[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Bucha újabb felvétel...

Ennyi, fölösleges itt ezen vergődni, ezek nem élő emberek, vagy friss hullák, ezek ott hevernek jóideje. Teljes joggal értem a kétségeket, egy csöpp bizalmam nincs az ukránokban, amiről nincs fotó vagy videó, az az ő hazugságuk, amivel nem foglalkozom. De amikor az orosz ejtőernyősök úgy vonulnak vissza, hogy egy kis folyóparton hátrahagyják a személyi felszerelésüket (videó feljebb), hogy ne húzza le őket a -feltehetően- mély víz, mert nekik ezt az útvonalat dobta az élet a kijutásra, akkor az olyan váratlan kivonulás volt, amilyen a bevonulás az addig tényleg hadgyakorlatról. Úgy hagytak hátra mindent az oroszok, ahogy az volt a megszállás alatt.
 
W

Wilson

Guest
Ennyi, fölösleges itt ezen vergődni, ezek nem élő emberek, vagy friss hullák, ezek ott hevernek jóideje.
Mivel az ukrán hatóságok szerint elképzelhető, hogy az orosz haderő aláaknázta a holttesteket, ezért látható a felvételen, hogy egy kötél segítségével mozdítják illetve mozgatják a holttesteket....
 
  • Szomorú
Reactions: Nagy Csaba

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Mivel az ukrán hatóságok szerint elképzelhető, hogy az orosz haderő aláaknázta a holttesteket, ezért látható a felvételen, hogy egy kötél segítségével mozdítják illetve mozgatják a holttesteket....
Elvárható lenne, de mint a felvételeken látható még ezt sem tették meg. Pedig első körben számolhattak volna vele, hogy katonák fogják mozgatni! Dehát rengeteg mindet csapdázatlanul hagynak hátra!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 194
113
A kézmozgás nagyjábol cáfolódott, egy vízcsepp volt a szélvédőn.
Simán elhiszem azt is, 3x visszanézve. Látni nem látom hogy mi történik. Na ennyire hitelesek ezek a videók, hogy még azt sem látom ez alapján a szar alapján fixre, hogy egy vízcsepp mozdult a szélvédőn, vagy megmozdult a beállított jelenetben a "hulla". Ennyit ér ez a "bizonyíték", egy kalap szart se...

Mondjuk nekem az a fura, hogy nincsenek se arcképek, se nevek eddig. Ha csend lesz, akkor a nagy durranás ennyi volt - közben kiderül, hogy "kollaboránsok" voltak a kivégzettek, de már nem fog kiderülni.

Napok lettek volna eltűntetni a nyomokat. Másrészt fura, hogy nehéztüzérséged van és úgy állsz bosszút, hogy lelősz pár embert, akik meg vannak kötözve. Mindezt egy város közepén, ahol maradt még szép számmal civil és mindenkinél kamerás mobil.

Tömegsírok... Minek ássak tömegsírt, ha pár rakétával el lehet intézni és utána nincs mit megtalálni!?

Állítólag le lehet hallgatni az oroszok rádiózását. Senki nem hallott semmit, se egy ráutaló rádió/üzenet? Ha ilyen csendben ment minden, hogyan találták meg?

Háborús zónában nem nehéz 300 halottat összeszedni, de mozgatni sem, ásni egy gödröt, majd beletemetni és "megtalálni"

Pont olyan, mint szavazólapokat félig elégetni egy építkezésen és pont arra jár egy újságíró. Nem tudom... elrakom egy kocsi csomagtartójába és a kocsit lerakom mondjuk a hétvégi háznál, vagy elégetem egy kazánban.

Független az oldaltól, ezeket nem hiszem már el. Mindig fel kell tenni a kérdést, kinek éri meg? Ki profitál egy-egy ügyből, kinek a célját szolgálja? Mindent így nézek, ha valamiről meg akarnak győzni és ezek alapján döntök.

Nálam ezek
  • 90% ukrán psyops
  • 10% orosz agyelborulás

Nagyon profi média-agymosást nyom minden oldal, nagyon profi háttérrel. Itt a cél még több mindenkit megnyerni az ügyhöz. A jelek szerint a téteket emelni kell - mert a jelek szerint a helyzet az egyik oldal számára kezd kifejezetten rossz lenni.

Vagyis akkor várható:
  • tömeges nemi erőszak
  • gyerekek halála
  • "elkóborolt orosz ballisztikus rakéta" elkapja Ungvárt (egy esetleges Fidesz győzelem esetén)
  • vegyi fegyver (mindig elmondják és valahogy mindig előkerül)
kártya elővétele és a nyugati országok további "megdolgozása" sanszos - pláne, ha a gázcsap még érintetlen.

Hajlamos vagyok azt gondolni, hogy ahol a fenti 3 opció az asztalon van, ott a "katlanba zárt 50000 katona" kártya kifejezetten gyenge lap, sőt, ezt még az "utolsó ukránig" kártya is többszörösen üti.
Pontosan így nézem én is a világot az oda - vissza agitprop miatt mostanra: "Cui prodest scelus, is fecit" ha nem is 100%-ra, de döntően hozza a helyes választ. A többi meg duma, Psyops...
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 493
18 509
113
3 hete vót mán és még szar is ! De ha titeket bódoggá tesz hát legyen !
Én ezt nem láttam. Mindig utólag derül ki az igazság. Ha viszont friss, akkor pici jelentősége van:
  • Az orosz már a féltett, lebőgéstől eddig tavol tartott eszközeit is beveti. Vállálva a kudarc kockázatát.
  • Ez a gép sem lelőhetetlen. MANPADS (Stinger, Startsreak) képes végezni vele.

Fentiek miatt van jelentősége a hírnek.
 

amper

Well-Known Member
2011. december 12.
952
11 180
93
Ahogy nézem akkor a polgármesteren és családján itt bosszút álltak. Ha együttműködtek az oroszokkal, akkor ukránok tették, volt pár hír arról hogy ez a vezetésnek nem elfogadható. Ha valami ellenállást szerveztek, akkor az oroszok. Elképzelhetőnek tartom, bár elég fura hogy egy folyamatosan mozgásban/harcban lévő alakulat családtagok után nyomozzon bosszúvágyból.

Tehát ez csak arra bizonyíték hogy tragédia történt, másra nem.
 

dragonman

Well-Known Member
2013. április 3.
538
2 506
93
Igen és akkor ezzel azt akarod mondani, hogy szerinted ezeket a kiosztott fegyverekkel követték el értem?
Az is lehet egy lehetséges magyarázat, hogy az oroszok kivonulását látva fegyveres fosztogatók mentek be oda elsőnek mielőtt az ukrán katonák oda értek volna. A többi nem kell részletezni. De még semmi nem bizonyított! Így értettem, amit írtam!
 

amper

Well-Known Member
2011. december 12.
952
11 180
93
És itt az oka, hogy nem hiszem el csont nélkül, hogy az oroszok gyilkolásztak.
Ez a legékesebb ellenpropaganda ellene.
Teljesen egyetértek. És mennyi városban ez a forgatókönyv! Pár 100 ember tüntet, majd hazamegy, hogy pár nap múlva újra tüntessen. Miközben mindenkit halomra lőnek??
És a másik:
Ha megmérgeztek egy csomó katonát pitézés közben, akkor épp hogyan mészároltak - piteevés közben a lakosokkal? Vagy addig erőszakolták a vénasszonyokat amíg nem sütöttek pitét?
 

gerimaster

Well-Known Member
2022. február 24.
701
8 484
93
Ahogy nézem akkor a polgármesteren és családján itt bosszút álltak. Ha együttműködtek az oroszokkal, akkor ukránok tették, volt pár hír arról hogy ez a vezetésnek nem elfogadható. Ha valami ellenállást szerveztek, akkor az oroszok. Elképzelhetőnek tartom, bár elég fura hogy egy folyamatosan mozgásban/harcban lévő alakulat családtagok után nyomozzon bosszúvágyból.

Tehát ez csak arra bizonyíték hogy tragédia történt, másra nem.
Sokkal érdekesebb, mégis elkerüli a figyelmét mindenkinek, hogy a felszabadító ukrán erők mit nyilatkoztak! Elégtételt veszünk az oroszokat támogató.... Ezek után teljesen mindegy milyen képet tesznek fel a következő napokban hetekben, egyértelműen ismét kisebb népirtásra készülnek a "felszabadított" területeken.

De ez simán belefér a demokratikus szuverén államforma forgalmába, mint azt jól tudjuk.
 

Kijev Szelleme

Well-Known Member
2022. március 1.
981
1 740
93
FPXU1xxX0AMgOOW
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 421
63 705
113
Én ezt nem láttam. Mindig utólag derül ki az igazság. Ha viszont friss, akkor pici jelentősége van:
  • Az orosz már a féltett, lebőgéstől eddig tavol tartott eszközeit is beveti. Vállálva a kudarc kockázatát.
  • Ez a gép sem lelőhetetlen. MANPADS (Stinger, Startsreak) képes végezni vele.

Fentiek miatt van jelentősége a hírnek.
A Szu-35-ösök eddig is dolgoztak Ukrajna felett, de ez most bekapott egy találatot.