[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Tudtommal volt Cloutiernek twitter fiókja, és posztolt is oda, még azután is, hogy kijött a hír, hogy elfogták.
Valaki kért geolokációs koordinátákat tőle, és aztmondta, hogy ilyenekkel kapcsolatban keressen meg valami hivatalt..
Ezt a saját szememmel láttam.

Azóta nem találom Twitteren az ő profilját. Esetleg ránézhetnél Te is, Wilson, hátha találsz.
Ezt a profilt találtam:

2011-ben regelték, de most full üres.. Elég hivatalosnak tűnik, mert ha nem az lenne/nem az övé lett volna, akkor a névhasználat miatt már leszedték volna. Nagyon-nagyon érdekes....
Utána néztem, hogy véget vessünk ezeknek a pletykáknak...

Április 5-én a törökországi Izmirben volt....Így aztán nehezen foghatták el Mariupolban....:)

46. SZÁRAZföldi MŰVELETEK MUNKACSOPORT Büszkék vagyunk rá, hogy a NATO Szövetséges Szárazföldi Parancsnoksága ismét otthont ad a LOWG-nak a törökországi Izmirben. 24 szövetséges nemzet, négy partnerország képviselői, valamint a NATO Parancsnoksági és Erői Szervezetének tagjai jelenleg a szárazföldi hadviselés jövőbeli kihívásaival küzdenek megbeszéléseken, együttműködésen és a szárazföldi doktrína fejlesztésén keresztül. Terveink közvetlenül érintik fiatal csapatainkat szerte a világon – a legjobbat köszönhetjük nekik. A KATONÁÉRT! A Szövetséges Hatalmak Európai Legfelsőbb Parancsnoksága (SHAPE) A NATO Szövetséges Szárazföldi Parancsnoksága, Michael Quinn

  • Ehhez a képhez nincs alternatív szöveges leírás
  • Ehhez a képhez nincs alternatív szöveges leírás
  • Ehhez a képhez nincs alternatív szöveges leírás


 
W

Wilson

Guest
Ez vélemeny.
Hogy mit keresnek ott magasrangú nyugati tisztek, arra sok rv elképzelhetö.
De azok is csak vèlemények.
Egyik sem tény, tehát felesleges spekulâció...
Nem csak vélemény....:)

Utána néztem, hogy vessünk véget ezeknek a pletykáknak...

Április 5-én a törökországi Izmirben volt....Így aztán nehezen foghatták el Mariupolban....:)

46. SZÁRAZföldi MŰVELETEK MUNKACSOPORT Büszkék vagyunk rá, hogy a NATO Szövetséges Szárazföldi Parancsnoksága ismét otthont ad a LOWG-nak a törökországi Izmirben. 24 szövetséges nemzet, négy partnerország képviselői, valamint a NATO Parancsnoksági és Erői Szervezetének tagjai jelenleg a szárazföldi hadviselés jövőbeli kihívásaival küzdenek megbeszéléseken, együttműködésen és a szárazföldi doktrína fejlesztésén keresztül. Terveink közvetlenül érintik fiatal csapatainkat szerte a világon – a legjobbat köszönhetjük nekik. A KATONÁÉRT! A Szövetséges Hatalmak Európai Legfelsőbb Parancsnoksága (SHAPE) A NATO Szövetséges Szárazföldi Parancsnoksága, Michael Quinn

  • Ehhez a képhez nincs alternatív szöveges leírás
  • Ehhez a képhez nincs alternatív szöveges leírás
  • Ehhez a képhez nincs alternatív szöveges leírás


 
  • Tetszik
Reactions: Chima3ra

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113

senkineksenkije

Well-Known Member
2020. november 22.
586
5 342
93
A plebs Rém-fantáziálgatását hallgatom?
Mennyi ideig tudja ellátni egy ilyen létesítmény a bentlakókat.
Az önök fantáziájában ez az Elit, ami irányítja a világtörténelmet, ez így akar élni, föld alatt bújva?

Látták a TV.-ben... Besározás...
"
A plebs Rém-fantáziálgatását hallgatom? Mennyi ideig tudja ellátni egy ilyen létesítmény a bentlakókat. Az önök fantáziájában ez az Elit, ami irányítja a világtörténelmet, ez így akar élni, föld alatt bújva?"

Pedig ha olvasgatod, akkor igenis a felső pár ezer részére valóban vannak ilyen komplex óvóhelyek. Legutóbb azt reklámozták, hogy a "leselejtezett" rakétasilókból készítenek 30-40 emeletes óvóhelyet. Mozi, uszoda, sport létesítmények, boltok tömkelege, 50-60 fős őrző-védő szolgálat, teljes kiszolgálás. 5-10 évre totális függetlenség a külvilágtól. Tanulmányok is megjelentek, hogy mi van, ha az őrző-védő szolgálat úgy dönt, hogy nem szolgálja ki a kiváltságosokat. A segédszemélyzet sem biztos, hogy passzívan fog viselkedni.

Az szinte mindennapos, hogy 2-3 millió dolláros óvóhelyeket létesítenek egy család, pár család részére. Ezek olyan egy évet tudnak izoláltan működni, elvileg.

Azután ott vannak a "plebs" számára javasolt házi óvóhelyek, pár napos túlélést biztosítva.

Az biztos, ha a totális világégés megtörténik, nagyon kétséges, hogy 10 év múlva kifogyva a készletekből, előbújva, egyáltalán a túlélésük lehetséges-e?
 
  • Tetszik
Reactions: paul64

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 639
48 395
113
Nézd meg a filmeket, vagy a "világ" irodalmat. A világ lakosságának 0,4 %a zsidó. A könyvespolcomon a könyvek 30 %a zsidó.
images
A zsidóknál a tehetséget erősítik a gyerekekben. Ha valamiben kiemelkedő képességet mutat, megkap minden támogatást. Tehát nem az a különbség, hogy több a tehetség, hanem az, ahogyan a tehetséget kezelik. Nem csupán elméletben van így, én gyakorlatban is tapasztaltam.
 
W

Wilson

Guest
Denyiszova ombudsman elmondta, hogy Ukrajna külön tábort hozott létre az orosz hadifoglyok számára, mivel számuk megnövekedett.

Elmondta, hogy számos elhagyott kolónia reaktiválásának és a védelmi minisztériumhoz való átadásának kérdését vizsgálják.

A jövőben az orosz hadifoglyokat ukrán katonákra és civilekre fogják cserélni.

 

hózentróger

Well-Known Member
2022. február 25.
696
2 758
93
A kramatorszki Tocska-U sorozatszáma kapcsán egy hosszabb szösszenetben szedtem össze az eddig elérhető információkat, illetve a hozzá kapcsolódó hátteret

Fun fact: Rácz András gyorsan le is csapott rá, hogy áááhh nem így van, rosszul tudom :D
Érdekes, hogy az senkinek nem tűnt fel, hogy kb. 3-4 becsapódás azonosítható (3 egyértelműen), egymástól max 90 méter távolságra, miközben egy ilyen kazettás szaron van 50 robbanószerkezet és kb. 200 méteres körben terül (elvileg).
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 639
48 395
113

trojaiak

Active Member
2022. március 16.
254
232
43
Legyen neked... :rolleyes:

Az enyémben élnek a gátlástalan emberek, akik bizony léteznek, ezért történnek a dolgok.

Mondjátok akkor szent meggyőződéssel:

-Nincsenek bunkerek.
-Nincsenek nagy befogadóképességű, kvázi földalatti város szintű bunkerek.
-Sosem történt olyan nagy volumenű háború a maihoz hasonló gazdasági-világpolitikai hegemón-ideológiai törekvések mentén, amikben az elérhető legerősebb fegyvereket tömegesen vetették be.
-A nyugati világ (gátlástalan, te mondtad. :D Jajj, de biztosan nem úgy gátlástalan) vezetői mindig önmérsékletet tanúsítottak és nem égettek halálra milliónyi embert kéjesen, nem imádták a hatalmat kéjesen, sosem hazudtak. (Egy vezető volt, aki nem vetette be a rendelkezésére álló eszközöket, kefebajuszos és nem Chaplin.)
-Bizonyosan nem készültek fel a gátlásaikkal tűzdelve arra, hogy mindenki mást fenyegessenek amíg a nemlétező bunkerjaikban szürcsölik a modern technikában nemlétező okosbunkerekben az MI által szűrt narancslevet, hiszen nem ez a vágyuk, ezért nem fejlődik az okosotthonokban robot által szűrt narancslé felé a világ. Utálják.
-Mélységes együttérzéssel viseltetnek a bolygó iránt, ez látszik az ipari működésen, aminek az eredményéből veszik a nemlétező legújabb technológiát ami nem MI felé mutat.
-Mindennap összefuthatsz velük a cba-ban. Nincsenek elkülönülve tőled.
-8000 mrd dollár családi vagyon esetén tökéletesen ugyanúgy szocializálódnak, mint segélyen, tudják mi az a szükség, hiány, együttérzés.
-Természetesen a világhatalmi törekvés is csak illúzió, olyat csak a gonosz emberek tennének, de ilyenek nincsenek, kivéve Vérputyin és Vérorbán.
-Nincsenek a köreikben olyan viselkedési formák, amiket törvényekkel tiltanak a többi embernek.
-Nincsenek erőszakszervezetik.
-Sosem váltották meg pénzzel a bűneiket, sosem rendelkeztek saját fegyveresekkel sem.

Viccesek az elképzelések.
Ennek mi köze van ehhez?
"Ők elvannak, a steril zárt terekre szocializálódtak a teljes elmebajos iroda-pláza-wellness életmódjukkal, talán nem is céltalanul. Semmi különbséget nem fog a számukra jelenteni, hogy ezt egy földalatti kvázi városban teszik, vagy idefent. "

Ahogy én elnéztem inkább jachtokat (kokain és kurvák) meg a panorámás helyeket szeretik (hegytetőt) nem hiszem, hogy annyira vonzódnának a bunkerekhez.
Amiket felsoroltál azok közül melyik nem illik bele abba, amit írtam róluk?
Gátlástalan emberek. Ketelem hogy a kefebajuszosra kicsit is illene a iroda-pláza-wellness. De ez e te fantáziád.
Sajnos úgy érzem ezt nem értetted meg „akik sok esetben a létező legjobb oktatást kapják” tudják, hogy a bunkerből ki kell jönni, és ami ott várja őket az a kínhalál. (elfogy a narancslé)
 

hózentróger

Well-Known Member
2022. február 25.
696
2 758
93
A zsidóknál a tehetséget erősítik a gyerekekben. Ha valamiben kiemelkedő képességet mutat, megkap minden támogatást. Tehát nem az a különbség, hogy több a tehetség, hanem az, ahogyan a tehetséget kezelik. Nem csupán elméletben van így, én gyakorlatban is tapasztaltam.
Őőőőő... és te voltál a tehetség a családban? :D:cool::oops: (bocs!)
 
  • Vicces
Reactions: Aurél

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 994
87 640
113

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 639
48 395
113
A plebs Rém-fantáziálgatását hallgatom?
Mennyi ideig tudja ellátni egy ilyen létesítmény a bentlakókat.
Az önök fantáziájában ez az Elit, ami irányítja a világtörténelmet, ez így akar élni, föld alatt bújva?

Látták a TV.-ben... Besározás...
Ha nézel természettudományi és egyéb tudományos csatornákat, akkor ez bizony nem fantáziálás. Biztos nem így akar élni senki, de ha nincs más választása. Élni akar. Arra nem emlékszem, mennyi ideig, de talán annyira vannak kalibrálva a források, hogy a felszíni életkárosító hatások nagy mértékben csökkenjenek. És ezek üzleti vállalkozások voltak, nem állami létesítmények.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 827
113
Én is sokat láttam. De azért ez tényleg nagyon sok. Ezt gondolom a legjobb orosz harckocsi nak, de úgy látszik ez is nagyon leszerepelt.
A képek alapján 3 volt teljesen megsemmisítve tüzérség által. 3 sérült ATGM által-de javítható, többi elhagyott (elakadt a sárban vagy az üzemanyag/élelem elfogyott és a személyzet hátrahagyta.