[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 493
18 509
113
Azt emeld ki légyszíves ahol olyat írtam, hogy "hamar győznek" ...
Olyan dolgokat állítasz ami napról napra biztosabb, hogy nem igaz:
  • A SzU idejéből megmaradt technika is elegendő az ukrik ellen.
  • Kevesebben vannak, mint a védekező fel. Egyértelmű ostobaság, hisz a 200 ezer fő az nagyrészt a szárazföldi manőver erő. Őket támogatja a többi haderőnem nem Ukrajnában és környékén települő ereje. A légierő és légvédelem, a haditengerészet, a katonai felderítés, stb. Az ő logisztikájukat Oroszország egész területéről biztosítják.
  • Azt állítod, hogy frankó a logisztikájuk. Szerintem pont nem, hisz negyven napjaennek a gépek, elrpmlanak, javítani, karbantartani kellene mindent. Hol? Javító bázisokat telepítenek Ukrajnában? Után szállítják az alkatrészeket? Az üzemanyag és lőszer utánpótlás megoldása érdekében S nehéz több száz kilométeres útvonalakon, melyek az ellenség területén vezetnek keresztül. Látványosan nagy veszteségeket szenvednek, szerinted minden ok.
  • A veszteségek pótlása, a dezertált, sérült, demoralizálodott csapatok pótlása, kiegészítése sem könnyű.
  • A Kijev környéki kivonulás nagy veszteségekkel járt, ezért innen sok új erőt nem fognak átcsoportosítani. Jól hangzott az ötlet, de rosszul kivitelezték.

Mindezek miatt nagyívű bekeritő műveletek végrehajtására kevés az idő és az erő. Nagyon fontos a kilőtt páncélosok, járművek pótlása. A személyi állományé még fontosabb lenne. Nem látni a plusz erőt, ami érkezik az a napi veszteség pótlása.
A május 9. egy szimbolikus dátum. Nem lehet győzelem napi felvonulás látványos kudarccal.

Én pár évtizedes katonai tapasztalattal azt gondolom, hogy sikert csak megfelelő felkészüléssel lehet elérni. Kevés az egy hónap az orosz sikerhez. Ennyi veszteség és harc után különösen. Nincs már meglepetés ereje, jó intell adatokat kapnak az amcsiktól az ukrik. Folyamatosan jön a fegyver és minden az ukriknak.
Szerintem.
Az ukránok kifárasztásra játszanak. Az ő torkukon a kés, de mégis az agresszornak fogy az ideje.
Ilyen a harc.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 194
113

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 738
113
Dudi b+ rajtam is volt folyamatosan. Van aki leszedi, van aki nem, de egy hosszabb feladat során nem szerelgetünk. Ebből nem lehet levonni azt a következtetést, hogy ez nem éles feladat közben készült. (Sokkal inkább abból, hogy éles feladat közben nem fényképezgetünk... :D )
Nem szerelgetünk? 1 perc és akkor a hátizsákodba raktad. Egész álló nap éjjellátóal a fejeden voltá? Gratulálok.
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
A hullákhoz egy gondolat:
megszálláskor/alatt az eltűnő emberek javarészt a megszálló számlájára írhatók. Ez idáig tiszta sor lenne, de itt hullák vannak nem nyom nélkül eltűnt emberek. Tekintve, hogy akiket most látunk friss halottak (nem a virgoncokra gondolok hanem pl. aki a vízóraaknában ült), és az oroszok elvileg 2. napja nincsenek ott...hát különös. Cserébe a megszálló erőkkel kollaborálókat a helyiek azonnal feldobják mindenhol a világon, és így van friss halott és eltűnés helyett sok bizonyíték. Az SzBU ellen vallani pedig senki nem fog.
Minden oroszfanatikus hirtelen halottkémmé avanzsálódik amint lehullik a lepel putykó seregének bűneiről... :rolleyes:
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 772
9 187
113
Nekem kicsit furcsa hogy amint előjön a gyanú hogy az oroszok esetleg háborús bűnt követtek el, akkor azonnal jön a válasz hogy kamu, az ukránok tehetnek róla vagy az eleve az ukránok voltak. Fordított esetben meg azonnal előjön hogy az ukránok nácik, népirtást hajtanak végre stb...

Eleve hozzánk csak nagyon kevés infó jut el és annak a hitelessége is mindig erősen kérdéses, egy random twitter post pl nem forrás. Egyik fél se fogja a saját bűneit bemutatni, helyette csak a pozitívumokat mutatja. De ez csak a valóság egy kis szelete és az összkép lehet teljesen eltérő is.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 892
56 745
113
Nekem kicsit furcsa hogy amint előjön a gyanú hogy az oroszok esetleg háborús bűnt követtek el, akkor azonnal jön a válasz hogy kamu, az ukránok tehetnek róla vagy az eleve az ukránok voltak. Fordított esetben meg azonnal előjön hogy az ukránok nácik, népirtást hajtanak végre stb...

Eleve hozzánk csak nagyon kevés infó jut el és annak a hitelessége is mindig erősen kérdéses, egy random twitter post pl nem forrás. Egyik fél se fogja a saját bűneit bemutatni, helyette csak a pozitívumokat mutatja. De ez csak a valóság egy kis szelete és az összkép lehet teljesen eltérő is.
B+, mozognak a hullák!
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
Miért vagyok oroszfanatikus?
Én eddig csak tőlük láttam az orosz hadsereg mosdatását a bucsai, irpinyi meg általában az összes oroszok által elkövetett háborús bűnnel kapcsolatban.
Gondolom az általam ignore-ra rakott súlyosan értelmi fogyatékos putyinisták is tolják itt az ehhez hasonló magyarázkodást.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 446
23 613
113
Oké! Én tényleg nem értem! Miért fáj hogy nem adunk fegyvert, amikor pontosan tudja hogy nekünk sincs! Miért fáj neki hogy nem engedünk át fegyvert feléjük (amikor igen, csak meg kell nézni a légiforgalmi adatokat)? Miért mondja hogy csak Orbán vesz gázt az oroszoktól, amikor más is vesz, sőt ő sem zárja el a gázt ami Ukrajnán keresztül jön Európába?


https://24.hu/kulfold/2022/04/03/zelenszkij-megint-orbannak-uzent/
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 772
9 187
113
B+, mozognak a hullák!
Korábban itt is láttam videót zsákban lévő "hullákról" ahol ugye az egyik mozgott. Máshol meg azt olvastam hogy az egy tüntetésen készült korábban. Akkor most kinek van igaza? Annyit tudok hogy az oroszok is dezinformációs kampányt folytatnak és nem kis tapasztalatuk van benne.
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 529
20 619
113
Nem szerelgetünk? 1 perc és akkor a hátizsákodba raktad. Egész álló nap éjjellátóal a fejeden voltá? Gratulálok.
Igen. Városban tudod egy csomószor voltunk pincében is, és az elektormos hálózat ritkán volt működőképes. Ott pedig nappal is sötét van. Szóval nem szerelgetünk. De ha te szerelgetsz, hát tedd... :D (voltál ilyen helyen?)
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
Mert veszteségeket szenvedtek és gyengék voltak. Feladták. Ez a harcászat.
Szun Cu szerint az a legjobb, ha nem is kell harcolni, és úgy nyersz
Persze ez most csak harcászati szintén igaz, de harcászati sikerből lesz a hadműveleti, abból még a stratégiai győzelem.
Na igen. "csak azé foglalták vissza az ukránok mer az oroszok kivonultak"
Ja, persze. Azután kivonultak miután az odavezényelt Kanterimovszkaja hadosztály elvesztette a páncélosainak felét, és gyakorlatilag harcképtelenné vált. Csak gondolom ezt az orosz média nem köti ezeknek a díszpintyeknek az orrára...
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Én eddig csak tőlük láttam az orosz hadsereg mosdatását a bucsai, irpinyi meg általában az összes oroszok által elkövetett háborús bűnnel kapcsolatban.
Gondolom az általam ignore-ra rakott súlyosan értelmi fogyatékos putyinisták is tolják itt az ehhez hasonló magyarázkodást.
Mondjuk feléd is valid a kérdés, hogy mitől mozognak a halottak?
 

gerimaster

Well-Known Member
2022. február 24.
701
8 484
93
Minden oroszfanatikus hirtelen halottkémmé avanzsálódik amint lehullik a lepel putykó seregének bűneiről... :rolleyes:
Erről szó sincs jelen pillanatban, csak tudod 10-15 civil halott egy utcán (100-200m) heverve, bármi lehet. Lehet egykoron felfegyverzett civil is, a fegyvert meg egy túlélő elvitte onnan. Lehet egy ártatlan civil aki sajnos rosszkor volt rossz helyen a támadás idején, de Wilson folyamatos prop-ja csak annyit próbál meg elhitetni velünk, hogy az oroszok távozáskor lemészárolták a civil lakosságot, és minden civil épületet romba döntöttek. Ez van amikor egy Telex-es prop megy itt.
 

hózentróger

Well-Known Member
2022. február 25.
694
2 748
93