[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Ellenőrizetlen frissítés:

Március 28-án a Russn légvédelmi rendszer lelőtt egy Ukrn Mi-8 helikoptert, amely Mariupol légterébe lépett.

A helikopter legénységének feladata Denis Prokopenko Azov parancsnokának és a Baranyuk 36. Motoros Lövészdandár dandárparancsnokának evakuálása volt.

 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 481
18 438
113
Csak arra kívántam reflektálni, hogy-é bármilyen zsarolópotenciáljuk. A képet nézve, hát lehet.
Ha nem csináljuk amit akarnak, ránk lövik az atomot?
A NATO-ra?
A hadászati erőegyensúlyt minden orosz katonai Akadémián tanítják. Hogy milyen jó dolog. A kölcsönös fenyegetés paradox módon működik.
Béke van. Ezt a hidegháborúban is értették.
Most ki nem érti?
 

ximix

Well-Known Member
2017. december 1.
808
2 355
93
Nos, ésn saját magam kiszámoltam, a rendelkezésre álló adatok alapján. Elvileg az egész gázszükségletet ki lehetne elégíteni LNGvel. A világ összes gázszállító hajója kellene hozzá, de lehetséges. Az Európai LNG fogadó kapacitás is elég. Nagy hátrány, hogy a fogadókból a legtöbb Spanyolországban van, a legnagyobb felhasználóban, Németországban meg egy sincs.
Kár, hogy nincs jó keresőmotorja az oldalnak. Az egészet darabra és órára kiszámoltam. Mindenesetre kisebb feladat, mint repülővel hordani a szenet Berlinbe.
#12 871
#13 339
#12 860
#12 825
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 705
113
Szerintem a kulcs az ez a mondat:
"They are not being deployed to be used against Russian [forces] in Ukraine."

Számomra ez azt jelenti, hogy hivatalosan nem az oroszok ellen fogják őket bevetni, hanem az ukránokat fogják támogatni bizonyos agresszor erőkkel szemben.
Hogy Ukrajna területén belül, vagy kívül, az majd kiderül... egyszer talán.
Ami biztos, hogy nem véletlenül mennek oda.
Pont ez a kulcsmondat, amit szerintem rögtön nem is kell figyelembe venni :D
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 413
7 962
113
Utánanéztem mert érdekelt ,de az a helyzet, hogy jelenleg egyáltalán nincs sok LNG szállítóhajója Oroszországnak, még csak most kezdték ezek építését most építik azt a 15 db amelyek alkalmasak lesznek Oroszország északi vizein történő LNG szállításra...
Kína, dél koreai hajóépítő vállalatok kaszálni fognak az újabb hisztivel.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 990
82 228
113

meister.proper

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 604
1 918
113
Szerintem a kulcs az ez a mondat:
"They are not being deployed to be used against Russian [forces] in Ukraine."

Számomra ez azt jelenti, hogy hivatalosan nem az oroszok ellen fogják őket bevetni, hanem az ukránokat fogják támogatni bizonyos agresszor erőkkel szemben.
Hogy Ukrajna területén belül, vagy kívül, az majd kiderül... egyszer talán.
Ami biztos, hogy nem véletlenül mennek oda.
a képességük megvan hozzá, hogy elnyomják az orosz irányítórendszereket, de! csak akkor, ha ismerős az orosz technika. először hallgatózni kell RC-kel, majd amikor már tele a SIGINT HDD, akkor lehet bevetni ezeket suppress módban.

az orosz sem hülye, ők is tudják, ezek mire képesek, tehát biztos nem dobtak be még mindent, viszont az elmúlt két hétben annyi orosz harci elektronika vándorolt ki nyugatra, hogy valószínűleg annyi titok már nem lehet a tarsolyukban.

nem lepődnék meg azért, ha ezek után a 70 kilőtt orosz rakétából egy-kettő csapódna csak a célba a mostani 8-10 helyett... és akkor már Iron Dome sem fog már kelleni.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 990
82 228
113
Google fordító nem túl jó valaki letudná fordítani? Elvileg elérték az oroszok a mariupoli színházat

Így van.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 049
28 417
113
"hidd el az eszembe jut, mikor a hóban feküdtem, kibizosított, csőre töltött AMD-vel, csak a célra várva. Ez azért egy életre beleég az emberbe, és ezért nem véletlen szerintem, hogy az itt jelen lévő volt vagy aktív katonák nem nyilatkoznak meg egy ilyen tabu témáról. Pedig ez a háború igazi arca."
Hát ez a fenti mondat számomra kissé úgy tűnt, mintha a saját háborús élményeidről szólna... Nem úgy tűnt, mintha a sorállományú őrségbeli élményeid lennének a leírás mögött... :D
Hogy én hol voltam harcérintkezésben azt konkrétan akkor sem fogom leírni, ha nagyon ittas állapoban írnék. :D 1991-ben Barcstól picit délebbre... Vagy nem. :D Az avatarom nyugodtan elrettenthet, bár nem ezért választottam, de lelked rajta.
Ami a tényleg megélt dolgokat illeti: nem kétlem, hogy arról írsz, de némi irodalmi színezettséggel, ami nem baj, de irodalmi Nobelt még nem adnék érte. Megértem a lelki problémáidat is a háborúval kapcsolatban, de ez itt elsősorban egy haditechnikai topic biztpol része, ahol mégiscsak az adott katonai konfliktus tényszerűen elemezhető hírei élveznének prioritást sorállományú élménybeszámolók helyett. Ennyi. Vitázni nem szeretnék, személyeskedni még kevésbé. Te legalább fogtál már a kezedben AK-t (Na jó, AMD-t :D ). (Az oroszbérencezést a továbbiakban nem javaslom a topicszabályzat miatt!)
Szerintem cuki az avatarod, tindalosé tetszik még nagyon, meg Higié is szép, csak az angolokat nem szeretem. Milagroé pedig nagyon passzol hozzá. Jó, abbafejeztem.
 

Vasgyar

Well-Known Member
2020. július 15.
344
1 636
93
Legyen a kívánságod szerint. 85-86 telén, Nagyatádon, a lövészezred felállított őreként...az MZ telephelyen, a város felé... 3 óra őrségben, 3 x 30 db lőszerrel. Milyen érzés, amikor szembe jön a valóság???? Bakker nálunk a fegyerhasználat nem volt ritka. Hol szolgáltál, talán a HM-ben voltál irodista. Kettőnk között az volt a különbség, hogy engem (előfelvételisként) vittek, te meg magadtól mentél, ezek szerint... Mellettünk volt a "futi", ott éjszakánként mindenre lőttek. Volt, amikor az ÜTI ellenőrzést tartott az őrségnek nálunk és éppen akkor pattant meg egy őr. Megfektette, pisztollyal (PA-63) utánalőtt.... Nálunk bakker 1 év alatt a körletemből két soros lett halott... XY honvéd, zászlóalj közvetlen páncéltörő üteg, Fagot irányzó, parancsára jelentkezem... Ránk is kitárazott egy részeg kolléga. Gondolom, legalább sejted, mit jelent ez, a leszerelés előtt kb. két héttel.... De, ha van még kérdésed, bármire válaszolok, nem hagylak kétségek között, hogy nem linkelek... (Nekem, mint pct. rakéta irányzónak is rendszeresített fegyverem volt a PA-63 pisztoly, amit a "páncélos mikádóm" belső zsebében kellett volna hordanom harchelyzetben, az AMD-65 gépkarabély mellett........ Ennyi elég, vagy folytassam....
Na akkor ti Rambok menjetek má ki a gyepűre azt álljatok má még vagy 30 óra őrséget addig se offoljátok szét a topikot! Aztán kergesétek meg a lelkileg meggyötört alkoholista szikiszökevényt akit mobil válról indítható atommal kergesetek a vak sötétbe hogy vissza ne találjatok ide! Aztán üljetek be egy kocsmába azt ott nyomjátok a nagyot mondást hogy ki volt a f...bb gyerek a seregbe. :p

Off-vége