[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 940
48 714
113
Legyen a kívánságod szerint. 85-86 telén, Nagyatádon, a lövészezred felállított őreként...az MZ telephelyen, a város felé... 3 óra őrségben, 3 x 30 db lőszerrel. Milyen érzés, amikor szembe jön a valóság???? Bakker nálunk a fegyerhasználat nem volt ritka. Hol szolgáltál, talán a HM-ben voltál irodista. Kettőnk között az volt a különbség, hogy engem (előfelvételisként) vittek, te meg magadtól mentél, ezek szerint... Mellettünk volt a "futi", ott éjszakánként mindenre lőttek. Volt, amikor az ÜTI ellenőrzést tartott az őrségnek nálunk és éppen akkor pattant meg egy őr. Megfektette, pisztollyal (PA-63) utánalőtt.... Nálunk bakker 1 év alatt a körletemből két soros lett halott... XY honvéd, zászlóalj közvetlen páncéltörő üteg, Fagot irányzó, parancsára jelentkezem... Ránk is kitárazott egy részeg kolléga. Gondolom, legalább sejted, mit jelent ez, a leszerelés előtt kb. két héttel.... De, ha van még kérdésed, bármire válaszolok, nem hagylak kétségek között, hogy nem linkelek... (Nekem, mint pct. rakéta irányzónak is rendszeresített fegyverem volt a PA-63 pisztoly, amit a "páncélos mikádóm" belső zsebében kellett volna hordanom harchelyzetben, az AMD-65 gépkarabély mellett........ Ennyi elég, vagy folytassam....
Tanulságos katonasztorik, de mi köze van ennek a témához?
 
W

Wilson

Guest
Oroszország elfoglalta a területet a mariupoli drámaszínház közelében, ez következik a RIA Novosztyi videójából, amelyet a színház közelében forgattak. Ez a felvétel azt jelzi, hogy Mariupol központja valószínűleg orosz csapatok ellenőrzése alatt áll.

Az ukrán hatóságok szerint körülbelül 300 civil halt meg a drámaszínház bombázásában . Az orosz fél azt állítja, hogy a drámaszínházat az Azov-ezred fegyveresei robbantották fel.

 
  • Tetszik
Reactions: oliver88

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 306
10 218
113
A cinizmust úgy látom az oroszok is kimaxolták, ők sem jobbak mint az USA vagy bármelyik másik nagyhatalom.....

Nyikolaj Patrusev, az Orosz Biztonsági Tanács titkára kijelentette , hogy Oroszország nem bombáz városokat Ukrajnában, ahogy az Egyesült Államok tette más országokban.

Íme az idézete:

"Nem bombázunk városokat és polgári objektumokat, ahogyan az USA és a NATO tette Jugoszláviában, Irakban vagy Afganisztánban, kíméletlenül rombolva a lakónegyedeket több ezer emberrel."

Ugyanezen a napon a Szövetségi Tanács elnöke, Valentina Matvijenko kijelentette , hogy Oroszország arra törekszik, hogy megakadályozza a polgári áldozatokat:

"A művelet a tervek szerint halad. Ha lenne cél Ukrajna elfoglalása, hidd el, néhány nap elég lenne minderre. De milyen áron? Oroszország legfelsőbb főparancsnoka egyértelmű utasítást adott, hogy minimalizálják, ne engedjék meg a polgári lakosság veszteségét."

Íme néhány kép Harkovból, Mariupolból, Kijevből és Volnovakhából, amelyek bemutatják, hogyan hajt végre Oroszország „különleges műveletet” Ukrajnában:

4n-VCfnsp-Unq1-J6r-Pbp-G3-A.webp

Harkov, 2022. március 17

GXPKZz-NP0gb-Nr-YCFYi-Uf-SA.webp

Harkov, 2022. március 24
Felipe Dana / AP / Scanpix / LETA

0-Rjg8yl2-YHZr0-DL1e-Z7-J7w.webp

Mariupol, 2022. március 10
Evgeniy Maloletka / AP / Scanpix / LETA

Gr7-q-RWoy3-CMQ6rb-Al-Vsa-A.webp

Mariupol, 2022. március 10
Evgeniy Maloletka / AP / Scanpix / LETA

ak-Dxsqu-Ubiy8-J-Q00-E9-Kb-A.webp

Volnovakha, 2022. március 11
Alekszandr Ermocsenko / Reuters / Scanpix / LETA

Tm-HI4-Jwg8dvdo-Fy4-Lk-C8w.webp

Kijev, 2022. március 21
Felipe Dana / AP / Scanpix / LETA

Az a retroville melletti épület, tele volt lőszerrel, nagyon gagyelláros propagandát nyomattok ma.
 

bigos

Well-Known Member
2022. február 26.
126
771
93
Vehet még a jövőben, de idő, mire kiépül rá az egész infrastruktúra.
való igaz- idobe fog telni míg az orosz gázra kiépul a kínai -orosz infrastruktúra de ha fogadnom kéne én arra tenném a voksomat,hogy az elobb fog bekovetkezi,ha kína vevo rá, mint a mi europai LNG termináljaink és a hozzátartozó infrastruktúra kiépulése. Úgyhogy csak óvatosan azzal a magunk alatti favágással.
 
W

Wilson

Guest

Putyin nem áll készen a kompromisszumra a béketárgyalások előtt.....​


LVIV/KHARKIV, Ukrajna, március 28. (Reuters) – Ukrajna és Oroszország hétfőn az elmúlt több mint két hét első négyszemközti béketárgyalására készült, de egy magas rangú amerikai tisztviselő azt mondta, Vlagyimir Putyin orosz elnök nem látszik készen arra, hogy kössön kompromisszumokat a háború befejezése érdekében.

Az ukrán tisztségviselők a nagy áttörés esélyét is alábecsülték az Isztambulban tartandó tárgyalásokon, miután Tayyip Erdogan török elnök vasárnap beszélt Vlagyimir Putyinnal.

De az a tény, hogy egyáltalán személyesen zajlottak – a külügyminiszterek március 10-i fergeteges találkozója óta először – a színfalak mögötti elmozdulások jele volt, mivel Oroszország inváziója megrekedt.

 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 967
66 099
113
A dicsőséges ukrán katonák lelőttek négy orosz K-52-es helikoptert - büszkélkedett a védelmi minisztériumuk, videót is mellékelve a haditetthez. Aztán kiderült, hogy a jelenetet egy számítógépes játékból lopták és butították le, hogy kevésbé legyen felismerhető - állítólag rendszeresen használnak ilyeneket a propagandájukhoz:
Forrás: https://kuruc.info/r/6/241570/
Az az ominozus Mi 24 leloves a ret felett is tuti ilyen kamufilm volt.
 
K

Kopi2000

Guest
Nem sírok.... De, ha ez lesz, akkor a családdal már megbeszéltük, hogy a nőtagok és a (felnőtt) gyerekek is mennek nyugatra. Én, mint 55 éves alak, itthon várom be a megszállókat, jelentsen ez számomra bármit is.... A legfiatalabb fiam 22 éves. Mielőtt ítélnél felettem, hogy túl gyáva alak vagyok, elmondom, volt részem a kommunizmusban sok erőszakban. Csak egyet említek meg... Pld. ültem Csau börtönében, Constancában egy éjszakát, meg két napot kihallgattak... De évekig (85-89) jártunk az akkori barátnőmmel élelmet és gyógyszert csempészni az erdélyi magyaroknak, vonaton.... Nekem, minden alkalommal porig lett alázva a férfiasságom, mert nem tudtam megvédeni a barátnőmet a határon. Volt, amikor ökölbe szorult a kezem....... Tudjátok, semmi sem fehér meg fekete, senki sem ilyen meg olyan. De engem is, hányan köpdöstek le azóta, hogy hazaáruló libbant (pld.: Zeal olasatában) vagyok, akik esetleg a töredékét sem tették meg ennek. Mindenki nézzen már magába, mielőtt pálcát tör mások felett.... Nekem ennyire tellett bátorságból, másnak többre, míg a harmadiknak erre sem.... Térjetek észhez, a háború egészen más, mintha COD-oznátok.....
Valójában azért írok ilyenekről, mert szeretem az embereket és elutasítom az embertelenséget.....
 
W

Wilson

Guest
Az a retroville melletti épület, tele volt lőszerrel, nagyon gagyelláros propagandát nyomattok ma.
Én? Te szerintem összetévesz valakivel, ha nem látnád ez egy cikk ott a link a hozzászólásom alján,a képek a cikkben szerepelnek,de ha gondolod tudok neked egy rakat képet/felvételt prezentálni, az oroszok által szétlőtt ukrán civil lakóházakról, civil infrastruktúráról, és jó sok civil áldozatról,látod meg válogathatsz is.....
Abban az oldalban hiszel amelyikben akarsz, de szerintem ha nem látod, hogy mennyi civil halt meg az Ukrán városokban az orosz tüzérségi és légitámadásokban akkor becsukott szemmel nézed ezt a háborút, és végtelenül cinikus és felháborítóak ezek az orosz nyilatkozatok, Amerikáról beszélnek, miközben az oroszok sem jobbak náluk.
 
  • Tetszik
Reactions: kriss02

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 587
4 826
113
amúgy feltűnt már valakinek hogy a ruszkik cirill abc-t használnak, és abban nincs is Z formájú jel?

Tudjátok mi les'? Be fogják tiltani a "Z" betűt! E'entúl könyvet, újságot csak a "Z" betű nélkül lehet kinyomtatni! Törlik a billenytű'etről is a "Z" betűt! A' abc -ből is törölni fogják.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 011
113
A német gazdaságügyi miniszter Habeck (zöldek) szerint a G7 államok nem hajlandóak rubelben fizetni az orosz gázért stb.
Izgi lesz, kinek vannak jobb idegei....
"
Mit jelent Putyin döntése, hogy az orosz olaj- és gázeladások során rubelre cseréli a dollárt?
Az EU naponta vásárol Oroszországtól olajat és gázt 660 millió dollár értékben. Tehát alapvetően az EU minden nap 660 millió dollárt fizet olajért és gázért.
Oroszország döntése, hogy a dollárt rubellel helyettesíti azt jelenti, hogy az Európai Unió ezt a hatalmas értékű dollár tartozást rubelben fizesse ki.
Jelenleg egy dollár ára kb 100 rubel. Ezek szerint az Európai Uniónak most napi 66 milliárd rubelt kell megtakarítania olajra és gázra.
Hogyan tud naponta megtakarítani egy ilyen hatalmas összeget?
Az EU kénytelen lesz dollárért vagy euróért megvenni a rubelt! És honnan lehet megvenni?
Oroszországon kívül egyetlen más országnak sincs ilyen nagy mennyiségű orosz rubelje.
Ezért a dollárral vagy euróval szembeni rubelt kell majd vásárolnia az Orosz Központi Banktól (OKB) és ezzel Oroszország növeli kemény valuta tartalékait.
Oroszországnak újabb döntés van a kezében, ha felhasználja, csődbe viszi az EU-t.
Az OKB nem hajlandó eladni a rubelt dollárért és euróért, aranyat kér a rubelért.
És itt jön a kanyar, ahol vissza fog ütni az embargós politika.
Az arany grammonkénti ára 60 dollár, azaz 6000 rubel, ami azt jelenti, hogy egyszerű számítással napi 11 tonna arany megtakarítására lesz szüksége az Európai Uniónak, hogy napi 66 milliárd rubelt vásároljon azért, hogy megvegye napi energia szükségleteit az oroszoktól.
Csillagászati számok. Azt jelentik, hogy ha Oroszország meghozza ezt a döntést, akkor rövid idő alatt felszívja az európai központi bankok aranytartalékait és halmozza fel az OKB vagyonát.
Az orosz fizetőeszköz iránti kereslet elkerülhetetlenül jelentősen megnövekedett keresletet fog eredményezni a rubel iránt. Ezért a rubel, mint új világ-valuta új meghatározó aktorrá válik, amely a dollár és az euró helyett a világpiacok jelentős részét érinti!
Oroszország ellen vívott gazdasági háború fegyverré vált Oroszország kezében ellenük és erősebbé, mint az atomfegyverek...
Egy új világ alakul ki. (R.I.)"
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 497
18 452
113
Mindig is több "hülyétől" vettük, pl. az orosz olaj kb. 65%-át fedi le az importnak. (Gáz a szlovákoknak 100%)
LNG-t már Trump ránk erőltette egy szép összegért (4x-es ár)
Plusz Koper felől is jön csővezetéken valamelyik arab országtól.
Plusz némi hazai termelés.
Látom érted.
:)
Az arányok fognak változni. Nyilván vannak fizikai korlátok, de a tárolók enyhíthetik a gondjaink.
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Kösz, (nem szívesen néztem meg)
A twitter bejegyzésben is írtak egy hosszabb verziót akkor ez lehetett az.
Nem néztem meg és nem tudom miről van szó.
De ilyen sokkoló anyagok feltétele a netre nem lehet valamelyik két három betűs szolgálat által legyártott anyag?
Hangulatkeltés céljából?
A balhé fokozása céljából?
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 587
4 826
113
Ezzel teljesen egyetértek!!! Használjunk helyette arab ábécé-t mert az lenne az igazán korrekt (több európai országban amúgy is csak azt értik) legalábbis addig amíg nemsokára a cirill-t és a kínait fogjuk ...még jó hogy Putyin nem használt még több betűt....én a hozzáállása alapján a helyében kib.szásból minden támadó egységet elneveztem volna:"liberál" (felszabaditó egységek), "zöldek" (keleti erők), "ngo"-k (a DNR és LNR gyűjtőjeként) a maradék csapatokat es a tartalekot pedig különböző betűkkel: pl az: "l" vagy az: "m", akkor a: "b", "t q".

S'erintem Nyugaton be fogják tiltani a "Z" betűt a billentyű'eten!