[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Hú. Hát itt aztán nagyon (kvára) nagy problémák vannak/voltak :eek:
Ilyen ordas hibákkal nem is csoda, hogy nem lehetett megmenteni.
Hogy lehet ilyen állapotban a tűo rdsz??? Befesteni a karokat, hogy mozdíthatatlan, nincs elég patron CO2 oltóhoz stb :eek:

+adalék, most olvastam, hogy a kárelhárítás kp-ját is érhette a találat. Az eddigi infók alapján, a RU flotta
legénysége, pedig nem képes és nincs felkészülve önállóan a kármentésre a hajó elszigetelt részein.

"All but one fire pump were located in the main engineering spaces" [rather than being distributed around the ship, as is Western practice].

"The hydrant fittings had been painted very sloppily and during a simulated fire, I observed that some of the handles were stuck. Stored fire equipment was not well maintained. Hoses were stained, fittings were corroded."

"The firefighting equipment was sparse and rudimentary. There was no distribution of firefighting and damage control equipment into Section bases. The DC crews all operated from a space adjacent to the main machinery control room."

"The main spaces were protected by a CO2 system, but ... there did not appear to be enough [bottles] to completely fill the main machinery spaces."

"There was a sprinkler system in the hangar and apparently in the missile and main gun magazines. There were no [emergency breathing devices] in the engineering spaces."

I'm told that the crew had only Chemox breathing sets - a 1950s solution now regarded as unsuitable for firefighting (US-made example shown here) - rather than modern self-contained breathing apparatus (SCBA). Many hose handlers had no breathing protection at all.

 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 015
87 734
113
Az UkroWermacht hadifoglyai. Előzetesen civil ruhát öltöttek, hogy elmeneküljenek, de ez nem jött össze.


https://t.me/boris_rozhin/43333
Van az 5. sorban egy magas tag. Kihúzza magát. Ráadásul katonaruhában és nem leszegett fejjel még ilyenkor is. Így is lehet. Ezt a fajta viselkedést tudom becsülni bárkitől jön, múlttól függetlenül.
 

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 241
1 494
113
Már csak ezért az összegért ragaszkodhattak annyira a védők Mariopulért.
Nem is kell ide gyíkember, biolabor konteo.
 
W

Wilson

Guest
Az ukrán hadsereg betiltott kazettás lőszert használt a Harkiv régióban található Gusarivka falu ágyúzásakor – írja a The New York Times.

A kiadvány szerint ez március 6-7 körül történt, amikor az ukrán katonaság orosz katonákat próbált kiűzni a faluból. A kiadvány újságírói ellátogattak Gusarovkába, és tanulmányozták a lövedékek maradványait - arra a következtetésre jutottak, hogy ez egy kazettás lőszer az Uragan MLRS rakétarendszerhez.
 

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 241
1 494
113
Van az 5. sorban egy magas tag. Kihúzza magát. Ráadásul katonaruhában és nem leszegett fejjel még ilyenkor is. Így is lehet. Ezt a fajta viselkedést tudom becsülni bárkitől jön, múlttól függetlenül.
Éppen ezért szerettem volna írni. Miért kell lógatni a fejüket? Legalább egyenes tartással állnának. Vállalták akkor, akkor vállalni kell most is.
 

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 467
7 303
113
Szerintem elég nagy szarban vannak, ha már a nőket agitálják…
Lesz majd videó arról is, amikor a Kijevi kancellária udvarán Zele a kisfiúknak osztja az Ukrajna hőse medált és rögtön egy Panzerfaustot is mellé?
pár napja volt valahol egy twitter poszt hogy felfegyverzett gyerekek játszanak ellenőrzőpontosat valahol ukrajnában, ma meg volt valahol egy másik ahol szintén igazinak látszó ak-val képezgettek talán olyan 12 éves formákat
emlékezzünk vissza, abban a korban mi is fogékonyak voltunk mindenféle hősies és bátor dologra, kivéve ha belement a szög a seggünkbe mert akkor inkább sírva hazamentünk az anyukánkhoz
az ak-val hősködés után ezek a gyerekek nem biztos hogy hazamehetnek
 
W

Wilson

Guest
Hú. Hát itt aztán nagyon (kvára) nagy problémák vannak/voltak :eek:
Ilyen ordas hibákkal nem is csoda, hogy nem lehetett megmenteni.
Hogy lehet ilyen állapotban a tűo rdsz??? Befesteni a karokat, hogy mozdíthatatlan, nincs elég patron CO2 oltóhoz stb :eek:

+adalék, most olvastam, hogy a kárelhárítás kp-ját is érhette a találat. Az eddigi infók alapján, a RU flotta
legénysége, pedig nem képes és nincs felkészülve önállóan a kármentésre a hajó elszigetelt részein.

"All but one fire pump were located in the main engineering spaces" [rather than being distributed around the ship, as is Western practice].

"The hydrant fittings had been painted very sloppily and during a simulated fire, I observed that some of the handles were stuck. Stored fire equipment was not well maintained. Hoses were stained, fittings were corroded."

"The firefighting equipment was sparse and rudimentary. There was no distribution of firefighting and damage control equipment into Section bases. The DC crews all operated from a space adjacent to the main machinery control room."

"The main spaces were protected by a CO2 system, but ... there did not appear to be enough [bottles] to completely fill the main machinery spaces."

"There was a sprinkler system in the hangar and apparently in the missile and main gun magazines. There were no [emergency breathing devices] in the engineering spaces."

I'm told that the crew had only Chemox breathing sets - a 1950s solution now regarded as unsuitable for firefighting (US-made example shown here) - rather than modern self-contained breathing apparatus (SCBA). Many hose handlers had no breathing protection at all.

Azért tegyük hozzá, hogy a 2012-ben tapasztalt állapotokról van szó..
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Azért tegyük hozzá, hogy a 2012-ben tapasztalt állapotokról van szó..
Igen, amiken nem javítottak semmit.
A tűo rdsz felújítása elmaradt.

As I've detailed previously, Moskva had a very old fire suppression system that should have been updated years ago but wasn't, due to "lack of funds" (most likely being stolen or redirected).
/forrás ua./
 
W

Wilson

Guest
Igen, amiken nem javítottak semmit.
A tűo rdsz felújítása elmaradt.

As I've detailed previously, Moskva had a very old fire suppression system that should have been updated years ago but wasn't, due to "lack of funds" (most likely being stolen or redirected).
/forrás ua./
Ezt azért ne vedd szerintem készpénznek, mert ez egy ukrán forrás, még az orosz források sem részletezik, hogy mit is újították fel csak nagy vonalakban beszélnek róla, én megvárom majd a beszámolókat (biztos vagyok benne, hogy lesznek) a a történtekről, hogy mi is történt a becsapódások után, hogyan is történt a kárelhárítás.....
 
  • Tetszik
Reactions: paul64 and aquarell

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Ezt azért ne vedd szerintem készpénznek, mert ez egy ukrán forrás, még az orosz források sem részletezik, hogy mit is újították fel csak nagy vonalakban beszélnek róla, én megvárom majd a beszámolókat (biztos vagyok benne, hogy lesznek) a a történtekről, hogy mi is történt a becsapódások után, hogyan is történt a kárelhárítás.....
én nem láttam, hogy ukrán lenne
edit: ha jól tudom brit hadtörténész a tweetelő, aki egy forrásra hivatkozik.
 

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 467
7 303
113
pár napja volt valahol egy twitter poszt hogy felfegyverzett gyerekek játszanak ellenőrzőpontosat valahol ukrajnában, ma meg volt valahol egy másik ahol szintén igazinak látszó ak-val képezgettek talán olyan 12 éves formákat
emlékezzünk vissza, abban a korban mi is fogékonyak voltunk mindenféle hősies és bátor dologra, kivéve ha belement a szög a seggünkbe mert akkor inkább sírva hazamentünk az anyukánkhoz
az ak-val hősködés után ezek a gyerekek nem biztos hogy hazamehetnek