[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

karl

Member
2014. március 23.
32
0
6
http://magyarhirlap.hu/cikk/1424/Merkel_is_tamogatja_az_uj_szankciokat

Jó akkor a szankciók így is úgy is fognak menni miközben Putyin felemelt kézzel nem csinál semmit .

A legjobb az lenne ha megindulna az orosz haderő és nem állna meg a román határig! Van valakinek jobb ötlete?
Mert ha így fojtatódik bevezetik az összes szankciót és még kelet-ukrajnát sem szerezték meg + ha nem szerzik meg igen komoly rakétavédelmi rendszer lesz kiépítve méghozzá az orosz határon .

Meglátásom szerint az oroszok szempontjából ez ennél még rosszabb is lehet. Kérdés, hogy miután donbaszt ellenőrzés alá veszik az ukrik, a szankciókat a nyugat visszavonja-e, csillapodik a szitu, vagy rászáll a krímre, követelve a visszaadást. Mert ha visszavonja a szankciót, azzal burkoltan elismeri a krím elfoglalását. Viszont a Krím visszaadása már szerintem Putyin morális bukását jelentheti. Viszont lehetnek olyan adatok, infók melyekről mi semmit sem tudunk, például kompromittáló hangfelvételek, amik sokmindenbe belezavarhatnak. Nagyon képlékenynek tűnik most ez a történet. Mindenesetre Putyinék ahogy Szíriát és Iránt kezelik, kezelték, az szerintem jó volt, ki tudja a végén ebből is jól jönnek ki. Csak nehogy kiderüljön a végén, hogy a mesebeli meztelen király esete forog fenn (ebben az esetben a szabólegények Putyin tanácsadói lennének).
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
Én arra kíváncsi lennék, hogy az oroszok milyen gazdasági szankciókat vezetnének be az EU-val szemben.

Remélhetőleg nem tudjuk meg. Viszont lehetnek vámok, importtilalom, forráskivonás az európai tőzsdékről és bankokból, gyakrabb és mélyreható ellenőrzések az EU-s cégeknél Oroszország területén, gázszállítás csak a szerződésben kikötött kötelező minimális mennyiségben, stb.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 340
4 922
113
Lemondott Miki egér:
http://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201407241857-y058.htm
(Az Udar és a Szvoboda kilépett a koalícióból, lsd. fentebb.)
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
A szokásos: <i>Csúnyán összevesztek a lengyelek az oroszokkal</i>
http://www.hir24.hu/kulfold/2014/07/24/csunyan-osszevesztek-a-lengyelek-az-oroszokkal/

Én komolyan nem értem a lengyeleket... Ha a HVCS-k régebben jól elagyaltak, akkor később nem szólok be nekik minden lehetséges alkalommal... :)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
Lesz majd előrehozott választás. De most már okosan csinálják és nem lesz átlátszó urna, nem bizony, szépen kartonból lesz, hogy a szavazattéglákat ne lehessen látni benne. Kelet-ukrajnát ha kihagyják az nem tudom mennyire lesz legális, de ez eddig sem tántorította el őket semmitől.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Én arra kíváncsi lennék, hogy az oroszok milyen gazdasági szankciókat vezetnének be az EU-val szemben.

Importtilalom az EU-ból, az orosz nyersanyagok és késztermékek exportjának tilalma, az infrastruktúra használatának korlátozása, (légifolyosóktól* a viziutakig, stb.), stb. Milliónyi lehetőségük van nagyon megkeseríteni az EU életét.

*Egy Berlin-Tokió ma 9000km, az orosz légtér nélkül 12 000, stb.
 

vcsaba81

Active Member
2014. július 21.
204
40
28
Joker!
Én is remélem hogy nem tudjuk meg, de ha még is remélem azokat büntetik akik nagyon akarták ezeket a szankciókat pl. lenyelek, románok, balti államok.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_07_24/A-NATO-katonai-bazist-k-van-letes-teni-az-orosz-hatar-kozeleben-4818/

Tessék gyerekek még egy nap sem telt el máris beigazolódott amit mondtam.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 241
67 957
113
Én arra kíváncsi lennék, hogy az oroszok milyen gazdasági szankciókat vezetnének be az EU-val szemben.

Mezőgazdasági termékek bevitele, pl marhahús stop. (argentína szvsz szívesen öntené a marhákat az oroszoknak mindenféle mennyiségben és formában)
Fegyver alkatrészek ellátása az ex Vsz-eknek stop. (olyan sok nincs már sehol, de sokba kerülne lecserélni hirtelen. Már akik vesznek másikat ugye.) Ellenséget nem fegyvereznek fel.
Orosz turisták stop. Tőkekivitel magánszemélyeknek bizonyos összegig stop.
És még rengeteg más, akár gáz stop, olaj, stop. Hiszen ellenséget nem táplálnak üzemanyaggal.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
Joker!
Én is remélem hogy nem tudjuk meg, de ha még is remélem azokat büntetik akik nagyon akarták ezeket a szankciókat pl. lenyelek, románok, balti államok.

Ez nem így megy. Ezek EU-s szaknciókra válaszként adott EU-val szembeni szankciók lesznek. Ha a nagyok megszavazzák és te nem, akkor jön az EU-s szopatógép (és lehet ha az orosz is, mert EU-tag vagy), ha megszavazod akkor jön az orosz szopatógép. Direktbe a németeket fogja legjobban érinteni ha az oroszok bekeményítenek, kell tőlük a gáz, méghozza jó sok, és óriási piac a német gyáraknak. Igaz, hogy pl van a VW-nek, BMW-nek összeszerelő-üzeme Oroszországban, de ha raknak egy 300%-os vámot a bemenő alkatrészekre, amikből össze kell szerelni, akkor mingyárt más lesz a gyermek fekvése. De rengeteg német céget érintene, akiknek a beszállítói más országokban vannak (pl hozzám közel van egy nagyon jól menő légzsákgyár, ami beszállít mindenféle autógyárnak). Áttételesen jól megszívnánk EU-szinten. Ezért kellene a németek-, franciák-, angolok- (ez valószínűtlen) kihúzzák a fejüket az amerikaiak seggéből és az EU-s országok érdekeit nézzék.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_07_24/A-NATO-katonai-bazist-k-van-letes-teni-az-orosz-hatar-kozeleben-4818/

Tessék gyerekek még egy nap sem telt el máris beigazolódott amit mondtam.

Amint láttuk a lengyel vezetés nem azt kommunikálja az amerikai (és más) kapcsolatairól, amit a valóságban gondol. Remélem nem lesznek hülyék.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Lemondott az egyik népnyúzó:
http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_07_24/Jacenyuk-ukran-miniszterelnok-bejelentette-lemondasat-7956/
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
A franciák is folytatják az üzleteiket az oroszokkal.
http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_07_24/Porosenko-csalodottsagot-erez-Franciaorszag-dontese-miatt-a-Mistralok-kerdeseben-1516/
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
<blockquote>A Reuters elferdítette Hodakovszkij szavait a Buk rakétarendszerről
Teljes szöveg: http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_07_24/275057015/
hungarian.ruvr.ru/news/2014_07_24/275057015/</blockquote>

Hát ez sejthető volt. Többször tapasztaltam már ezt, régebben is, nagyvonalúan kihagynak szavakat, így teljesen más értelmet kapott a hír vagy az interjú.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
Ez ma már a második cikk, amiben LNG-ről írnak, mint az orosz gázmonopólium megdöntésének fegyvere, meg arról, hogy elkaszálja az EU a déli-áramlatot. Remélem csak a szokásos hülyeség. Megvagyok az orosz monopolgázzal, mivel fele annyiba kerül, mint a másik, ha hozzavesszük, hogy ahoz ki kellene még építeni az infrastruktúrát is.
http://news.yahoo.com/eus-planned-sanctions-against-russia-hit-south-stream-150102209--finance.html
http://qz.com/239316/heres-an-effective-way-to-sanction-russia-and-why-it-hasnt-happened-so-far/
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 268
113
<blockquote rel="vcsaba81">Én arra kíváncsi lennék, hogy az oroszok milyen gazdasági szankciókat vezetnének be az EU-val szemben.

Remélhetőleg nem tudjuk meg. Viszont lehetnek vámok, importtilalom, forráskivonás az európai tőzsdékről és bankokból, gyakrabb és mélyreható ellenőrzések az EU-s cégeknél Oroszország területén, gázszállítás csak a szerződésben kikötött kötelező minimális mennyiségben, stb.</blockquote>

<blockquote rel="vcsaba81">Én arra kíváncsi lennék, hogy az oroszok milyen gazdasági szankciókat vezetnének be az EU-val szemben.

Mezőgazdasági termékek bevitele, pl marhahús stop. (argentína szvsz szívesen öntené a marhákat az oroszoknak mindenféle mennyiségben és formában)
Fegyver alkatrészek ellátása az ex Vsz-eknek stop. (olyan sok nincs már sehol, de sokba kerülne lecserélni hirtelen. Már akik vesznek másikat ugye.) Ellenséget nem fegyvereznek fel.
Orosz turisták stop. Tőkekivitel magánszemélyeknek bizonyos összegig stop.
És még rengeteg más, akár gáz stop, olaj, stop. Hiszen ellenséget nem táplálnak üzemanyaggal.

</blockquote>

Vagy például az EU-s befektetések befagyasztása, államosítása Oroszoroszágban. Az EU-nak sokkal több működő tőke befektetése van az oroszoknál, mint fordítva. Vagy kivonják az EU állampapír piacairól a tőkét a szankciók elől. Ez több száz milliárd dollár forráshiányt jelentene és igen komoly gondot okozna. Megemelik az energiahordozók árát. Ha bármelyik fél korlátozza, vagy leállítja a gáz- és olajszállításokat akkor az EU gazdasági vetélytársainak adják el olcsón, így az EU-s cégek versenyképessége csúnyán romlik, a vetélytársaké meg javul. Becsapós, hogy Oroszország elsősorban olajat és gázt exportál az EU-ba. Ez a termékek értékét nézve így is van. De több kisebb értékű termékből is tetemes hányadban vásárol az EU Oroszországból. Ilyenek például az acéltermékek, a műtrágya, a fa fűrészáru. Nyersanyagokat alacsony értéken szállít és ezeket feldolgozva az EU ipara magas hozzáadott értékű termékeket állít elő. Ha csak pénzben számolunk, akkor az energiahordozókon kívüli exportja nem tűnik jelentősnek, de természetes egységben számolva és azt figyelembe véve, hogy a nyersanyag nélkül mennyi EU ipari hozzáadott érték esne ki, már nem csak az energiahordozók kiesése érintené érzékenyen az EU-t.

Magyarországon például nem csak az orosz gáz és olaj hiányozna. Jó sok műtrágyát is veszünk onnan (a kálium műtrágyából Oroszország a fő ellátónk). Az acélt termékeket részben Oroszországból, Ukrajnából és Szlovákiából hozzuk be. A hazai gyártás a Dunaferrben történik. A Dunaferr tulajdonosa orosz és a tulajdonos támogatása nélkül a cég összeomlana. Az ukrán import Kelet-Ukrajnából származik. Értelemszerűen jelenleg szállítási nehézségekkel. Ha most kiesne az orosz import és bedőlne Dunaferr, akkor nem tudom miből gyártanának az autóipari beszállítóink és más fémipari cégeink.
 

sata

Well-Known Member
2014. július 20.
432
548
93
EU.Nagy mázli,hogy Mi legalább bent vagyunk...
http://index.hu/gazdasag/2014/07/24/szerbia_ultimatumot_kapott_az_eu-tol/