[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kijev Szelleme

Well-Known Member
2022. március 1.
981
1 740
93
Minden a tervek szerint nem halad.
800px-2022_Russian_invasion_of_Ukraine.svg.png
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Grúzia elutasítja Kijev felhívását, hogy nyisson „második frontot” Oroszország ellen

RT

| 2022. március 27. | Háború és béke

Az ukrán nemzetbiztonsági tanács vezetője azt javasolta, hogy más országok is támadják meg Moszkvát, amíg az Kijevvel van elfoglalva

Alekszej Danilov, Ukrajna Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanácsának titkára a „második front” megnyitására szólított fel Oroszország ellen, amikor szombaton késő este élőben szerepelt az 1+1 tévéadón.

A magas rangú tisztviselő azt mondta, hogy ha újabb konfliktusok törnének ki Oroszország és harmadik felek között, az „minőségi támogatást” jelentene Ukrajnának, aki megpróbálja elhárítani a folyamatban lévő inváziót. Grúzia egy ilyen fél lehet, amely megpróbálja megtámadni Oroszországot, miközben az Ukrajnában van elfoglalva – javasolta Danilov, bírálva Tbiliszi semleges álláspontját. A grúz vezetés tartózkodott az oroszellenes szankciók bevezetésétől, arra hivatkozva, hogy egy ilyen lépés csak ártana az ország saját gazdaságának.

„Grúzia enyhén szólva nem túl megfelelően viselkedik” – mondta a tisztviselő, és felszólította, hogy próbálja meg „visszaadni” területeit. Danilov nyilvánvalóan az 1990-es években Tbiliszitől elszakadt Dél-Oszétia és Abházia szakadár köztársaságokra utalt, amelyeket Oroszország függetlennek ismerte el a 2008-as rövid háború után.

„De mi van akkor, ha Pridnestrovie, Grúzia és mindenki ma megkezdené a területeinek visszaadását” – tette fel a kérdést Danilov a szakadár moldovai régióra utalva, ahol már évtizedek óta orosz békefenntartó erők állomásoznak.

"Ez határozottan segítene nekünk, mert ez valamivel elfoglalná őket amellett, hogy elpusztítsák városainkat és falvainkat, megöljék gyermekeinket és asszonyainkat."

Danilov háborús felhívásai azonban hideg fogadtatásban részesültek Grúziában, és több politikus határozottan elutasította az ilyen elképzeléseket. A kormányzó Georgian Dream párt egyik képviselője és a grúz parlament külügyi bizottságának vezetője, Nikoloz Samharadze még kétségeinek adott hangot afelől, hogy ez a magas rangú tisztviselő egyáltalán ilyen kijelentéseket tett.

„Remélem, ez hazugság. Felszólítja-e az ukrán Biztonsági Tanács titkára Grúziát és másokat, hogy hagyjanak fel a területi integritásuk békés helyreállításának politikájával, és egy második frontot nyitjanak városaink és falvaink elpusztítására, hogy a grúz nők és gyerekek is meghaljanak? Igaz ez?" – tűnődött Samkharadze egy közösségi médiában.

Hasonló érzést fogalmazott meg a Grúz Álom párt egy másik képviselője, Mihail Sardzsveladze is, aki szerint az újabb konfliktusok kirobbanása „nem segít, és nem jelent megkönnyebbülést Ukrajnának”.

Danilov jóváhagyta azt az ötletet is, hogy a kalinyingrádi területet elfoglalják Oroszországtól, amelyet a hét elején hangoztatta a lengyel szárazföldi erők volt parancsnoka, Waldemar Skrzypczak tábornok. A tábornok azt állította, hogy a történelmi német régió, amely a náci Németország legyőzése után orosz uralom alá került, valójában lengyel föld.

A kijelentések széles körben elítélték Oroszországot, a régió kormányzója, Anton Alikhanov figyelmeztette a lengyel tábornokot, hogy országa ne emeljen területi követeléseket, tekintettel arra, hogy „a mai Lengyelországhoz tartozó földterületek igen nagy része tulajdonképpen meghódította, visszakövetelte a náci Németországtól, és a szovjet ajándékként átadta a lengyel népnek.


RT
 

meister.proper

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 604
1 918
113

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Becsülöm benned, hogy van humorod! : Sajnos csak kevesekröl lehet ezt itt elmondani. Sokan meg egyenesen a pincébe mennek mg mosolyogni isß
Btw, humor nélkül megette az egészet a fene véleményem szerint.
Egyébként meg, erre szerintem ígyis-úgyis rápacsáltunk, akkor legalább már a legmagasabb árbocra felhúzott harci lobogókkal a szélben süllyedjünk a Nyugat-Kelet háborújában az atom-, vagy lövészárok mocsarába :D
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Állításod szerint nem is láttad a felvételeket,de te feltételezed hogy kamuvideók. Ajánlom -eloszor nézd meg aztán próbáld meg nem el hinni az ott látottakat.
#101 959
És centauri prime már el is kezdte hergelni magát hogy ez jogalap a oroszoknak a kegyetlenkedésre, és ha majd ők ezt csinálják akkor ne merjen szólni senki...
 
  • Vicces
Reactions: LMzek 2.0

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 518
20 272
113
szóval te is egy olyan áttévedt sorállományú honvéd voltál, akinek eltévedt a belső GPS-e egy átmulatott éjszaka után? vagy Eduardo cimborámmal mentél csetniket lőni? :)

de azért a ruszofil lehet, ugye? az AMD fun a Kalahoz képest.
Soha nem voltam sorállományú... :D Viszont ezt a témát a továbbiakban ejteném, nem tartozik sem a topichoz sem senkire akire nem akarom.
A ruszofil mehet. :D Az AMD nem fun a Kalahoz képest, volt szerencsém éveken keresztül versenyszerűen is lőni vele. Az eredeti mart tokos AK47-nél jobb nem nagyon volt versenyen, picit megreszelt kakasakasztóval, kettős elsütéssel. :D Csak qrva nehéz :D
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 747
3 928
113
Ha akarna az USA tudna csapatokat küldeni Ukrajnába de az konfrontációhoz vezetne az oroszokkal.....

Az USAF vezetésű angolszász légierő simán megtudná csinálni a légtér tilalmi zónát, csak sajnos akkor az orosz légierő gépei (nem önszántukból) lehullanának az égből,és azok a földi telepítésű orosz légvédelmi rakétarendszerek is megsemmisülnének, amelyek veszélyt jelentenek a légtér tilalmi zónát biztosító gépekre.De ekkor már Putyin ujjai a "piros gombra fonódnának".....
Ne terelj!!!!!!!!!!!!
A csapatok küldése nem békefenntartó katonák küldése.
Az USAF vezetésű angolszász légierő( az meg mi a faxom?) gondolom nem a NATO-ra gondolsz. Mondaddódból következtetve az usánka a britekkel, osztrálokkal, kiwikkel, juharlevelesekkel megtámadja a macit.
Pihenés kéne már! 0-24 mindennap sok nektek.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 590
14 591
113
Ezzel kapcsolatban ötletelhetne valaki hozzábbértő, hogy miért is.
Nekem legalábbis felkapcsolt vmi kis lámpát, ott egész hátul, csak még nem jöttem rá miért.
Ezek ütik a légvédelmi pajzson a rést.
Kifejezetten a légvédelem leküzdésére létrehozott eszközök. Talán az egyik legdrágább repülőeszköz.
 

meister.proper

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 604
1 918
113
MOSZKVA, március 28. – RIA Novosti. Az orosz hadsereg Mariupol közelében lelőtt egy ukrán helikoptert, amelynek sürgősen ki kellett volna vinnie az Azov nemzeti zászlóalj parancsnokait – közölte Igor Konasenkov, a védelmi minisztérium szóvivője egy tájékoztatón.
"Öt kilométerre az Azovi-tenger partvonalától lelőttek egy ukrán Mi-8-as helikoptert , amely az Azovi nemzeti zászlóalj parancsnokainak vészhelyzeti evakuálására tartott, akik elhagyták beosztottjaikat" - mondta.
Ezt a DPR Népi Milíciája is megerősítette. A minisztérium szerint a kijevi rezsim megpróbálta eltávolítani az Azovstali üzemből a 36. dandár parancsnokát, Baranyukot és az Azov parancsnokát, Prokopenkot.
A RIA Novosztyi mariupoli tudósítója szerint továbbra is feszült a helyzet a városban. A nemzeti zászlóaljak és az ukrán csapatok maradványait két részre vágták, most Azovstal területén bujkálnak a nacionalisták. A DPR erői folytatják a takarítást. A köztársasági elnök, Denis Pushilin szerint a biztonsági erők arra számítanak, hogy a következő napokban ellenőrzés alá vonják a várost.




Igaz, nem igaz. Nem tudom. Majd kiderül.
már több mint egy hete elfoglalták, nem?
 
K

Kopi2000

Guest
Ne haragudj, hogy én is becsatlakozom a veled történő kommunikációba, de mindössze tegnap regisztráltál, és már elég személyeskedve kezdesz beleállni pár tagba. Még csak kopasz vagy itt a fórumon, de megadhatnád mindenkinek a tiszteletet, ahogy talán egy új tagtól illik.
Egyébként welcome.
Kb. 10 éve vagyok itt, bameg, mégsem a kopaszság jut erről az eszembe..., meg nem az időben öregebbség, hanem az észérvek... De sittesekkel voltam sorkatona, ott volt szokásos a testi kényszer, amikor nem is voltak észérvek. Nem voltam, vagyok csapott vállú gyíkember, ezért nagyjából ebből kimaradtam, de meg sem tudtam védeni másokat. Ez a mai napig, mint kudarc kísért.... Te ezt a szellemet hoznád vissza??? Legutóljára soros koromban oktattak ki erről, mint most Te... Az azért leeshetett volna, hogy azért ismerem az itt fórumozók munkásságát... !!! Tényleg így gondolod???
 
  • Hűha
Reactions: Bubu bocs

meister.proper

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 604
1 918
113
Mindenki, aki ugy fel van háborodva, hogy Oo megtámadta a békés Ukrajnát, remélem, hogy legalább ennyire fel volt háborodva amikor az US stb megtámadta Irakot.
Ja, nem....
kint voltam, bomberdzsekiben, vaskereszttel a nyakamban tüntettem a hippikkel együtt a kurva iraki támadás ellen, mert ugyanúgy nagyhatalmi kényszernek tartottam, mint ezt az orosz támadást.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Ne terelj!!!!!!!!!!!!
A csapatok küldése nem békefenntartó katonák küldése.
Az USAF vezetésű angolszász légierő( az meg mi a faxom?) gondolom nem a NATO-ra gondolsz. Mondaddódból következtetve az usánka a britekkel, osztrálokkal, kiwikkel, juharlevelesekkel megtámadja a macit.
Pihenés kéne már! 0-24 mindennap sok nektek.
Óóóó.
Na eeez, na ebből mekkora plane-spotter heaven kerekedne, ne is mondd, ne is mondd kérlek :(