[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 309
14 053
113
Az Orosz Föderáció fegyveres erői "Kalibr" rakétái megsemmisítették az Európából szállított hangárban védett Sz-300-as hadosztályt
Igor Konashenkov, a minisztérium hivatalos képviselője szerint ennek eredményeként négy Sz-300-as indito és az ukrán fegyveres erők legfeljebb 25 fős személyzete semmisült meg
Hivatalosan is bejelentették az oroszok, hogy a szlovák s300-asoknak kampec
No de kérem, Szlovákianak soha nem volt hadosztálynyi S-300-asa, raádásul annak az utegnek csak három kilovoje volt, nem pedig négy. :oops: Igazábol az oroszok nem biztosak abban, mit lottek ki, ezért nem mondták ki Szlovákiát, ha esetleg elokerul az igazi szlovák S-300, ha netán ez nem volt az. :cool:
 

gerimaster

Well-Known Member
2022. február 24.
701
8 484
93
Itt egy másik bejegyzés nem a tábornok Linkedin oldaláról,milyen bizonyíték kell még?Vagy szerinted a törökök is benne vannak a dologban csináltak egy csomó kamu képet statisztákkal ,azért lásd be ez nagyon népmese kategória lenne....:)

Wilson, Te szó szerint bárkibe, bármiért belekötsz. Tájékoztattalak, hogy mindegyik általad felhozott linken, a hozzászólások arról tanúskodnak, hogy kérnek valami bizonyítékot, lévén ezeket a fiókokat nem a generális admirális kezeli, hanem a NATO /USA médiaosztály. Azt is mondtam, hogy semmit sem tudok, csak hozom a híreket amit ezzel kapcsolatban találtam.

Egy dolog jelenleg viszont tény, csak ez az egy esemény a bizonyíték arra, hogy generális admirális ott volt ahol mondják. Az eseményt és dátumát, sokan panaszolták, hogy csak twitter és linkedin csatornák nevezte meg. Valahogy senki se szeretné hivatalos helyről megerősíteni. A twitter és linkedin nem az:)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 826
113
No de kérem, Szlovákianak soha nem volt hadosztálynyi S-300-asa, raádásul annak az utegnek csak három kilovoje volt, nem pedig négy. :oops: Igazábol az oroszok nem biztosak abban, mit lottek ki, ezért nem mondták ki Szlovákiát, ha esetleg elokerul az igazi szlovák S-300, ha netán ez nem volt az. :cool:
Sokan keverik az orosz divizion(osztály) és divizia(hadosztály) szavakat , illetve a fordítók nem pontosak. Osztályról van szó, amely 3 indítóbál áll a szlovákoknál.
 
W

Wilson

Guest
Wilson, Te szó szerint bárkibe, bármiért belekötsz. Tájékoztattalak, hogy mindegyik általa felhozott linken, a hozzászólások arról tanúskodnak, hogy kérnek valami bizonyítékot, lévén ezeketa fiókokat nem a generális admirális kezeli, hanem a NATO /USA médiaosztály. Azt is mondtam, hogy semmit sem tudok, csak hozom a híreket amit ezzel kapcsolatban találtam.

Egy dolog jelenleg a tény, csak ez az egy esemény a bizonyíték arra, hogy generális admirális ott volt ahol mondják. Az eseményt és dátumát, sokan panaszolták, hogy csak twitter és linkedin nevezte meg. Valahogy senki se szeretné hivatalos helyről megerősíteni. A twitter és linkedin nem az:)
Én belekötni senkibe sem kötök bele. Csak megkérdeztem milyen bizonyíték kell még, ez egy nyilvános esemény volt amint azt a képek is bizonyítják, tehát ezek meghamisításának gyakorlatilag nincs realitása....
 

vontod

Well-Known Member
2017. június 14.
803
7 992
93
Wilson, Te szó szerint bárkibe, bármiért belekötsz. Tájékoztattalak, hogy mindegyik általad felhozott linken, a hozzászólások arról tanúskodnak, hogy kérnek valami bizonyítékot, lévén ezeket a fiókokat nem a generális admirális kezeli, hanem a NATO /USA médiaosztály. Azt is mondtam, hogy semmit sem tudok, csak hozom a híreket amit ezzel kapcsolatban találtam.

Egy dolog jelenleg viszont tény, csak ez az egy esemény a bizonyíték arra, hogy generális admirális ott volt ahol mondják. Az eseményt és dátumát, sokan panaszolták, hogy csak twitter és linkedin csatornák nevezte meg. Valahogy senki se szeretné hivatalos helyről megerősíteni. A twitter és linkedin nem az:)
Az egész történet akkor lesz szép ha a Russia Today lehoz egy riportot. Akkor lehet linkedin meg twitter ha belemondja a kamerába hogy ő az. Ami ha igaz akkor qrva nagy propaganda lehetőség lenne.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 149
113
A legjobb az egészen, hogy mostantúl mindentul fuggetlenul minimum egy ideig bárhol elobukkan egy S-300 Ukrajnában, az szlováknak lesz nyilvánítva (merthát az ukránok ugyebár már 3x el vannak mind pusztítva). Letre kezd jonni a "szlovák S-300 szelleme" internetes fenomén. Izgatottan várom, holl mindenholl lesz még megsemmisítve az orosz oldalról ... és mi mindent fog leloni az ukrán oldalon, ha az ukrán propaganda felkapja. :p
Mire ez a nagy izgalom, ha tényleg elkapják valahol...bizonyitottan, akkor sem fogjuk majd elhinni, hiszen csak egy fenomén és orosz propaganda lesz. :oops: Vagy hogya nértelemezzük ezt az előre magyarázkodást...? :D
A szlovák S-300 örök és kilőhetetlen innentől kezdve...minden más csak propi. :p
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 323
113
Lehet itt van köztünk de , hogy olvassa a HTKA fórumot az tuti !

Egy nagyon komoly elemzés egy hozzáértőtől !


"Hozzáértő" :)
Furcsa hely az az NKE, mindenki nagyon ért mindenhez, aztán mégsem.

Kapták a sok nyugati cuccot, mégis a legtöbb videó Stugna-P -s kilövésről van. Ez miért lehet?

Nem tudom, hogy pont ez a videó volt-e már. Elképzelhető, hogy igen. Úgy néz ki, hogy itt a harckocsi bekapta, de nem semmisült meg.
Könnyű videózni a monitor miatt.
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros

gerimaster

Well-Known Member
2022. február 24.
701
8 484
93
Én belekötni senkibe sem kötök bele. Csak megkérdeztem milyen bizonyíték kell még, ez egy nyilvános esemény volt amint azt a képek is bizonyítják, tehát ezek meghamisításának gyakorlatilag nincs realitása....
Ugye tudod egy sajtóosztály miből dolgozik, elővakarnak képeket bárhonnan, lehet, hogy aktuálisak, vagy csak szimpla illusztrációk más eseményekről. Érted már mire akarok kitérni? Ezek semmit sem bizonyítanak, főképpen, ha belegondolsz, hogy a világ teljes sajtója lepattant USA külügyről és pentagonról, nem hajlandóak ezzel kapcsolatban semmit sem mondani.

Ettől lehet igazuk, ahogyan Neked is. Csak jelenleg 0 megerősítés.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 309
14 053
113
Mire ez a nagy izgalom, ha tényleg elkapják valahol...bizonyitottan, akkor sem fogjuk majd elhinni, hiszen csak egy fenomén és orosz propaganda lesz. :oops: Vagy hogya nértelemezzük ezt az előre magyarázkodást...? :D
A szlovák S-300 örök és kilőhetetlen innentől kezdve...minden más csak propi. :p
Hát persze, ha leszedne valamit, akkor az van, hogy "hú de nagy kárt okozot az oroszoknak" és fordíva pedig "hú de drága rakétát pazaróltak el az oroszok arra a régiségre" ... :cool::D
 

trojaiak

Active Member
2022. március 16.
254
232
43
Én azért láttam olyan dokumentumfilmeket, amelyek ilyen föld alatti létesítményeket mutattak egy atomháború esetére. Az nem fikció volt. Meg lehetett vásárolni a helyeket. Na, nem a plebs jut hozzá!
Mennyi a különbség köztük és a börtön között? Kétlem, hogy valaki jószántából egy bunkerbe kívánkozna.
 

trojaiak

Active Member
2022. március 16.
254
232
43
  • Tetszik
Reactions: phaidros
W

Wilson

Guest
Hozzáértő" :)
Furcsa hely az az NKE, mindenki nagyon ért mindenhez, aztán mégsem.
Vannak benne furcsaságok főleg a 20-30 km magaságból történő bombázással és légicsapásokkal kapcsolatban fogtam a fejem,.amúgy szerintem összességében korrekten összefoglalta a dolgokat...
 

Aurél

Well-Known Member
2022. február 25.
592
4 524
93
A német Rheinmetall védelmi konszern akár 50 Leopard 1 harckocsit, legfeljebb 60 Marder gyalogsági harcjárművet készen áll Kijevnek szállítani - hivatkozik a média a konszernre




A kérdésem: mikor szakad el a cérna végleg az Oroszoknál?
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Tegnap reggel legoltalmi szirenara ebredtem. Felalomban arra gondoltam, hogy biztos valami gyakorlat az oroszok miatt, de szinte biztos, hogy meg nem lonek minket, szoval visszaaludtam inkabb. Kiderult igazam volt, megemlekezes volt az aprilis 10-i Smoleńsk-i tragediara. Kaczyński mondta, hogy biztos hogy merenylet volt, de nem mondta ki csinalta.

Lengyelorszagban a boltokban gyarkan van irva a penztarnal, hogy itt adakozhatsz Ukrajnanak. De embert meg nem lattam aki adakozott volna, persze attol meg lehet, hogy van aki igen.
Kocsikon is van neha ukran matrica.

Beszelgettem tegnap 3 novel (en mar csak ilyen heteroszexualis vagyok), mindharomnak az volt a velemenye, hogy sajnalja az ukranokat, de amit Zelenski muvel az undorito.
Szmolenszk ügyben Én azt gondolom, hogy inkább nyugati szolgálatok műve…
A vicces smiley a hetero dologra ment :)
 
  • Tetszik
Reactions: megazez

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 149
113
Hát persze, ha leszedne valamit, akkor az van, hogy "hú de nagy kárt okozot az oroszoknak" és fordíva pedig "hú de drága rakétát pazaróltak el az oroszok arra a régiségre" ... :cool::D
Értem, azon izgulsz, hogy HA ténlyeg kilőtték (vagy ha hamarosan kilövik), Heger igy egyetlen egy ukránt sem mentett meg vele, ...(sőt, még 25 ukránt /? - kisérték szlovákok? :oops:/ meg is öletett, ha jól emlékszem a hirre)....akkor ennek a kormánynak annyi.
Fico igy hát vár...csak vár...a pillanatra...
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 766
17 859
113