[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gerimaster

Well-Known Member
2022. február 24.
701
8 484
93
Szerintem ezeknek nézz utána mert ez nem így működik, az oroszoknak nincs számottevő flottája még csak most építik és hiába lesz évek múlva nagyobb LNG flottájuk azzal sem tudják az Európából átirányított gázt elszállítani nem véletlen ,hogy újabb vezetéket építenek Kínába, és még azzal együtt is csak az Európába irányuló éves gázszállítások negyedének, megfelelő volumenű mennyiséget tudnak majd földgázból Kínába szállítani.Az olajnak is nézz utána mert az olajat sokkal könnyebben és rövidebb úton tudja majd Európa kiváltani,mint a földgázt...
Oroszoknak 9 db LNG hajójuk van 5 építés alatt, kínaiaknak? Mennyi legyen? Most kb. 40 db. De ha Csing kiadja az ukászt akkor hétfőre még egy db.:) Olaj téma: Javaslom inkább Te nézz ennek utána, megy a sírás az összes nyugati médiában, hogy orosz olaj nélkül bukás lesz, nem lehet pótolni. Te honnan veszed az információidat? Vezetékeket azért akarnak Kínába építeni mert 50%-al olcsóbb, nagyobb a kapacitása, nem azért mert nem tudnak LNG-t szállítani.
Ha Macron nyeri a választásokat a franciák nem lépnek ki a NATO parancsnokságából.
Ha, ha megnyeri. De ugye azért a demokratikus államforma még megvan? Nem Macron dönt egyedül. Ha mégis akkor nagy bajok vannak.
Persze, hogy nem volt eddig, mert nem volt erre kényszerítő külső körülmény most már van.

És Oroszország nem India és Kína, az EU szankciók nagyon visszafogják fogni Oroszország gazdaságának modernizációjára ami a GDP növekedés egyik motorja....
Egyrészt a GDP növekedést a vevők oldalára írtam azaz Kína és India. Oroszország modernizációja nem tudom mit takar a Te nézetedben, de amit eddig a nyugat szállított, azt most a Kínai fogja. De a szankció megkerülése sem áll távol nyugati cégektől, akiknek az üzlet előrébb van. Majd lesznek stróman cégek. Ez így volt eddig is, megannyi szankció, és mindegyik megkerülve.

De tudod mit? Elfáradtam, győztél, mint mindig.
 
K

Kopi2000

Guest
Ez nem tortent vona meg ha Zelenszkijek a beket valasszak...
Most akkor, szerinted mit kellene csinalni egy olyan szituacioban, mint a kovetkezo... Ha az oroszok eljutnak a magyar hatarig, akkor nyugodtan felszolithatnanak minket, hogy lepjunk be a SZU 2.0 projektbe? Akkor nekunk is, latva Ukrajna sorsat, boldog igenlessel kellene valaszolni a hoditonak? Vagy a megvedesubkre meg jo lenne a NATO?
 
  • Tetszik
Reactions: Fade

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
És akkor ismét megkérdezem, hogy az a sereg amelyikben ilyen szinten hiányzik a kommunikáció legelemibb szintje, hogy harcol?
Ilyen szintű "FF" nincs.....
Bezzeg a ruszkikat úgy csapkodják hogy csettint bármelyik kiképzű nyugaton.
En nem Tudom elhinni, hogy ez baráti tűz… ilyen közelről nem lehet benézni… A másik fele hogy feltennék akkor így a felvételeket? Azt a felvételt is amit egy valszeg meghalt készített? Ez nekem nem jön össze…
 
K

Kopi2000

Guest
Oroszoknak 9 db LNG hajójuk van 5 építés alatt, kínaiaknak? Mennyi legyen? Most kb. 40 db. De ha Csing kiadja az ukászt akkor hétfőre még egy db.:) Olaj téma: Javaslom inkább Te nézz ennek utána, megy a sírás az összes nyugati médiában, hogy orosz olaj nélkül bukás lesz, nem lehet pótolni. Te honnan veszed az információidat? Vezetékeket azért akarnak Kínába építeni mert 50%-al olcsóbb, nagyobb a kapacitása, nem azért mert nem tudnak LNG-t szállítani.

Ha, ha megnyeri. De ugye azért a demokratikus államforma még megvan? Nem Macron dönt egyedül. Ha mégis akkor nagy bajok vannak.

Egyrészt a GDP növekedést a vevők oldalára írtam azaz Kína és India. Oroszország modernizációja nem tudom mit takar a Te nézetedben, de amit eddig a nyugat szállított, azt most a Kínai fogja. De a szankció megkerülése sem áll távol nyugati cégektől, akiknek az üzlet előrébb van. Majd lesznek stróman cégek. Ez így volt eddig is, megannyi szankció, és mindegyik megkerülve.

De tudod mit? Elfáradtam, győztél, mint mindig.
Szerintem nem erted a szankciok lenyeget. Nem arrol van szo, hogy nem lehet megkerulni, hanem arrol, hogy milyen aron? Minel magasabb a tobbletkoltseg, akkor annal tobb fog hianyozni az orosz koltsegvetesbol....
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 493
18 509
113
A VDV roham elterelés lehetett, hogy míg az ukránok azokra koncentrálnak, addig északról megközelítik Kiev-et a gépesített csapatok. És ahogy a képek és videók tanusítják az ukránok rá is haraptak, mert mindent Hostomelre zúdítottak amijük a környéken volt!
Ezért leváltott Putyin három tábornokot, meg ötöt börtönbe csukott az FSZB 5. Csoportfőnökségről.....

Mert minden a terv szerinti haladt....

Nemá....! Szerinted mi nem olvassuk a híreket? Az orosz híreket?
;)
Az volt a terv, hogy meghal 20 000 orosz katona, mert láz első fázis "lekötés '?
Elveszít többszáz páncélost, 11 Ka-52 -est, stb, mert eltereli az ukránok figyelmét?

Miért, elfoglalta Harkovot? Donbasszt?

Május 9-ig van 26 napja.....
A hatalmas győzelemhez. Nacitlanitáshoz, dekommunizációhoz , stb., stb......
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 989
12 021
113
Egy részüknek sikerült betörnie Azovstalba, kérdés hogy ott meddig van kaja.


ja ez a hivatalos ukri allaspont, alternativ valosag, mert ok nem ismerik el, hogy a 36.-sok megadtak magukat. A hivatalos allaspont szerint furfangos modon atverekedtek magukat az azovstahlba. Az az 1000 magat megado katona nem tortent meg, azok igazabol az azovot erositik mar a vasmuben :D

Olekszij Aresztovics ukrán elnöki tanácsadó szerint egy tengerészgyalogos egység sikeres katonai akciót hajtott végre, és csatlakozott az Azov ezredhez az orosz megszállók által körülvett Mariupolban.
Olekszij Aresztovics ukrán elnöki tanácsadó közölte, hogy sikeres katonai akciót hajtottak végre Mariupolban. Ezt nem sokkal azután tette közzé a közösségi médiában, hogy Ramzan Kadirov, a csecsenek vezetője arról számolt be, hogy több mint ezer ukrán tengerészgyalogos adta meg magát Mariupolban.

https://index.hu/kulfold/2022/04/13...krajna-mariupol-tengereszgyalogos-azov-ezred/
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 563
7 011
113
Két dolgot mosol össze. A Magyar Gárdával csupán annyi volt a baj, hogy nem illeszkedett az államrendbe... A nacionalizmus meg mindenhol automatikusan a kisebbségek ellen fordul az újonnan szuverénné váló országokban... Főleg, ha azok területi egysége tma

Nyilán ennek vannak előzményei. Akkor, amikor elindult a putyini anti-ukrán projekt, az AZOV volt a legjobban mozgósítható, motívált egység....De azzal, hogy Ukrajna integrálta a hadseregbe az AZOV-ot, az ellenőrzése alatt tartja többnyire..
Hát barátom te sok mindent össze-vissza mostál itt...

Az első megjegyzésedre nem reagálok, mert kitiltanak (a szólás szabadsága védelmében) de picit fordítva ülsz a lovacskán... persze ez a kenyelmes Pc vélemény...

A 2. rész... ez már on topic... csak jelzem, hogy az Azov felett nem volt uralma Zelenszkijnek, csak az ellenségem ellensége a barátom elv működött, persze őket is eszközként használva....
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113

Ukrán partizánok három hét alatt 70 orosz katonát öltek meg Melitopolban​

Ukrán ellenállók 70 orosz katonát öltek meg március 20 és április 12 között a délkelet-ukrajnai Melitopolban- írja az ukrán Pravda az ukrán katonai hírszerzés információi alapján. A GUR szerint a partizánok éjszakai járőrözés közben, késekkel és lőfegyverekkel végeztek a várost megszálló orosz katonákkal, akik között voltak kadirovista csecsen harcosok is.
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby

gerimaster

Well-Known Member
2022. február 24.
701
8 484
93
Most akkor, szerinted mit kellene csinalni egy olyan szituacioban, mint a kovetkezo... Ha az oroszok eljutnak a magyar hatarig, akkor nyugodtan felszolithatnanak minket, hogy lepjunk be a SZU 2.0 projektbe? Akkor nekunk is, latva Ukrajna sorsat, boldog igenlessel kellene valaszolni a hoditonak? Vagy a megvedesubkre meg jo lenne a NATO?
Teljesen igazad van, egyben felmerül egy kérdés, mi futnánk segítségért a NATO-hoz? Vagy a NATO kérés nélkül jönne "megmenteni minket" mert nem szeretné, hogy a SZU 2.0 Ausztriával, Szerbiával, Szlovákiával, Szlovéniával legyen határos?
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 989
12 021
113
K

Kopi2000

Guest
Teljesen igazad van, egyben felmerül egy kérdés, mi futnánk segítségért a NATO-hoz? Vagy a NATO kérés nélkül jönne "megmenteni minket" mert nem szeretné, hogy a SZU 2.0 Ausztriával, Szerbiával, Szlovákiával, Szlovéniával legyen határos?
Nekem egyertelmu a valaszom, jojjon a NATO, de Te akkor szivesebben mesz Sziberiaba, mint Berlinbe?
 
  • Tetszik
Reactions: honved

gerimaster

Well-Known Member
2022. február 24.
701
8 484
93
Szerintem nem erted a szankciok lenyeget. Nem arrol van szo, hogy nem lehet megkerulni, hanem arrol, hogy milyen aron? Minel magasabb a tobbletkoltseg, akkor annal tobb fog hianyozni az orosz koltsegvetesbol....
  1. The total value of exports (FOB) is US$ 426,720 million.
  2. The total value of imports (CIF) is US$ 247,161 million.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 292
113

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 051
18 754
113
Szabó József elemzése. Forrás: facebook.

"
Ukrajna…
A nagy csatákra való készülődés időszakában néhány gondolat:
  • Sokan tudni vélik (nem is akárkik, legalábbis a híradások szerint), hogy a háború ezen legújabb szakaszát az oroszok május elejére be akarják fejezni, mert Putyin ukázba adta, hogy a május 9-i díszszemlén be akarja jelenteni a győzelmet. Nem tudom, hogy ezt a nagy elemzők és politikusok milyen információkból szűrték le. Amit én látok, hogy az orosz csapatok április végére szedhetik össze magukat annyira, hogy a támadást keleten meg tudják indítani. Május 9-én szerintem nem lesz díszszemle Moszkvában, legfeljebb csak azon csapatok részvételével, amelyek a frontra mennek – épp úgy, mint a második világháború idején. Miért gondolom ezt? Szerintem egyszerűen arról van szó, hogy az orosz katonai vezetés visszatér a klasszikus elvekhez, és legalább az áttörési szakaszokon biztosítani akarja a 3-4 szeres erőfölényt egyrészt az védelem áttörésére, majd azt követően a siker kifejlesztéséhez. Ez katonák nélkül nem megy – mégpedig kiképzett katonák nélkül. Az ukránok jelenleg létszámfölényben vannak, bár a rendelkezésre álló erőt nyilván az egész ország területén szét kell osztani és biztosítani kell az ukrán-fehérorosz határt és észak-keleten az ukrán-orosz határ is. Így elvileg elképzelhető, hogy az orosz csapásmérő erő építése eredményezhet orosz erőfölényt a leszűkült hadszíntéren (amely így is 750-800 km hosszú frontvonalat jelent). Jelenleg kb. 60 000 tartalékos katona behívása van folyamatban. Őket ki kell képezni, és legalább alegység szintű kötelékkiképzést is kapniuk kell, majd beosztásra kerülhetnek az egységeiknél, amelyeknél szintén legalább néhány nap kiképzési idő szükségeltetik. Az orosz katonai vezetés most biztosra akar menni, a kudarc számukra nem opció.
  • Nem tudom, hogy az okos megmondó emberek vetettek-e akár egyetlen pillantást is az időjárás előre jelző jelentésekre. Én megtettem: április 25-ig folyamatos gyenge esőzés várható a hadszíntéren – a talaj száradásához legalább 4-5 nap kell. (csatoltam egy időjárást mutató képet is a következő 10 napra).
  • A katonai vezetésről: elég sok tábornok vallott kudarcot. Leváltották az 1. gárda harckocsi hadsereg parancsnokát és törzsfőnökét. Leváltották és letartóztatták a 6. és az 58. összfegyvernemi hadseregek parancsokait. (A 49. összefegyvernemi hadsereg parancsnoka és a 41. összfegyvernemi hadsereg törzsfőnöke elesett, a 35. és a 36. összfegyvernemi hadsereg törzsfőnökei súlyosan megsebesültek). A tábornoki karban is tehát utánpótlásra van szükség (mondjuk, ezekre a posztokra biztosan több jelentkező van, mint a szerződéses katonai beosztásokra).
  • A harcmodorról: amit eddig láttam vagy láttatni engedtek orosz részről, az támadásban a zászlóalj harccsoport alkalmazása. Hát, mit mondjak – eddig nem nagyon voltak sikeresek ezzel. Azért is csodálkozom ennek erőltetésén, mert orosz oldalakon azt írják, hogy zászlóaljparancsnoki szinten nincs is képzés a zászlóalj harccsoport vezetésére. Ráadásul amerikai oldalakon meg olyanokat olvasok, hogy az USA dandárszintű gépesített harccsoportot épp az orosz zászlóaljharccsoportok elleni harcra találták ki és képzik a parancsnokaikat erre. Miért érdekes ez? Csak azért, mert az ukrán dandárszervezést és harci kiképzést az amerikaiak csinálták meg Ukrajnában még 2015-2016-ban. Egy orosz zászlóaljharccsoport (700-900 fő) szépen előretör, még sikert is ér el az ukrán területvédelmi erők ellen, aztán bumm, szembe találkozik egy USA-mintára szervezett gépesített dandár ellentámadásával – 4-10(!!!)szeres erőfölénnyel. Virágesős bevonulás helyett gránátzuhatag. Szerintem az oroszok vissza fognak térni a hadosztályszervezéshez a mostani szervezési katyvasz helyett. De, lehet, hogy tévedek.
Mellékeltem térképeket is (van, aki korábban nagyon hiányolta ezeket). Nos, a térképeken látható, hogy több, kisebb-nagyobb katlan kialakítása van folyamatban. Az orosz erők elhelyezéséből úgy tűnik, hogy az első lépcső hadosztályai és dandárjai erőteljes átkaroló műveleteket fognak végrehajtani, a második lépcső egységei pedig a katlanokba szorult ukrán erőket fogják majd felszámolni – már ha bírják erővel. A főcsapást az Izjumi hídfőben összpontosított 1. gárda harckocsi hadsereg 47. hadosztálya és a 90. harckocsi hadosztály (lehet, ez utóbbit nem vittem fel a térképre?) fogja mérni. Ez szerintem biztosra vehető. A harckocsik alkalmazáshoz, szétbontakoztatásához száraz terep kell – ezért is írtam azt, hogy inkább május elejére várható a döntő ütközet megkezdése. A harckocsi hadosztályokat az erők elhelyezése alapján jelentős gépesített lövész erők fogják kísérni.
(A 26., a 36. és a 41. összfegyvernemi hadseregekről nem találtam adatokat, így azok nem szerepelnek a térképen. A 26. hadsereg még teljesen érintetlen, csodálkoznék azon, ha nem vennék igénybe a hadjáratban).
Az most biztosnak látszik, hogy egyik fél sem érdekelt a tárgyalások folytatásában, mind a kettő a csatatéren kívánja eldönteni a kérdést."