[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 014
14 829
113
Egyre durvul a Magyar-ukrán helyzet szerintem. Ha így megy az adok kapok, ami szerintem nem véletlen, nem zárom ki egy idő elteltével a katonai összetűzés lehetőségét. Na nem a mi részünkről. Annál Vityának kisebb a faxa...ukrán részről. Akár a konfliktus lezárása után....Magyar parasztosan szólva. "Na akkor most pofázzá magyar...mi vót az a mútkó?" Alapból utálnak minket. Erről írtam egy értekezést pár hete, hogy a több 10-100 ezer követővel rendelkező ukrán videósok-influenszerek milyen állításokat nyomnak rólunk szerteukriban. Pláne ahol nem is tudnak rólunk semmit. Tehát nem Kárpátalján. Borzasztó dezinfó megy a magyarokról h mennyire köcsögök vagyunk velük. Ezt meg ott is megkajálják mint iss a kefehajú csőnacis hülyék (is). Nem fosok, mert alapvetően technikailag kivéreztetett ukrajna lenne. Mondjuk mi sem vagyunk hű de mittomén:D De a mi korosztályunk menne. kb most lenne a tarcsikkal együtt 40 k. A határt sztem tartani lehetne. Légierejük úgy sincs. Viszont. Abszolút nem számítok a nato segítségére. Max akkor szólna bele, ha a Tisza, vagy a Duna vonalánál lennének az ukránok. A'la 1919-20 Románok....
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 347
9 095
113
Egyre durvul a Magyar-ukrán helyzet szerintem. Ha így megy az adok kapok, ami szerintem nem véletlen, nem zárom ki egy idő elteltével a katonai összetűzés lehetőségét. Na nem a mi részünkről. Annál Vityának kisebb a faxa...ukrán részről. Akár a konfliktus lezárása után....Magyar parasztosan szólva. "Na akkor most pofázzá magyar...mi vót az a mútkó?" Alapból utálnak minket. Erről írtam egy értekezést pár hete, hogy a több 10-100 ezer követővel rendelkező ukrán videósok-influenszerek milyen állításokat nyomnak rólunk szerteukriban. Pláne ahol nem is tudnak rólunk semmit. Tehát nem Kárpátalján. Borzasztó dezinfó megy a magyarokról h mennyire köcsögök vagyunk velük. Ezt meg ott is megkajálják mint iss a kefehajú csőnacis hülyék (is). Nem fosok, mert alapvetően technikailag kivéreztetett ukrajna lenne. Mondjuk mi sem vagyunk hű de mittomén:D De a mi korosztályunk menne. kb most lenne a tarcsikkal együtt 40 k. A határt sztem tartani lehetne. Légierejük úgy sincs. Viszont. Abszolút nem számítok a nato segítségére. Max akkor szólna bele, ha a Tisza, vagy a Duna vonalánál lennének az ukránok. A'la 1919-20 Románok....
Nem nem. A trianoni résztulajdonosok irigysége megvédene minket az ukriktól vagy bárki mástól.
 

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 465
7 292
113
bucháról
folyamatosan jönnek a mindenféle elméletek aztán ezek cáfolatai
ezekből nekem az a kép áll össze, hogy itt két történet egyszerre igaz
az első a tüzérségi tűz
az ukránok több-kevesebb rendszerességgel drónozták a területet, aztán ha néhol valahol mozgást láttak akkor arra ráirányították a tüzérségüket
ebbe a körbe tartoznak a fehérszalagos becsapódásnyomokhoz égett autókhoz közeli hullák, ezt magyarázzák a műholdfelvételek
a második kör a kamu
az ukránok amikor bevonultak a területre észlelték az előző szekció eredményét és bekattant nekik hogy ezt ki is lehetne használni, és megrendezték a megkötözött-tarkónlőtt hullákat is, akár helyben talált akár távolabbról hozott alapanyagból
van valami ezt így cáfolja?
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 633
48 327
113

Nagyszabású tüntetések zajlanak Bulgáriában az Ukrajnába irányuló fegyverszállítások ellen​


Ilyen is van, mégsem hozza a fősodratú média. Erről valamiért nem akarnak beszámolni.

A bolgár nép nem osztja a hatóságok álláspontját az Ukrajnának történő fegyverszállításról szóló döntéssel kapcsolatban.

 

paul64

Well-Known Member
2013. február 27.
281
1 342
93

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Kellene orosz nyelvű leírás is hozzájuk :)
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 243
113
bucháról
folyamatosan jönnek a mindenféle elméletek aztán ezek cáfolatai
ezekből nekem az a kép áll össze, hogy itt két történet egyszerre igaz
az első a tüzérségi tűz
az ukránok több-kevesebb rendszerességgel drónozták a területet, aztán ha néhol valahol mozgást láttak akkor arra ráirányították a tüzérségüket
ebbe a körbe tartoznak a fehérszalagos becsapódásnyomokhoz égett autókhoz közeli hullák, ezt magyarázzák a műholdfelvételek
a második kör a kamu
az ukránok amikor bevonultak a területre észlelték az előző szekció eredményét és bekattant nekik hogy ezt ki is lehetne használni, és megrendezték a megkötözött-tarkónlőtt hullákat is, akár helyben talált akár távolabbról hozott alapanyagból
van valami ezt így cáfolja?

Ez olyan durva elgondolás, hogy bizonyítékot kell hozzá hozni, nem cáfolatot várni.
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 018
9 229
113
Egyre durvul a Magyar-ukrán helyzet szerintem. Ha így megy az adok kapok, ami szerintem nem véletlen, nem zárom ki egy idő elteltével a katonai összetűzés lehetőségét. Na nem a mi részünkről. Annál Vityának kisebb a faxa...ukrán részről. Akár a konfliktus lezárása után....Magyar parasztosan szólva. "Na akkor most pofázzá magyar...mi vót az a mútkó?" Alapból utálnak minket. Erről írtam egy értekezést pár hete, hogy a több 10-100 ezer követővel rendelkező ukrán videósok-influenszerek milyen állításokat nyomnak rólunk szerteukriban. Pláne ahol nem is tudnak rólunk semmit. Tehát nem Kárpátalján. Borzasztó dezinfó megy a magyarokról h mennyire köcsögök vagyunk velük. Ezt meg ott is megkajálják mint iss a kefehajú csőnacis hülyék (is). Nem fosok, mert alapvetően technikailag kivéreztetett ukrajna lenne. Mondjuk mi sem vagyunk hű de mittomén:D De a mi korosztályunk menne. kb most lenne a tarcsikkal együtt 40 k. A határt sztem tartani lehetne. Légierejük úgy sincs. Viszont. Abszolút nem számítok a nato segítségére. Max akkor szólna bele, ha a Tisza, vagy a Duna vonalánál lennének az ukránok. A'la 1919-20 Románok....
Egy ukrán-magyar katonai incidens valóban lóg a levegőben, bizonyos érdekcsoportok kimondottan a háborús eszkalációban érdekeltek.
Apropó: Miért repkedtek a magyar légtérben ukrán felderítő drónok?
Mert egyre még lehet azt mondani, hogy elvesztették felette az irányítást és Zágrábig meg sem állt.
De nem egy, nem kettő és nem három volt eddig.
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113

Nagyszabású tüntetések zajlanak Bulgáriában az Ukrajnába irányuló fegyverszállítások ellen​


Ilyen is van, mégsem hozza a fősodratú média. Erről valamiért nem akarnak beszámolni.

A bolgár nép nem osztja a hatóságok álláspontját az Ukrajnának történő fegyverszállításról szóló döntéssel kapcsolatban.

Hát a nyitó kép alapján az a nép elég kis számú.
Vagy a nép kisszámú képviselője jelent meg.
 

paul64

Well-Known Member
2013. február 27.
281
1 342
93
bucháról
folyamatosan jönnek a mindenféle elméletek aztán ezek cáfolatai
ezekből nekem az a kép áll össze, hogy itt két történet egyszerre igaz
az első a tüzérségi tűz
az ukránok több-kevesebb rendszerességgel drónozták a területet, aztán ha néhol valahol mozgást láttak akkor arra ráirányították a tüzérségüket
ebbe a körbe tartoznak a fehérszalagos becsapódásnyomokhoz égett autókhoz közeli hullák, ezt magyarázzák a műholdfelvételek
a második kör a kamu
az ukránok amikor bevonultak a területre észlelték az előző szekció eredményét és bekattant nekik hogy ezt ki is lehetne használni, és megrendezték a megkötözött-tarkónlőtt hullákat is, akár helyben talált akár távolabbról hozott alapanyagból
van valami ezt így cáfolja?
Kezdettől mondtam, hogy furcsa érzésem van az egésszel kapcsolatban. Emberek mennek az úton, ki az egyik oldalon, ki a másikon. Ki gyalog, ki biciklin és egyszer csak meghalnak ott helyben. Nem menekülnek, nem keresnek fedezéket. Az Ukránok pedig hetek óta ágyúzzák a várost. A házakban kivégzettek közül néhány mellett tény, hogy orosz napi fejadagok vannak. Én nem adnék enni valakinek, akit meg akarok ölni.
De ez csak az én véleményem nem vagyok szakértő.