[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 348
9 111
113
2016-os Bellingcat cikk:


Ilyen képekkel van tele:

MtdYm9ITWVU.jpg


Orosz szöveg.
Za detej! = A gyerekekért!
Ez van a kramatorszkban becsapódott Tocskán is.
És ilyen szövegeket írogattak oroszok Donbaszban anno a járművekre.
Én nem tudom, de valaki(k) kifogta az aranyhalat és az most ész nélkül teljesíti nemcsak 3, hanem az összes kívánságát. Eddig szentül hittem, hogy ilyen csak a mesében van.
 
  • Tetszik
Reactions: paul64
W

Wilson

Guest
Hetek óta "pár nap" ez a Mariupol.
Elég lassan megy, és a felvételek alapján nagy a különbség a vaktában lövöldöző csecsenek és az Azov között.
A BTR 4 videók is más minőségű haderőt mutatnak, mint az orosz.
A csecsenek a klasszikus "strandpapucsos" ha harcászatot folytatják Mariupolban az általam eddig látott videók alapján, viszont szerintem szakik és az orosz hadsereg vannak olyan jók mint az Azov és ne felejtsd el, hogy az Azov és az ukrán tengerészgyalogosok védekeznek egy olyan városban amit megerősítették...
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 892
56 745
113
Hetek óta "pár nap" ez a Mariupol.
Elég lassan megy, és a felvételek alapján nagy a különbség a vaktában lövöldöző csecsenek és az Azov között.
A BTR 4 videók is más minőségű haderőt mutatnak, mint az orosz.
Lehet. De ne felejtsd el, ezek ukrán videók. Nem várható el tőlük, hogy a saját veszteségüket videózzák.
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 348
9 111
113
Az oroszok szerint nem.....

"Вывозимые из Белоруссии по железной дороге машины ракетного комплекса "Точка-У" вооруженных сил России"

Az Orosz Fegyveres Erők Tochka-U rakétarendszer járművei vasúton kivonva Fehéroroszországból

Ellenőrzötten oroszok vagy áloroszok?
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
Erről az ukránok általi kivégzésről volt hír?
Vagy csak átsiklottam felette? Pedig igyekszem követni a topicot.
Ez egy másik eset áprilisban, ahol ukrán katonák orosz hadifoglyokat végeztek ki.

POWs-2-768x603.jpg


"Április 3-án egy új rémisztő fotót osztottak meg ukránok a közösségi médiában. Az ukrán média szerint a „sebesült” orosz katonák láthatók, akiket bajtársaik hagytak hátra. Ezt az AFU újabb győzelmeként mutatták be.

Jól látható azonban, hogy a katonák nem megsebesültek, hanem meghaltak. Fegyvereik is ott hevernek a holttestek mellett a földön.

Az ukrán nacionalistáknak nem kellett sok idő, hogy felfedjék az igazságot. A közösségi médiában megosztott további fotók a helyszínről megerősítették, hogy orosz katonák egy másik csoportját is kivégezte az AFU."

De közben találtam más eseteket is:
Itt annyit írnak, hogy komoly veszteségeket szenvedtek. Szó sincs kivégzésről(Ez persze nem jelent semmit):
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 493
18 512
113
Lehet. De ne felejtsd el, ezek ukrán videók. Nem várható el tőlük, hogy a saját veszteségüket videózzák.
Igaz. Abban sem vagyok biztos, hogy az előző valóban azt mutatja, amit írtak. De orosz oldalról nem látok hasonlót.
Zászlós BM -21-eket, zenére tüzelve, csecseneket a semmibe pazarolva a lőszert, lázadókat acélsisakban szar felszereléssel. BTR 80, BMP-1, T-72BV-k.
Igaz, halomba lőtt BMP 3 -ak is vannak,ég T-72B3 is előfordul, de nem tűnik elitnek.
 

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 434
4 797
113

Mert a háború és a gazdaság összefügg




A Sberbank leállította a külföldi pénznemben történő átutalásokat
https://rg.ru/2022/04/08/sberbank-prekratil-perevody-za-granicu-v-inostrannoj-valiute.html

A dollár a tőzsdén 72 rubel alá, az euró 78 rubel alá esett​

https://rg.ru/2022/04/08/kurs-dollara-na-birzhe-upal-nizhe-73-rublej-evro-nizhe-78-rublej.html
A dollár árfolyama a tőzsdén 72 rubel alá esett. Ezt bizonyítják a moszkvai tőzsde adatai.
Tehát moszkvai idő szerint 14:47-kor az amerikai valuta 71,99 rubel szinten forog. A dollár utoljára tavaly novemberben esett 72 rubel alá.
Az euró árfolyama ugyanakkor tavaly június óta először esett 78 rubelre. Moszkvai idő szerint 14:47-kor az európai fizetőeszköz 77,48 rubel körül jár.
Oroszország nemzetközi tartalékai 606,5 milliárd dollárra emelkedtek

Oroszország más piacokra irányítja át az EU-ból származó szénszállítást​


Az Állami Duma elé terjesztették a barátságtalan államok tulajdonának lefoglalásáról szóló tervezetet​


Medvegyev: Az illegális szankciók a társadalom megszilárdulásához vezetnek a hatóságok körül​


- google fordító-
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 348
9 111
113
Mi a találgatás?
Hogy egy pro-RU oldal lehozza, hogy direkt lőttek ki rakétákat, aztán kiderül, hogy hűbakker itt sokan megmakkantak.
És leszedik? Ez nem elég egzakt Neked?
Az igazi pro RU oldalak le vannak tiltva. Ami elérhető, főleg ilyen kompromittáló tartalmakkal azt hívják fake-nek.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 446
23 613
113
nem az van rajt,hogy gyerekeknek hanem hogy a gyerekekért
Nézem a fókuszt (tudom az én hibám) na ők sem tudnak olvasni!!! Azt mondták a gyereknek, a gyerekekért helyett! Nekik pedig nincs mentségük hogy a második éjszakai műszakot nyomják le! Pedig egyértelmű a za az az ért rag! Én fáradtan benéztem, ők szándékosan hírt hamísítanak! :mad:
 
W

Wilson

Guest
Lehet itt van köztünk de , hogy olvassa a HTKA fórumot az tuti !

Egy nagyon komoly elemzés egy hozzáértőtől !

Azért vannak benne olyan dolgok amitől fogtam egy kicsit a fejem ,amikor arról beszélt ,a kedvező légi fölény kapcsán , hogy....

"Általában húsz-harminc kilométeres magasságból kell ilyenkor csapásokat mérni, mert a légvédelmi rakéták ilyen hatótávolságúak"

Vagy amikor a Stingerről és a NLAW-l beszélt....

"M-Law névvel, ez körülbelül 300 méterről hatásos"

"Stinger légvédelmi rakétát alkalmazzák, amik viszont csak 2,5 kilométerig alkalmasak pusztításra"

Persze ezek lehetnek elírások is....de azért erre illene odafigyelni, (főleg a 20-30 km magasságból történő csapásmérésre) amúgy szerintem is korrekt elemzés.....
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 434
4 797
113

Medvegyev: Az illegális szankciók jogot adnak a védekezéshez, Oroszország úgy fogja használni, ahogy jónak látja​



Bizonyos körülmények között az illegális szankciók az egyes államok vagy szakszervezeteik nemzetközi agressziójának minősíthetők – hangsúlyozta Dmitrij Medvegyev, az Orosz Föderáció Biztonsági Tanácsának alelnöke. Először is, amikor használatuk gazdasági függetlenségének, így állami szuverenitásának csorbítására irányul, az az állam létét veszélyezteti – írta Telegram csatornáján.

"A jogi és politikai körülmények összességét figyelembe véve megállapítható, hogy a szankciók a jelenlegi helyzetben az Orosz Föderáció elleni agressziónak, a hibrid háború egyik formájának minősíthetők" A Biztonsági Tanács úgy véli. De ebben az esetben Oroszországnak joga van az egyéni és kollektív védelemhez a nemzeti jogszabályok és a nemzetközi jog keretein belül.

"Senkinek nem lehetnek kétségei afelől, hogy Oroszország az általa megfelelőnek ítélt formában és korlátok között élni fog ezzel a jogával" - figyelmeztetett Medvegyev.
-google fordító-
https://rg.ru/2022/04/08/medvedev-n...im-vospolzuetsia-kak-poschitaet-umestnym.html

Az orosz katonai doktrínában is hasonló van leírva az atomfegyver bevetésével kapcsolatban.
-Ha az állam létét fenyegetik
-Ha az állam ellen agressziót követnek el
(nem kerestem elő, de valami hasonlóra emlékszem)
Csak szólok, szerintem néhány másodpercre vagyunk a 24. órától. (https://hu.wikipedia.org/wiki/A_végítélet_órája)
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 252
37 132
113
A Kramatorsk vasútállomást egy ballisztikus rakéta sújtotta, több száz áldozatot jelentettek
"A kijevi nacionalista rezsim képviselőinek minden nyilatkozata Oroszország állítólagos "rakétatámadásáról" április 8-án a Kramatorszk város vasútállomásán, provokáció, és egyáltalán nem felel meg a valóságnak" - áll az orosz védelmi minisztérium közleményében.
Tochka volt amit az oroszok nem használnak már.
Ezek az aljadék mocsadékok a saját népüket öldösik, csak hogy befeketítsék az oroszokat.
A nyugat meg teljes mellszélességgel kiáll mellettük.
 
W

Wilson

Guest
A kramatorszki pályaudvar elleni rakétatámadás következtében 50 ember vesztette életét – mondta a donyecki régió adminisztrációjának vezetője, Pavel Kirilenko.

38-an a helyszínen, 12-en a kórházban haltak meg. A halottak között öt gyermek is volt.

Összesen 98 embert, köztük 16 gyereket szállítottak kórházba, a hatóságok szerint azonban nem minden áldozat fordult orvoshoz.

 
  • Szomorú
Reactions: paul64