[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gerimaster

Well-Known Member
2022. február 24.
701
8 484
93
Nekem egyertelmu a valaszom, jojjon a NATO, de Te akkor szivesebben mesz Sziberiaba, mint Berlinbe?
Nem vágom, azt mondtad jön a NATO.. akkor miért mennék Szibériába? Az én kérdésemben nem volt SZU 2.0 opció. Az volt a felmerülő kérdés jönnek-e maguktól megvédeni, vagy könyörgünk kell-e?
 

dragonman

Well-Known Member
2013. április 3.
538
2 506
93
Ezért leváltott Putyin három tábornokot, meg ötöt börtönbe csukott az FSZB 5. Csoportfőnökségről.....

Mert minden a terv szerinti haladt....

Nemá....! Szerinted mi nem olvassuk a híreket? Az orosz híreket?
;)
Az volt a terv, hogy meghal 20 000 orosz katona, mert láz első fázis "lekötés '?
Elveszít többszáz páncélost, 11 Ka-52 -est, stb, mert eltereli az ukránok figyelmét?

Miért, elfoglalta Harkovot? Donbasszt?

Május 9-ig van 26 napja.....
A hatalmas győzelemhez. Nacitlanitáshoz, dekommunizációhoz , stb., stb......
Ugye megmondtam! Te is a május 9-et fújod! :D
Mert szerinted hová mentek volna a Kijev környéki csapatok, ha nincs miért védeniük a fővárost? A Krím-hez meg a Donbassba. Azért volt délen ilyen gyors és sikeresek az orosz előrenyomulás, mert az ukránok ottmaradtak Kijevnél.
Volt egyáltalán mind a 11 Kamov-ról igazolt kép/videó vagy a fele csak a szokásos nagyukrán kamu.
Az emberveszteség meg ugyanannyira megbízható ukrán infó, mint hogy az oroszoknak "nincs veszteségük"! Ez a saját veszetségeikre is igaz! :p
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 348
9 111
113
Tudod nagyon jól, hogy az invázió előtt abszolút igazat adtam Putyinnak,de ezzel az invázióval szerintem csak egy teljesen értelmetlen háborút indított el amelynek csak egyetlen győztese van még pedig az USA....

Ami pedig Ukrajna szuverenitását illeti, ő jogilag egy szuverén állam amely államot és az államhatárait Oroszország is elismerte.

Ezek után szerintem teljesen jogosan mondhatom, hogy ez egy orosz agresszió, az ukránok pedig a szülőföldjüket az országukat a nepüket,szeretteiket védik, amihez minden népnek joga van,pl a mi történelmünk is tele van ilyen háborúkkal.

Abban igazad van, hogy a Zelenszkij vezette kormány egy nyugatbarát az USA érdekeit kiszolgáló kormányzat, de minden népnek joga van megválasztani, hogy milyen külpolitikát folytat és a jelenlegi kormányt az ukrán nép választotta meg.
Elnézést, de a mi történelmünk nem, hogy tele nem volt ilyen háborúkkal, hanem soha nem fordult elő az, hogy olyan szinten kitömtek minket fegyverekkel, infoval stb, hogy mi kvázi csak a kéz és a láb voltunk minden mást készen és tömegesen kaptunk. Csak az objektivitás kedvéért.
 

gerimaster

Well-Known Member
2022. február 24.
701
8 484
93
Szabó József elemzése. Forrás: facebook.

"
Ukrajna…
A nagy csatákra való készülődés időszakában néhány gondolat:
  • Sokan tudni vélik (nem is akárkik, legalábbis a híradások szerint), hogy a háború ezen legújabb szakaszát az oroszok május elejére be akarják fejezni, mert Putyin ukázba adta, hogy a május 9-i díszszemlén be akarja jelenteni a győzelmet. Nem tudom, hogy ezt a nagy elemzők és politikusok milyen információkból szűrték le. Amit én látok, hogy az orosz csapatok április végére szedhetik össze magukat annyira, hogy a támadást keleten meg tudják indítani. Május 9-én szerintem nem lesz díszszemle Moszkvában, legfeljebb csak azon csapatok részvételével, amelyek a frontra mennek – épp úgy, mint a második világháború idején. Miért gondolom ezt? Szerintem egyszerűen arról van szó, hogy az orosz katonai vezetés visszatér a klasszikus elvekhez, és legalább az áttörési szakaszokon biztosítani akarja a 3-4 szeres erőfölényt egyrészt az védelem áttörésére, majd azt követően a siker kifejlesztéséhez. Ez katonák nélkül nem megy – mégpedig kiképzett katonák nélkül. Az ukránok jelenleg létszámfölényben vannak, bár a rendelkezésre álló erőt nyilván az egész ország területén szét kell osztani és biztosítani kell az ukrán-fehérorosz határt és észak-keleten az ukrán-orosz határ is. Így elvileg elképzelhető, hogy az orosz csapásmérő erő építése eredményezhet orosz erőfölényt a leszűkült hadszíntéren (amely így is 750-800 km hosszú frontvonalat jelent). Jelenleg kb. 60 000 tartalékos katona behívása van folyamatban. Őket ki kell képezni, és legalább alegység szintű kötelékkiképzést is kapniuk kell, majd beosztásra kerülhetnek az egységeiknél, amelyeknél szintén legalább néhány nap kiképzési idő szükségeltetik. Az orosz katonai vezetés most biztosra akar menni, a kudarc számukra nem opció.
  • Nem tudom, hogy az okos megmondó emberek vetettek-e akár egyetlen pillantást is az időjárás előre jelző jelentésekre. Én megtettem: április 25-ig folyamatos gyenge esőzés várható a hadszíntéren – a talaj száradásához legalább 4-5 nap kell. (csatoltam egy időjárást mutató képet is a következő 10 napra).
  • A katonai vezetésről: elég sok tábornok vallott kudarcot. Leváltották az 1. gárda harckocsi hadsereg parancsnokát és törzsfőnökét. Leváltották és letartóztatták a 6. és az 58. összfegyvernemi hadseregek parancsokait. (A 49. összefegyvernemi hadsereg parancsnoka és a 41. összfegyvernemi hadsereg törzsfőnöke elesett, a 35. és a 36. összfegyvernemi hadsereg törzsfőnökei súlyosan megsebesültek). A tábornoki karban is tehát utánpótlásra van szükség (mondjuk, ezekre a posztokra biztosan több jelentkező van, mint a szerződéses katonai beosztásokra).
  • A harcmodorról: amit eddig láttam vagy láttatni engedtek orosz részről, az támadásban a zászlóalj harccsoport alkalmazása. Hát, mit mondjak – eddig nem nagyon voltak sikeresek ezzel. Azért is csodálkozom ennek erőltetésén, mert orosz oldalakon azt írják, hogy zászlóaljparancsnoki szinten nincs is képzés a zászlóalj harccsoport vezetésére. Ráadásul amerikai oldalakon meg olyanokat olvasok, hogy az USA dandárszintű gépesített harccsoportot épp az orosz zászlóaljharccsoportok elleni harcra találták ki és képzik a parancsnokaikat erre. Miért érdekes ez? Csak azért, mert az ukrán dandárszervezést és harci kiképzést az amerikaiak csinálták meg Ukrajnában még 2015-2016-ban. Egy orosz zászlóaljharccsoport (700-900 fő) szépen előretör, még sikert is ér el az ukrán területvédelmi erők ellen, aztán bumm, szembe találkozik egy USA-mintára szervezett gépesített dandár ellentámadásával – 4-10(!!!)szeres erőfölénnyel. Virágesős bevonulás helyett gránátzuhatag. Szerintem az oroszok vissza fognak térni a hadosztályszervezéshez a mostani szervezési katyvasz helyett. De, lehet, hogy tévedek.
Mellékeltem térképeket is (van, aki korábban nagyon hiányolta ezeket). Nos, a térképeken látható, hogy több, kisebb-nagyobb katlan kialakítása van folyamatban. Az orosz erők elhelyezéséből úgy tűnik, hogy az első lépcső hadosztályai és dandárjai erőteljes átkaroló műveleteket fognak végrehajtani, a második lépcső egységei pedig a katlanokba szorult ukrán erőket fogják majd felszámolni – már ha bírják erővel. A főcsapást az Izjumi hídfőben összpontosított 1. gárda harckocsi hadsereg 47. hadosztálya és a 90. harckocsi hadosztály (lehet, ez utóbbit nem vittem fel a térképre?) fogja mérni. Ez szerintem biztosra vehető. A harckocsik alkalmazáshoz, szétbontakoztatásához száraz terep kell – ezért is írtam azt, hogy inkább május elejére várható a döntő ütközet megkezdése. A harckocsi hadosztályokat az erők elhelyezése alapján jelentős gépesített lövész erők fogják kísérni.
(A 26., a 36. és a 41. összfegyvernemi hadseregekről nem találtam adatokat, így azok nem szerepelnek a térképen. A 26. hadsereg még teljesen érintetlen, csodálkoznék azon, ha nem vennék igénybe a hadjáratban).
Az most biztosnak látszik, hogy egyik fél sem érdekelt a tárgyalások folytatásában, mind a kettő a csatatéren kívánja eldönteni a kérdést."
Link a térképekhez?
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 715
17 056
113
Kíváncsi leszek, meddig fog ez a nagy egység tartani. Szerintem az áramelkedésekből adódó nemzetközi piacvesztés utáni gyárleállásokat követő 2-3 hónapig.

Most a sokktól a sok nyomorultéletű még nem tért magához és menj fel redditre, atomcsapást követelnek Moszkva ellen. A politika is nehéz helyzetben van, hiszen a sok balek még a saját életének árán is orosz vért követel. Így nem nagyon tudnak mást csinálni, elkezdték felkészíteni a tömeget a válságra. Naponta jönnek ki a hírek ezzel kapcsolatban.

Sokan azt hiszik, hogy ez a válság is olyan lesz, mint 2008. Néhány bedőlt lakáshitel, belassult építőipar stb. Lesz pofáraesés. Észhez térés akkor lesz, amikor a tömegek még kutyaszart sem tudnak majd a kenyérre kenni, mert a kutyákat már megették.
Kenyér sem lesz búza és gáz nélkül, csak ezt egyetlen lattekortyolgató-makaronzabáló sem fogja fel, ahogy tetszőleges városlakók nagy hányada sem. Még az is megeshet, h lekvárt kell főznöm pálinka helyett? :O
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Érdekes hogy egy Magyar katona egy NATO misszióban meg nem keres ennyit.... Hogy is van ez?
Ki menekül honnan és hová?
( Telex szerkesztőségében a felmenőket is figyelembe véve, kb Kr.U.1713-tól nem volt katona senki...)
de keres ennyit misszioba is a legénységi állomány.
 

skf

Well-Known Member
2019. április 25.
123
836
93
Oroszoknak 9 db LNG hajójuk van 5 építés alatt, kínaiaknak? Mennyi legyen? Most kb. 40 db. De ha Csing kiadja az ukászt akkor hétfőre még egy db.:) Olaj téma: Javaslom inkább Te nézz ennek utána, megy a sírás az összes nyugati médiában, hogy orosz olaj nélkül bukás lesz, nem lehet pótolni. Te honnan veszed az információidat? Vezetékeket azért akarnak Kínába építeni mert 50%-al olcsóbb, nagyobb a kapacitása, nem azért mert nem tudnak LNG-t szállítani.

Ha, ha megnyeri. De ugye azért a demokratikus államforma még megvan? Nem Macron dönt egyedül. Ha mégis akkor nagy bajok vannak.

Egyrészt a GDP növekedést a vevők oldalára írtam azaz Kína és India. Oroszország modernizációja nem tudom mit takar a Te nézetedben, de amit eddig a nyugat szállított, azt most a Kínai fogja. De a szankció megkerülése sem áll távol nyugati cégektől, akiknek az üzlet előrébb van. Majd lesznek stróman cégek. Ez így volt eddig is, megannyi szankció, és mindegyik megkerülve.

De tudod mit? Elfáradtam, győztél, mint mindig.
Oroszország 2013-ban 16 hajóból álló LNG flottát rendelt Dél Koreától. A Daewoo építette a hajókat. Nem tudom most mi van ezzel az üzlettel...
 
  • Tetszik
Reactions: gerimaster

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 292
113
Nem ez volt a lenyeg, hanem az, hogy eddig azt is tagadtak az itteni oroszpartiak, hogy a szuper serege egyaltalan jelentos vesztesegeket szenvedett. Hat itt van ra a pelda, hogy megis... De, ha valaki nezi a netet, sokkal tobbre is akadhat...
Peszkov is elismerte hogy jelentos vesztesegeket szenvedtek. Ma amugy lattam fel tucat xarra lott, zsakmanyolt eredetileg ukran Btr 80-at, te is lattad? Ez mire pelda? Az oroszok valami 30, vagy 35000 hullazsakot rendeltek be a haboru elott, tudtak mire vallalkoztak.
 
K

Kopi2000

Guest
Elnézést, de a mi történelmünk nem, hogy tele nem volt ilyen háborúkkal, hanem soha nem fordult elő az, hogy olyan szinten kitömtek minket fegyverekkel, infoval stb, hogy mi kvázi csak a kéz és a láb voltunk minden mást készen és tömegesen kaptunk. Csak az objektivitás kedvéért.
A mi tortenelmunkben, a torok haborut a Nemet Romai csaszarsag finanszirozta, tobb, mint 150 evig. A torok kiuzese egy hosszu, koltseges, de igazi EUROPAI program volt. Mikor a SZU reszei voltunk, szatelit allamkent, na akkor megint elvalasztodtunk Europatol.... Ezen is erd3mes gondolkozni, de tenyleg csak az objektiviras kedveert...
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 051
18 754
113
Ugye megmondtam! Te is a május 9-et fújod! :D
Mert szerinted hová mentek volna a Kijev környéki csapatok, ha nincs miért védeniük a fővárost? A Krím-hez meg a Donbassba. Azért volt délen ilyen gyors és sikeresek az orosz előrenyomulás, mert az ukránok ottmaradtak Kijevnél.
Volt egyáltalán mind a 11 Kamov-ról igazolt kép/videó vagy a fele csak a szokásos nagyukrán kamu.
Az emberveszteség meg ugyanannyira megbízható ukrán infó, mint hogy az oroszoknak "nincs veszteségük"! Ez a saját veszetségeikre is igaz! :p

Május 9-ig legfeljebb a támadást tudják az oroszok elindítani, nem legyőzni az ukránt. Aminek a végeredménye kétséges. Az ukrán erők felkészültek, az eredményes védekezésre. Az oroszok nem tudnak akkora légifölényt kialakítani, hogy eldöntse a küzdelmet, eddig se tudtak. Az orosz erők úgy látom zömében a 70-es, 80-as évek haditechnikai szintjét hozzák ,saját erőik esetében. Feltehetően azért, mert ez a valóság, ez van nekik és nem a májusi dísz szemléken látott, parádéra felvonultatott új fegyverek. Talán azokból nem is nagyon van sokkal több, mint amit ott látunk. Amiben mindkét fél kiváló, a hazudozás. Csúcsra járatták a dezinformálást. A facebookon az orosz hazudozás vezet, az ukránnal szemben, ha jól érzékeltem eddig. 50-50 % esélyt adok arra, hogy bármelyik fél befejezheti ezt a háborút győztesként.
 
K

Kopi2000

Guest
Peszkov is elismerte hogy jelentos vesztesegeket szenvedtek. Ma amugy lattam fel tucat xarra lott, zsakmanyolt eredetileg ukran Btr 80-at, te is lattad? Ez mire pelda? Az oroszok valami 30, vagy 35000 hullazsakot rendeltek be a haboru elott, tudtak mire vallalkoztak.
Ha ez igaz, akkor tudtak mennyire alacsony a sereguk harcerteke. Olvasd el Antigonosz Pattontol kolcsonzott mondatat a katona feladatarol. A nyugat nem hullazsakban akarja latni a fiait, foleg nem ennyiben.. Nem torodni az alatvalokkal, hanem csak kihasznalni oket, az tenyleg olyan szimpatikus, keleti mentalitas....
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 051
18 754
113
Link a térképekhez?
278467351_1945103839034016_8825927008111392122_n.jpg