nőtársnak kellett vigasztalnia, hogy a cél érdekében engednie kellett.... Csodáltam ezért és amikor mást választott, még 5 éig minden héten együtt
Nem sírok.... De, ha ez lesz, akkor a családdal már megbeszéltük, hogy a nőtagok és a (felnőtt) gyerekek is mennek nyugatra. Én, mint 55 éves alak, itthon várom be a megszállókat, jelentsen ez számomra bármit is.... A legfiatalabb fiam 22 éves. Mielőtt ítélnél felettem, hogy túl gyáva alak vagyok, elmondom, volt részem a kommunizmusban sok erőszakban. Csak egyet említek meg... Pld. ültem Csau börtönében, Constancában egy éjszakát, meg két napot kihallgattak... De évekig (85-89) jártunk az akkori barátnőmmel élelmet és gyógyszert csempészni az erdélyi magyaroknak, vonaton.... Nekem, minden alkalommal porig lett alázva a férfiasságom, mert nem tudtam megvédeni a barátnőmet a határon. Volt, amikor ökölbe szorult a kezem....... Tudjátok, semmi sem fehér meg fekete, senki sem ilyen meg olyan. De engem is, hányan köpdöstek le azóta, hogy hazaáruló libbant (pld.: Zeal olasatában) vagyok, akik esetleg a töredékét sem tették meg ennek. Mindenki nézzen már magába, mielőtt pálcát tör mások felett.... Nekem ennyire tellett bátorságból, másnak többre, míg a harmadiknak erre sem.... Térjetek észhez, a háború egészen más, mintha COD-oznátok.....
Pedig a román határőrök nem csináltak mást, csak kéthetente megbögyörészték az akkori páromat, meg oda nyúlhattak neki büntetlenül, ahová én is csak akkor, ha Ő is akarta... Szinte minden durvább alkalomkor sírtam (azért voltak néha emberségesebbek is szolgálatban), és ennek a nőtársnak kellett vigasztalnia, hogy a cél érdekében engednie kellett.... Csodáltam ezért és amikor mást választott, még 5 évig minden héten együtt egy-két napot eltöltöttünk. Nagyon mély kapcsolat fűzött össze minket, közte az is, amit leírtam. Ha cinikus lennék, azt írnám, semmi sem történt, mert meg sem erőszakolták....Ízig-vérig libernyák bírónő lett belőle. Na jobberek, fel van adva a lecke...
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
  • A Gazprom elnokének nyilatkozata a magyar és általában a KKE régió országaival kötendő szerződések során kialakított orosz álláspontról. Gusztustalan.
Itt a "barátságtalan" országokról van szó általában - mégcsak nem is KKE régió. OK, tekintsünk el attól, hogy ezen "kedves" országok az elmúlt 8 évben hullává szankciózták (ezeket tekinthetjük pl. "zsarolásnak"?) Oroszországot. Az utóbbi egy hónap szankcióitól is javarészt tekintsünk el. Az ilyen 300 Mrd USD lefoglalásról, orosz állampolgárok tulajdonának zárolásáról stb. stb. Persze figyelembe lehetne venni ezeket is, mert azért vegyük észre "jogalapja" lett volna már csak ezek alapján is szankciózni ("zsarolni"), de mégsem tették ...

Egyetlen dolgot vegyünk figyelembe mindössze - ezért is volt az utóbbi egy hónappal kapcsolatban a "javarészt" kitétel. Ez pedig egyes orosz bankok ellehetetlenítése orosz piacokon illetve SWIFT -ről kizárás hasonlók. Valutapiacoktól elzárás stb. Folyamatos fenyegetés ezek teljessé tételéről. Az orosznak lépnie kellett, hiszen "ingyen" mégsem szállíthat ...

Ugye a szerződések tartalmilag változatlanok, az árképzést is ideértve - egyetlen dolog változott: a fizetési pénznem. Most komolyan a rubeltől van ez a nagy betojás? :)

  • Az azeri gáz EU-ba történő szállításának akadályozása.
  • A Nabucco vezeték projekt akadályozása.
Az azeriek annak adják el a gázukat akinek akarják. Bármennyire is fáj Neked. Amennyiben az orosznak adják el, akkor annak adják el. Evvan ...

Egyébként a régióban sokan keresztbefeküdtek különféle gázvezeték projekteknek - pl. USA, törökök vagy éppen a bolgárok. Apropó orosz gáz - az Északi Áramlat 2 -nek is az USA feküdt keresztbe folyamatosan emlékeim szerint ... Az oroszok viszont építettek is - történetesen most is jön orosz gáz délről.
  • Az EU-ba irányuló gázszállítások csökkentése tavaly novembertől, annak érdekében, hogy a német (EU) tárolók töltöttsége minél alacsonyabb legyen télen, a háború és a fűtési szezon idején.

Az orosz annyit szállít amennyit rendelnek tőle - a szerződött áron. Az, hogy ki hogy nyerészkedik a gáztőzsdén az nem az ő bizniszük ...



Hogy is volt? Moldávia extra kedvezményes gázárral megy (mivel nem a "leggazdagabb" vidék Európában). Aztán nem fizet a gázért. Cserében fröcsög meg acsarkodik. Mit csinál az orosz? Tárgyal - fizetéskönnyítésről, halasztásról akármiről. Elérkezik az új szerződés ideje. Moldávia fröcsög és acsarkodik továbbra is. Az orosz meg az ajánlatában ad egy "normál" díjszabást Nekik ...

Hát igen, ez egy baromi nagy zsarolás volt ... :)

Egyébként szigorúan elméleti alapokon - egy ennyire "unióbarát kormánynak" miért nem az EU fizeti a különbözetet? Miért kell ezt az orosznak állnia? Egyébként ahogy írod is - az orosz még alternatívát is ajánlott ...


Az ugri-bugráló német történelmi szövetségesünknél elfelejtődött, hogy bele-írás nélkül --bár nem hiszem, hogy kimaradt volna-- is 1-2 száz éve él a "Vis Major..." kitétel, háború, természeti katasztrófa,... bekövetkeztekor.

Hmmmm...



.
 

gerimaster

Well-Known Member
2022. február 24.
701
8 484
93
A 100 percent LNG terminal utilization figure would have taken LNG’s share to 40 percent of the January European gas supply mix, if other supply remained unchanged.

In other words, even at maximum levels, it would not come close to replacing Russia’s pipe gas share. But 100 percent utilization will never be achieved. Several key import terminals in northwest Europe have already been running at maximum rates so far this year. These include the Dutch Gate, French Montoir, Belgian Zeebrugge and UK Dragon terminals, according to ICIS LNG Edge data.

Magyarul a lényeg:
Még akkor sem ha tótágast áll minden Eu politikus egyidejűleg. Sajtó az sajtó. Tudod olyan mint a lefoglalt oligarcha yacht amit javítanak, és mégsem lehetet lefoglalni:) De azért 4000 írott sajtó lehozta, "lefoglalták".
 
K

Kopi2000

Guest
Ez alapján a honvédő hoholok nem egyszerűen csak bekattantak :(
Én be voltam kattanva....Emiatt el tudom képzelni, bármelyik nemcsak itt kűzdő nációról, hogy ilyet tesz... Az a különbség, hogy akkor még nem volt net. De, maradjunk a témánál, legalább a szele megérintett annak, amit az előbb leírtam??? Engem akkor is felzaklat a mai napig, ha csak rágondolok! Ma már öreg lennék ilyenhez. Csak akkor, ha valamelyik fiamat megölnék. Akkor én is, addig nem, mert értékelni tudom az életet, főleg azután, hogy ilyeneket, meg mást is átéltem. A mai napig, majdnem 40 év távlatából emlékszem a nevekre. A barátom Gyevi honvéd volt, civilben bűvész. A kínzója mindnyájunknak Cári honvéd, civilben segédmunkás... Remélem azóta már elnyelte a föld..... (És ezek ellenére nem vagyok erőszak és háborúpárti!!!)
 
  • Tetszik
Reactions: paul64
T

Törölt tag 133

Guest
bizonyára ismered a hatalmi ágak szétválasztásának elvét ,így ezt nem is ragozom .. csak fújd fel globálisan.

az orosz rendszert kritizáljuk .. kritizáljuk,de mivel jobb a mostani ? ahogy az öreg Csurka mondta kimentek a tankok,bejöttek a bankok,most nem Moszkvából diktálnak hanem Brüsszelből,ez sem jobb .. az hogy a régi társadalmi rendszer múlt meg hagyjuk,mert voltak olyan elemei amit nagyon visszasírok,de hát ez a "fejlődés,meg a haladás" semmi probléma ..

Az amerikai rendszernek pont ugyanannyi hibája van,mint az orosznak vagy a kínainak .. nem kell ezt félremagyarázni,azzal hogy jaj de hát hol élnél szívesebben .. mind a három országnak megvan a maga előnye,meg hátránya ..

Oroszország egy hagyomány tisztelő ország,ahol még számítanak ahagyományos értékek,nincs pl gender elmélet meg a sok nyugati baromság

Amerika a legszabadabb a három közül,mert pl nyugodtan tarthatsz neonáci vagy Ku-Klux Clan felvonulást,jogod van hozzá

Kína meg egy melitokratikus rendszer, ahol ötvöződik a kommunizmus és a kapitalizmus elve,egy teljesítmény alapú társadalomban,ahol csak úgy lehetsz valaki,ha kiváló képességekkel bírsz,és ezt már iskolás korod óta bizonyítottad is a közösségnek ahol élsz.

nem véletlen hogy Kína kb 30-40 éve produkál 2 szám jegyű GDP növekedést,és olyan hipermodern városok nőttek ki a semmiből,hogy hozzájuk képest New York,Washington,vagy bármelyik amerikai nagyváros úgy néz ki,mint tanyán az összeszart fabudi.

szóval 3 világkép,3 különböző értékrend .. és még mindig jobb egy olyan hidegháborús helyzet,ahol működik a fékek és ellensúlyok rendszere,mint ha egy diktatorikus egyeduralkodó világhatalom mondja meg mi a jó és mi a helyes. (szerintem)

Nem akarom szétoffolni a topikot, ugyh röviden csak annyi h szerintem nem lennének fékek egyensúlyok többpólus esetén, hanem amit írtam egymás legyűrésére törekednének a felek. Az oroszok gyakorlatilag nem is lesznek tényezők, szerintem kb. Kína és USA vezetésével kétpólusú világ lesz.

Az oroszok egyetlen érdeme a konzervatívizmusuk. Kb. a világ benzinkutasa cím boldog tulajdonosai, a nyersanyagjaik eladásán kívül annál többre nem képes a rendszerük, még egy normális autót se tudnak maguktól összerakni minimálus innováció van náluk anélkül meg nem fognak előrébb jutni.

Az h Kína a tehetséges emberei révén, egyéni teljesítmény alapján jutott oda ahova hát ez azért nagyon nem így van. Náluk van szerintem kb legkevésbé jelen az üzleti etika. Gyakorlatilag összelopkodták a világ szabadalmait és lemásoltak mindent aztán max csiszoltak rajta. Pl. náluk rendszerszinten az a bevett gyakorlat h úgy tudsz céget csinálni külföldiként h fele részben egy kínai partnert be kell venned. Beindítjátok a céget aztán ha beindul a már megy a szekér egy idő után kihajít a kínai aztán csinálja az üzletet maga tovább. A GDP növekedésük jelentős része egy ingatlanpiaci lufi amivel most küzdenek h ne durranjon ki. Ezzel együtt eszméletlen nagyot fejlődtek ez tény, de nekem nem szimpatikus ahogy eljutottak oda. Jártam náluk néhányszor de egy okádék ország szerintem hiába hipermodernek a városaik.

Ha megnézed az innováció java azért az agyonköpködött Nyugaton születik es ez nem véletlen. Itt vannak meg ehhez rendszerszinten a legjobb feltételek. Van itt mostanában egy szerintem is túltolt liberalizmus, ez miatt van szerintem ezen a fórumon is sok Nyugatból kiábrándult ember, de ha túlliberalizálásból visszavennének akkor azért ez a rendszer nagyvonalakban jó lenne (messze nem hibátlan olyan sztem soha nem lesz).
 
K

Kopi2000

Guest
Nem akarom szétoffolni a topikot, ugyh röviden csak annyi h szerintem nem lennének fékek egyensúlyok többpólus esetén, hanem amit írtam egymás legyűrésére törekednének a felek. Az oroszok gyakorlatilag nem is lesznek tényezők, szerintem kb. Kína és USA vezetésével kétpólusú világ lesz.

Az oroszok egyetlen érdeme a konzervatívizmusuk. Kb. a világ benzinkutasa cím boldog tulajdonosai, a nyersanyagjaik eladásán kívül annál többre nem képes a rendszerük, még egy normális autót se tudnak maguktól összerakni minimálus innováció van náluk anélkül meg nem fognak előrébb jutni.

Az h Kína a tehetséges emberei révén, egyéni teljesítmény alapján jutott oda ahova hát ez azért nagyon nem így van. Náluk van szerintem kb legkevésbé jelen az üzleti etika. Gyakorlatilag összelopkodták a világ szabadalmait és lemásoltak mindent aztán max csiszoltak rajta. Pl. náluk rendszerszinten az a bevett gyakorlat h úgy tudsz céget csinálni külföldiként h fele részben egy kínai partnert be kell venned. Beindítjátok a céget aztán ha beindul a már megy a szekér egy idő után kihajít a kínai aztán csinálja az üzletet maga tovább. A GDP növekedésük jelentős része egy ingatlanpiaci lufi amivel most küzdenek h ne durranjon ki. Ezzel együtt eszméletlen nagyot fejlődtek ez tény, de nekem nem szimpatikus ahogy eljutottak oda. Jártam náluk néhányszor de egy okádék ország szerintem hiába hipermodernek a városaik.

Ha megnézed az innováció java azért az agyonköpködött Nyugaton születik es ez nem véletlen. Itt vannak meg ehhez rendszerszinten a legjobb feltételek. Van itt mostanában egy szerintem is túltolt liberalizmus, ez miatt van szerintem ezen a fórumon is sok Nyugatból kiábrándult ember, de ha túlliberalizálásból visszavennének akkor azért ez a rendszer nagyvonalakban jó lenne (messze nem hibátlan olyan sztem soha nem lesz).
Kb. Kína az a legsikeresebb birodalomépítő a Földön, amely még a mai napig fennáll, több hullámvölgy ellenére, és megőrizte a lakosságát is, az ismereteim szerint... Hódító volt, de ennek ellenére tetszelgett a békés egymás mellett élés szerepében. Bár sokfelé természetes határok korlátozták a törekvéseiket, mint pld. sivatag, meg magashegységek.....
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Persze, hogy nyomja, de nem kedvességből... Az oroszoknak kell a nyersanyagokból származó jövedelem, ugyanis fontos bevétele a gazdaságuknak... Jelenleg ebben még Európa az elsőszámú partner, ha kiesik...
Ja most akkor mégis szállítja a szerződés szerinti mennyiséget? Az előbb még egészen mást írt a kedves agitprop elvtárs…