[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 729
15 561
113
Neked már sokszor, hóbagoly korodban én is ajánlottam az elmegyógy intézetet. Mondd, azóta bentlakásos vagy, mert nem szeretném, ha köztünk mászkálnál, bekattanva. Mesélek egy sztorit. Dolgoztam régebben egy elmegyógy intézetnek, és viccesen mondtam, ha megbuknék a polgári életben, akkor hozzájuk mennék gondozottként. Kérdezték, mi lennék, mert Napoleon már három van náluk. Erre azt válaszoltam, akkor én lennek a (kastély, ahol az intézet működött) tulaj.... Ilyen nem volt még a válaszuk szerint!!! Te mi szeretnél lenni vagy mi vagy éppen? Nyugtass meg, azért a net hozzáférésed is korlátos....
Ne haragudj, hogy én is becsatlakozom a veled történő kommunikációba, de mindössze tegnap regisztráltál, és már elég személyeskedve kezdesz beleállni pár tagba. Még csak kopasz vagy itt a fórumon, de megadhatnád mindenkinek a tiszteletet, ahogy talán egy új tagtól illik.
Egyébként welcome.
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 562
7 006
113
Látom érted.
:)
Az arányok fognak változni. Nyilván vannak fizikai korlátok, de a tárolók enyhíthetik a gondjaink.
Látom te még most sem érted... :)
Diverzifikálva volt a kockázat a beszerzés terén a több forrású importból eddig is az elfogadható arányig, mert azon túl deficites a beszerzés.
és a tároló kapacitásunk is arányosan jónak mondható, de sajnálom, hogy tőlem kell hallanod a hírt, de a 4x-es árú LNG még mindig nem rentábilis és bedönti Mo. gazdaságot.
Ha csak nálad nem ez a cél...
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 012
113
De most nem az olajtanker hajókról van szó, hanem az LNG szállítására alkalmas hajókról....

let-lt-s-5.jpg
Hát abból se kevés az övék mivel ők is utaznak LNG-ben !
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 306
113
Hagyjuk az észérveket. Látom, valahol, talán külföldön katona voltál (vagy vagy). Én csak soros civiil voltam, de, ha az én lelkiállapotomat (tényleg) akarod tudni, kvázi érdekel, mit írtam, kérlek olvass vissza a mai napra. Azután tudnánk beszélgetni, miután ismernéd egy "bekattant" honvéd lelkiállapotát... Én régebb óta olvaslak itt, mint gondolnád, úgyhogy tényleg csekély a kéréserm....
Soros vagy nem....
Egy hadsereg soha nem volt demokratikusan működő intézmény. Lényegéből adódóan nem lehet az.
Erőszakszervezet. Harcra, túlélésre,kitartásra, edz, tanít.
Ilyen rendszert csak a legkeményebb fegyelmező eszközökkel, és belső kontrollal lehet működtetni.
A Franciáknál, mikor " Caporal" képzőn voltam, már oktatták , mire figyeljünk a beosztottainkal kapcsolatban. Mik a jelek, mi jelzi hogy el fog borulni a harcos. Nekem 4 fő parancsnokaként kutya kötelességem volt ezen dolgokra odafigyelni.
Elborultak? Igen.
Én elborultam? Igen.
Háború az ilyen. De azért vagy közösségben , hogy legyen aki átsegítsen, mérlegeljen, helyetted, ha nem vagy magad ura.
Olvastam amit írtál.
De ez a bajonettes sztori, minősíthetetlen....
Lelövöd,ok, elborultál.( Amúgy baromira nem OK. Mert katona vagy, uralod a tested, a lelked, az érzelmeid. Gép vagy.)
De ez szadizmus. Ez nyílt szadizmus. Egy beteg ember aki fegyverrel szaladgál egyenruhában.
 

ronis

Well-Known Member
2022. március 23.
174
1 021
93
Bécsben a menö hotelek elött a parkoló tele van ukrán SUV-kkel. A vârosban pedig összevissza parkolnak, fizetès nélkül a lakósok nagy bosszuságâra, mert elfoglalják a szâmukra rezervâlt parkhelyeket.
azóta már pár kedves orosz szimpatizáns sportot űz belőle hogy ráfestik " RUSSIA" és hasonló kedvességek ;)
 
W

Wilson

Guest
Nos békefenntartó katonákat az USA nem tud és nem is küldhet Ukrajnában, mert
Nincs tűzszünet
Nincs ENSZ határozat a békefenntartók küldéséről
Az ENSZ nem az USA
Légtér tilalmi zónát pedig az tud bevezetni, aki azt meg tudja tenni. Az, hogy miért nem akar, az már szócséplés.
Egyébként ugyan azt mondjuk csak másképp. :)
Ha akarna az USA tudna csapatokat küldeni Ukrajnába de az konfrontációhoz vezetne az oroszokkal.....

Az USAF vezetésű angolszász légierő simán megtudná csinálni a légtér tilalmi zónát, csak sajnos akkor az orosz légierő gépei (nem önszántukból) lehullanának az égből,és azok a földi telepítésű orosz légvédelmi rakétarendszerek is megsemmisülnének, amelyek veszélyt jelentenek a légtér tilalmi zónát biztosító gépekre.De ekkor már Putyin ujjai a "piros gombra fonódnának".....
 
  • Tetszik
Reactions: Chima3ra and paul64
W

Wilson

Guest
Na ez a harc most arról szól , hogy ki bírja tovább ! A Orosz úgy se tudja elkölteni most se a dodót se az ójrót . Tehát ha nincs bevétel se xarik be van gyakorlatilag mindene . Ez mondjuk az EU-ról nem mondható el , csak arra vagyok kíváncsi mi lesz a lakosságnál az az életszínvonal csökkenés ingerküszöb ahol elzavarják a halálkóckenderesvéresfaxára az idióta politikusaikat ! Egyszerűen az EU és pógárai sokkal kisebb életszínvonal csökkenést tudnak elviselni mint az Oroszok és ezt köszönhetik az agyig eladósodásnak és pénzügyi rendszereinket életben tartó (kötelező tánc nem kívánság műsor) gazdasági növekedésnek ! És ha kiesik a gazdaság jelentős része vagy drasztikusan nő az előállítás költsége és e miatt csökken a kereslet akkor elszabadulnak a hajóágyúk és senki nem tudja majd megoldani a problémát ! Most még győzhetne a józan ész (tudom híján vannak ) !
Szerintem azért a szankciók miatt kell a bevétel az orosz gazdaságnak.....
 
  • Hűha
Reactions: ogretankHU

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 326
113
Ha akarna az USA tudna csapatokat küldeni Ukrajnába de az konfrontációhoz vezetne az oroszokkal.....

Az USAF vezetésű angolszász légierő simán megtudná csinálni a légtér tilalmi zónát, csak sajnos akkor az orosz légierő gépei (nem önszántukból) lehullanának az égből,és azok a földi telepítésű orosz légvédelmi rakétarendszerek is megsemmisülnének, amelyek veszélyt jelentenek a légtér tilalmi zónát biztosító gépekre.De ekkor már Putyin ujjai a "piros gombra fonódnának".....
ó pedig ha nem lenne az a szájbalökött atom, milyen szép kis dzsembori kerekednék ebből :/ :D
StarStreak-et, Typhoon-t, F-35, B-52 :rolleyes:

ps. és a RAF -ot ne felejtsük el lécci, mégiscsak patinásabb egy cég, mint az USAF.

/nem volt komolyság a hsz-ban/
 

meister.proper

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 604
1 918
113
Azonnal felderítenék a kiszökni kívánó csapatokat és kapnák a légicsapást. Az orosz UAV-k jól dolgoznak.
amint írtam, nem platós teherautókkal. hanem mondjuk fedezett lövészárok-rendszereken, civilben, stb. én biztos otthagynám a htka-t, és mindenki könnyűlövész lesz. az UPA is az volt, ez is volt a sikere.
 
  • Tetszik
Reactions: paul64

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 423
46 204
113
Az orosz hadsereg szerint 41 ukrán katonai célpontot támadtak az elmúlt 24 órában

Az orosz védelmi minisztérium közlése szerint az orosz fegyveres erők 41 ukrán katonai célpontot támadtak az elmúlt 24 órában, adta hírül a Skynews brit hírcsatorna. Moszkva szerint a megsemmisített célpontok között vannak a Zsitomir környéki lőszerraktárak, amik a Kijev elővárosait védő ukrán csapatok ellátását biztosították. Az orosz védelmi minisztérium állítása egyenlőre nem nyert megerősítést.

 

paul64

Well-Known Member
2013. február 27.
281
1 342
93

meister.proper

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 604
1 918
113
ó pedig ha nem lenne az a szájbalökött atom, milyen szép kis dzsembori kerekednék ebből :/ :D
StarStreak-et, Typhoon-t, F-35, B-52 :rolleyes:

ps. és a RAF -ot ne felejtsük el lécci, mégiscsak patinásabb egy cég, mint az USAF.

/nem volt komolyság a hsz-ban/
pedig a kölcsönös megsemmisítés lehetősége az még lehetővé is tenné egy hagyományosabb világháborút.
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 493
19 584
113
Sajnos, amit leírsz nem igaz... Senki sem írt arról, hogy valakiel harcérintkezésben lettem volna, valaha... Kérlek ne forgasd ki, jó orosz bérencként a szavaimat. Ennyi tisztelet engem is megillet.... Ezért írtam mindent feltételesen, de ha neked jobb úgy, hogy azt írsz, amit, hát legyen... Aztán Te hol voltál harcérintkezésben? Én legalább nem hazudok és tényleg a megélt dolgokról beszélek, írok. Sosem kedveltem a Rambo ffilmeket. Márcsak a soros múlt miatt sem....Az egésznek van (lenne) emberi oldala, aki ezt nem érti, az vagy direkt csinálja vagy gyárilag pszihopata... Nem török pálcát feletted sem.... Nézz magadba, ha tudsz, bár az avatarod elrettent önmagában is... Ne kívánd, hogy megindokoljam, miért?
"hidd el az eszembe jut, mikor a hóban feküdtem, kibizosított, csőre töltött AMD-vel, csak a célra várva. Ez azért egy életre beleég az emberbe, és ezért nem véletlen szerintem, hogy az itt jelen lévő volt vagy aktív katonák nem nyilatkoznak meg egy ilyen tabu témáról. Pedig ez a háború igazi arca."
Hát ez a fenti mondat számomra kissé úgy tűnt, mintha a saját háborús élményeidről szólna... Nem úgy tűnt, mintha a sorállományú őrségbeli élményeid lennének a leírás mögött... :D
Hogy én hol voltam harcérintkezésben azt konkrétan akkor sem fogom leírni, ha nagyon ittas állapoban írnék. :D 1991-ben Barcstól picit délebbre... Vagy nem. :D Az avatarom nyugodtan elrettenthet, bár nem ezért választottam, de lelked rajta.
Ami a tényleg megélt dolgokat illeti: nem kétlem, hogy arról írsz, de némi irodalmi színezettséggel, ami nem baj, de irodalmi Nobelt még nem adnék érte. Megértem a lelki problémáidat is a háborúval kapcsolatban, de ez itt elsősorban egy haditechnikai topic biztpol része, ahol mégiscsak az adott katonai konfliktus tényszerűen elemezhető hírei élveznének prioritást sorállományú élménybeszámolók helyett. Ennyi. Vitázni nem szeretnék, személyeskedni még kevésbé. Te legalább fogtál már a kezedben AK-t (Na jó, AMD-t :D ). (Az oroszbérencezést a továbbiakban nem javaslom a topicszabályzat miatt!)