[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 990
82 228
113
Oroszok a mariupoli színháznál, reméljük kiderül hogy mi történt valójában


FO9SzYlX0AUeMud
Oroszok lebombázták, hogy létezik , hogy állnak a falak? Légibomba után a falak ledőlnek.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 705
113
a képességük megvan hozzá, hogy elnyomják az orosz irányítórendszereket, de! csak akkor, ha ismerős az orosz technika. először hallgatózni kell RC-kel, majd amikor már tele a SIGINT HDD, akkor lehet bevetni ezeket suppress módban.

az orosz sem hülye, ők is tudják, ezek mire képesek, tehát biztos nem dobtak be még mindent, viszont az elmúlt két hétben annyi orosz harci elektronika vándorolt ki nyugatra, hogy valószínűleg annyi titok már nem lehet a tarsolyukban.

nem lepődnék meg azért, ha ezek után a 70 kilőtt orosz rakétából egy-kettő csapódna csak a célba a mostani 8-10 helyett... és akkor már Iron Dome sem fog már kelleni.
Bár lehet némileg overkill lenne az eddigi RU forgalmazás módjait elnézve.
Legalább előtte kérjék meg az oroszokat, hogy csak tegyenek úgy, mintha az electronic warfare-t komolyan vennék :D
 
  • Tetszik
Reactions: paul64
W

Wilson

Guest
Ne terelj!!!!!!!!!!!!
A csapatok küldése nem békefenntartó katonák küldése.
Az USAF vezetésű angolszász légierő( az meg mi a faxom?) gondolom nem a NATO-ra gondolsz. Mondaddódból következtetve az usánka a britekkel, osztrálokkal, kiwikkel, juharlevelesekkel megtámadja a macit.
Pihenés kéne már! 0-24 mindennap sok nektek.
Szerintem elősször egy picit vegyél vissza az arcodból....

Mit nem lehet azon megérteni, hogy nem arról beszéltem, hogy az USAF vezette angolszász légierő megtámadná Oroszországot hanem arról ,hogy képes lenne Ukrajnában kialakítani egy légtértilalmi zónát, viszont ez azzal járna, hogy orosz gépeket lőnek le és megsemmisítenék a légtértilalmi zónát biztosító gépekre veszélyes orosz légvédelmi rakétarendszereket.....

És én ezt erre a hozzászólásodra írtam...

"Légtér tilalmi zónát pedig az tud bevezetni, aki azt meg tudja tenni. Az, hogy miért nem akar, az már szócséplés."

Remélem így már összeállt nálad a kép, hogy mit mire írtam, nem akartam ilyen szájbarágósan fogalmazni de úgy látom nem megy máshogy.....

Ezt a kocsmai stílust pedig légy szíves velem szemben akkor használd, ha én is ilyen stílusban nyilvánulok meg az irányodban.De azt hiszem már egyszer megbeszéltük....
 
  • Tetszik
Reactions: SirHiggins

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Kadyrov Mariopolban

Le merem fogadni, hogy azért van ott, mert a két uki főfütyivel akar videót csinálni.
Nemsokára érkezni fog a video remélem.
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 511
20 087
113
sorállományúak AMD-jével lőhettem, meg sima Kalával, igaz, akkor még suhanc voltam, a 80as évek elején, egy nagyon zárt üdülőhelyen, nekem a műanyag markolat jobban bejött.
azóta csak lőtereken volt szerencsém, de hát az nem terep.
Nem a markolat hanem a tokozás a lényeg. A mart tokozás egy darab acélból készül és gyakorlatilag elnyűhetetlen, míg a későbbi verziók (így az AMD is) szegecselt tokozással készülnek , ami meglazulhat hosszabb használat után, és így pontatlanná válik a fegyver. A kakasakasztó megreszelése pedig létrehozza a kettős elsütést, ami annyit tesz, hogy az elsütőbillentyű elhúzásakor egy halk kattanásnál megállíthatod az elsütést korrigálhatod a célzást és innen már csak egy lehelletnyi érintés kell a lövéshez. Ezzel az elsütési hibákat kiküszöbölheted, de ha túlreszeled, akkor qrva érzékennyé teszed a fegyvert, ami úgy már gyakorlatilag használhatatlan... :D (ha már haditechnikai a fórum) De ez itt azt hiszem off, ha a mod szerint is, mehet a szemétbe...
 

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 155
93
Nem az lesz a kemény amikor Zele fog így bejelentkezni mikor az eu-parlament kapcsolni akarja videóhívásban...csak akkor már wcpapírt követel a szibériai kaptárba!.... Hanem a válasz:

"Mii?? Kimenteni?? Téged? Mentsünk ki? :) ...Te szerencsétlen! Még ezt is elb.sztad! Nem erre a balf.szra kellett volna rábízni ezt a melót én megmondtam nektek már az elején...hogy mondják nahi nyelven hogy b.sszatok le neki egy hatalmasat?? ... Most hivhatjuk lenglit, hogy korábban indul a "project Georgia" Jaa és valaki hívja fel Gyuribát ...remélem ettől már elviszi az ideg..."
 

Vasgyar

Well-Known Member
2020. július 15.
344
1 636
93
Tudjátok mi les'? Be fogják tiltani a "Z" betűt! E'entúl könyvet, újságot csak a "Z" betű nélkül lehet kinyomtatni! Törlik a billenytű'etről is a "Z" betűt! A' abc -ből is törölni fogják.
Basszus, akkor mivel fogják irusztrálni a méhecske, szúnyog vagy légy hangját? Nem zzzzzzzz lesz hanem mondjuk mmmmmmmm?
Tudtam hogy hülyék a svábok de hogy ennyire marhák
 
K

Kopi2000

Guest
Tényleg te vagy az. :D
Fiúk, Ti akkor sem tudnátok, hogy ki vagyok, ha becsöngetnék hozzátok. Mondjuk nem a kiakasztás a cél, hanem egy alternatív valóság mutatása... Nem haragszom rátok, azért foglalkozom veletek is.. De koncentráljunk a hírekre, és ne személyeskedjünk, mert a végén meg kell hogy hívjalak titeket sörözni... Sharid-dal egyszer már megtettem, mármint volt felé egy feltételes meghívásom, de mire beválthattam volna, felszívódott....
 
  • Tetszik
Reactions: Vasgyar

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 958
113
Nincs összefüggés a válaszaid és a véleményem között, de had reagáljak.
  • A szankciók nem csak úgy lettek. Azoknak oka volt: A nzetlpzo jog megsértése, Budapesti memorandum, stb.
  • A szankciók addig mennek, míg Oroszország abba nem hagyja a háborút. Itt szeretném felhívni a figyelmet arra, hogyha igazatok van, és a nyugat szeretné tönkre tenni Oroszországot, akkor fontos, hogy ne fejeződjön be a háború. Ne hagyja abba, hisz így lehet tartósan fékezni, szegenyiteni.
  • A rubel elszámolás erősítené a rubelt, gyengítené a szankciók hatását. Nem félnek tőle, elősegítheti a háború befejezését, ha nem fizetnek, hisz az orosz felmondja az eredeti megállapodásokat.
  • Az energia piaci harc a nagyhatalmak eszköze, ez nem újdonság. Az orosz törekvés az egyoldalú kiszolgáltatottságra irányult, az USA ezt akadályozta. Persze egy köcsög az USA is, ezt is tudjuk, de most pont az orosz játszott ellenünk, magyarok ellen.

A válaszaimmal ugye leginkább az a baj, hogy ülnek azok az összefüggések ... ;)

  • A szankciók nem csak úgy lettek. Azoknak oka volt: A nzetlpzo jog megsértése, Budapesti memorandum, stb.
"nzetlpzo jog " - a milyen jog? :) Budapesti memorandumot ezerszer tárgyaltuk - pont nincs köze az eddigiekhez meg a mostani "különleges katonai művelethez" sem ... A szankciók a nyugatiak döntése volt. Az okok tárgyalása meghaladja a topik témakörét, de természetesen pl. a nemzetközi joghoz (amennyiben erre gondoltál) pont semmi ...
  • A szankciók addig mennek, míg Oroszország abba nem hagyja a háborút. Itt szeretném felhívni a figyelmet arra, hogyha igazatok van, és a nyugat szeretné tönkre tenni Oroszországot, akkor fontos, hogy ne fejeződjön be a háború. Ne hagyja abba, hisz így lehet tartósan fékezni, szegenyiteni.
Mondanám, hogy kezded lassan kapizsgálni a dolgokat. Tulajdonképpen a háború célja is ez valahol. Illetve ennek megfelelően a nyugatiak locsolják is a benzint rendesen a konfliktusra ...
  • A rubel elszámolás erősítené a rubelt, gyengítené a szankciók hatását. Nem félnek tőle, elősegítheti a háború befejezését, ha nem fizetnek, hisz az orosz felmondja az eredeti megállapodásokat.
Ez a nem fizetünk a kapott javakért, szolgáltatásért ez valami nyugati illetve kapitalista érték? Egyébként a szankciózott ország próbál megélni a szankciók ellenére ez bűn? Avagy szerinted 145 milliónak kollektív öngyilkosságot kellene elkövetnie? El kell szomorítsalak - Ők élni akarnak. Ez az Ő szemszögükből a háború oka ... A másik - ugye a hivatkozott hozzászólásomban pedzegettem, hogy így teli a gatya a rubeltől? Csak azért, mert eddig annyira le volt sajnálva. Tulajdonképpen nem is minden alap nélkül.
  • Az energia piaci harc a nagyhatalmak eszköze, ez nem újdonság. Az orosz törekvés az egyoldalú kiszolgáltatottságra irányult, az USA ezt akadályozta. Persze egy köcsög az USA is, ezt is tudjuk, de most pont az orosz játszott ellenünk, magyarok ellen.

Az orosznak pont nem volt érdeke "egyoldalú kiszolgáltatottság". Erre egyébként semmilyen példát vagy érvelést nem hoztatok eddig. Az orosznak egy kölcsönös függésen alapuló viszony, ahol "mindenki jól jár" volt az érdeke. Ez garantálhatta volna többek között a békét is ... Most mielőtt jön a hülye kérdés - nem, nem gondolták, hogy ingyen kellene adni. Ők sem ingyen kapták a BMW -ket egyebeket ...

Én nem mondanám "köcsögnek" az USA -t. Az érdekeit érvényesíti. Az oroszok (ukránok pláne) kicsit másodrangú prioritás tulajdonképpen. Ennek oka, hogy maga az egyoldalú USA függés a lényeg. Ez a palagáz (ami elképesztő környezetpusztítással jár) az USA -ból többszörös áron amihez Európában nincsen infrastruktúra pláne a "zöldfordulat" meg "energiafüggetlenség" jegyében az olyan szintű abszurditás, melyre kb. szavak nincsenek. Ne hagyjuk figyelmen kívül, hogy az egyéb tervezett LNG is olyan útvonalakon (pl. Katarból) jönne ami 100% -ban USA ellenőrzés alatt van ...

Te csak dőlj hátra és tapsolj a háborúhoz ami ehhez szükséges és élvezd a show -t. Nekem személy szerint a gyomrom fordul fel.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 990
82 228
113
Tessék:

március 28., hétfő 21:16

Orosz hadifoglyok kínzásáról szóló kamu videók készítésére szólító állítólagos orosz parancs képe kezdett terjedni a Twitteren​


Az Anonymous tett közzé egy dokumentumot, ami állításuk szerint az orosz védelmi minisztériumból szivárgott ki. Hitelességét persze nehéz ellenőrizni, mindenesetre a New Voice Ukraine felelős szerkesztője, a New York Timesnak, az Altanticnak, az NBC-nek, Vice-nak, Politicónak is bedolgozó Nika Melkozerova is továbbosztotta, vagyis hitelesnek tartja.
A március 21-i keltezésű dokumentumon, amelynek hitelességét nem áll módunkban függetlenül ellenőrizni, Dmitrij Bulgakov tábornok, védelmiminiszter-helyettes aláírása látható, és az áll benne, hogy "a különleges művelet során fogságba esett katonáinak növekvő számával és az ukrán területen lévő hadifoglyokkal való jóindulatú bánásmód különböző médiumok általi közzétételével" kapcsolatban, tekintettel arra, hogy ez dezertálásra késztetheti az orosz katonákat, olyan videósorozatot kell "készíteni és terjeszteni", amely bemutatja "az ukrán fegyveres erők és nacionalista formációk katonai állományának sembertelen viselkedését" a hadifoglyokkal szemben. A feladat végrehajtásával a minisztérium "Információs Ellenintézkedések ás Álcázás Főcsoportfőnökségének" vezetőjét bízták meg.

A közösségi médiában március 27-én, vasárnap kezdtek oroszközeli forrásokból terjedni felvételek, melyeken állítólag ukrán katonák lábon lövik, majd megverik a fogságba esett orosz katonákat. Az ukrán hadsereg főparancsnoka egyből kamuvideókról kezdett beszélni, de Olekszij Aresztovics, Volodimir Zelenszkij elnök tanácsadója bejelentette, hogy kivizsgálják az eseteket, amelyek háborús bűncselekménynek minősülhetnek.
Ukrán kamu gyárak szeretnek az oroszok nevében írni:

Csak hát az orosz helyesírás nem az erősségük. :)

S7zbN2_3tOE.jpg
 
W

Wilson

Guest
Arra ugye ott van rubel ! Korlátlanul és most már golyóálló változatban !
Tudtommal az oroszok kijelentették, hogy nem fognak pénzt nyomtatni, és ha a G7 nem fog rubelert orosz gázt venni és az oroszok ragaszkodnak a rubelben történő elszámolásra.....
Arról nem is beszélve, hogy a rubelben történő elszámolás szerződésszegésnek minősül a hosszútávú orosz gázszállítások esetében is....Magyarul ha úgy döntenek akkor minden költség és retorzió nélkül felmondhatják ezeket a szerződéseket az oroszokkal...
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Svédország most nem akar annyi menekültet befogadni, mint 2015-ben

Svédország miniszterelnöke, Magdalena Andersson kijelentette, el kell kerülni a 2015-ös menekültválság megismétlődését – írta az NTV német hírportál. Az Olaf Scholz német kancellárral közösen tartott berlini sajtótájékoztatón a svéd miniszterelnök elmondta, 2015-ben az Európába érkezők 12 százalékát fogadta be Svédország, a jelenlegi helyzetben pedig „ilyen léptékben ezt nem tehetjük meg újra”. Hozzátette, ezért csak korlátozott számú ukrán menekült fogadását tudja vállalni Svédország, elkerülve, hogy ismét a háborús menekültek egyik legfontosabb befogadóországa legyen.

Még a végén dolgozni kezdenének.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 705
113
Tudtommal az oroszok kijelentették, hogy nem fognak pénzt nyomtatni, és ha a G7 nem fog rubelert orosz gázt venni és az oroszok ragaszkodnak a rubelben történő elszámolásra.....
Arról nem is beszélve, hogy a rubelben történő elszámolás szerződésszegésnek minősül a hosszútávú orosz gázszállítások esetében is....Magyarul ha úgy döntenek akkor minden költség és retorzió nélkül felmondhatják ezeket a szerződéseket az oroszokkal...
Jelenleg ha leállítaná a gázt, akkor már teljesen fejbe lőtték magukat.
Ha már eddig lábon sikerült, párszor.
Egyébként mióta lett ez gazdasági fórum? :D
 
  • Tetszik
Reactions: Chima3ra and Wilson