[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
Orosz különleges erők likvidálták a Jobboldali Szektor egyik vezetőjét
Tarasz Bobanicsot egy különleges csoport likvidálta Izyum városától 5 km-re délre. A lvivi neonáci csoport vezetője 2013-ban csatlakozott az Oroszországi Föderációban betiltott Jobboldali Szektorhoz. 2014 óta részt vett a kijevi rezsim büntetőműveletében Donbasszban. Személyesen adott parancsot arra, hogy nehézfegyverekkel lőjék Donyeck és Luhanszk lakónegyedeit. Bűnös a DNR és az LNR több száz civiljének halálában, köztük gyerekek... Denazifikálva.
 
W

Wilson

Guest

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 989
12 022
113

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 643
48 408
113
Tegnap reggel legoltalmi szirenara ebredtem. Felalomban arra gondoltam, hogy biztos valami gyakorlat az oroszok miatt, de szinte biztos, hogy meg nem lonek minket, szoval visszaaludtam inkabb. Kiderult igazam volt, megemlekezes volt az aprilis 10-i Smoleńsk-i tragediara. Kaczyński mondta, hogy biztos hogy merenylet volt, de nem mondta ki csinalta.

Lengyelorszagban a boltokban gyarkan van irva a penztarnal, hogy itt adakozhatsz Ukrajnanak. De embert meg nem lattam aki adakozott volna, persze attol meg lehet, hogy van aki igen.
Kocsikon is van neha ukran matrica.

Beszelgettem tegnap 3 novel (en mar csak ilyen heteroszexualis vagyok), mindharomnak az volt a velemenye, hogy sajnalja az ukranokat, de amit Zelenski muvel az undorito.
Nálunk én még nem láttam boltokban ilyen adakozásra kitett műtárgyakat. Segélyvonakat lehet hívni, illetve karitatív szervezeteknek adományozni. De mégis volt ilyen bolti akció, de élelmiszereket lehetett adni.
Szerintem nem fognak lőni, a NATO-val nem akarnak háborúzni.
Hajrá, hogy heteroszekszuális vagy. Bár én úgy gondolom, 4 fal között mindenki azzal szexel, akivel akar.
 
W

Wilson

Guest
Légi felvételre gondolsz, a levegőből (esetleg műholdról) lehet olyan képet készíteni, amivel azonosítható? Felteszem, hogy egy az ukránok vonalai mögött lévő eszköz maradványairól nem nagyon tudnak az oroszok közeli, jó minőségű képeket készíteni.
Az a gond, hogy az ukránok nem fognak ilyen képeket készíteni, több okból sem ezt már náluk amúgy törvény is tiltja, maradnak az oroszok... egy légi felvételből megállapítható, szerencsés esetben,hogy eltaláltak egy S-300-t dehogy melyik változatot, arra kisebb az esély ....Amúgy pl drónrol tudnak az oroszok jó minőségű felvételeket csinálni...
 

Vontolla

Well-Known Member
2022. március 15.
384
2 529
93
Te most nagyon ezen a Szlovák szövegen lovagolsz. Lehet, hogy az volt, lehet hogy nem. Mindenesetre a szlovákok készítettek videót, ahogy küldik az s-300akat. Miért ne mondhatná ezek után az orosz oldal, hogy épp azokat lőtték ki? (még ha nem is igaz?)

Ami érdekesebb lenne, hogy az ukránoknak hány s-300 rendszerük volt a tegnapi állítólagos megsemmisítések előtt?
Ami a lényeg:ezer év hegyekben birkalegeltetés után a tótok nagyon odatették magukat.
 
W

Wilson

Guest
Nem a frissességet kifogásolom hanem a felesleges ismétlést, ami nagyon nehezen követhetővé teszi az események követését. A végtelen, gyakran már gyerekes vitákról, hogy "ki volt az", nem is beszélek már.
Ebben van igazság, de sokaknak nincs ideje türelme mondjuk 20 oldalt "átnyálazni", hogy ez a videó volt-e már.És sokszor azt látom, hogy egy többször berakott videót is többen lájkolnak, ebben az esetben két lehetőség van, vagy ennyire tetszik nekik a videó vagy még nem látták....
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 617
44 988
113
‍☠️„A gyalogság mind halott, és tüzérek, légelhárító tüzérek, jelzőőrök, sofőrök és szakácsok harcolnak. Még a zenekar is... A sebesültek hegye a dandár majdnem felét teszi ki.” A

36. tengerészgyalogos dandár szólt az emberekhez.

Kifogytak az erőforrásokból, "a tengerészgyalogosok több mint egy hónapig harcoltak lőszer utánpótlás nélkül, élelem nélkül, víz nélkül, szinte csapkodva a tócsából, és haldoklottak."

„Nem tudtunk védekezni, az ellenség fokozatosan visszaszorított minket az Azovmash üzembe, körülvett, tűzzel megkötözött, és most megpróbál elpusztítani.

Lehetőség volt tartalékokat hozni hozzánk a védelem megerősítése és bővítése érdekében. A dandárnak lehetősége volt áttörést elérni és csatlakozni csapataihoz. Ezt jelentettük az OTU "Vostok"-nak, és elkezdték tervezni a műveletet. De a vezető stáb megfordult. Ezt jelentettük az OOS-nek, azt mondták, hogy "tartsatok, dolgozunk", ígértek egy helikoptert, ami meg sem érkezett. Beszéltünk a főparancsnokkal, aki megígérte a blokád feloldását.
Beszéltünk a kezessel, aki vagy
politikai, vagy katonai megoldást garantált a helyzetre.

A bölcs tábornokok azt tanácsolják, vegyenek el lőszert az ellenségtől. Valószínűleg ezek a szovjet terepjárók nem haltak ki, hiába fognak meghalni értük sokan. Voltak esélyek. Voltak lehetőségek, de a vertikális jelentéskészítés gyávasága miatt ezek nem valósultak meg. Senki nem akar többé kommunikálni velünk, mert le vagyunk szerelve.”

"Ma egy extrém csata lesz, hiszen már nincs BC. Tovább a kézi harcba. Van, akinek további halál, van, akinek fogság. Kedves ukránok. Nem tudom, mi lesz ezután, de Könyörgöm, emlékezz egy jó szóval a tengerészgyalogosokra..." - írják a tengerészgyalogosok az FB -n .
t.me/rvvoenkor
Facebook
Mihail Bilinszkij ellentengernagyról elnevezett 36. tengerészgyalogos dandár
Mihail Bilinszkij ellentengernagyról elnevezett 36. tengerészgyalogos dandár, Nikolaev. 17 102 kedvelés · 71 878 ember beszél erről. Az Ukrán Fegyveres Erők Haditengerészeti Erők 36-os tengerészgyalogos brigádjának hivatalos oldala
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 643
48 408
113
Beleragadtak/tál egy elavult gondolati sémába.
Jobban megéri a helyikre bízni a kitermelést. Kongó, szerinted melyik nyugati cég engedhetne meg magának olyan állapotokat?
Elég a világon egy bánya ami "nyugati" kézben van és rendesen üzemel majd onnan lesz mindenkinek certificatje (jobban megéri azt eladni, mint kitermelni valamit 0 munka és mégis fizetnek érte), ellenben mindenki megnyugodhat, hogy az eszköz, amit használ, nem tartalmaz kongói kobalt ott (hisz van róla cert).
Én nem írtam olyat, hogy Hitler módszereivel kívánják ezt megoldani. Te hol olvastál ilyet a hozzászólásomban. A földet nem lehet elszállítani, vagy szerinted igen? Azért érdekes lenne teljes képet kapni arról, kinek a tulajdonában vannak az ukrán földek és egyébb természeti erőforrások.