[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
A szitu ennel rosszabb. Minden helysegnek aktiv szelloztetese van. Friss levego betap es hasznalt levego kifuvas. Amikor tuz van akkor ezeket a ventillatorokat kapcsoljak le elsonek hogy ne taplaljak a tuzet. Ha a ventillator megy akkor a tuz negyszer gyorsabban terjed plusz a flashover is pikk pakk kialakul. Itt lathato hogy nem kapcsolatak le a ventillatorokat szoval azok taplaltak a tuzet meg hoztak ki a vastag fustot ezerrel. Probalok valamit keresni amit nem szurtak el az oroszok de baromi melos a dolog.
Minden helyiséggel vitatkoznék. Esetleg minden compartment-nek /nem tudom erre mi lenne helyes HU kifejezés/.
Legalábbis egy ilyen öreg hajónál így gondolnám.
A hajótűznél meg muszáj szellőztetni - már ha a tűzzel elbír a tűo rdsz vagy vödörbrigád.

Ezt a felújítást vajon anno elvégezték?
“A modern fire-fighting system is necessary. The Navy proposed to install it on the Marshal Ustinov yet in 2011. The Moskva and the Varyag cruisers of the Atlant class are vulnerable in fire safety,” the source said.
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 333
2 585
113
Minek fizetne az otthonival ha ott van 300 mld euro az EKB-nál zárolva? Teljesen hülyék kellene legyenek. Az meg nem csőd, hogy ellopják a pénzed és ugyanazok azt mondják, hogy nem tudsz fizetni. A bankokat s egyéb hitelezőket meg szerinted hogyan fogja érinteni ha 2-3-400 mld eurot megtagadnak kifizetni arra hivatkozva, hogy lezárták a számláikat és nem tőlük függ? Mekkora bankcsődök vagy bankmentések lesznek közpénzből? Ez is a szankciók része, hogy az EU-ba becsődöljön a
Csak hogy súgjak neki:
Ha jól rémlik, valami olyasmi történt, hogy egy nem orosz bank megtagadta, hogy teljesítse az oroszok átutalását.

Tehát lényegében annyi történt, hogy nem engedték az oroszokat fizetni, aztán kijelentették, hogy csődben vannak a ruszkik.
Egyébként ezek után én azt mondanám az oroszok helyében, hogy akkor "csá gyíkok, én leléptem, aki akar valamit, tudja, hol talál".
Különösebb veszíteni valójuk már nincs ezek után
Csak hogy súgjak neki:
Ha jól rémlik, valami olyasmi történt, hogy egy nem orosz bank megtagadta, hogy teljesítse az oroszok átutalását.

Tehát lényegében annyi történt, hogy nem engedték az oroszokat fizetni, aztán kijelentették, hogy csődben vannak a ruszkik.
Egyébként ezek után én azt mondanám az oroszok helyében, hogy akkor "csá gyíkok, én leléptem, aki akar valamit, tudja, hol talál".
Különösebb veszíteni valójuk már nincs ezek után.
1. Fizetett az orosz nemzeti bank. Technikailag megoldható volt.
2. Rubelben, mivel abból elméletben “korlátlanul” nyomtathat. Mint írtam a deviza tartalék terhére érthető okokból nem akart. A kötvény tulajdonosok problémája az volt, h a kötvény kibocsátás deviza nemében kell az adósságterhet megfizetni. Elfogadtak a rubelt, mivel rubel árfolyam éppen felárat biztosított a kamaton felül átváltáskor. Ezt sokszor nem lehet eljátszani.
Ez nem tesz jót a rubel árfolyamnak, ezért kellett a rubelt “megtámasztani”(külön sztori)
Sikerült.
Cserébe viszont nem nagyon likvid a rubel a szankciókkal együtt. A gázt rubelért a likviditás növeléséről szólt.
Ez is függőben.
Ez egy dinamikus “állapot”.
 

tanitvany13

Well-Known Member
2022. március 5.
63
280
53
Megbukott a nyugati "gazdasági blitzkrieg" – Putyin
"A szankciók célja az volt, hogy gyorsan aláássák országunk pénzügyi és gazdasági helyzetét, pánikot keltsenek a piacokon, kiváltsák a bankrendszer összeomlását és az üzletekben tapasztalható jelentős áruhiányt. De ez a politika megbukott – a gazdasági blitzkrieg zátonyra futott" – jelentette ki az orosz elnök.
Pedig a fősodratú médiában hogy nyomatták:D, február óta az volt a mantra , hogy pár hét alatt vége az orosz gazdaságnak, Putyin megbukik stb.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Hú. Hát itt aztán nagyon (kvára) nagy problémák vannak/voltak :eek:
Ilyen ordas hibákkal nem is csoda, hogy nem lehetett megmenteni.
Hogy lehet ilyen állapotban a tűo rdsz??? Befesteni a karokat, hogy mozdíthatatlan, nincs elég patron CO2 oltóhoz stb :eek:

+adalék, most olvastam, hogy a kárelhárítás kp-ját is érhette a találat. Az eddigi infók alapján, a RU flotta
legénysége, pedig nem képes és nincs felkészülve önállóan a kármentésre a hajó elszigetelt részein.

"All but one fire pump were located in the main engineering spaces" [rather than being distributed around the ship, as is Western practice].

"The hydrant fittings had been painted very sloppily and during a simulated fire, I observed that some of the handles were stuck. Stored fire equipment was not well maintained. Hoses were stained, fittings were corroded."

"The firefighting equipment was sparse and rudimentary. There was no distribution of firefighting and damage control equipment into Section bases. The DC crews all operated from a space adjacent to the main machinery control room."

"The main spaces were protected by a CO2 system, but ... there did not appear to be enough [bottles] to completely fill the main machinery spaces."

"There was a sprinkler system in the hangar and apparently in the missile and main gun magazines. There were no [emergency breathing devices] in the engineering spaces."

I'm told that the crew had only Chemox breathing sets - a 1950s solution now regarded as unsuitable for firefighting (US-made example shown here) - rather than modern self-contained breathing apparatus (SCBA). Many hose handlers had no breathing protection at all.