[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 820
48 421
113
Mivel már egy hónapja készült az a drónfelvétel, ezek szerintem VDV erők voltak.
Egy hete tört ki a háború akkor és eléggé paprikás volt a hangulat a Bucsa - Irpin - Gosztomel háromszögben - akkortájt láttuk a sok videót a szétégett/lelőtt VDV erőkről is. Itt simán lehet, hogy a sarkon befordult biciklisre egyszerűen idegességből nyitott tüzet az az IFV :(
Még annyit tennék hozzá, hogy a civilek felfegyverzése, meg a "minden sarkon ott az NLAW, vigyázz ruszki" emberkedés talán hozzátett ehhez is, hogy így alakult.
A ruszki vigyázott, meglátott egy hirtelen felbukkanó figurát, és lőtt :(
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Rengeteget vitatkoztam az utóbbi időben családtagokkal és ismerősökkel a háborúk szükségtelenségéről.
Szerintem is végül mindig nagyobb a veszteség, mint a várt nyereség egy háború kitörésekor.
Ugyanakkor valamiért még mindig fossa magából az emberiség a hadianyagot, építi a hadseregeit. Valamiért az agressziónak ez a fajta projektálása vonzó. A te profilképed is valami tacticool katona :)
Én azt gondolom, hogy a dominanciára való törekvés egy olyan "chicken game", ami azt eredményezi, hogy eszkalálják az addig még "békés" (értsd: gazdasági háborús) szituációt is egy lőporos-rakétás-katonás háborúig.

Ha az ember nem akarna dominanciára törekedni, akkor nem lenne háború sem.

Egyébként meg - és most nagyon demagóg leszek - hányszor, de hányszor indokolta már meg a nyugat (élükön az USÁval), hogy egy adott háború "szükséges"?? Az én olvasatomban azok se voltak azok, és ez a mostani se az.
De ne az pattogjon a háború kegyetlenségéről és szükségtelenségéről, akinek vér tapad a kezéhez!
Senki sem tiszta, mint a hó. Egyik nemzet sem.
A háborúval semmi bajom se lenne, ha megmaradt volna -a nem annyira régen volt azért- gentlemanlike tevékenységnek.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 820
48 421
113
Senki sem tiszta, mint a hó. Egyik nemzet sem.
A háborúval semmi bajom se lenne, ha megmaradt volna -a nem annyira régen volt azért- gentlemanlike tevékenységnek.
Nem tudom te milyen filmet nézel, de a háború soha nem volt "gentlemanlike". A pre-indusztriális háborúk egy-két nagyságrenddel kevesebb áldozatot szedtek, de azok is bőven horrorfilmes jeleneteket produkáltak.

Emberek (katonák, civilek) halnak meg traumatikus sérülésektől, sokszor hosszas haláltusával.
 
W

Wilson

Guest
Rengeteget vitatkoztam az utóbbi időben családtagokkal és ismerősökkel a háborúk szükségtelenségéről.
Szerintem is végül mindig nagyobb a veszteség, mint a várt nyereség egy háború kitörésekor.
Ugyanakkor valamiért még mindig fossa magából az emberiség a hadianyagot, építi a hadseregeit. Valamiért az agressziónak ez a fajta projektálása vonzó. A te profilképed is valami tacticool katona :)
Én azt gondolom, hogy a dominanciára való törekvés egy olyan "chicken game", ami azt eredményezi, hogy eszkalálják az addig még "békés" (értsd: gazdasági háborús) szituációt is egy lőporos-rakétás-katonás háborúig.

Ha az ember nem akarna dominanciára törekedni, akkor nem lenne háború sem.

Egyébként meg - és most nagyon demagóg leszek - hányszor, de hányszor indokolta már meg a nyugat (élükön az USÁval), hogy egy adott háború "szükséges"?? Az én olvasatomban azok se voltak azok, és ez a mostani se az.
De ne az pattogjon a háború kegyetlenségéről és szükségtelenségéről, akinek vér tapad a kezéhez!
Nézd egyetértek veled az USA-l és a Nyugattal kapcsolatban de ilyen alapon az Oroszok sem papolhatnak a kegyetlenségről és a szükségtelenségről....
 
  • Tetszik
Reactions: paul64 and Catles

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 820
48 421
113

Ukrajna megkapja a Switchblade 600 UAV páncéltörő változatát....​


Ukrajna megkapja a kamikaze drón Switchblade 600 tankelhárító változatát is.

Erről a Bloomberg számolt be két, a döntést ismerő forrásra hivatkozva.

Az ukrán védelmi erők 10 egységet kapnak ennek az új fegyvernek az első tételeként. Emlékeztetni kell arra, hogy a Pentagon összesen 100 Switchblade UAV átadását tervezi. Ennek megfelelően a maradék 90 a Switchblade 300-as verziójában lesz, amely képes megsemmisíteni az éloerot és a járműveket.



A Switchblade 600 az amerikai AeroVironment cég terméke. Az UAV-k érzékelőkkel és videokamerákkal vannak felszerelve, amelyek lehetővé teszik a kezelő számára, hogy valós időben figyelje a cél megsemmisülését. Lőszer indítható szárazföldről, tengerről vagy légi platformról.

Hatótáv - 40 km

Repülési idő - 40 perc

Súly - 54,4 kg

Repülési magasság: 150-4500 m

Utazási sebesség: 110 km/h

Várhatóan a kamikaze drónok használatának legnagyobb hatékonyságát a Bayraktar TB2 UAV felderítési képességeinek és a Switchblade jelentős távolságból való nagy pontosságú a célpontok eltalálási képességének kombinálásával érik el. Ilyen hatékony taktikát az azerbajdzsáni fegyveres erők demonstráltak a megszállt Hegyi-Karabah felszabadításáért vívott háború során.


Az UAV-okat egy további 300 millió dolláros katonai segélycsomag részeként adják át Ukrajnának.

Szerintem ez nem game-changer.
Ha jól olvasom, ugyanaz a harci része, mint a Javelinnek. Az se volt túl sikeres eddig. Ebből meg kapnak most 100 db-ot.
Ha kapnának tízszer ennyit, azt el tudnák juttatni a front közelébe (40km), és egy héten keresztül naponta felküldenének belőle jó sokat, akkor elérnének valamit. De 100 db-bal szerintem semmi komoly eredményt nem fognak elérni.
Különösen ha azt is figyelembe vesszük, hogy drónként nem használható, ha egyszer felküldik, akkor már elveszett, ha eltalál valamit, ha nem.
Szóval teljesen ideális esetben lesz 100 kilőtt orosz gép.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 763
17 835
113

gerimaster

Well-Known Member
2022. február 24.
701
8 484
93

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 820
48 421
113
1.) Ez egy mentőautó
2.) Kültéri megfigyelő kamerának álcázott, de egyébként kézből tartott kamera
3.) Az állatvilág a parkolóban ennyire érdekes vagy, simán tudta mikor, milyen szögből, és mit érdemes kamerázgatni?

Zelenszky studió.
Ez egy mentőállomás szerintem, a videó pedig egy kézben tartott telefonon készült, de egy monitorról, amely egy megfigyelőkamera felvételét mutatta.
Nekem úgy tűnik, egy gránát csapódhatott be a mentőautó mellé.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 763
17 835
113
Ok.
Tételezzük fel a fentieket.
De akkor innentől kezdve az RU oldalról hozott infókat is legalább ugyan ilyen távolságtartással kezeljük.
Mindent úgy kezelek, hogy hazugság, mivel nem tudom az információt kapásból ellenőrzni.

Kb. 2 hónapja covid-ellenes tüntetés volt az utcában. Kb. 100 ember balhézott, kijött 50 rohamrendőr meg 20 biztosító. Este 7-kor kezdődött a cirkusz, éjfélre már semmi sem volt. 2 kuka felborult. Elég sok MLKP zászló volt (marixista-leninista és kommunista párt, ilyen is van)

Ezt másnap úgy hozta le az újság, hogy sosem látott jelenetek a belváros utcáin, összecsaptak a kivezényelt rendőrökkel a "jól ismert neonáci elemek" és a Querdenker szcéna követői. Forrásaink szerint közel ezerrel rendbontó csapott össze a rendőrökkel. A rendőrség több tartományból vezérlt oda erősítést. A város főpolgármestere és pártok egyöntetűen elítélték a semmihez sem fogható erőszakos demonstrációt.

Az utcarész kb 100 méter hosszú és kb 10 méter széles (egyirányú utca), ráadásul a balhé a hátsó részén volt, kb. 30 méteres részre tömörült be mindenki. Ide fértek el a sajtó szerint "közel ezeren" plusz "a több tartományból odavezérelt rendőrségi erősítés"...

Mindenki hazudik.
 
W

Wilson

Guest
Szerintem ez nem game-changer.
Ha jól olvasom, ugyanaz a harci része, mint a Javelinnek. Az se volt túl sikeres eddig. Ebből meg kapnak most 100 db-ot.
Ha kapnának tízszer ennyit, azt el tudnák juttatni a front közelébe (40km), és egy héten keresztül naponta felküldenének belőle jó sokat, akkor elérnének valamit. De 100 db-bal szerintem semmi komoly eredményt nem fognak elérni.
Különösen ha azt is figyelembe vesszük, hogy drónként nem használható, ha egyszer felküldik, akkor már elveszett, ha eltalál valamit, ha nem.
Szóval teljesen ideális esetben lesz 100 kilőtt orosz gép.
Egyetlen fegyverrendszer sem game-charger egy ekkora háborúban, viszont nagyon potens eszköz, nagyon nem szabad lebecsülni az orosz páncélozott harcjárművek eddig is védtelenek voltak az ukrán ATGM-l szemben de ezek ellen a drónok ellen nem tudnak védekezni, egy ATGM indítást ki lehet szűrni főleg akkor ha drón megfigyelés is segíti az orosz erőket, de ezeknek a drónoknak az indítását nem fogják látni ráadásul ezekben van cirkáló mód is amúgy a 300-s gyengén páncélozott célok és éloero ellen hatékony míg a 600-s az erősen páncélozott harcjárművek és harckocsik ellen hatékony....

Amúgy miért gondolod, hogy a Javelin nem hatékony Ukrajnában?
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

ximix

Well-Known Member
2017. december 1.
813
2 374
93

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 820
48 421
113
Egyetlen fegyverrendszer sem game-charger egy ekkora háborúban, viszont nagyon potens eszköz, nagyon nem szabad lebecsülni az orosz páncélozott harcjárművek eddig is védtelenek voltak az ukrán ATGM-l szemben de ezek ellen a drónok ellen nem tudnak védekezni, egy ATGM indítást ki lehet szűrni főleg akkor ha drón megfigyelés is segíti az orosz erőket, de ezeknek a drónoknak az indítását nem fogják látni ráadásul ezekben van cirkáló mód is amúgy a 300-s gyengén páncélozott célok és éloero ellen hatékony míg a 600-s az erősen páncélozott harcjárművek és harckocsik ellen hatékony....

Amúgy miért gondolod, hogy a Javelin nem hatékony Ukrajnában?
Alig van videó sikeres Javelinezésről. RPGről, NLAWról, meg a nehezebb cuccokról (Sztugna, stb) egyenként több van, mint erről a csodáról.
Ez a Switchblade nem drón ám! Ez egy egyszerhasználatos eszköz, felengedik, és attól függetlenül nem fogják többször használni, hogy eltaláltak vele valamit vagy sem. És csak 100 lesz belőle. A fronttól ki tudja, milyen messze.