[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
https://karpathir.com/2022/04/02/ke...alakinek-elfogyott-a-penze-valakit-becsaptak/
"Több, a háború elől Lengyelországba menekült ukrajnai kezd visszatérni Ukrajnába, írja a Politico kiadványra hivatkozva a Korrespondent.net.
Március 28-án például 12 ezren lépték át a határt Ukrajna irányába. Przemyslben hosszú sorok alakultak ki a vasútállomáson a Lvivbe, Kijevbe és Odesszába közlekedő vonatok előtt.
A lengyel határ menti városokból különféle okokból indultak haza az emberek, mondták el a határon segédkező önkéntesek. Néhány menekültnek elfogyott a pénze, míg mások nem találtak megfizethető lakást a menekülttáborokon kívül. Többnyire olyan emberekről van szó, akik nem találtak munkát vagy lakást. Másokat becsaptak, és sok pénzt veszítettek Lengyelországban, mondták el az önkéntesek... "
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 177
12 333
113

forrás
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 196
5 114
113
@Wilson t kérdezném, hogy beszéltünk talán a múlt héten arról, hogy rosszul látom a helyzetet és az oroszok minden erejüket összevonták állítólag Kijev alatt és a város ostromára készülnek. Érdekelne, hogy még mindig ez az elsődleges cél?

Én a nulladik héten vitáztam veled (és sok más fórumozóval) arról, hogy ki fog-e törni a háború és Putyin bevállalja-e a szankciókat Ukrajna nyílt megtámadásával. Első héten közel az összes fórumlakóval vitáztam, hogy a Krímből kiözönlő csapatok északnak fognak-e menni és középen ketté vágják az országot, én azt hajtogattam, hogy kelet-nyugati irányú lesz a terjeszkedés fő hangsúlya. (És belátom, tévedtem, mert én meg voltam győződve róla, hogy Mariupollal egyenlő hangsúlyt fog kapni Odessza elfoglalása is és a frontvonal széthúzása délen, a tengerpartnál. De nem ez történt.)
Múlt héten veled arról vitáztunk, hogy a fővárost akarja-e Putyin bevenni és új bábkormányt oda ültetni vagy én azt mondtam, hogy először meg kell várni Mariupol elestét -ami elkerülhetetlennek tűnik- és utána három irányba építhetik tovább az inváziót.

1, Herszon utánpótlása ezzel a lépéssel biztosított (ami a város elestéig nem lesz az és jó táptalajt biztosít a korlátozott ellentámadásra az ukránoknak, de utána visszaszorulnak az itteni csapatok Mikolaj védelmére). -> Teljesen logikus lenne egy Odessza irányába törő offenzíva.

2, Ugyan úgy logikus lenne Mariupolból észak felé tovább folytatni és Harkiv irányába megpróbálni bekeríteni az ukrán főerőt.

3, Egy harmadik lehetőség lenne a folyó mentén megpróbálni egy előre törést, ez Zaporizsját jelentené, ahol az atomerőművet már az elején elfoglalták, de a várost még körbe sem kerítették.



Nekem borzasztó furcsa az a kommunikáció, amit most a béketárgyalások utolsó fordulóján csináltak. A két megye közigazgatási határának felszabadítása és Herszonban egy újabb szakadár államot létrehozni nagyon minimál célkitűzés. Szerintem amíg Odesszát meg nem szerzik, addig legfeljebb olyan béke lesz, amibe beleraknának az oroszok olyan feltételeket, amiket az ukránok sosem fognak betartani és csak törékeny tűzszünet lenne, mint amilyen a két Minszki megállapodás volt.
Az szerintem jelenleg jó kérdés, hogy Harkov bevételét el tudnák-e engedni. Én azt mondanám, hogy nem. De az ukránok sem. Szóval most ebben bizonytalan vagyok és azt mondom, Odesszát minden féle képen be akarják majd húzni, anélkül csak azért kötnének megállapodást, hogy mind a két fél felkészüljön a harmadik menetre. Harkov pedig majd meglátjuk, mert ezért az ukránoknak is vérezne a szívük, ha az ukránok valami nagyon nagy engedményt tesznek a béketárgyalásokon és ez még hihető is lesz, hogy be akarják tartani és elengedik a tengerpartot, akkor lehet meg tudják tartani... De fogadást nagyon nem kötnék arra, hogy itt fegyvernyugvás lenne majd anélkül, hogy Odessza és Harkov is orosz kézre kerüljön. Sokkal nagyobb esélyt adnék annak, hogy nem lesz megegyezés addig, amíg mind a kettő el nem esik.
Zaporizsja viszont szerintem másodlagos, de még mindig fontos prior. Egyfelől stratégiailag a Krímet nyugatról Herszon védené a folyón túl, keleten Mariupol lenne az ellátási útvonal, de ez a város északról lenne egy bástya a félsziget védelmére -ahol nélküle könnyen bejönnének az ukránok a jövőben elvágni az utánpótlást, de azért ezek megvédése nélküle is megoldható- másfelől ügye fontos hadiipari központ és megye(tartományi) központ.
Nekem van egy elképzelésem. Semmi tény csak saját ötlet.

Ha sikerül az oroszoknak Dombasz körül az ott lévő 60-80.000 ukrán katonát bekeriteni feltehetnek egy egyszerű kérdést Zelenszkijnek.

Elfogadod a feltételeinket vagy lemészárolunk 60-80.000 ukrán katonát akiket értelmetlenül àldoznàl fel.


Valljuk be ez nagy kérdés lenne Zelenszkijnek hogy mi legyen azzal a 60-80.000 tússzal. Hiszen Ott aztán bemutatkozhat az orosz tüzérség légierő meg minden ami orosz és robban.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 684
113
8foXZbbj8QM.jpg
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
https://life.karpat.in.ua/?p=97430&lang=hu
"Az ukrán csapatok Kijev megyében két napon belül a fehérorosz határig nyomulhatnak – Aresztovics
Az ukrán fegyveres erők két napon belül átvehetik az irányítást Kijev megye északi része fölött, és a fehérorosz határig nyomulhatnak előre, Brovari irányában az ellenség Szumi megyébe vonult vissza – jelentette ki Olekszij Aresztovics, az Elnöki Hivatal vezetőjének tanácsadója egy televíziós műsorban, adta hírül szombaton az rbc.ua hírportál...
... A tanácsadó elmondása szerint az ellenség kivonult a Csernobili Atomerőmű területéről, és Brovari irányában vonult vissza Szumi megyébe. „Úgy gondolom, hogy csapataink ma vagy holnap oda vonulnak, és azt mondhatjuk, hogy Kijev megye felszabadul a fehérorosz határig” – fejtette ki Olekszij Aresztovics"
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 684
113
Sladkov:
MARIUPOL. A PAVILONOK TÖRÖTTEK, SOK ÁRUK VAN. DE AZ EMBEREK NEM KOCKÁZATOK, HOGY ITT MEGJELENIK.

Ez a terület kiürítettként szerepel. A valóságban ez döntetlen. Itt nincs állás, járőr, több száz méterre van a frontvonal.

Csak a legkétségbeesettebb helyiek csöppennek ide. És elméletileg ide is be kellene vonni a fegyvereseket, óriási a civil ruha, cipő. Át kell öltözniük, hogy beleolvadjanak a tömegbe.

Ekkora tömeghez még be kell osonni. A minap Mariupol hátsó negyedében egy civil ruhás embercsoport jött ki a bejáraton, és lelőttek a DPR két polgárát és két katonáját.

Tehát a várost még fel kell szabadítani. Nehézségek várnak ránk, de ezeket is leküzdjük, nincs más lehetőség.

 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113

Ukrainian Forces Face Massive Fuel Scarcity​

Mondjuk ez idő kérdése volt ! És ugye lőszer és üzemanyag nélkül a mai korban nem lehet háborúzni ! Ja az Oroszok ezt pont tudták , már tavaly ősszel amikor már hiány volt és tőlük kuncsorogtak az ukránok . Na azóta az a mennyiség gyakorlatilag nullára redukálódott ! Popcorn , cola és várom a végkifejletet !
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 999
14 632
113
Nekem van egy elképzelésem. Semmi tény csak saját ötlet.

Ha sikerül az oroszoknak Dombasz körül az ott lévő 60-80.000 ukrán katonát bekeriteni feltehetnek egy egyszerű kérdést Zelenszkijnek.

Elfogadod a feltételeinket vagy lemészárolunk 60-80.000 ukrán katonát akiket értelmetlenül àldoznàl fel.


Valljuk be ez nagy kérdés lenne Zelenszkijnek hogy mi legyen azzal a 60-80.000 tússzal. Hiszen Ott aztán bemutatkozhat az orosz tüzérség légierő meg minden ami orosz és robban.
Szinte biztos vagyok, hogy ugyanúgy beáldozza őket mint az azovot Mariupolban. Egy lépést se hátra címszó alatt....100%
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 763
17 835
113
Carla Del Ponte volt háborús bűnöket vizsgáló ügyész felszólította a Nemzetközi Büntetőbíróságot, hogy adjon ki elfogatóparancsot Vlagyimir Putyin ellen – jelentette az AFP.

„Putyin háborús bűnös” – mondta egy interjújában a 75 éves Del Ponte, aki többek között Ruandában és a volt Jugoszláviában is vizsgált háborús bűnöket, illetve éveken át tagja volt a szíriai háborúban elkövetett jogsérelmeket vizsgáló ENSZ-bizottságnak is.
Gyanítom, a Fehér Házba küldött tértivevényes idézéseket meg csak azért nem vették át az elmúlt 30 évben, mert mire a Hágában rászánták magukat, addigra új lakó jött, ő meg nem vette át az előző lakó nevére jövő postát.

Ismerős. Én sem veszem át a Hussein Murad-nak címzett leveleket - pláne, ha azok az adóhatóságtól jönnek...
 
W

Wilson

Guest
Ukrajna havonta körülbelül 10 milliárd dollárt költ a háborúra..

Forrás : Volodimir Zelenszkij elnöknek az Elnöki Hivatal és a Miniszteri Kabinet gazdasági blokkjaival folytatott találkozójának eredményeiről az elnök honlapján

Szó szerint : "A Pénzügyminisztérium szerint az ukrán állam havonta körülbelül 10 milliárd dollárt költ ellenségeskedésre."

Részletek : A megbeszélés résztvevői megvitatták az ukrán gazdaság helyzetét hazánk orosz katonai inváziójával szembeni ellenállásának második hónapjában, valamint a közeljövő fejlődésére vonatkozó előrejelzéseket.

Különösen a finanszírozási forrásokról tárgyaltak, beleértve saját adóbevételeiket és Ukrajna nemzetközi partnereitől kapott segítséget. Ugyanebben az összefüggésben szó esett az egyszerűsített adózási rendszerre áprilisra tervezett átállás kilátásairól is.

A találkozó résztvevői a vetési kampányról is szó esett, különös tekintettel a gazdálkodók tüzelőanyag-ellátására. Megvitatták az üzemanyagimport diverzifikálásának és Ukrajna energetikai infrastruktúrájának az orosz katonai bombázásokkal szembeni védelmének módjait.

 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 547
44 561
113
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 444
23 592
113
Lehet hogy volt már!
Ritka értelmes gondolatok: