[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest

Dmitrij Peskov napi tájékoztatója. A fő dologok​

Putyinnak az osztrák kancellárral való találkozójáról :

A beszélgetés az Ukrajna körüli helyzetről lesz szó. Az összes többi kérdést valószínűleg az osztrák félhez kell intézni. <> Másrészt a gázügyek, viták sem zárhatók ki, mert ez a téma nagyon-nagyon aktuális az osztrák fél számára.
Svédország és Finnország NATO-csatlakozási terveiről :

Többször mondtuk, hogy maga a szövetség inkább a konfrontációra kihegyezett eszköz. Ez nem egy békét és stabilitást biztosító szövetség, és a szövetség további bővítése természetesen nem hoz további biztonságot az európai kontinensnek.
Kadirov Kijev támadási terveiről szóló nyilatkozatáról :

Hagyományosan nem beszélünk Önnel egy különleges katonai művelet menetéről. Ezt az előjogot a Honvédelmi Minisztériumra bízzuk. Naponta kétszer vannak eligazítások. Azt javaslom, hogy onnan szerezzen információkat.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 494
18 513
113
Vagy nem:

Én is sokat láttam. De azért ez tényleg nagyon sok. Ezt gondolom a legjobb orosz harckocsi nak, de úgy látszik ez is nagyon leszerepelt.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 639
48 395
113
Fikcióról beszélünk... a fantáziaműködést összekeverni a valósággal veszélyes... az egyénre és a környezetére is.
Én azért láttam olyan dokumentumfilmeket, amelyek ilyen föld alatti létesítményeket mutattak egy atomháború esetére. Az nem fikció volt. Meg lehetett vásárolni a helyeket. Na, nem a plebs jut hozzá!
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
Szerintem kamu, Cloutier tábornok (vagy bármilyen magas rangú tiszt) mit keresne Mariupolban....
Tudtommal volt Cloutiernek twitter fiókja, és posztolt is oda, még azután is, hogy kijött a hír, hogy elfogták.
Valaki kért geolokációs koordinátákat tőle, és aztmondta, hogy ilyenekkel kapcsolatban keressen meg valami hivatalt..
Ezt a saját szememmel láttam.

Azóta nem találom Twitteren az ő profilját. Esetleg ránézhetnél Te is, Wilson, hátha találsz.
Ezt a profilt találtam:

2011-ben regelték, de most full üres.. Elég hivatalosnak tűnik, mert ha nem az lenne/nem az övé lett volna, akkor a névhasználat miatt már leszedték volna. Nagyon-nagyon érdekes....
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 755
28 623
113
A kramatorszki Tocska-U sorozatszáma kapcsán egy hosszabb szösszenetben szedtem össze az eddig elérhető információkat, illetve a hozzá kapcsolódó hátteret

Fun fact: Rácz András gyorsan le is csapott rá, hogy áááhh nem így van, rosszul tudom :D
 
W

Wilson

Guest
A moszkvai egészségügyi intézmények dolgozóit nyomatékosan megkérték, hogy munkahelyükön ne beszéljenek az ukrajnai eseményekről. Még hangosan is.

Ilyen kérést nyújtott be például az egyik északkeleti közigazgatási körzet gyermekpoliklinikájának vezetősége. Március 16-án szokatlan találkozót tartottak ott. Eléggé szokványos témákkal kezdődött, mint például az ODS iroda bezárása, majd a főnökök áttértek a biztonsági kérdésekre. A főorvos a munkatársaival megvitatta a terrortámadás kezelésére vonatkozó tervet, és a megbeszélés végén egy nagyon fontos kérést fogalmazott meg.

A főnök ragaszkodott ahhoz, hogy a medikusok ne tárgyaljanak az ukrajnai katonai akcióról. Egyáltalán nem. Mind az interneten és a chatszobákban, mind pedig személyesen a munkahelyen.

A főorvos szerint a tilalmat megszegők pénzbírságra számíthatnak (bár az összeg egyelőre nem ismert). Az orvos ezt a követelményt azzal magyarázza, hogy az orvosok általában "kimaradnak a politikából", ezért nincs miről beszélni. A "Baza" szerint más egészségügyi intézményekben is tartottak hasonló megbeszéléseket, ahol hasonló tilalmakat jelentettek be az ukrajnai események megvitatására.

 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 639
48 395
113
Én nem írtam olyat, hogy Hitler módszereivel kívánják ezt megoldani. Te hol olvastál ilyet a hozzászólásomban. A földet nem lehet elszállítani, vagy szerinted igen? Azért érdekes lenne teljes képet kapni arról, kinek a tulajdonában vannak az ukrán földek és egyébb természeti erőforrások.
Bocs: egyéb
 

trojaiak

Active Member
2022. március 16.
254
232
43
Én nem írtam olyat, hogy Hitler módszereivel kívánják ezt megoldani. Te hol olvastál ilyet a hozzászólásomban. A földet nem lehet elszállítani, vagy szerinted igen? Azért érdekes lenne teljes képet kapni arról, kinek a tulajdonában vannak az ukrán földek és egyébb természeti erőforrások.
Te az enyémben? Rám fognál valamit aztán megcáfolnád ez egy bolsi türk bolsi vagy?
Azért Hitler kísérlete nem volt olyan régen. És annak is az orosz természeti erőforrások megszerzése volt a célja. És te honnan tudod, hogy melyek a nyugati célok. Szerintem, ezt Putyin jobban tudja.

Természeti erőforrások mostantól nálad csak az, amit el lehet szánti? Legyen.
Tök mindegy kinek a tulajdonában vannak, hova is termeltek? Csóró országoknak, azok miből vették ezt meg, hát segélyből.
Amit meg nem ott is a vevő írja elő pl német napraforgó olaj.
Bárkinek is legyenek a tulajdonában, honnan veszi a vetőmagot, a gépeket, a technológiát, ki tudja nekik megmondani mit és hogyan termeljenek? A vevő.
Az rendeli a nótát, aki fizeti a zenészt.
 

Lando

Well-Known Member
2011. június 29.
409
1 078
93
Én azért láttam olyan dokumentumfilmeket, amelyek ilyen föld alatti létesítményeket mutattak egy atomháború esetére. Az nem fikció volt. Meg lehetett vásárolni a helyeket. Na, nem a plebs jut hozzá!
A plebs Rém-fantáziálgatását hallgatom?
Mennyi ideig tudja ellátni egy ilyen létesítmény a bentlakókat.
Az önök fantáziájában ez az Elit, ami irányítja a világtörténelmet, ez így akar élni, föld alatt bújva?

Látták a TV.-ben... Besározás...
 
  • Vicces
Reactions: LMzek 2.0

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Igen, érdekes helyzet lesz, még sosem volt olyan új EU tag, amit közvetlenül, egy védekező háborúja után, nagyban lerombolva vettünk fel.

Vannnak jó oldalai ennek: ahogy az EU-n belül Magyarország egyfajta reviziót élhetett meg lecsatolt Szlovák, Román, etc. területeivel (szabad mozgás, stb...), úgy Kárpátalja is az EU-ban lesz...
Pár évtized és már nem fogtok így fújni a Kisoroszokra...
Le kellene állni a tudatmódosító szerek széleskörű használatáról testvérem :)
Nem tesznek jót neked :oops::oops::oops:
 

hózentróger

Well-Known Member
2022. február 25.
696
2 758
93
‍☠️„A gyalogság mind halott, és tüzérek, légelhárító tüzérek, jelzőőrök, sofőrök és szakácsok harcolnak. Még a zenekar is... A sebesültek hegye a dandár majdnem felét teszi ki.” A

36. tengerészgyalogos dandár szólt az emberekhez.

Kifogytak az erőforrásokból, "a tengerészgyalogosok több mint egy hónapig harcoltak lőszer utánpótlás nélkül, élelem nélkül, víz nélkül, szinte csapkodva a tócsából, és haldoklottak."

„Nem tudtunk védekezni, az ellenség fokozatosan visszaszorított minket az Azovmash üzembe, körülvett, tűzzel megkötözött, és most megpróbál elpusztítani.

Lehetőség volt tartalékokat hozni hozzánk a védelem megerősítése és bővítése érdekében. A dandárnak lehetősége volt áttörést elérni és csatlakozni csapataihoz. Ezt jelentettük az OTU "Vostok"-nak, és elkezdték tervezni a műveletet. De a vezető stáb megfordult. Ezt jelentettük az OOS-nek, azt mondták, hogy "tartsatok, dolgozunk", ígértek egy helikoptert, ami meg sem érkezett. Beszéltünk a főparancsnokkal, aki megígérte a blokád feloldását.
Beszéltünk a kezessel, aki vagy
politikai, vagy katonai megoldást garantált a helyzetre.

A bölcs tábornokok azt tanácsolják, vegyenek el lőszert az ellenségtől. Valószínűleg ezek a szovjet terepjárók nem haltak ki, hiába fognak meghalni értük sokan. Voltak esélyek. Voltak lehetőségek, de a vertikális jelentéskészítés gyávasága miatt ezek nem valósultak meg. Senki nem akar többé kommunikálni velünk, mert le vagyunk szerelve.”

"Ma egy extrém csata lesz, hiszen már nincs BC. Tovább a kézi harcba. Van, akinek további halál, van, akinek fogság. Kedves ukránok. Nem tudom, mi lesz ezután, de Könyörgöm, emlékezz egy jó szóval a tengerészgyalogosokra..." - írják a tengerészgyalogosok az FB -n .
t.me/rvvoenkor
Facebook
Mihail Bilinszkij ellentengernagyról elnevezett 36. tengerészgyalogos dandár
Mihail Bilinszkij ellentengernagyról elnevezett 36. tengerészgyalogos dandár, Nikolaev. 17 102 kedvelés · 71 878 ember beszél erről. Az Ukrán Fegyveres Erők Haditengerészeti Erők 36-os tengerészgyalogos brigádjának hivatalos oldala
Kitartás! Steiner már úton van!
Steiner-Krist%C3%B3f-Prove.hu_-300x300.jpg
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 639
48 395
113
A kramatorszki Tocska-U sorozatszáma kapcsán egy hosszabb szösszenetben szedtem össze az eddig elérhető információkat, illetve a hozzá kapcsolódó hátteret

Fun fact: Rácz András gyorsan le is csapott rá, hogy áááhh nem így van, rosszul tudom :D
Köszönjük! Rácz András válasza hol érhető el. Én a facebookján vagyok fenn.
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 615
44 967
113
Z hadművelet: Az orosz tavasz katonai biztosai
innen továbbítva Alekszandr Hodakovszkij
Az ellenség felhelyezte azonosító jeleinket a felszerelésre, oszlopot alakított és éjszaka megpróbált kitörni Mariupolból. Összesen mintegy harminc katonai jármű, köztük önjáró fegyverek nyúltak elénk, nem tudva, hogy az oszlop megalakulásától kezdve már minden mozgását a levegőből irányítottuk. Ennek eredményeként a felszerelést elhagyták, az ellenség szétszóródott a kerületben, a mieink elkapták.

Továbbra is küszködik, de helyzete egyre kilátástalanabb, és az ilyen kétségbeesett szökési kísérletek ennek egyértelmű bizonyítékai. Úgy tűnik, itt az ideje, hogy az irányítása alatt álló területet felkeltse a megadás feltételeivel – vannak olyan információk, amelyek szerint már sokan fel szeretnék emelni a kezüket, de nem tudják, hogyan.
 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
519
1 512
93
Nálunk én még nem láttam boltokban ilyen adakozásra kitett műtárgyakat. Segélyvonakat lehet hívni, illetve karitatív szervezeteknek adományozni. De mégis volt ilyen bolti akció, de élelmiszereket lehetett adni.
Szerintem nem fognak lőni, a NATO-val nem akarnak háborúzni.
Hajrá, hogy heteroszekszuális vagy. Bár én úgy gondolom, 4 fal között mindenki azzal szexel, akivel akar.
Ugy ertettem, hogy a boltban a penztarnal senki sem mondta meg, hogy fizetek tobbet, mert kell az ukranoknak. De segelyszervezetek persze sokat gyujtottek nekik.
(Szerintem 4 fal kozott sem sexel az ember azzal akivel akar, de ez mas tema.)
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 893
56 746
113
Szerintem kamu, Cloutier tábornok (vagy bármilyen magas rangú tiszt) mit keresne Mariupolban....
Ez vélemeny.
Hogy mit keresnek ott magasrangú nyugati tisztek, arra sok rv elképzelhetö.
De azok is csak vèlemények.
Egyik sem tény, tehát felesleges spekulâció...