[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 313
10 262
113
Szerintem ez nem egy Starstreak sokkal inkább egy LMM Martlet. Ha kikockázod a képet akkor szerintem látszik, hogy az nem egy Starstreak,

A Martlet amúgy a legújabb nyugati Manpads....

Maga a rakéta 3 kg-os robbanófejjel 13 kg-ot nyom. Hosszúság - 1,3 m Átmérő - 76 mm. Több módú irányítást (lézer, félaktív lézer, infravörös sugárzás) alkalmaznak. A rakéta sebessége - 1,5 Mach. Hatótávolság - 8 km.

A brit hadsereg szerint a Starstreaknél lassabb sebesség több időt ad a kezelőnek a célzásra és a pontosabb lövésre.....

LMM-1-787x443.jpg

maxresdefault.jpg


Igen én is gyanítottam hogy nem az de mindenki azt írta és még nem láttam itt a videót, egy másik szakértő is Thales Martletet ír.
 
  • Tetszik
Reactions: paul64 and Wilson

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 647
9 208
113
Nem bízol meg Rácz Andrásban?
Ő a következőket írta, remélem nem haragszik meg érte, hogy idézem:
"1) Egyelore van egy csomo olyan bizonytalansag, amikre nem tudunk pontos valaszt adni nyilt forrasbol. A legnagyobb gond, hogy nincs foto a becsapodasi pontrol. Van a leesett raketa-darab, egyedul annak alapjan lehet tajolni, de az nem teljesen pontos (hiszen ugye nem tudjuk, pontosan hogyan esett). Ennek alapjan valahonnan delnyugat felol jott a raketa, de ez egy eleg szeles terulet, kb. igy nez ki: https://citeam-ru.medium.com/%D1%83%D0%B4%D0%B0%D1%80-%D1... Ukran es szeparatista erok egyarant vannak a hatosugaron belul, szoval ezzel igazabol nem vagyunk beljebb."

Még ő is bizonytalan, én meg még biztosabbra szeretek menni.
 
W

Wilson

Guest
Igen én is gyanítottam hogy nem az de mindenki azt írta és még nem láttam itt a videót, egy másik szakértő is Thales Martletet ír.
Nekem csak az tűnt fel, hogy az indító végén ott az a szűkítés ami nincs rajta a Starstreaken.

Viszont ez azt jelenti, hogy a pudingfejek ezt végig titokban tartották,az ukrik már 'vígan lövöldöznek vele" az orosz harci gépekre , de a médiában erről semmi hír sincsen...
 

JonatánJoe

Well-Known Member
2016. december 29.
174
1 178
93
Az elmozdítás és az út közepére berángatás nem ugyanaz. Elmozdítani valóban távolról kell, kötéllel, de a csapda általában az első mozdításra beindul, tehát nem kell vonszolni sehova. Egyébként mi alapesetben igyekeztünk nem nyúlni semmihez és senkihez, az nem a mi dolgunk volt. CSak akkor mozgattunk, ha akadály volt, de akkor is inkább megkerültük, mert a csapda elműködése felfedte volna a hollétünket. De láttam ilyen mozgatást amikor a kötegelt gránát elműködött alatta... :(
Amit írtam az egy verzió. Mivel az egész folyamatot nem látni, így természetesen sok mindenről szólhat a húzgálás. Visszafoglalt területen már annyira nem szempont, hogy egy esetleges robbanás felfedi a mentesítő egységet és előbb-utóbb úgyis túl kell esni rajta, nehogy egy buzgó civil kárt tegyen magában. Szóval részemről ennyire futotta... Ha egy helyszínt kell beállítani, akkor egyszerűbb megfogni és a kívánt pozícióba helyezni a testet, mivel a köteles módszer vonszolási nyomokat hagyhat a ruházaton, a testen és azt egy- amúgy szinte teljesen kizárható - alapos vizsgálat simán feltárná. A videó egyébként simán lehet egy mentesítésről szóló kis színdarab is a hazugságok háborújának kis epizódjaként.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 612
48 090
113
Magyarul összefoglalva:
Ukrajna területi integritásának visszaállítása, beeértve a Krímet.
Az oroszországi rezsim megdöntése, ami Oroszország demilitarizálását és nyugati terjeszkedésének végét eredményezi majd.
Közép-Kelet-Európa országainak egyesítése az Intermariumban, és az EU reformja ezen alapon.
Nyugat-Európa felfegyverzi az Intermariumot, amely eredményeként Európa Erőd lesz.
A NATO helyét az európai biztonsági rendszer veszi át.
A teljes világrend megváltozik, azonban hosszú alacsony intenzitású háború folyhat és forró pontok maradhatnak a régióban, a végső győzelem kivivívásig.
Ezt nem gondolják komolyan? Remélem, ez csak ukrán terv! És nem lesz belőle semmi.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
Magyarul összefoglalva:
Ukrajna területi integritásának visszaállítása, beeértve a Krímet.
Az oroszországi rezsim megdöntése, ami Oroszország demilitarizálását és nyugati terjeszkedésének végét eredményezi majd.
Közép-Kelet-Európa országainak egyesítése az Intermariumban, és az EU reformja ezen alapon.
Nyugat-Európa felfegyverzi az Intermariumot, amely eredményeként Európa Erőd lesz.
A NATO helyét az európai biztonsági rendszer veszi át.
A teljes világrend megváltozik, azonban hosszú alacsony intenzitású háború folyhat és forró pontok maradhatnak a régióban, a végső győzelem kivivívásig.
Na jó, de ezt az Azov szóvivője mondta. Irreleváns. Max. érdekes.
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 561
44 640
113
Az ukránok megsemmisítik a Vöröskereszt sebesülteket szállító járműveit.

És nem szégyellnek ilyeneket publikálni, korcsok. A felvételen azt láthatjuk, ahogy az ukrán Stugna ATGM legénysége egy fehér napellenzős teherautóra lő. És eltalál.

A fehér napellenző az egyetlen két lehetőség. Ez vagy egy mentőautó a sebesültekkel, vagy egy teherautó humanitárius segélyekkel.

A felvételen jól hallható, ahogy a harcoló legénység egyik tagja azt mondja: "Ez nem kereszttel mennek?" (A Vöröskereszt jelképéről beszélünk). A másik így válaszol: "Úgy néz ki." De a konzol mögött álló Geb lelke nem törődik vele: ebben a pillanatban lövést ad le .

Itt vannak ilyen "zahysnyky". A sebesültek és civilek megölése a lényegük. Ők maguk rögzítették saját háborús bűneiket.

Ui. Ez a sapkás és szemüveges távirányítós elvtárs nem először szerepel a reklámokban Stugna-val, hadbíróságnak kell megkeresnie és bíróság elé állnia.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 349
33 409
113
Na jó, de ezt az Azov szóvivője mondta. Irreleváns. Max. érdekes.

Az Azov irreleváns? Nem mondanám. Nélkülük nincs ma Ukrajna.
Az Intermarium eredetileg lengyel elképzelés viszont, és kétlem, hogy az USA akarja-e, túl erős lenne. Bár a Mackinder-féle világsziget elméletbe beleillik. Ha úgy gondolja az USA hogy valamiért tartós szövetségese lenne egy ilyen entitás, a megbízhatatlan németek, franciák vagyis a "régi Európa" (ahogy Rumsfeld nevezte) helyett, megfelelhet a geostratégiájuknak, egyfajta Nagy-Izraelként (azt gondolom nem kell magyaráznom, hogy ezt az entitást (Új-Kazária?) kik irányítanák, hehe)
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 505
31 898
113
Egy kis elgondoltattató.

"Akinek van agya a fejében, és képes a nyugati elméjétől függetlenül gondolkodni, az nyilvánvaló, hogy a bucsai és ma Kramatorszki civilek meggyilkolását az ukrán rezsim követte el. Csak egy idióta jutna másra. Egy egyszerű logikai gyakorlat meglehetősen könnyen tisztázza az eseményeket. Az igazság keresése helyett a nyugati vállalati média a kijevi bűnözői rezsimmel karöltve dolgozik azon, hogy hamis narratívát terjesszen elő, miszerint Oroszország civileket gyilkol. Az egyetlen magyarázat az, hogy Putyin egy megalázott zsarnok, és minden, ami orosz, eredendően gonosz."

 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
Az Azov irreleváns? Nem mondanám. Nélkülük nincs ma Ukrajna.
Az Intermarium eredetileg lengyel elképzelés viszont, és kétlem, hogy az USA akarja-e, túl erős lenne. Bár a Mackinder-féle világsziget elméletbe beleillik. Ha úgy gondolja az USA hogy valamiért tartós szövetségese lenne egy ilyen entitás, a megbízhatatlan németek, franciák vagyis a "régi Európa" (ahogy Rumsfeld nevezte) helyett, megfelelhet a geostratégiájuknak, egyfajta Nagy-Izraelként (azt gondolom nem kell magyaráznom, hogy ezt az entitást (Új-Kazária?) kik irányítanák, hehe)
Az Azov legfeljebb katonai szempontból számít. Az, hogy politikailag mit akarnak, nem sokat nyom latba.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 561
44 640
113
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 561
44 640
113
Z hadművelet: Az orosz tavasz katonai biztosai
innen továbbítva őrnagy és tábornok
Nem lesznek tárgyalások Ukrajna és Oroszország között - legalábbis egyelőre

"Ukrajna már készen áll a nagy csatákra. Ukrajnának meg kell nyernie ezeket a csatákat, beleértve a Donbászt is. Ukrajna pedig ezt követően lényegesebb tárgyalási pozíciót kap, ahonnan diktálhat bizonyos feltételeket Ezt követően az elnökök találkoznak. Lehet, hogy ez két hétig, háromig is eltarthat "- a tárgyalócsoport tagja, a Zelenszkij OP tanácsadója, Mihail Podoljak
Nem tudom mit szív de ütős cucc.
 

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 458
7 267
113
Igen én is gyanítottam hogy nem az de mindenki azt írta és még nem láttam itt a videót, egy másik szakértő is Thales Martletet ír.
ezeknek a martleteknek és a többi manpadsnak a tömeges megjelenése keletukrajnában eredményezheti-e azt hogy az az ukrán hadsereg a majdnemkatlanból mégiscsak ki tud menni mert az orosz légierő - akinek ezt meg kellene akadályoznia - nem tud hatékonyan működni tőlük?