[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 149
357
83
BtOiyHAIIAI5Vvm.jpg:large
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
A The Aviationist találgat:
http://iho.hu/hir/lelott-777-es-fontos-roncsdarabok-fontos-kovetkeztetesek-140724

<i>cinikus
15 Likes LikeIdéz

július 21., 22:47 Feljelent
gacsatot az elmúlt fél órában ki képezte ki balesetvizsgálónak? (Szemlátomást sikertelenül, egyébként. :DDD)
image
"Ideges ember nincs, csak hülye!"
4 Likes LikeIdéz
ghostriderghostrider
július 21., 22:54 Feljelent
Gacsat
Gratulálok fiam, leülhetsz, 1.</i>

Nahát! Nekik is küldjétek el.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
<blockquote rel="antigonosz">Ők azt mondják a jobb oldalon jött be az áldás, te nem azt hogy a balon?
De. Ennyit nem vettem észre. Én még a repeszek méretét is megadtam.

</blockquote>

Különben megnéztem újra a képet. Ki is, be is mennek lukak. Ráadásul ott van a bazi nagy luk is, semerre se álló széllel.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 342
68 647
113
És mi van ha nem előröl jött be hanem oldalról? Elöl kapta el a gép de oldalról jött a rakéta? Ha nézem a képen úgy tűnik mintha a detonáció előrefele irányulna valahol az orrkúp táján.
Hogyan működik el egy ilyen rakéta? Milyen alakú repeszfelhőt képez? Gomba? Vagy tölcsér? Ne haragudj de én az utóbbira tippelek és a gép belerepült,vagy inkább átrepült a repeszfelhőn.
Azt is kifejtem miért érdekel ez. Nem vagyok szakember de van itt aki lérakos. Ha a rakéta jobbról merőlegesen jött ,akkor feltételezem hogy nem szemből indították a Saur-Mogil vagy akár Shizne térségéből,hanem pont merőlegesen Donyeck irányából.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
És mi van ha nem előröl jött be hanem oldalról? Elöl kapta el a gép de oldalról jött a rakéta? Ha nézem a képen úgy tűnik mintha a detonáció előrefele irányulna valahol az orrkúp táján.
Hogyan működik el egy ilyen rakéta? Milyen alakú repeszfelhőt képez? Gomba? Vagy tölcsér? Ne haragudj de én az utóbbira tippelek és a gép belerepült,vagy inkább átrepült a repeszfelhőn.
Azt is kifejtem miért érdekel ez. Nem vagyok szakember de van itt aki lérakos. Ha a rakéta jobbról merőlegesen jött ,akkor feltételezem hogy nem szemből indították a Saur-Mogil vagy akár Shizne térségéből,hanem pont merőlegesen Donyeck irányából.

Ezek már kutyanyomon fogják el a célt. Mindig elé akarnak kerülni, nem követik. Egy ilyen egyszerű célt, ha oldalról kapta volna el, középen találta volna. Valószinűbb, hogy előlről jött, nagyjából szembe, és amikor odaért, a közelségi gyújtó indított.
Különben a tehertér ajtón is vannak repesznyomok, valaki kinyomozhatja, az hol is volt a gépen. A repeszekről semmit sem találtam. Talán a volt Zalkások emlékezhetnek, de a tankönyvek is titkosak voltak, hazahozni nem szabadott őket.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Ja, és ellehetetlenítik az összes orosz légitársaságot.Gondolod, akkor majd ők arra repkednek, amerre akarnak? A kubai járataik eddig is csak Norvégia megkerülésével repülhettek, közbenső leszállás nélkül.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Különben a tehertér ajtón is vannak repesznyomok, valaki kinyomozhatja, az hol is volt a gépen.

Arról az ajtóról van kép? Egyébként hat tehertérajtó van a 777-eseken, kettő elől, kétoldalt, a többi négy meg hátul.
http://www.boeing.com/assets/pdf/commercial/airports/acaps/7772sec2.pdf
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Babay ‏@Truth_Seeker_11 32m

Missing Malaysian plane #MH370, and not #MH17, crashed over #Ukraine, revealed by the unique window configuration. Oh

BtWCBNtCQAAOOVB.jpg:large


WTF?
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Babay ‏@Truth_Seeker_11 32m

Missing Malaysian plane #MH370, and not #MH17, crashed over #Ukraine, revealed by the unique window configuration. Oh

BtWCBNtCQAAOOVB.jpg:large


WTF?

Érdekes... De nem akkora nagy rejtély. Úgy tűnik, valamikor, de legkésőbb 2010-ben vagy bezsaluzták azt az ablakot, vagy egy másik 777-es kapta meg a 9M-MRD regisztrációs számot, ennyi.

2010 előtti képek:
http://www.businessinsider.co.id/details-about-malaysia-airlines-plane-that-crashed-2014-7/#.U9Ge62OVpp5

https://www.flickr.com/photos/darylchapman/13778837643/in/photostream/

2010-es kép:
http://www.flickr.com/photos/unclejefejefe/14493758958/in/photostream/

2011-es kép:
Boeing_777-2H6ER_9M-MRD_Malaysian_%286658133151%29.jpg
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
Babay ‏@Truth_Seeker_11 32m

Missing Malaysian plane #MH370, and not #MH17, crashed over #Ukraine, revealed by the unique window configuration. Oh

BtWCBNtCQAAOOVB.jpg:large


WTF?

Haha, akkor ez megmagyarázza az alábbi hírt, miszerint a felkelők azt állították, hogy az áldozatok egy része már eleve halott volt, mielőtt még a gép lezuhant volna...

http://news.yahoo.com/rebel-leader-gives-bizarre-account-plane-crash-182256709.html

"many of the victims may have died days before the plane took off"

"a significant number of the bodies weren't fresh"

"they were drained of blood and reeked of decomposition"

Szóval eltérítették a MH370-es járatot, mindenkit kinyírtak, a járatot gondosan eltüntették, a hullákat lefagyasztották, majd vártak pár hónapot, utána a hullákat kiszedték a fagyasztóból, felpakolták őket vissza a gépre, majd Ukrajna fölé repülve szépen leejtették az egészet... szép kis történet, durvább mint az X-Akták, fogvacogtatós, de tényleg.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
@wolfram Köszi! Pont ezeket nézegettem én is.
Tegnap még egy ilyen kis érdekességbe belefutottam. Ha már így belekezdtem. :)

http://galeria.index.hu/kulfold/2014/07/18/megindult_a_harc_a_fekete_dobozert/2

A zöld felsőt viselő fazon és a fehéret viselő nő lehet, hogy nem is utaztak a gépen, mert nagyon egyben vannak és a mások által készített képeken is hasonló embereket lehet felfedezni - csak épp járkálnak... Sajnos elképzelhető ez a fajta manipuláció is, de a lényegen nem változtat.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
zeal

Ahogy látom, ebben az ügyben mindenki a saját elméletéhez próbál alátámasztást találni, mégpedig aszerint, hogy melyik felet teszi felelőssé a gép lezuhanásáért. Meg nyilván az ügyben ténylegesen érdekeltek részéről is megy a dezinfó ezerrel. Vajon kiderül-e valaha a tényleges igazság? És, ha igen el fogják-e hinni? Bár a második kérdésre tudom a választ. Csak azok fogják elhinni, akiknek a meggyőződésével egybevág...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
@wolfram Amíg nem rossz szándékú, tudatos dezinformálás zajlik addig nincs ezzel semmi baj. Sőt, jó is. Az emberek véleménye a bemutatott tények és bizonyítékok által kell kialakuljon. Én pont attól tartok, hogy mi kis emberek lehet hogy soha nem tudhatjuk meg mi történt pontosan, pedig biztos van már pár vezető aki tudja.
Ha esetleg mégis akkor elhinnénk-e? Az iraki vegyi fegyverek esete jó példa erre. Lehet időbe telne, de azért igen, elhinnénk.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
zeal

A találgatásokkal szerintem sincs baj. A gond ott kezdődik, amikor valaki elkezd makacsul ragaszkodni az elméletéhez és aztán már a tényekkel (ha vannak) is szembemenve elkezdi a vele egyet nem értőket lebérencezni, meg hasonló jelzőket ráaggatni. És ebben az ügyben is ez már általános. Persze elsősorban nem a HTKA fórumára gondolok, hanem úgy globálisan...

Amúgy, szerintem, ha valóban lelőtték a gépet és nem bomba, vagy valamilyen emberi, vagy műszaki hiba miatt zuhant le, akkor az a legvalószínűbb, hogy a lázadók lőtték le. Talán az ukránok leadhattak nekik valami szándékosan fals infót, pl. hogy valami spéci műveletbe kezdenek, mint mondjuk egy rakás ejtőernyős vagy valami egyéb csúnyaság odaküldése egy IL-76-oson épp akkor (ezt lehet még fokozni azzal, hogy HALO/HAHO ugrást fognak csinálni, azért fog magasan repülni a gép), esetleg még azt is hozzátették, hogy hamis transzponderjelet fog sugározni, a szakadárok lelőtték, az ukránok meg dörzsölik a tenyerüket.
Az ukránok direktben nem hinném, hogy le merték volna lőni csak azért, hogy rákenjék a lázadókra, mert ha ez kiderülne, akkor a rezsimnek vége (és az oroszok a világ támogatása mellett vonulhatnának be akár még Kijevig is), túl nagy a kockázat. Bár ki tudja, lehet hogy már ennyire kétségbe vannak esve, hisz közeleg a tél és akkor az elégedetlenség exponenciálisan fog nőni... Véletlenül meg persze lelőhették, de ahhoz nagyon sokat kell inni, hogy egy nyugatról kelet felé repülő gépet, teszem azt, támadó orosz repülőnek nézzenek az ukrán légvédelmisek.